0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #760 -: Юни 12, 2009, 02:59:24 am »
Някои ангини закъсняват да отговорят на АБ, но пък да поддържа без подобрение 40 толкова дни... аз бих сменил със Зинат (ако не е алергичен към него). Ако отговаря на АБ се подобрява с всеки изминал ден и вместо 3-4 пъти по 40 градуса вдига 1 или 2, например.
Зинат много добре покрива "странни" ангини.
Въобще, състоянието е тревожно- виждам лекомислено отношение-дори и ангина да е, досега трябваше да са направени изследвания...особено ако не сте правили "Превенар".

Мононуклеозата се доказва с изследвания...а подозрения мога да имам само от преглед.

Няма алергия към Зинат. Няма подобрение в температурата никакво. Антибиотикът го почнахме в понеделник следобяд, защото педиатърката се надяваше, че може и без него да мине, но температурата продължаваше...трябвало да минат 48 часа от приема на АБ, следователно да има подобрение вчера вечерта...днес педиатърката беше следобяд (не ходи на домашни прегледи не знам по ккава причина, а и не съм се борила явно за това си право) и така се стигна до това, че изследванията ще ги правим чак утре сутринта. за Превенар в момента наистина нямам спомен, трябва да проверя
« Последна редакция: Юни 12, 2009, 03:05:16 am от Hipo »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #761 -: Юни 12, 2009, 03:05:09 am »
На всяка цена след като мине тази история направете Превенар!
Обадете и се сега, искайте доза за Зинат и го дайте като първа доза! Не пречи че е вземал Аугментин...ако тя има по-добро предложение за друг АБ? моля... .

Отит и/или уроинфекция са също възможности... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #762 -: Юни 12, 2009, 03:10:48 am »
На всяка цена след като мине тази история направете Превенар!
Обадете и се сега, искайте доза за Зинат и го дайте като първа доза! Не пречи че е вземал Аугментин...ако тя има по-добро предложение за друг АБ? моля... .

Отит и/или уроинфекция са също възможности... .

не мога да й звъня сега :( нощно време сме към друга клиника...това аз не го разбирам като личен лекар, но...такива са обстоятелствата.трябваше по-рано да си спомня за ценните Ви съвети  :( Утре рано сутринта сме в при нея. сега поне детето спи спокойно и се надявам да е така до сутринта. За Превенара ще проверя задължително...мисля, че всички ваксини (не само задължителни) сме правили, но не знам защо не ми излиза в съзнанието това название.
« Последна редакция: Юни 12, 2009, 03:14:10 am от Hipo »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #763 -: Юни 12, 2009, 03:25:13 am »
Хм... добре. Още един вариант:
Утре огледайте пак-ако до 12-13 няма температура и е значително по-добре,може да изчакате до следобяд. Ако в сравнение с предишните дни покачи само един/два пъти температура... може би е по-добре. 40 вдругиден=сигурна смяна на АБ.
Макар че аз съм склонен още сега да го смените... . :(

Не пречи утре да погледнете ушички, да направите кръвни изследвания + плочка (диференциално броене)+урина.
« Последна редакция: Юни 12, 2009, 03:37:09 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #764 -: Юни 12, 2009, 03:36:59 am »
Благодаря! Лека нощ! Утре ще пиша за изследванията и сигурно ще имам още куп нови въпроси  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #765 -: Юни 12, 2009, 03:37:45 am »
Пишете!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #766 -: Юни 12, 2009, 16:08:28 pm »
Добър ден от нас,

Преглед при личната - всичко е ОК, освен задна хрема, няма нужда от посявки.
Преглед при УНГ - уши здрави, гърло без налепи и здраво, набъбнала носна лигавица. Предписано ни е третиране със Стеримар и Ксилометазолин 0.05% 3 пъти дневно до вторник и ако няма подобрение, в сряда на гладно и жадно за посявка на секрети.

Аз какво виждам. Два дни капех нощем само капки Виброцил, че се усещаше леко носово говорене и с оглед на секретите. Днес сутринта след Стеримар и Виброцил, забелязах гъст жълтеникав секрет, който се стичаше в гърлото, поради което прокашляше и гласът моментно присипнал. С помпа или издухване носа няма нищо, тоест не личи да има хрема.
УНГ препоръча, да прекратя Виброцил и продължа с Ксилометазолин. Излиза, че има само хрема в момента, от коато прокашля най вечер сутрин или след сън. Това приспване на гласа ме притеснява и незнам защо но нещо нямам много вяра, че е само задно хрема. Днес температура има до 37.2 отонво, не била според тукашните лекари проблем. Поти се доста, особено когато спи, преобличам го минимум веднъж нощно време.
Вие какво мислите докторе?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #767 -: Юни 12, 2009, 16:50:00 pm »
Докторе преди седмица ви писах за нашето продължително боледуване от ангина.

Вчера сутринта беше последния прием на Аугментин-а. Следобеда отидохме на контролен преглед при педиатъра ни. За щастие нямаше никой в чакалнята. Прегледа го обстойно, уши, гърло, гърди, за обрив под памперса погледна. Каза, че е здрав и изписа ехинацея за 10 дена за подсилване.

