0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #820 -: Юни 18, 2009, 12:06:41 pm »
Докторе, привет.
Един въпрос и от мен, НЕсвързан с алергии  :wink:

Детето е с хрема и зачервено гърло.
Педиатърката отсъства и нейна заместничка изписа капки Макситрол за носа и Гаразон за ушите, като според нея същите тия уши са ок. Капките били за всеки случай.
Аз не исках да Ви занимавам и два пъти сложих Гаразон-а, обаче мира не ми дава това, че на здрави уши слагам капки  :?
Вашето мнение?

Предварително благодаря за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #821 -: Юни 18, 2009, 12:31:24 pm »
Здравей Бърди,
От известно време забелязвам, че малкото има проблем с ходенето до тоалетна. Ака по няколко пъти особено вечер. Но с нормална консистенция. От вчера забелязах бели парцалчета в акото. Като пресечено мляко. Същата вечер хапна един сладолед и каза, че го боли коремчето. След 30 мин ака, след това хапна кис. мляко и пи данонино и историята се повтори. Никога до сега не е имал проблем с млечни продукти. Но забелязвам, че именно след като хапне такива храни започват болки в коремчето и в акото има бели парцалчета. Без обаче да е променена консистенцията, цвета или миризмата на акото. Другото е че има малко пяна /не слуз/ и то не в самото ако а преди да ака. Дали е възможно след остра диария и кръв и слуз /която преборихме преди 3 - 4 седмици/ да е направил нещо като непоносимост към млечните продукти или лактозата?
В допълнение вече 2 дни е без мляко и няма проблеми.
Сега обаче сме с висока Т и болки в гърлото. Имаме нещо като бели пъпчици по гърлото. На места са бисти пъпките, а на други секрета в тях е бял. Т не я поддържа постоянно. Лесно се повлиява и пада до 36.5. Дали иде реч за ангина на бактериална основа и мога ли да го изчакам два дни поне преди да му дам Аб.
Благодаря
Посявките на изпражнения са отрицателни?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #822 -: Юни 18, 2009, 12:33:36 pm »
Докторе, привет.
Един въпрос и от мен, НЕсвързан с алергии  :wink:

Детето е с хрема и зачервено гърло.
Педиатърката отсъства и нейна заместничка изписа капки Макситрол за носа и Гаразон за ушите, като според нея същите тия уши са ок. Капките били за всеки случай.
Аз не исках да Ви занимавам и два пъти сложих Гаразон-а, обаче мира не ми дава това, че на здрави уши слагам капки  :?
Вашето мнение?

Предварително благодаря за отделеното време!
Има отит, или няма отит?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #823 -: Юни 18, 2009, 12:49:50 pm »
Според нея няма.
За това и питам има ли такова превантивно слагане на капки за уши без да има отит?
Според мен не  би трябвало...
Детето има само хрема. Няма температури, няма отпадналост, прокашля два - три пъти за целия ден(предполагам от стичащи се секрети)
Аз първо реших да не слагам Гаразон, после ме хвана страх и сложих два пъти и накрая реших да се допитам до Вас.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #824 -: Юни 18, 2009, 13:23:52 pm »
Има превантивно, ако е известно че детето при всеки ринит му се зачервяват ушичките паралелно. Което не винаги е отит и не винаги има нужда от Антибиотик.
Но това е рядко и важи само за капките "Гаразон". По мое лично наблюдение, никоя друга марка капки за уши при деца не е ефективна.

"Превенар" ваксината поставихме ли?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #825 -: Юни 18, 2009, 17:18:39 pm »
А, дали ще навредят ако на практика няма нужда от тях?

Не сме поставили Преванар, и последния Пентаксим даже не сме  :(
Отит, хрема, алергия, хрема...
Чакаме подходящ момент така да се каже.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #826 -: Юни 18, 2009, 17:36:13 pm »
Не се правят неща, от които няма нужда. Такава е логиката.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #827 -: Юни 18, 2009, 17:53:09 pm »
Много Ви благодаря!
*

    dari7

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #828 -: Юни 19, 2009, 02:41:02 am »
ЗДравейте,докторе!
В търсене на информация в нета попаднах на тази тема.
При изследвания за тръгване на ясла на сина ми 2г и 2м, се изолира Salmonella enteritidis. Иначе той е абсолютно здрав в момента. Преди два месеца имаше разстройство и висока температура.В изпражненията му имаше власинки кръв и тогава му правихме такива изследвания и те бяха отрицателни. Преди месец пак му правихме/ пак заради яслата/ но бяха отрицателни.
Днес лекарката му е изписала антибиотик, но ме озадачава факта че не е нито един от тези които са посочени като чувствителни в антибиограмата!! Изписано ни е Цефзил 125 - 2х5мл.
Моля посъветвайте ме какво да правя? Дали е нужно антибиотик? Сега ли се е заразил, или просто е прекарал това заболяване и сега е само носител. Благодаря Ви предварително. Малко дълго стана, но съм притеснена
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #829 -: Юни 19, 2009, 04:15:59 am »
Това е Салмонела-имали сте си я от изпражненията с кръв.
Тогава не сте я изолирали вероятно защото не сте взели пробата от подходящо място.

