0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: За Бургазлийки
« Отговор #520 -: Май 05, 2015, 10:12:31 am »
Рачо, комисията не се сменя. От както се помня, са все тези членове и председател.
Чака се много, да. Системата е много тромава. Примерно, последната докладна е разгледана на общинския съвет на 24.03.2015г. ако не се лъжа. Пише, че за да влязат в сила решенията, трябва да се изчака законов срок до 15.04.2015г. От там нататък, би трябвало вече да са се раздвижили.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #521 -: Май 05, 2015, 10:46:14 am »
Да,права си.Възможно е да е постоянна.За щастие или не,но отдавна не сме прибягвали до програмата. :lol: Пожелавам на всички ви скоро и вие да не се интересувате.Все пак,това е хубава програма и тя трябва да работи.Да служи на хоратаза които е направена.Дано се включат и други тук и да видим дали не може да се стигне до някоя група в Общинския съвет,за да се зададе въпрос.Аз също ще помисля нещо.Не може нещата да останат така.Така просто не е от полза на нуждаещите се.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #522 -: Май 07, 2015, 10:08:14 am »
Срока им за обжалване и т.н. приключи м.Април. Ако нещата си работеха, вече трябваше хората да са получили помощ.
Факта, че бързах като маймун, за да хвана последните дни на 2014, за да се вредя за тази година е достатъчно показателен, че нещо не е ОК. Но това на страна.
Ние стартирахме този месец. Не можах да ги дочакам  :wink: Та когато вземат да отпуснат средствата, ще си връщаме заемите към родителите.

Аз лично съм съгласна с предложението за въпросите. Най - малко следва да бъде въведен срок за осигуряването на средствата, който да е разумен и да даде на двойката време за подготовка.  Още повече, следва да има светлина по въпроса за чакането, движението на документите и т.н., а не да се отговаря вятърничево по телефон.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #523 -: Май 27, 2015, 06:26:23 am »
Добро утро! Не сте писали скоро тук. Има ли някакво движение с помощта?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #524 -: Май 28, 2015, 21:07:22 pm »
Ще се превежда по банков път вчера ми се обадиха да си занеса номера на сметката
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #525 -: Май 29, 2015, 07:14:34 am »
Да разбирам ли,че още не са започнали да раздават??? :?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #526 -: Май 29, 2015, 11:45:46 am »
За беда не.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #527 -: Май 31, 2015, 19:43:45 pm »
На мен не бяха се обадили за сметката в банката. Обадих се аз да разбера какво става и тогава ми казаха. Когато отидох на другият ден, ми казаха, че трябва да съберат всички сметки и тогава ще раздават. Още доста имат да събират.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #528 -: Юни 01, 2015, 08:29:25 am »
Е,това е пълна идиотщина  :x Защо пък трябва да съберат на всички и чак тогава да се започне плащане... :?момичета,ако не е някаква тайна,дайте ми датите на които сте входирали молбите в общината и датата на Заседанието на  комисията за одобрението и датата на заседанието на общинския съвет,с което се одобрява докладната. искам да видя времето ,необходимо за тази хронология и да мислим някакви действие за подобряването му.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #529 -: Юни 01, 2015, 09:01:20 am »
Рачо, заседанието на комисията е от 05.03.2015г. Заседанието на общинския съвет е от 24.03.2015г.
Одобрените за инвитро в протокола са подали молби от март до декември 2014г.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #530 -: Юни 01, 2015, 09:20:37 am »
Да,благодаря.Някъде гледах докладната и помня,че кандидатствалите бяха над 20 ,нали? /би трябвало да я има в архива на комисията/.Ако знаеш,кога е било предното заседания на комисията за одобрение и ,на кое   на ОС е приета? Искам да разбера,дали чакат да се съберат за една година желаещите и къде е проблема да не се разглеждат на всеки два месеца,примерно,а не веднъж годишно,което е абсурдно. Преди се гледаха много по-често!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #531 -: Юни 01, 2015, 11:01:16 am »
Да,благодаря.Някъде гледах докладната и помня,че кандидатствалите бяха над 20 ,нали? /би трябвало да я има в архива на комисията/.Ако знаеш,кога е било предното заседания на комисията за одобрение и ,на кое   на ОС е приета? Искам да разбера,дали чакат да се съберат за една година желаещите и къде е проблема да не се разглеждат на всеки два месеца,примерно,а не веднъж годишно,което е абсурдно. Преди се гледаха много по-често!!!