Но тази сутрин детето ми пак беше кисело, без апетит и си потъркваше ушето. Нямаше температура, но непрекъснато си ровеше из устата. А по обед вдигна температура 38.3
Обадих се на педиатъра, тя каза, че вероятно е остатъчен възпалителен процес - да дам панадол и фенистил 3 пъти по 12 капки и следобед да звънна пак. След панадола, детето си хапна добре и сега е весело.
Но аз вече не знам какво да мисля.
Кажете вашето мнение моля!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #768 -: Юни 12, 2009, 17:17:50 pm »
Вероятно отит-погледнете пак ушичките днес или утре.
Ако изберете или прецените че не е за АБ- може да опитате с "Гаразон" за два дена. Може така да избегнем втори АБ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #769 -: Юни 12, 2009, 17:19:47 pm »
Добър ден от нас,

Преглед при личната - всичко е ОК, освен задна хрема, няма нужда от посявки.
Преглед при УНГ - уши здрави, гърло без налепи и здраво, набъбнала носна лигавица. Предписано ни е третиране със Стеримар и Ксилометазолин 0.05% 3 пъти дневно до вторник и ако няма подобрение, в сряда на гладно и жадно за посявка на секрети.

Аз какво виждам. Два дни капех нощем само капки Виброцил, че се усещаше леко носово говорене и с оглед на секретите. Днес сутринта след Стеримар и Виброцил, забелязах гъст жълтеникав секрет, който се стичаше в гърлото, поради което прокашляше и гласът моментно присипнал. С помпа или издухване носа няма нищо, тоест не личи да има хрема.
УНГ препоръча, да прекратя Виброцил и продължа с Ксилометазолин. Излиза, че има само хрема в момента, от коато прокашля най вечер сутрин или след сън. Това приспване на гласа ме притеснява и незнам защо но нещо нямам много вяра, че е само задно хрема. Днес температура има до 37.2 отонво, не била според тукашните лекари проблем. Поти се доста, особено когато спи, преобличам го минимум веднъж нощно време.
Вие какво мислите докторе?
Пресипването на гласа е от секретите... две опции -или АБ или АБ капки в носа.
От Виброцил полза няма да има.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #770 -: Юни 12, 2009, 17:25:40 pm »
Втори орален АБ няма да дам за момента.Да изчакам ли 2-3 дни с Ксилометазолин или да започна веднага с АБ капки? Гаразон стават ли или ще препоръчате други?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #771 -: Юни 12, 2009, 21:44:51 pm »
Смесете Тобрекс (не Тобрадекс с КС) с Ксилометазолин 1:1... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #772 -: Юни 12, 2009, 23:47:32 pm »
Смесете Тобрекс (не Тобрадекс с КС) с Ксилометазолин 1:1... .

Благодаря, утре ще започнем с този вид капки. Предполагам за 10 дни или ...?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #773 -: Юни 13, 2009, 00:25:44 am »
Докторе, може ли да обясните защо не препоръчвате попарата, че не мога да се оправя с тези баби.
Какво трябва да започнем да даваме за закуска? До сега сме заместили обедното и следобедното хранене както препоръчвате за деца до 1 годинка. Ние я навършваме този месец.
Освен попара, какво друго Вие мислите да дадете за закуска?
Попарата е хляб. В големи количества. Не е нужно толкова калории за детето.

Закуската не е фетиш- и АМ стига до определена възраст, докато детето стане голямо и подходяща на възраст за закуска на възрастни.


 :oops:
Ами по това, което съм чела от вашите постинги останах с впечатление, че след 1 годинка се дава вече закуска и затова питам. Нямам идея каква да е.
Същото важи и за вечерята. Мислех си, че вече трябва да започна да давам, защото продължава да се буди нощем през 3 часа да суче и явно трябва да дам нещо по-хранително. Или няма да има ефект.
Много разчитам на вашите ценни съвети както винаги.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #774 -: Юни 13, 2009, 00:55:47 am »
Здравейте! Цял ден нямам нет и затова пиша чак сега. Сутрента направихме изследвания на кръв и урина плюс изследване за мононуклеоза. Всичко е в нормата, мононуклеозата е отрицателна. Минахме през УНГ - ангина, но без гноен секрет (сутринта), няма възпалени уши. Съветът на УНГ е да сменим АБ,но педиатърката реши, че не е необходимо преди да станат 10 дена от взимането на Аугументина. Ходихме и на специалист по инфекциозни болести, който оспорва изследването за мононуклеоза, защото не било направено в познато за него болница, но не поиска да направим друго след преглед на щитовидни жлези, корем и напомняне от моя страна, че пие Аугументин и може би щеше да се обрине, ако е мононуклеоза. Следобяд при този преглед вече има обилен гноен секрет и сигурна ангина. Антиобитикът го сменихме със Севамед. Не успях да се свържа с педиатърката, за да й кажа за смяната на антибиотика и взех Севамед. След като се чухме по-късно тя каза, че би предпочела Зинат, но аз вече бях дала Севамед. В понеделник отново ще ходим при инфекциониста.
За първи път този следобяд синът ми беше с ниска температура 37,3 - 37,5 цели 3 часа (преди приема на новия АБ). към 20 часа отново вдигна 40 градуса.
Относно Превенар ваксината - не сме я правили и ще я направим, но докторката каза, че имало някаква нова с повече щамове. за съжаление в момента не се сещам как се казва.
Това е, много е объркано сигурно, за което осъжалявам.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #775 -: Юни 13, 2009, 01:09:44 am »
Севамед е? генерично име?
Какво Ви казаха щом им казахте че при мононуклеоза би следвало да се обрине от АБ?