Лечението с АБ при деца трябва да се обмисли много добре-АБ подпомагат хронифициране на носителството и затова при деца се дават само при тежки, системни форми. А не рутинно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #830 -: Юни 19, 2009, 22:40:04 pm »
Здравейте, аз отдавна чета Вашите мнение и се възхищавам на вашият професионализъм.Обръщам се към Вас за съвет и помощ. Моят син е на 3 г и 5 месеца, преди 10 дни детето започна да кашля и имаше обилна хрема заведох го на педиатърката и тя му предписа азтрил три дни-силно червено гърло пред ангина това беше нейното мнение аз и казах че детето не е правило температура.Пихме азатрила три дни кашлицата и хремата спряха.Един ден след спирането на азатрила детето вдигна 38.9 Т и я подържаше 2 дни.Отидохме на преглед при частен педиатър оказа се гнойна ангина-изписаха аугментин 7 дена. След първият ден на прием Т спадна.Частният педиатър ми обесни че се вижда нещо като гнойна тапа, която ако и преди я имало и не се повлиявала от антибиотика то при всяка инфекция се възпалявала и почвала ангината.Сега след 3 дни азтрил и 6 дена аугментин на контролен преглед детето е с алено червено гърло.......утре ще го водя при частният педиатър, но искам съвет от Вас насочете ме какви изследвания да искам от нея и какво да направя от тук натам............започвам да се отчайвам не искам да си тровя детето с лекарства.Ние живеем в малък град но съм готова до го водя и в София само ми дайте съвет какво да искам.Благодаря Ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #831 -: Юни 20, 2009, 00:46:48 am »
Дайте Аугментин още 3 дена.
Направете посявки- гърлен и носен секрет 3-4 дена след спирането му.

Иначе това е потвърждение на моята теза че с Азатрил в Бг се злоупотребява невероятно- той е специален АБ за специални нужди.
« Последна редакция: Юни 20, 2009, 00:58:44 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #832 -: Юни 20, 2009, 18:39:03 pm »
Благодаря Ви много за бързият отговор.След малко сме на преглед при педиатъра и ще му кажа за аугментина и изследванията. Малко се притеснявам няма ли да станат много дни антибиотик 3 дни азатрил и 7 аугментин и после още три.Синът ми е слабичко дете дали няма да му навредя с толкова антибиотик.
Още веднъж сърдечно Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #833 -: Юни 20, 2009, 19:09:32 pm »
Да се поправи е важно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #834 -: Юни 21, 2009, 16:24:11 pm »
Здравейте, Birdie! Отново се допитвам до Вас! От утре Вики е на ясла. Въпросът ми е може ли да се дава нещо за предпазване от евентуални вирусни инфекции. Съвсем случайно разбрах, че едно от децата, което е в нейната група е от 2 дни с температура само сутрин и утре най-вероятно ще е там? Предварително ви благодаря!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #835 -: Юни 21, 2009, 17:02:57 pm »
Здравейте докторе!

Малката е на 2 и 8 месеца и поради чести боледувания в яслата и почти непрестанна кашлица я заведохме на УНГ. Докторът каза, че третата сливица е уголемена и със секрети. Тъй като е още малка, за да се предприеме операция за вадене на сливицата предписа Макситрол капки - 3 пъти по 3 капки в носа.
За известно време кашлицата отшумя, но от една седмица кашля почти цяла нощ, въпреки, че поднових слагането на капките преди лягане. Давам и Ериус сироп - 2.5 мл. преди лягане. През деня изобщо не кашля и няма никакви проблеми. В момента не ходи на ясла.
Има ли нещо, с което бих помогнала, за да спи спокойно през нощта? Единствено изваждането на третата сливица ли е решението или има и други начини за лечение?

Благодаря.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #836 -: Юни 21, 2009, 23:49:15 pm »
Добър вечер докторе,

В петък излязоха резултатите от посявките  и на гърленият секрет се изолира Кандида Албиканс 10х4. Микробиологията на секрета направих, първият ден след като изчистихме уж гъбичките.В петък имаше малко бели налепчета по сливиците и не предприех нищо, реших да изчакам до понеделник. Днес обаче много са се разрастнали и вече са по небцето и мъждеца. Педиатрите не си вдигат телефона и аз започвам с Дактарин отново. Вашият съвет какъв е, да продължавам ли с Дактарин и с каква продължителност или има и друго лечение?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #837 -: Юни 22, 2009, 00:02:31 am »
Биберони ползва ли още?
Трябва да го заведете да го видят. Пак, за съжаление.
Все пак отнякъде се заразява с тези неща... .

Няма друго лечение, освен да помислите изследвания относно имунитета- имуноглобулини, Тх/Тс, и в този дух.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #838 -: Юни 22, 2009, 00:19:58 am »
Биберони ползва ли още?
Трябва да го заведете да го видят. Пак, за съжаление.
Все пак отнякъде се заразява с тези неща... .

Няма друго лечение, освен да помислите изследвания относно имунитета- имуноглобулини, Тх/Тс, и в този дух.

Пие си сутрешното АМ с биберон още, както и понякога заспива следобедния сън със залъгалка, но само заспива не спи с нея.
Тх/Тс какво е, извенете ме?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #839 -: Юни 22, 2009, 00:45:30 am »
Здравейте докторе!

Малката е на 2 и 8 месеца и поради чести боледувания в яслата и почти непрестанна кашлица я заведохме на УНГ. Докторът каза, че третата сливица е уголемена и със секрети. Тъй като е още малка, за да се предприеме операция за вадене на сливицата предписа Макситрол капки - 3 пъти по 3 капки в носа.
За известно време кашлицата отшумя, но от една седмица кашля почти цяла нощ, въпреки, че поднових слагането на капките преди лягане. Давам и Ериус сироп - 2.5 мл. преди лягане. През деня изобщо не кашля и няма никакви проблеми. В момента не ходи на ясла.
Има ли нещо, с което бих помогнала, за да спи спокойно през нощта? Единствено изваждането на третата сливица ли е решението или има и други начини за лечение?

Благодаря.
Детето вероятно има или неизлекувана инфекция или астматичен бронхит или остатъчна кашлица.
Обсъдете нещата в тази рамка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.