0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: За Бургазлийки
« Отговор #560 -: Юни 30, 2015, 08:23:44 am »
Виждам, че не се е публикувало всичко което съм написала предният път....странно.... Както и да е....новият ми Гинеколог е Кироваков.Нямам проблем да пиша тук, стига да мога да бъда полезна и на другите. На 3 юли имам час в Пловдив-Селена при Ставрев. С него ще обсъдя въпроса са ендометриозата и инвитрото.

Добър избор, аз съм при д-р Ставрев. Да те предупредя, че не говори много, но знае какво прави.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #561 -: Юни 30, 2015, 08:55:06 am »
Дени, чудесно е, че имаш план за действие. Успех ти желая и пиши какво сте решили, за да задействаме документите ти за програмата.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #562 -: Юни 30, 2015, 17:57:32 pm »
Благодаря ви момичета!

Предварително се запознах с мнения за Ставрев и разбрах, че не е от разговорливите:) Не искам да  говори, искам да действааа:)

Ще ви информирам като имам новини  :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #563 -: Юли 03, 2015, 16:10:04 pm »
Момичета и момчета, имам добри новини. Днес ми се обадиха от Общински съвет, лично по настояване на Председателя г-н Луков, за да ме уведомят, че от понеделник - 06.07.2015 г. започва изплащането на финансовата помощ по програма "ин витро" към кандидатите, които са предоставили банкова сметка.
Секретарката на Общ.съвет ми каза, че 2-3 кандидати още не са дали банкови сметки и не може да се свърже с тях нито по телефон, нито по мейл :( Моля ви, ако е някой от вас или е човек, когото познавате и знаете, че още не си е дал банковата сметка, да му кажете да го направи час по-скоро, за да си получи парите.

Разговаряхме със сътрудничката от отдела относно програмата и нуждата от промени в правилника. Има желание от страна на администрацията това да се случи, но ще е възможно да се предприемат действия по обсъждане и промени, едва в началото на новия мандат. Знаете, идват избори. Всеки, който има някакви предложения, моля да пише тук или да ми изпрати лично съобщение. Ще ги систематизираме и ще направя всичко възможно да променим правилника в положителна посока.

Успех на всички!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #564 -: Юли 04, 2015, 13:10:09 pm »
Здравейте!

С много смесени чувства съм от консултацията ми при Ставрев в Пловдив! Ще се наложи да правя лапароскопия заради съмнение за ендометриоза, която вече е около 5 см.

За съжаление доктора каза, че нямам никакъв шанс за успешна бременност по нормален път, защото вече за 3 години имам 3 аборта и явно при нормална бременност ще продължавам да си абортирам. Каза ми, че при мене шансовете са 2 или инвитро с мои яйцеклетки и предимплатационна диагностика или  инвитро с донорска айцеклетка. Като за него по правилно е второто - с донорска, защото по негово мнение когато е с моите яйцеклетки само ще си изгубя времето, психиката и парите и по - скоро нищо няма да стане.... Същевременно не мога да получа финансиране от фонда! Което мен ме обърква! Как може да нямам шанс да забременея и родя без инвитро, а същевременно държавата да не ме подпомага! Или аз нещо не разбирам или някъде някой не ми дава точна информация! Нямам нищо против донорството, но до сега генетици ме съветваха да продължавам по естествен път поне още няколко години и че имам шанс над 50 %!

Със самофинансиране с доноркса яйцеклетка или с предимплатационна диагностика, ще отидат над 10 000 лв само за 1 опит!
Лапароскопията ще си я правя в Пловдив - не се съмнявам в професионалността на лекаря, съмнявам се в неговото мнение за шансовете ми за нормална бременност, които са 0 %...

Мисля, че ще искам друго мнение по въпроса. Пуснала съм документи за Надежда, но не знам за кога ще ми дадат час. Ако някой би могъл да ми даде някакъв съвет, ще му бъда много благодарна!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #565 -: Юли 04, 2015, 13:40:03 pm »
Момичета и момчета, имам добри новини. Днес ми се обадиха от Общински съвет, лично по настояване на Председателя г-н Луков, за да ме уведомят, че от понеделник - 06.07.2015 г. започва изплащането на финансовата помощ по програма "ин витро" към кандидатите, които са предоставили банкова сметка.
Секретарката на Общ.съвет ми каза, че 2-3 кандидати още не са дали банкови сметки и не може да се свърже с тях нито по телефон, нито по мейл :( Моля ви, ако е някой от вас или е човек, когото познавате и знаете, че още не си е дал банковата сметка, да му кажете да го направи час по-скоро, за да си получи парите.

Разговаряхме със сътрудничката от отдела относно програмата и нуждата от промени в правилника. Има желание от страна на администрацията това да се случи, но ще е възможно да се предприемат действия по обсъждане и промени, едва в началото на новия мандат. Знаете, идват избори. Всеки, който има някакви предложения, моля да пише тук или да ми изпрати лично съобщение. Ще ги систематизираме и ще направя всичко възможно да променим правилника в положителна посока.

Успех на всички!

Това са едни много добри новини. Благодаря!

Здравейте!

С много смесени чувства съм от консултацията ми при Ставрев в Пловдив! Ще се наложи да правя лапароскопия заради съмнение за ендометриоза, която вече е около 5 см.