Да, има днес Синфлорикс вместо Превенар, но засега е добре да сложите Превенар-така или иначе само една доза Ви трябва. Синфлорикс е нова... не съм много сигурен още в нея. Да мине малко време... .
« Последна редакция: Юни 13, 2009, 01:16:39 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #776 -: Юни 13, 2009, 01:13:06 am »
Докторе, може ли да обясните защо не препоръчвате попарата, че не мога да се оправя с тези баби.
Какво трябва да започнем да даваме за закуска? До сега сме заместили обедното и следобедното хранене както препоръчвате за деца до 1 годинка. Ние я навършваме този месец.
Освен попара, какво друго Вие мислите да дадете за закуска?
Попарата е хляб. В големи количества. Не е нужно толкова калории за детето.

Закуската не е фетиш- и АМ стига до определена възраст, докато детето стане голямо и подходяща на възраст за закуска на възрастни.


 :oops:
Ами по това, което съм чела от вашите постинги останах с впечатление, че след 1 годинка се дава вече закуска и затова питам. Нямам идея каква да е.
Същото важи и за вечерята. Мислех си, че вече трябва да започна да давам, защото продължава да се буди нощем през 3 часа да суче и явно трябва да дам нещо по-хранително. Или няма да има ефект.
Много разчитам на вашите ценни съвети както винаги.
Може за вечеря да давате вечеря. А после АМ (или кърма).
За сутрин може да давате каша (не сладка),може да приготвяте фино стрит Келогс с АМ (внимание за дребни частици). Може юфка със сирене (или подобно), може яйце рохко със сирене и хляб и краве масло (мъничко).

Само попара е твърде натоварващо. И то всеки ден- може един път седмично, например.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #777 -: Юни 13, 2009, 01:13:41 am »
Смесете Тобрекс (не Тобрадекс с КС) с Ксилометазолин 1:1... .

Благодаря, утре ще започнем с този вид капки. Предполагам за 10 дни или ...?
Не, 2-3.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #778 -: Юни 13, 2009, 01:28:21 am »
Севамед е? генерично име?
Какво Ви казаха щом им казахте че при мононуклеоза би следвало да се обрине от АБ?

Да, има днес Синфлорикс вместо Превенар, но засега е добре да сложите Превенар-така или иначе само една доза Ви трябва. Синфлорикс е нова... не съм много сигурен още в нея. Да мине малко време... .

Нямам представа за антибиотика...дозата е за четири дена и се пие на 24 часа по 5 мл...в момента ползвам нета на приятели и не съм при детето, затова не мога да проверя какво пише на опаковката. Но май бъркам името.. СеМамед
Синфлорикс е ваксината, за която ми каза педиатърката и тя още не я е поставяла, но покривала повече щамове.
За обриването казаха, че не било задължително, освен това в инфекциозна болница споменаха з адва вида мононуклеоза и че може това изследване, което съм направила да не покривало другия вид, който май не се поемал от здравната каса...така или иначе нищо не разбрах, защото специалистът беше повече ангажиран да ми се кара за нещо или да се ядосва на лабораторията и т.н. и няма значение...чувствах се не много в час, а и все пак доста дни не спя и съм пиртеснена, за да помня медицински термини. дори адреса на клиниката, където трябва да отидем н апрегелд в понеделник не пожела да ми го запише.. ад съм имала химикалка...имала съм си мобилен телефон, там да си го запиша...няма значение, не ме интересува искам само детето ми да се оправи и всичко да е наред...

Между другото синут ми каза да съм спокойна, че утре вече нямал да има висока температура, но нямало толкова бързо да оздравее...имало още време :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #779 -: Юни 13, 2009, 01:33:44 am »
Сумамед- Азитромицин. Стратегически АБ не добре покриващ ангини.И 4 дена? ще се покрие ангина от седмица с 40? Може... но нещо се съмнявам. Но може, по принцип.
Не знам... не го ползвам за ангини.

Има бърз тест за ранна диагноза на Мононуклеоза.
Инф. Мононуклеоза е само една.

Простете, но що за "перковци" са тези хора? Как е възможно да се говори така...такова отношение? Да си намерим свестен ЕДИН, педиатър? :wink:
« Последна редакция: Юни 13, 2009, 01:35:50 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.