0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #460 -: Февруари 10, 2014, 10:52:17 am »
Благодаря ти! Аз търся в сайта на общината, а информацията е при общинския съвет :oops:
За съжаление имам познат в комисията, а не вярвам, че той ще пази конфиденциалността на информацията. Жалко!
Благодаря ти Господи!
Благодаря д-р Ганева!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #461 -: Февруари 10, 2014, 11:13:00 am »
Не се откязвай толкова лесно  :wink:В крайна сметка тоава са си 2000лв,добра помощ. Освен това и тук се чака. Не си спомням да се сменят членовете през определен период. Може би и друг ще се включи с по-тпяна информация.
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #462 -: Февруари 10, 2014, 16:25:36 pm »
AZ, какво те притеснява откъм конфиденциалност? По принцип по тази програма всичко е прозрачно. Имената на одобрените кандидати се изнасят на страницата на Общински съвет, подавайки документи, даваш съгласие за това. Поне така беше, когато аз подавах.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #463 -: Февруари 11, 2014, 21:51:32 pm »
AZ, какво те притеснява откъм конфиденциалност?  Имената на одобрените кандидати се изнасят на страницата на Общински съвет, подавайки документи, даваш съгласие за това.
Ами това според мен е ужасно! Как и защо имената на одобрените ще се изнасят?! Не съм съгласна и затова не съм и не бих подала документи при това условие!
Благодаря ти Господи!
Благодаря д-р Ганева!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #464 -: Февруари 11, 2014, 23:19:00 pm »
Твое право! Но кое е ужасното? Тази информация не се пуска в централните новини, а се помества на страница, която реално се следи от хората, които ги интересува и които ги касае. Не вярвам гражданите да имат навика да преглеждат страницата на фонд Ин витро към общината, за разнообразие. Всъщност, тези, които изобщо не ги касае, вероятно дори не знаят за съществуването й. Няма как да се постигне пълна анонимност. Най-малкото, членовете на комисията ще видят имената на хората, които са кандидатствали. Би следвало да спазват конфиденциалност. Мисля че все пак можеш да попиташ на място дали е възможно името ти да не бъде оповестявано на страницата на фонда.

Както казах, твое право е да се откажеш от помощ от Общинската програма, право пък на Общината е да определя условията за подпомагане. Няма драма.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #465 -: Февруари 12, 2014, 21:34:13 pm »
Драма няма, има обаче недомислици. Но..., който не е съгласен с тези условия не кандидатства
Благодаря ти Господи!
Благодаря д-р Ганева!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #466 -: Февруари 13, 2014, 19:38:54 pm »
Не мисля, че има нещо неправилно в това. Тези пари са обществен ресурс и е редно да има прозрачност къде отиват тези средства. За нас самите е по-добре да има такава прозрачност.  И какво срамно има в това да се прави ин витро?
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 19:41:36 pm от cygnus »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #467 -: Февруари 14, 2014, 02:17:28 am »
Ами не знам и аз какво срамно има. Но допускам, че има хора, за които е много важно "какво ще кажат хората", може би по-важно, отколкото да получат помощ.... Всеки си знае, негово право си е.
Аз никога не съм се срамувала, притеснявала и т.н. Не ми пука кой какво си мисли или би си помислил. Не ми е проблем и по телевизията да се покажа /всъщност даже съм го правила - по СКАТ/, участвала съм в радио интервю, по събития на Зачатие.

Всъщност, повечето от нас, които "работим" в Зачатие, сме го правили и ще продължаваме да го правим. И добре, че нас не ни притеснява липсата на анонимност, защото иначе нито Зачатие щеше да има, нито държавен Фонд, нито общински програми. Хората страдащи от стерилитет още щяха да се крият и срамуват от клеймото, щяха да ходят по квартални гинеколози, вместо да знаят за специализираните клиники и т.н. и т.н......

Лично аз, заедно със cygnus и Елфи, както и ра4о, сме присъствали на заседания на здравната комисия към община Бургас, участвали сме в изготвянето на правилника, борихме се, когато искаха да задължат пациентите да ползват парите само в Бургас, борихме се за одобрението на всеки пациент, отделяхме от личното си време, за да променим нещата към по-добро и хората да получат помощ, не бяхме анонимни....

