0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #720 -: Юни 08, 2009, 22:48:43 pm »
Ако смятате че диарията е вирусна, може да дадете Хидрасек.
Не Ви препоръчвам "Ентерол". Ако пият "Хидратин"-добре.

Не правете диети.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #721 -: Юни 08, 2009, 23:18:59 pm »
Аз го спрях Ентерола, ефект от него никакъв  :?
Благодаря за отговора!


lb2f
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #722 -: Юни 09, 2009, 14:21:00 pm »
Здравейте,докторе! Имам няколко въпроса към Вас и се надявам да ми отговорите.Ще се опитам да бъда максимално кратка.
1.Синът ми е на 1 година и 1 м.Има 6 зъба - 2 отдолу и 4 отгоре.На долните 2 от външната страна има жълти точки, а от вътрешната са изцяло жълти. Нашата педиатърка каза, че това не е от нейната компетенция и да го заведа на зъболекар. Вие смятате ли, че това е проблем и на какво би могло да се дължи? Не знам дали има значение, но ще спомена, че до преди 2-3 месеца пиеше преварена вода, а сега вече изворна на "Девин".
2.От както се е родил, не спи добре.В първите месеци спеше между 5 и 8 часа за денонощие. Сега положението е малко по-добре, но пак ми се струва,че спи малко. Вечер заспива към 22.30-24.00 и се събужда окончателно към 5-6 часа, като междувременно се е будил поне 7-8 пъти - за вода, за биба, за игра. През деня спи веднъж или в повечето случаи по два пъти сумарно ок.2 часа, като пак се събужда през 15-20 мин. Педиатърката ни каза, че е по-емоционално дете и ще го израсте. Проблемът е ,че аз не мога да лягам рано, нито да поспивам през деня, колкото и да съм изморена, колкото и да не съм спала. Добре, че понякога таткото ме отменя нощем. Та въпросът ми е, наистина това нормално ли е и мога ли да му давам нещо, за да спи вечер поне 2-3 непробудни часа. Пробвала съм няколко хомеопатични - Дентокинд,Дормикинд,Калкарея фосфорика по съвет на един хомеопат,но ефект не видях.Моля Ви посъветвайте ме нещо.Детето ми има нужда от здрава и отпочинала майка.
Имах и други въпроси, но стана прекалено дълго. Благодаря Ви,че ме изчетохте и с нетърпение очаквам Вашия съвет.
1. Флуор давали ли сте на детето? Вит Д без да е нужен? Биберона е постоянно в устата?
2.Сгъстете последното АМ за деня с бебешко оризово брашно. Опитайте да не къпете вечер, а в друг час-някои деца от последната баня се превъзбуждат, вместо да се успокояват.
1.Педиатърката ни беше изписала Зимафлоур през 6-я месец, но след прочетената противоречива информация в нета, на своя глава не му го дадох. Грешка ли направих? Вит.Д му беше изписан към 2-я мес. по 2 капки, но тъй като наддаваше доста на тегло първите месеци  му ги увеличи на 4 капки. Но аз повече от 2-3 не съм му давала, често и пропусках - къде умишлено, къде не,и след 10-я мес. ги спрях. И това ли има отношение към проблема? За биберона - да, от 1-я ден го ползва, но мисля, че не е пристрастен, защото го ползва само за заспиване и ако през деня го намери , си го тика в устата.
2.Адаптирано мляко с биберон сам отказа изведнъж към 8-я месец.Последното ни ядене за деня е обикновено каша. Сигурна съм, че не се буди от глад.Пие много вода като се събуди, а и през деня (около 700-800 мл).Притеснява ме това да не е симптом на някакво заболяване? За банята - даже мисля,че доста го изморява, защото след това бързо заспива. Но след час-два се почва събуждането през 15-20 мин..........
 

