0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #780 -: Юни 13, 2009, 01:42:50 am »
Педиатърката каза, че няма да са достатъчни 4 дена и ще трябва да се пие още 4.
Не знам вече, нищо не разбирам...искам просто да се доверя на някого и да не изчитам литература, която някой трябва да чете, защото това му е работата :(...особено що се отнася за лекарската професия...педиатърката ни е специализирала във Франция и е един от най-хвалените педиатри в района....повече не мога да добавя...важно ми е да е близо до нас, защото често детето ми е с баба си и няма как да прекосяват града, ако се наложи...друг по-добър педиатър тук не знам...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #781 -: Юни 13, 2009, 01:49:18 am »
Не може да се дава повече от 3-4 дена. Не става за 7д лечение освен по много редки показания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #782 -: Юни 13, 2009, 02:00:53 am »
Не може да се дава повече от 3-4 дена. Не става за 7д лечение освен по много редки показания.

ясно, разбрах, това е наистина важна информация...много благодаря! Явно този път ще опитаме коктейл от антибиотици...прекрасно просто
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #783 -: Юни 13, 2009, 02:13:12 am »
Вижте, единственият избор сега е Зинат/Цефзил.
Зинат-най-добре и сигурно.
Друга алтернатива-венозен Амикацин/Гентамицин в комбинация с Цефалоспирин (венозен).

Няма друго ефективно,което да мога да Ви предложа.
Въпросът е не толкова че може за 4 дена да не спадне температурата. Може да спадне, но може след спиране да имаме рецидив- тези ангини искат минимум 10 д лечение.
« Последна редакция: Юни 13, 2009, 02:16:49 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #784 -: Юни 13, 2009, 22:27:37 pm »
Здравейте!
От вчера Марти не е вдигал температура над 38 градуса.
Имам проблем с храненето, не държа да яде насила, но вече цяла седмица направо нищо не яде. Течности пие много. Не е от слабичките деца, има си запаси, но не трябва ли вече по мъничко и често да хапва? Въпросът ми е всъщност доколко да настоявам да се храни и какво е добре да яде сега? Никога не съм имала проблеми с храненето, дори го ограничавам по отношение на количествата и ненужните храни, така че не е от неядящите деца.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #785 -: Юни 13, 2009, 22:55:11 pm »
Докторе, може ли да обясните защо не препоръчвате попарата, че не мога да се оправя с тези баби.
Какво трябва да започнем да даваме за закуска? До сега сме заместили обедното и следобедното хранене както препоръчвате за деца до 1 годинка. Ние я навършваме този месец.
Освен попара, какво друго Вие мислите да дадете за закуска?
Попарата е хляб. В големи количества. Не е нужно толкова калории за детето.

Закуската не е фетиш- и АМ стига до определена възраст, докато детето стане голямо и подходяща на възраст за закуска на възрастни.


 :oops:
Ами по това, което съм чела от вашите постинги останах с впечатление, че след 1 годинка се дава вече закуска и затова питам. Нямам идея каква да е.
Същото важи и за вечерята. Мислех си, че вече трябва да започна да давам, защото продължава да се буди нощем през 3 часа да суче и явно трябва да дам нещо по-хранително. Или няма да има ефект.
Много разчитам на вашите ценни съвети както винаги.
Може за вечеря да давате вечеря. А после АМ (или кърма).
За сутрин може да давате каша (не сладка),може да приготвяте фино стрит Келогс с АМ (внимание за дребни частици). Може юфка със сирене (или подобно), може яйце рохко със сирене и хляб и краве масло (мъничко).

Само попара е твърде натоварващо. И то всеки ден- може един път седмично, например.