За съжаление доктора каза, че нямам никакъв шанс за успешна бременност по нормален път, защото вече за 3 години имам 3 аборта и явно при нормална бременност ще продължавам да си абортирам. Каза ми, че при мене шансовете са 2 или инвитро с мои яйцеклетки и предимплатационна диагностика или  инвитро с донорска айцеклетка. Като за него по правилно е второто - с донорска, защото по негово мнение когато е с моите яйцеклетки само ще си изгубя времето, психиката и парите и по - скоро нищо няма да стане.... Същевременно не мога да получа финансиране от фонда! Което мен ме обърква! Как може да нямам шанс да забременея и родя без инвитро, а същевременно държавата да не ме подпомага! Или аз нещо не разбирам или някъде някой не ми дава точна информация! Нямам нищо против донорството, но до сега генетици ме съветваха да продължавам по естествен път поне още няколко години и че имам шанс над 50 %!

Със самофинансиране с доноркса яйцеклетка или с предимплатационна диагностика, ще отидат над 10 000 лв само за 1 опит!
Лапароскопията ще си я правя в Пловдив - не се съмнявам в професионалността на лекаря, съмнявам се в неговото мнение за шансовете ми за нормална бременност, които са 0 %...

Мисля, че ще искам друго мнение по въпроса. Пуснала съм документи за Надежда, но не знам за кога ще ми дадат час. Ако някой би могъл да ми даде някакъв съвет, ще му бъда много благодарна!

Deeny, аз лично се доверявам на д-р Ставрев на 100%, но аз съм минала една лапароскопия и две инвитро процедури.
Прочети правилника на фонда. Не финансират всичко. Инвитро с донорска яйцеклетка не финансират със сигурност.
Ако искаш консултация в Надежда, си запази час за д-р Персенска, за да влезеш по-бързо. За Стаменов се чака с години за първичен преглед.
Пиши ми на лични ако искаш, тъй като спамим в темета, а тя не е за това.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #566 -: Юли 04, 2015, 21:01:11 pm »
За съжаление, бургаската програма не финансира нито предимплантационна диагностика, нито донорски процедури :(
Това е едно от нещата, които искам да се променят в правилника. На есен, с новия мандат ще опитам да убедя Общински съвет и съответните комисии, че е крайно наложително да се допусне финансиране на тези процедури. Също ми се ще да ги накараме тази програма да подпомага цялата борба със стерилитета, т.е. парите да могат да се ползват за изследвания и диагностика, а не само за ин витро. Дано да успеем!
Дени, потърси още едно мнение. Защо не се консултираш с д-р Даскалов, той вече прави и ин витро в Ню Лайф в Пловдив.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #567 -: Юли 04, 2015, 21:57:43 pm »
Здравейте момичета.Искам да попитам найстина ли не се финансира инвитро с донорска яйцеклетка?Понеже исках да подам документи за помощ от общината ,но сега прочетох че не отпускат за донорска програма .  :( :oops:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #568 -: Юли 05, 2015, 13:37:38 pm »
В правилника пише, че програмата не поема финансиране на овоцитна донация. :(
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #569 -: Юли 05, 2015, 14:33:08 pm »
Финансират предимплантационна диагностика чл.3, (3), т.6. Прието е на 30.09.2014
Обаче пак някой е спал и е забравил, че 20 реда по - нагоре пише обратното.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #570 -: Юли 06, 2015, 14:01:45 pm »
Къде е отразена тази корекция? Явно не съм дочела добре, за което се извинявам. Пак е някакъв напредък, сега остава и да вкараме овоцитната донация към финансираните дейности.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #571 -: Юли 06, 2015, 14:44:40 pm »
В правилника е писано, но е объркващо. Защото не са го премахнали от не финансираните дейности. Дръпниго, в предния пост съм писала къде е. Работата е свършена на половина.
Ако има хора с превод тези дни моля да драснат. Може и на ЛС.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #572 -: Юли 06, 2015, 15:02:15 pm »
Ясно. Ще гледаме да ги изчистим тези пропуски есента.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #573 -: Юли 07, 2015, 21:28:04 pm »
Вчера ми преведоха сумата от 9 часа сутринта ми бяха в сметката.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #574 -: Юли 08, 2015, 08:44:59 am »
Браво! Това е хубава новина. Последен въпрос: опита в Бургас ли ще е?
Re: За Бургазлийки
« Отговор #575 -: Юли 08, 2015, 10:12:06 am »
Вчера ми преведоха сумата от 9 часа сутринта ми бяха в сметката.

В началото на списъка ли си?
Re: За Бургазлийки
« Отговор #576 -: Юли 08, 2015, 10:36:21 am »
Важни са въпросите, за да можем да ги поставим пред комисиите на 9 и 10ти. Как ще извършват плащанията.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #577 -: Юли 10, 2015, 09:57:53 am »
Някой друг с превод?
Аз нямам все още. Вчера звънях да питам на какъв принцип правят преводите - произволен или подред, но момичето от 108 стая не може да ми отговори.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #578 -: Февруари 02, 2016, 13:26:42 pm »
Тази тема не е мърдала от доста време какво се случва с програмата работи ли или пак е в застой.Тя ще е полезна на много семейства.Благодарение на финансовата помощ от Общината успях да осъществя опита си в Истанбул Турция резултата е положителен и лятото очаквам новия член на нашето семейство.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #579 -: Февруари 02, 2016, 15:30:05 pm »
Kalinkish, честито! Това е чудесна новина! Лека бременност до финала ти желая.

Не знам какво се случва с програмата, честно казано, не ми е останало ред да се занимая с нея. Ще трябва да ги посетя скоро време.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!