Здравейте отново, Докторе! Докато чакам отговора Ви, бих искала да попитам и още нещо. По повод на една лека настинка преди месеци на сина ми , ми остана навика да му меря температурата честичко. Оказа се , че почти винаги е с темп.37.0-37.2 (37.5-37.7 - измерена ректално, меря я с 2 различни термометъра).Споделих за това с педиатърката.Тя каза, че вероятно такава му е нормалната температура, но ако искам може да му направим ехография, но едва ли от това ще разберем нещо. Стандартните изследвания на кръв и урина, които се правят на 6м. и 1 г. са в норма според педиатърката. Необходимо ли е да се правят някакви по специални изследвания и имам ли основание за притеснение?
И още един последен въпрос. Утре трябва да му сложат ваксината, която се прави на 13 м.Необходимо ли е да пие предварително, а и след това някакъв антихистаминов препарат. Виждам, че в нашия град това е масова практика. Какви странични ефекти, освен повишена темп. да очаквам. Извинявам се за многото въпроси, но ми е доста притеснено.
Бъдете здрав!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #723 -: Юни 09, 2009, 16:25:08 pm »
Здравейте Докторе,
синът ми е на 13 месеца, роден по нормален път, но с помощта на вакум (мисля, че правилно се иzраzявам). При иzдърпване на главичката, се получи мека цицина,на върха вдясно, която в последствие се втвърди. Три месеца след раждането zабеляzах, че детето си държи (лежи) главата почти само на едната страна. След консултация с лекар и фиzиотерапевт се окаzа, че има "иzкривено вратле" или по точно Кисс Синдром. Правихме гимнастика и нещата се пооправиха, но фиzиотерапевтката, каzа, че може да се появи отново след висока температура или настинка. Имаме вече час zа консултация след две седмици.
Въпросът ми е,
какви са последиците от тоя синдром, по късно в раzвитието на детето? Какво покаzва вашата практика. Какво трябва ние като родители да направим? Четох статии. Интересува ме вашето мнение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #724 -: Юни 09, 2009, 16:53:50 pm »
Здравейте Докторе,
синът ми е на 13 месеца, роден по нормален път, но с помощта на вакум (мисля, че правилно се иzраzявам). При иzдърпване на главичката, се получи мека цицина,на върха вдясно, която в последствие се втвърди. Три месеца след раждането zабеляzах, че детето си държи (лежи) главата почти само на едната страна. След консултация с лекар и фиzиотерапевт се окаzа, че има "иzкривено вратле" или по точно Кисс Синдром. Правихме гимнастика и нещата се пооправиха, но фиzиотерапевтката, каzа, че може да се появи отново след висока температура или настинка. Имаме вече час zа консултация след две седмици.
Въпросът ми е,
какви са последиците от тоя синдром, по късно в раzвитието на детето? Какво покаzва вашата практика. Какво трябва ние като родители да направим? Четох статии. Интересува ме вашето мнение.
Б БГ ли живеете, простете?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #725 -: Юни 09, 2009, 21:26:50 pm »
@mima6a

Обсъдете със зъболекар. Може да е нужно да ги почистите.
Ако не са замърсявания, това е "вътрешно" оцветяване и не може да се направи нещо.Виждал съм обаче понякога да избеляват с времето...
Измерената температура е нормална-това е ректална температура,която е по-висока от максиларната с около 0.8-1 градус.
Не се дава нищо "профилактично".
« Последна редакция: Юни 09, 2009, 21:35:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #726 -: Юни 09, 2009, 22:43:34 pm »
@mima6a

Обсъдете със зъболекар. Може да е нужно да ги почистите.
Ако не са замърсявания, това е "вътрешно" оцветяване и не може да се направи нещо.Виждал съм обаче понякога да избеляват с времето...
Измерената температура е нормална-това е ректална температура,която е по-висока от максиларната с около 0.8-1 градус.
Не се дава нищо "профилактично".
Благодаря Ви Докторе за отговора. Това почистване от зъболекар ли трябва да се направи? Ако е така - не мога да си представя как ще стане.Той не дава да му отворя устата. Ако е вътрешно, на какво би могло да се дължи? Както вече писах, педиатърката ни беше изписала Зимафлоур, който аз не дадох. Грешка ли направих?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #727 -: Юни 10, 2009, 01:08:47 am »
Здравейте Докторе,
синът ми е на 13 месеца, роден по нормален път, но с помощта на вакум (мисля, че правилно се иzраzявам). При иzдърпване на главичката, се получи мека цицина,на върха вдясно, която в последствие се втвърди. Три месеца след раждането zабеляzах, че детето си държи (лежи) главата почти само на едната страна. След консултация с лекар и фиzиотерапевт се окаzа, че има "иzкривено вратле" или по точно Кисс Синдром. Правихме гимнастика и нещата се пооправиха, но фиzиотерапевтката, каzа, че може да се появи отново след висока температура или настинка. Имаме вече час zа консултация след две седмици.
Въпросът ми е,
какви са последиците от тоя синдром, по късно в раzвитието на детето? Какво покаzва вашата практика. Какво трябва ние като родители да направим? Четох статии. Интересува ме вашето мнение.
Б БГ ли живеете, простете?
Не, в Германия.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #728 -: Юни 10, 2009, 01:39:57 am »
Здравейте докторе,
какво е Вашето мнение относно приема на адаптирано мляко за по-големи деца? Нашата педиатърка ни посъветва, че е добре да пият АМ до 2 г. възраст. В момента са на Nestle 1+, прясно краве мляко давам рядко, включено в десерти.
Пият АМ сутрин в 6,30 и вечер малко преди лягане по 230 мл.
Прави ми впечатление, че напоследък не го допиват вечерта, понякога оставят над 100 мл. Искат твърди храни, които ние ядем. Особена страст имат към киселото мляко. Упорствам пред семейството си да не им дават други храни преди вечеря за да пият адаптираното мляко. Има ли смисъл?
Да настоявам ли да го пият или мога да го заместя?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #729 -: Юни 10, 2009, 14:39:03 pm »
@mima6a