Благодаря ви много докторе, безценен сте. И на мен ми е много полезна тази информация.
« Последна редакция: Юни 13, 2009, 22:57:15 pm от milichka »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #786 -: Юни 13, 2009, 23:49:30 pm »
Здравейте!
От вчера Марти не е вдигал температура над 38 градуса.
Имам проблем с храненето, не държа да яде насила, но вече цяла седмица направо нищо не яде. Течности пие много. Не е от слабичките деца, има си запаси, но не трябва ли вече по мъничко и често да хапва? Въпросът ми е всъщност доколко да настоявам да се храни и какво е добре да яде сега? Никога не съм имала проблеми с храненето, дори го ограничавам по отношение на количествата и ненужните храни, така че не е от неядящите деца.
Тези ангини са ужасни... . Така е. Може да давате малко сладки неща с които предлагаме много калории в малък обем, или да подслаждате допълнително прясното мляко (но не АМ).

Колко пъти дневно имаше 38?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #787 -: Юни 14, 2009, 00:21:13 am »
Здравейте!
От вчера Марти не е вдигал температура над 38 градуса.
Имам проблем с храненето, не държа да яде насила, но вече цяла седмица направо нищо не яде. Течности пие много. Не е от слабичките деца, има си запаси, но не трябва ли вече по мъничко и често да хапва? Въпросът ми е всъщност доколко да настоявам да се храни и какво е добре да яде сега? Никога не съм имала проблеми с храненето, дори го ограничавам по отношение на количествата и ненужните храни, така че не е от неядящите деца.
Тези ангини са ужасни... . Така е. Може да давате малко сладки неща с които предлагаме много калории в малък обем, или да подслаждате допълнително прясното мляко (но не АМ).

Колко пъти дневно имаше 38?
Само един път днес имаше 38 градуса, иначе беше 37,2-37,5. Преди един час дори беше под 37. Той все още има разстройство, дължащо се най-вероятно на Аугументина (но днес след смяната на АБ вече не е така постоянно, само веднъж), затова не съм давала прясно мляко.
той е на 4 години, не съм и помисляла за АМ. Той предпочита кисело мляко, но сега и него не иска. Пие чай с мед, сокове (в тях има захар, не са от пресни плодове, а купешки). Пробутвах днес няколко залъка кекс и една сладка бисквита. Вечерта хапна две лъжици зеленчуков бульон и една хапка пиле. Надеждата ми е, че смуче таблетки Булгарикум.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #788 -: Юни 14, 2009, 00:22:59 am »
Д-р Бърди, здравейте! Къде можете да ме насочите да чета за юношески артрит? Искам да науча максимално повече - лечение, масажи, терапии, прогнози,...
Приеха ни в Токуда за пълни изследвания и засега сме с диагноза юношески артрит.
Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #789 -: Юни 14, 2009, 00:46:55 am »
Здравейте!
От вчера Марти не е вдигал температура над 38 градуса.
Имам проблем с храненето, не държа да яде насила, но вече цяла седмица направо нищо не яде. Течности пие много. Не е от слабичките деца, има си запаси, но не трябва ли вече по мъничко и често да хапва? Въпросът ми е всъщност доколко да настоявам да се храни и какво е добре да яде сега? Никога не съм имала проблеми с храненето, дори го ограничавам по отношение на количествата и ненужните храни, така че не е от неядящите деца.
Тези ангини са ужасни... . Така е. Може да давате малко сладки неща с които предлагаме много калории в малък обем, или да подслаждате допълнително прясното мляко (но не АМ).

Колко пъти дневно имаше 38?
Само един път днес имаше 38 градуса, иначе беше 37,2-37,5. Преди един час дори беше под 37. Той все още има разстройство, дължащо се най-вероятно на Аугументина (но днес след смяната на АБ вече не е така постоянно, само веднъж), затова не съм давала прясно мляко.
той е на 4 години, не съм и помисляла за АМ. Той предпочита кисело мляко, но сега и него не иска. Пие чай с мед, сокове (в тях има захар, не са от пресни плодове, а купешки). Пробутвах днес няколко залъка кекс и една сладка бисквита. Вечерта хапна две лъжици зеленчуков бульон и една хапка пиле. Надеждата ми е, че смуче таблетки Булгарикум.
Добре.
Колко дена ще го давате?
Да спомена пак-Азитромицин има полу-живот около 68 часа (тоест, присъства в организма). Лечение повече от 3-4 дена не е стандартно при деца.