Всеки има право дали да е анонимен или не. Никого не съдя, не ме разбирайте погрешно. Обаче, ми става адски болно, когато към днешна дата, когато всичко вече е създадено, когато са постигнати промените, когато сме се преборили за пациентите, които идват след нас, някой да се фръцне и да има претенции, към нещо, за което никой не му е длъжен, но което му се предлага на готово. Нещо, което за хората, които създадоха Зачатие го нямаше, те се бориха сами, без помощ. Сега помагат на вас, постигнаха държавно и общинско финансиране за вас. За тях нямаше кой да постигне това, но едва ли ще разберете. Нямате идея какво е да се бориш със стерилитет по време, когато е нямало нито информация, нито се е говорело, за подпомагане от държавата да не говорим. Сега за вас има всичко, можете просто да кажете едно простичко - "Благодаря". Дори да не се възползвате по някакви си ваши съображения, просто кажете "Благодаря" и си запазете фръцкането и възмущението за  себе си. Сега поне имате избор, сами ще решите кое ви е по-важно, анонимност, помощ, дете..... Мдамммм, добре че всички ние не останахме анонимни, за да имате вие избор сега.

Казвам се Златина Тодорова, от гр. Бургас. Страдам от тубарен стерилитет, правила съм 3 ин витро процедури, възползвала съм се веднъж от Общинския фонд на Община Бургас. Имам дъщеря, зачената с ин витро и всичките ми роднини, приятели, познати и колеги знаят за това. С готовност разговарям на тази тема с всеки, който се интересува - не се знае на кого информацията ще е полезна. Лицето ми можете да видите в страницата на Зачатие във Фейсбук. Нямаше да успея без хората, които застанаха зад тази кауза не просто с лицата и имената си, а със сърцата си!
Благодаря ви, момичета и момчета! Благодаря ти, Зачатие!

Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #468 -: Февруари 18, 2014, 14:06:07 pm »
Момичета, утре някой да пътува с автомобил за София?? :oops:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #469 -: Февруари 20, 2014, 16:27:56 pm »
Ами не знам и аз какво срамно има. Но допускам, че има хора, за които е много важно "какво ще кажат хората", може би по-важно, отколкото да получат помощ.... Всеки си знае, негово право си е.
Аз никога не съм се срамувала, притеснявала и т.н. Не ми пука кой какво си мисли или би си помислил. Не ми е проблем и по телевизията да се покажа /всъщност даже съм го правила - по СКАТ/, участвала съм в радио интервю, по събития на Зачатие.

Всъщност, повечето от нас, които "работим" в Зачатие, сме го правили и ще продължаваме да го правим. И добре, че нас не ни притеснява липсата на анонимност, защото иначе нито Зачатие щеше да има, нито държавен Фонд, нито общински програми. Хората страдащи от стерилитет още щяха да се крият и срамуват от клеймото, щяха да ходят по квартални гинеколози, вместо да знаят за специализираните клиники и т.н. и т.н......

Лично аз, заедно със cygnus и Елфи, както и ра4о, сме присъствали на заседания на здравната комисия към община Бургас, участвали сме в изготвянето на правилника, борихме се, когато искаха да задължат пациентите да ползват парите само в Бургас, борихме се за одобрението на всеки пациент, отделяхме от личното си време, за да променим нещата към по-добро и хората да получат помощ, не бяхме анонимни....

Всеки има право дали да е анонимен или не. Никого не съдя, не ме разбирайте погрешно. Обаче, ми става адски болно, когато към днешна дата, когато всичко вече е създадено, когато са постигнати промените, когато сме се преборили за пациентите, които идват след нас, някой да се фръцне и да има претенции, към нещо, за което никой не му е длъжен, но което му се предлага на готово. Нещо, което за хората, които създадоха Зачатие го нямаше, те се бориха сами, без помощ. Сега помагат на вас, постигнаха държавно и общинско финансиране за вас. За тях нямаше кой да постигне това, но едва ли ще разберете. Нямате идея какво е да се бориш със стерилитет по време, когато е нямало нито информация, нито се е говорело, за подпомагане от държавата да не говорим. Сега за вас има всичко, можете просто да кажете едно простичко - "Благодаря". Дори да не се възползвате по някакви си ваши съображения, просто кажете "Благодаря" и си запазете фръцкането и възмущението за  себе си. Сега поне имате избор, сами ще решите кое ви е по-важно, анонимност, помощ, дете..... Мдамммм, добре че всички ние не останахме анонимни, за да имате вие избор сега.

Казвам се Златина Тодорова, от гр. Бургас. Страдам от тубарен стерилитет, правила съм 3 ин витро процедури, възползвала съм се веднъж от Общинския фонд на Община Бургас. Имам дъщеря, зачената с ин витро и всичките ми роднини, приятели, познати и колеги знаят за това. С готовност разговарям на тази тема с всеки, който се интересува - не се знае на кого информацията ще е полезна. Лицето ми можете да видите в страницата на Зачатие във Фейсбук. Нямаше да успея без хората, които застанаха зад тази кауза не просто с лицата и имената си, а със сърцата си!
Благодаря ви, момичета и момчета! Благодаря ти, Зачатие!
Браво, Злати, перфектно казано!