Кандидатите от 05.03.2015 са около 50. Има протокол и от 23.04.2015г. Там са разгледани 21 човека от тази година. Одобрени са 16 от тях. Това се случва, защото имат бюджет. Мисля, че това ще бъдат последните разгледани за годината.
Не се чака да се съберат за една година. Комисията се събира няколко пъти през годината, докато им свърши бюджета. Примерно миналата година са се събрали 5 пъти.
Изпращам ти линк, за да се ориентираш по-добре. http://www.burgascouncil.org/invitro
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #532 -: Юни 01, 2015, 17:30:42 pm »
А какво се случва, ако те одобрят и вече си бременна, че и този вариант го има с това дълго чакане? Остават ли си на твое име тези пари като при ФАР или не, някой има ли идея?
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #533 -: Юни 01, 2015, 23:12:59 pm »
А какво се случва, ако те одобрят и вече си бременна, че и този вариант го има с това дълго чакане? Остават ли си на твое име тези пари като при ФАР или не, някой има ли идея?
Би следвало да се дадат на друга двойка. Каква е целта да си седят на нечие име?
Аз отидох до ФАР и казах, че съм бременна. Ако се наложи да ползвам, ще кандидатствам наново.

*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #534 -: Юни 01, 2015, 23:13:56 pm »
А какво се случва, ако те одобрят и вече си бременна, че и този вариант го има с това дълго чакане? Остават ли си на твое име тези пари като при ФАР или не, някой има ли идея?
Би било редно да се дадат на друга двойка. Каква е целта да си седят на нечие име?
Аз отидох до ФАР и казах, че съм бременна. Ако се наложи да ползвам, ще кандидатствам наново.

Re: За Бургазлийки
« Отговор #535 -: Юни 02, 2015, 10:32:40 am »
А какво се случва, ако те одобрят и вече си бременна, че и този вариант го има с това дълго чакане? Остават ли си на твое име тези пари като при ФАР или не, някой има ли идея?

Аз пък мисля, че взимаш парите. Всеки стартира ин витро с някакви пари. Може да си изтеглил кредит и после с тези 2000лв. го връщаш. Аз лично до момента съм дала към 5000-6000лв., отделно от парите от ФАР. Знаеш, че парите от Общината ще се забавят, но все пак ще дойдат и взимаш заеми ако нямаш налични. След като ти преведат сумата, си оправяш заемите или си възстановяваш част от сумата, която си дал до момента.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #536 -: Юни 02, 2015, 12:29:18 pm »
При ФАР ти остават и ги ползваш когато решиш, може и след 5 год., просто като ти се наложи тогава ги превеждат на клиниката, така стана с моя приятелка-забременя и след 15 дена и казаха, че е одобрена. Та си мислех, тук как стоят нещата в такъв случай.
« Последна редакция: Юни 02, 2015, 12:33:24 pm от katya »
Re: За Бургазлийки
« Отговор #537 -: Юни 02, 2015, 14:50:13 pm »
При ФАР ти остават и ги ползваш когато решиш, може и след 5 год., просто като ти се наложи тогава ги превеждат на клиниката, така стана с моя приятелка-забременя и след 15 дена и казаха, че е одобрена. Та си мислех, тук как стоят нещата в такъв случай.

В случай, че забременееш, ти дават парите. Ние не можем да чакаме парите и тогава да започваме процедура, тъй като се чака по-вече от година. Обвързани сме също и с ФАР.
Така че спокойно си прави процедурата, а когато дойдат парите от Общината, ще ти са добре дошли, след всички големи харчове.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #538 -: Юни 02, 2015, 15:11:05 pm »
vanini то е ясно - няма да чакаме никого, че времето ни е ценно, но да не стане после, ама ние вие сте била бременна връщайте ги. Въпросът е ако има някой, който е получил сумата, да сподели дали се отчитат по някакъв начин пред общината с някакви документи или нещо подобно, за да си вземаме фактури примерно по време на процедурите?
 
Re: За Бургазлийки
« Отговор #539 -: Юни 02, 2015, 20:24:18 pm »
Явно продължават да си правят майтап. Ако действително чакат да съберат сметките на всички, то лишават х на брой заявители, заради у неуведомени и z в невъзможност да предоставят сметките си в кратък срок.
С други думи има ли правно основание, Мария да не получи гласувана помощ в срок, защото Катя не е уведомена, че трябва да извърши определено действие, а Рени няма възможност да го направи.
В този ред на мисли смятам утре да входирам официално писмо по тези въпроси.