Не е нужно да смучем тези неща-диарията минава със спиране на АБ (Аугментин, Сумамед).
Моля също ревизирайте колко дълго ще даваме Сингюлер. Подходете максимално консервативно.
« Последна редакция: Юни 14, 2009, 00:52:44 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #790 -: Юни 14, 2009, 00:52:09 am »
Д-р Бърди, здравейте! Къде можете да ме насочите да чета за юношески артрит? Искам да науча максимално повече - лечение, масажи, терапии, прогнози,...
Приеха ни в Токуда за пълни изследвания и засега сме с диагноза юношески артрит.
Благодаря предварително!
Това е специализирана тематика...от специални четива.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #791 -: Юни 14, 2009, 00:59:22 am »
Д-р Бърди, здравейте! Къде можете да ме насочите да чета за юношески артрит? Искам да науча максимално повече - лечение, масажи, терапии, прогнози,...
Приеха ни в Токуда за пълни изследвания и засега сме с диагноза юношески артрит.
Благодаря предварително!
Това е специализирана тематика...от специални четива.

и все пак? какво да правя, съвет?

английски говоря, чета - ако нещо можете? Моля!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #792 -: Юни 14, 2009, 01:06:49 am »
4 дена ще пие Семамед. В понеделник е на преглед. ще имам предвид, че не трябва да се пие повече от 4 дена.
Булгарикума не му го давам за диарията, а за ангината, но той регулира чревната флора и не вярвам да му вреди. Не иска да го пие, затова му го давам във формата на таблетки. Израстнала съм с Булгарикум, тъй като имам щастието от дете да познавам жената, която първа го е отделила и според мен единственият полезен лек, който в момента давам на детето си.

По отношение на Сингюлера - курсът му на лечение засега е 6 месеца, т.е. до август, когато ще го водя на преглед. След започване на приема му не е имал обструкция и не сме стигали до вентолин. като се има предвид, че преди това дори лежахме в болница. оттогава си притежаваме инхалатор вкъщи, за щастие използван само три дена след излизане от болницата (купих го за да ни пуснат вкъщи, тъй като вече не му биеха урбазон) и съм го използвала единствено за инхалации с физиологичен разтвор.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #793 -: Юни 14, 2009, 01:13:48 am »
Д-р Бърди, здравейте! Къде можете да ме насочите да чета за юношески артрит? Искам да науча максимално повече - лечение, масажи, терапии, прогнози,...
Приеха ни в Токуда за пълни изследвания и засега сме с диагноза юношески артрит.
Благодаря предварително!
Това е специализирана тематика...от специални четива.

и все пак? какво да правя, съвет?

английски говоря, чета - ако нещо можете? Моля!
Потвърдената и точна диагноза е?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #794 -: Юни 14, 2009, 01:17:57 am »
4 дена ще пие Семамед. В понеделник е на преглед. ще имам предвид, че не трябва да се пие повече от 4 дена.
Булгарикума не му го давам за диарията, а за ангината, но той регулира чревната флора и не вярвам да му вреди. Не иска да го пие, затова му го давам във формата на таблетки. Израстнала съм с Булгарикум, тъй като имам щастието от дете да познавам жената, която първа го е отделила и според мен единственият полезен лек, който в момента давам на детето си.