Обсъдете със зъболекар. Може да е нужно да ги почистите.
Ако не са замърсявания, това е "вътрешно" оцветяване и не може да се направи нещо.Виждал съм обаче понякога да избеляват с времето...
Измерената температура е нормална-това е ректална температура,която е по-висока от максиларната с около 0.8-1 градус.
Не се дава нищо "профилактично".
Благодаря Ви Докторе за отговора. Това почистване от зъболекар ли трябва да се направи? Ако е така - не мога да си представя как ще стане.Той не дава да му отворя устата. Ако е вътрешно, на какво би могло да се дължи? Както вече писах, педиатърката ни беше изписала Зимафлоур, който аз не дадох. Грешка ли направих?
Флуорната профилактика вече е под съмнение и не се препоръчва.
Така че не е проблем това.
Ограничете бибероните и приучете да пие без тях.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #730 -: Юни 10, 2009, 14:40:27 pm »
Здравейте докторе,
какво е Вашето мнение относно приема на адаптирано мляко за по-големи деца? Нашата педиатърка ни посъветва, че е добре да пият АМ до 2 г. възраст. В момента са на Nestle 1+, прясно краве мляко давам рядко, включено в десерти.
Пият АМ сутрин в 6,30 и вечер малко преди лягане по 230 мл.
Прави ми впечатление, че напоследък не го допиват вечерта, понякога оставят над 100 мл. Искат твърди храни, които ние ядем. Особена страст имат към киселото мляко. Упорствам пред семейството си да не им дават други храни преди вечеря за да пият адаптираното мляко. Има ли смисъл?
Да настоявам ли да го пият или мога да го заместя?
Няма нужда от специално мляко след 12м възраст-обикновено прясно мляко е достатъчно.
Няма нужда от толкова хъс за млякото-то е храна както всяка друга.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #731 -: Юни 10, 2009, 15:31:48 pm »
Здравейте Докторе имам нужда отново от Вашата помощ. Лекарката ни отсъства и незнам как да постъпя. От два дни синът ми на 4 г. е с 38,3 темп. днес обаче има обрив по корема и гърбът и по езикът. Там където има по езикът той е доста по червен от другата му част. Преди месец изкарахме скарлатина, сега се притеснявам да не го е повторила.Дали мога да го заведа за гърлен секрет, като се е хранил вече? Опасно ли ще е да чакам до утре без да му давам лекарства? Много ще съм благодарна да ме упътите доста ми е притеснено.Предварително благодаря!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #732 -: Юни 10, 2009, 16:08:05 pm »
Здравейте Докторе! След десетина дни Вики тръгва на ясла. Вчера правихме рутинните изследвания на кръвта и някой от показателите ме тревожат защото не са в норма.
MCV(среден обем на еритроцита)       79.4L        реф ст-ст     82-92
LIMF%                                54.8         реф ст-ст     25-40
Има ли място за притеснение.
Лек ден ви желая!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #733 -: Юни 10, 2009, 16:42:16 pm »
Здравейте докторе,

След като третирах с Septadin 0.01% два дни гъбичките по небцето и мъждеца, не виждам подобрение, започнах с Дактарин, но днес тоест от снещи Тони се оплаква с болки в коремчето. Има и субфебрилна температура до 37.2. Днес се изходи на два пъти до обяд воднисто и със слуз, придружени с газове и болка.
Дали тези изпражнения са следствие на АБ, който спряхме от понеделник и възможно ли е това да е провокирано от гъбичките? Днес забелязах, че даже се увеличават, като вече има и отстрани сливиците, там обаче ми приличат на афти.
Личната лекарка препоръчва ако диарията се увеличи след Дактарин, да се опитам да намеря Нистатин таблети. Дали е възможно от Дактарина да предизвиква проблем, знаете Тони е чувствителен към сиропните или сладки форми?