[161551.gif[/img][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #470 -: Март 04, 2014, 22:16:22 pm »
Здравейте, момичета, ще пиша и тук, дано помогна на някой. Подарявам Клексан 8 бр. с годност до 05.2015г. Съхраняван е в хладилник. Ако някой има нужда да ми пише на лични.
Успех на всички  :)
Re: За Бургазлийки
« Отговор #471 -: Март 12, 2014, 20:27:35 pm »
На мен днес ми отказаха да ми приемат документите.Първото питане на г-цата която ги приема беше говорили ли сте с д-р Душепеев след като и отговорих не ми каза че не може да ги приеме понеже имало много молби пък парите били само 100 000  за тази година да съм следила сайта на общината и след година и половина можело да си паодам документите.Не мога да разбера какво се случва.
« Последна редакция: Март 12, 2014, 20:29:18 pm от kalinkish »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #472 -: Март 12, 2014, 22:39:43 pm »
Хм, това е много странно. Та сега е само началото на годината, каква година и половина? И защо трябва да се говори с Душепеев? Има си процедура за подаване на документи, да си я спазват. Ще трябва да проверим случая, но аз ще мога другата седмица, че утре и петък ми е много натоварено в работата.
Kalinkish, с какъв фактор сте и за пръв път ли подавате за общинския фонд? Нещо друго каза ли ти госпожицата?

П.С. Доне, ще трябва да инициираме една среща с д-р ти Душепеев, да видим какво се случва и защо.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #473 -: Март 13, 2014, 06:54:37 am »
Аааа, :x. ще се караме,май!! А те кога се редуцираха парите до 100 000 или аз не съм разбрал ? :?В началото бяха 200 000,после станаха 150 000 и сега съвсем малко,то как ще стигат ? Май трябва да се говори и за увеличаване на сумата също!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #474 -: Март 13, 2014, 09:49:44 am »
Рачо, за увеличаване на сумата трудно можем да настояваме. Това са пари от бюджета и се гласуват всяка година. 100 000 лв стигат точно за 50 двойки годишно. Дори да има повече молби, не виждам проблем да приемат документи и да се чака одобрение и съответно отпускане на средствата. Ама да казват, че след година и половина можеш да си подадеш документите, защото имало много кандидати.... И това с разговора с Душепеев нещо не ми хареса. От така написаното, оставам с впечатление, че ако имаш лична уговорка с д-ра, можеш да подадеш.... Дано не е това, което изглежда, че не е на добре.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #475 -: Март 13, 2014, 10:04:26 am »
и на мен ми звучи че ако имаш уговорка с Душепеев(т.е правиш инвитро в Бургас) може да подадеш документи; в сайта на общинския съвет пише ,че засега не приемат документи. също така не разбирам защо има дискриминация ако кандидатсваш с мъжки фактор ти се полагат 500 лева, ако си с женски- 2000 лева независимо ,че и в двата случая трябва да правиш инвитро/икси
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #476 -: Март 13, 2014, 10:16:24 am »
Няма дискриминация, kremi123! 500 лв дават, когато двойката е за инсеминация. Ако имаш изрични показания за ин витро/ИКСИ при мъжки фактор, се полагат 2000 лв. Сега, друг е въпроса Комисията колко разбира от мъжки фактор и как преценява дали е за инсеминация или за ин витро. Но уж Епикриза от клиниката се предоставя и те би следвало да се съобразят с нея.
Пак казвам, ако сте с мъжки фактор, но подлежите на инсеминация, тогава дават 500 лв.
Вас да не са ви одобрили за по-малката сума? С какъв фактор сте вие и какво пише в Епикризата?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #477 -: Март 13, 2014, 10:29:44 am »
в епикризата пише" Предлагаме настоящата двойка за ин витро процедура по следните индикации: Мъжки фактор"
подадох документите в началото на април 2013, не сме одобрени още. може би на следващата комисия ще разгледат и моите документи(последното заседание гледам е от 5.03.2014)
а иначе още като подадох документите секретарката ,която ги прие изрично каза че щом кандидатствам с мъжки фактор се полагат 500 лева независимо ,че съм за инвитро. И аз се опитах да обясня че не сме за инсеминация ама тя настояваше на своето.
Всъщност ние използваме икси и макс в надежда.
Смятате ли че в случай че ме одобрят за 500 лева мога да се опитам да си търся правата?
« Последна редакция: Март 13, 2014, 10:41:07 am от krem123 »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #478 -: Март 13, 2014, 11:45:25 am »
Трябва да проверим на място ситуацията. Планираме среща с Комисията, за да уточним какво се случва.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #479 -: Март 13, 2014, 18:36:55 pm »
Подавам документи за първи път никога не съм се възползвала от тази помощ .Имам вече 1 инсеминация и 2 инвитро опита кандидатствам с неизяснен фактор имам си и документ от Виена Инвитро център препоръка за инвитро процедура имам 5,5 годишен стерилитет.Много се изненадах от отговора на госпожицата.