По отношение на Сингюлера - курсът му на лечение засега е 6 месеца, т.е. до август, когато ще го водя на преглед. След започване на приема му не е имал обструкция и не сме стигали до вентолин. като се има предвид, че преди това дори лежахме в болница. оттогава си притежаваме инхалатор вкъщи, за щастие използван само три дена след излизане от болницата (купих го за да ни пуснат вкъщи, тъй като вече не му биеха урбазон) и съм го използвала единствено за инхалации с физиологичен разтвор.
Добре.
Без смисъл е да давате на детето тези неща (Булгарикум, Ентерол, Бийоо-Гая, разни "магии"). Съгласете се с мен че не е ок това ;) . "Настойка от котешки нокътъ, или опашка от кобра, в 25 годишенъ спиртен дестилатъ ( и задължително по капка и половина, 1/2 час след хранене), би бил ужасно по-добър вариантъ. Повервайте ми!" :wink:

Ако можете-заведете на море.
Моля обсъдете за летните месеци да не приемате Сингюлер. Няма ригидни тактики в Педиатрията. Ригидност = грешка. Много малко са медикаментите и обстоятелствата при които се изисква да спазваме твърди срокове.
Може да му дадете Кетотифен на сиропче (изпитано с десетилетия и безопасно. И крайно ефективно!) до Септември вместо, и да направите противогрипната ваксина м.Септември задължително.
« Последна редакция: Юни 14, 2009, 01:29:54 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #795 -: Юни 14, 2009, 01:21:46 am »
диагнозата е олигоартритен юношески артрит (мисля, че беше записан като пауциартикуларен) - но за потвърдена още не мога да говоря - все още чакаме някои от резултатите, а и ми обясниха, че ще мине повечко време, докато могат да ми дадат точни отговори по отношение на диагнозата...
просто искам да почета по-специализирани неща от темите в бг мама...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #796 -: Юни 14, 2009, 01:24:44 am »
Моля, пишете след като диагнозата е окончателна... .
Няма смисъл сега от това "самобичуване".
Простете за откровеността.  :(
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #797 -: Юни 14, 2009, 01:28:49 am »
Благодаря! Винаги му казват да пие Ериус, не Кетотифен ??? Но лятото никога не е имал проблеми засега. Задължително ще отиде на море.

За Булгарикума трудно ще се съглася...ще ми трябват доста убедителни доводи  :), при положение, че дори състоянието на сестра ми, която почина преди години от левкимия беше значително облекчено, благодарение на Булгарикума - установено и прието от лекуващия й лекар. Имам засега примери само в плюс...минус май не съществува...това не е хранителна добавка, не е изкуствен витамин, това е любимото кисело мляко, от което е отделено най-ценното...защо да не го давам? Да, не бих си го купила от аптеката, защото в продаваните в аптеката няма една жива бактерийка и е безсмислено. Затова го взимам директно от лабораторията, която не продава на аптеките, за съжаление.

Идеята за котешки нокът ми допадна :D Но Булгарикумът изобщо не е никаква магия  :D Аз дори имуностимуланти не давам на детето си, пък да не говорим за магии...
« Последна редакция: Юни 14, 2009, 01:33:46 am от Hipo »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #798 -: Юни 14, 2009, 01:31:22 am »
Хм... ок. Аериус не е за профилактика-Кетотифен->> е.
За същите пари бих завел детето да види, да кажем, Виена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #799 -: Юни 14, 2009, 01:37:33 am »
Хм... ок. Аериус не е за профилактика-Кетотифен->> е.
За същите пари бих завел детето да види, да кажем, Виена.
Не разбрах за кои пари? :D Ако е за Булгарикума, за щастие ни го дават без пари.
Разбрах за разликата между Аериус и Кетотифен...засега май профилактично нищо не е пил, все е по време на лечение, сигурно затова винаги е Аериус.

Имам въпрос за портокалите, защото имам спомен, че още когато захранвах, четох Ваше мнение, че не предизвикват алергия...Само че специалистът, който пое Мартин за лечение на Астматичния бронхит, каза да избягваме портокали и банани, защото съдържали хистамин. Проблемът е, че той обича да пие предимно сок от портокал, собоено в зимните месеци. откакто му го забраниха се налага да купувам сокове, а все пак предпочитам да са домашно изцедени. Доколко да се избягвам от портокалите и дали изобщо да ги избягвам?
« Последна редакция: Юни 14, 2009, 01:45:33 am от Hipo »