Надявам се обясних, но при нас една ангина никога не е просто ангина... :x
« Последна редакция: Юни 10, 2009, 20:39:20 pm от Birdie »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #734 -: Юни 10, 2009, 20:10:18 pm »
Докторе, мъжът ми купи Минадекс от Гърция, сироп - но всичко е на гръцки и изобщо не мога да разбера по колко трябва да давам на дете на 3 години и 3 месеца, благодаря за пореден път.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #735 -: Юни 10, 2009, 20:35:36 pm »
Здравейте Докторе,
синът ми е на 13 месеца, роден по нормален път, но с помощта на вакум (мисля, че правилно се иzраzявам). При иzдърпване на главичката, се получи мека цицина,на върха вдясно, която в последствие се втвърди. Три месеца след раждането zабеляzах, че детето си държи (лежи) главата почти само на едната страна. След консултация с лекар и фиzиотерапевт се окаzа, че има "иzкривено вратле" или по точно Кисс Синдром. Правихме гимнастика и нещата се пооправиха, но фиzиотерапевтката, каzа, че може да се появи отново след висока температура или настинка. Имаме вече час zа консултация след две седмици.
Въпросът ми е,
какви са последиците от тоя синдром, по късно в раzвитието на детето? Какво покаzва вашата практика. Какво трябва ние като родители да направим? Четох статии. Интересува ме вашето мнение.
Б БГ ли живеете, простете?
Не, в Германия.
Тази диагноза е с елементи на дискутабилност и не общо приета.
Аз съм обаче на страната на приемащите това за клинична реалност.
Изключете тортиколис и видовете му като причина за това състояние първо.
В този аспек УЗ на мускулите в областта (двата стерно-клеидо-мастоидеуса) е необходимо.
Неврологичен преглед също е нужен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #736 -: Юни 10, 2009, 20:38:07 pm »
Здравейте Докторе имам нужда отново от Вашата помощ. Лекарката ни отсъства и незнам как да постъпя. От два дни синът ми на 4 г. е с 38,3 темп. днес обаче има обрив по корема и гърбът и по езикът. Там където има по езикът той е доста по червен от другата му част. Преди месец изкарахме скарлатина, сега се притеснявам да не го е повторила.Дали мога да го заведа за гърлен секрет, като се е хранил вече? Опасно ли ще е да чакам до утре без да му давам лекарства? Много ще съм благодарна да ме упътите доста ми е притеснено.Предварително благодаря!
Без преглед не мога. Нито съвет да дам.
Съжалявам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #737 -: Юни 10, 2009, 20:40:47 pm »
Здравейте докторе,

След като третирах с Septadin 0.01% два дни гъбичките по небцето и мъждеца, не виждам подобрение, започнах с Дактарин, но днес тоест от снощи Тони се оплаква с болки в коремчето. Има и субфебрилна температура до 37.2. Днес се изходи на два пъти до обяд воднисто и със слуз, придружени с газове и болка.
Дали тези изпражнения са следствие на АБ, който спряхме от понеделник и възможно ли е това да е провокирано от гъбичките? Днес забелязах, че даже се увеличават, като вече има и отстрани сливиците, там обаче ми приличат на афти.
Личната лекарка препоръчва ако диарията се увеличи след Дактарин, да се опитам да намеря Нистатин таблети. Дали е възможно от Дактарина да предизвиква проблем, знаете Тони е чувствителен към сиропните или сладки форми?

Надявам се обясних, но при нас една ангина никога не е просто ангина... :x
Да, но има температура.
Значи въпросът е в диагнозата, а не в АБ или сиропчетата.
Ако са гъбички от Дактарин ще се оправи за ден,два. Може да го мажете, не е нужно засега да пие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #738 -: Юни 10, 2009, 20:41:18 pm »
Докторе, мъжът ми купи Минадекс от Гърция, сироп - но всичко е на гръцки и изобщо не мога да разбера по колко трябва да давам на дете на 3 години и 3 месеца, благодаря за пореден път.
Минадекс Тоник или Минадекс Мулти?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #739 -: Юни 10, 2009, 23:37:46 pm »
Докторе, благодаря ви много zа отговора.
Не раzбирам, какво е дискутабилност?
Видимо и с просто око не се zабеляzва нищо, но ще направим иzследванията, които ми препоръчвате.