0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #700 -: Юни 07, 2009, 01:13:28 am »
Благодаря за бързия отговор!
И аз се самоуспокоявах, че за 2 дена, едва ли може всички симптоми да изчезнат, просто вече съм доста изнервена от дългото боледуване.
Макар, днес да пиша за първи път, доста редовно чета темата ви и знам мнението ви за ентерола, но реших поне да пробвам - е наистина ефект няма. Мислите ли, че трябва да давам заедно с антибиотика някакъв препарат за нормализиране на чревната флора?

И все пак ми е любопитно, според вас дали не сме доизлекували първата ангина или в болницата е "пипнал" нещо ново.

И аз си мислех, че е редно да пуснем посявка.

Отново благодарности и лека вечер!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #701 -: Юни 07, 2009, 01:36:46 am »
Ако АБ дава диария-сменете го. Това е най-прекият път.
Не мога да Ви отговоря на другия въпрос- не знам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #702 -: Юни 07, 2009, 13:16:52 pm »
Здравейте докторе,


Както Ви бях писала от сряда при Тони беше установена гнойна ангина следствие на което отит на едно ухо.Имаше налепи по едната сливица. Два дни се борих да му дам АБ и дефакто днес вместо пълни 5 дни, ще са 3. Температура вече няма или е до 37 сутрин, но забелязах множество бели налепи по мъждеца и мекото небце.Едва утре мога да заведа детето на УНГ, но се чудя дали става въпрос за херпангина и дали всъщност АБ влошава положението. Отделно говори носово гъгнещо, но няма навън стичащи се секрети, обаче имам усещането, че има доста назад. Само когато почиствам нослето със Стеримар, отделям малко зеленикави секрети. След като в момента пие Цефзил, необходимо ли е да третирам нослето с нещо допълнително освен Стеримар? Алоклер за налепите ще свърши ли работа или ще предложите нещо друго?
Както е ясно от гореописано , не се храни или поема трудно храната.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #703 -: Юни 07, 2009, 18:33:22 pm »
Гъбички?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #704 -: Юни 07, 2009, 19:27:44 pm »
Прилчат ми на афти на мен незная дали са гъбки. Утре ще го заведна при УНГ, но не ми се искаше да изписват илачи така на сляпо за мен.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #705 -: Юни 07, 2009, 19:57:44 pm »
Здравейте,докторе! Имам няколко въпроса към Вас и се надявам да ми отговорите.Ще се опитам да бъда максимално кратка.
1.Синът ми е на 1 година и 1 м.Има 6 зъба - 2 отдолу и 4 отгоре.На долните 2 от външната страна има жълти точки, а от вътрешната са изцяло жълти. Нашата педиатърка каза, че това не е от нейната компетенция и да го заведа на зъболекар. Вие смятате ли, че това е проблем и на какво би могло да се дължи? Не знам дали има значение, но ще спомена, че до преди 2-3 месеца пиеше преварена вода, а сега вече изворна на "Девин".
2.От както се е родил, не спи добре.В първите месеци спеше между 5 и 8 часа за денонощие. Сега положението е малко по-добре, но пак ми се струва,че спи малко. Вечер заспива към 22.30-24.00 и се събужда окончателно към 5-6 часа, като междувременно се е будил поне 7-8 пъти - за вода, за биба, за игра. През деня спи веднъж или в повечето случаи по два пъти сумарно ок.2 часа, като пак се събужда през 15-20 мин. Педиатърката ни каза, че е по-емоционално дете и ще го израсте. Проблемът е ,че аз не мога да лягам рано, нито да поспивам през деня, колкото и да съм изморена, колкото и да не съм спала. Добре, че понякога таткото ме отменя нощем. Та въпросът ми е, наистина това нормално ли е и мога ли да му давам нещо, за да спи вечер поне 2-3 непробудни часа. Пробвала съм няколко хомеопатични - Дентокинд,Дормикинд,Калкарея фосфорика по съвет на един хомеопат,но ефект не видях.Моля Ви посъветвайте ме нещо.Детето ми има нужда от здрава и отпочинала майка.
Имах и други въпроси, но стана прекалено дълго. Благодаря Ви,че ме изчетохте и с нетърпение очаквам Вашия съвет.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #706 -: Юни 07, 2009, 22:11:48 pm »
Доктор Бърди, моля за съевета ви в следвата ситуация.
Дъщеря ми /1г6м/ от нощта 1.06 срещу 2.06 поддържа различна температура, коята в късния следобед на 03.06 на два пъти достигна 40 градуса. Днес детето е видимо по-добре, през деня измерих два пъти 38,5, която падаше до около 37.5. Преди минути термометърът показа 39. Първоначалният преглед при личната лекарка показа леко зачервени гърло и ляво ухо, дишането беше спокойно. Междувременно се появи повръщане /два пъти през нощта на 04.06/ и диарични изхождания /три на бой, но ми се струва че това се дължи на поетата кърма, единственото с което се храни детето през последните три дни/. Водих на лекар и днес - според личната типична проява на ентеровирус, препрати ни ни УНГ заради ухото. УНГ не установи проблем в ушите, но според нея имаме силно зачервено гърло и изписа Цефзил и Био Гайа, с даването на които аз реших да изчакам поне до утре. Въпросът ми към Вас е, при така описаната клиника считате ли за нужно даването на посочения антибиотик?
Предварително Ви благодаря за отговора и отделеното време! Пожелавам Ви приятна вечер. 

Изходът от състоянието е ... шарка. Педиатърът я диагностицира като псевдо-рубеола. Обривът първоначално напомняше топлинен обрив, но после петната се уголемиха и умножиха, появи се часове след спада на температурата. Въпросът ми е, дали според вас тук въсщност става дума за "шеста шарка" или розеола? Благодаря Ви! 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #707 -: Юни 08, 2009, 01:28:13 am »
Няма такава болест "псевдо-рубеола".
Има няколко вида температурни екзантеми (температура с обрив след окончателното и и безвъзвратно спадане).
Да, може да става въпрос за розеола инфантум.
Ето защо антибиотици не се дават с такава лекота... . И защо Стреп-теста е нужен също. Отрицателният Стреп-тест позволява да се изчака сигурно с АБ. И особено ако имате всички ваксини и Превенар... .

Все пак оценката е комплексна и е нужен опит за да се различават тези състояния.
Много години опит... и пак понякога не може да се познае.
« Последна редакция: Юни 08, 2009, 01:33:20 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #708 -: Юни 08, 2009, 01:31:50 am »
Здравейте,докторе! Имам няколко въпроса към Вас и се надявам да ми отговорите.Ще се опитам да бъда максимално кратка.
1.Синът ми е на 1 година и 1 м.Има 6 зъба - 2 отдолу и 4 отгоре.На долните 2 от външната страна има жълти точки, а от вътрешната са изцяло жълти. Нашата педиатърка каза, че това не е от нейната компетенция и да го заведа на зъболекар. Вие смятате ли, че това е проблем и на какво би могло да се дължи? Не знам дали има значение, но ще спомена, че до преди 2-3 месеца пиеше преварена вода, а сега вече изворна на "Девин".
2.От както се е родил, не спи добре.В първите месеци спеше между 5 и 8 часа за денонощие. Сега положението е малко по-добре, но пак ми се струва,че спи малко. Вечер заспива към 22.30-24.00 и се събужда окончателно към 5-6 часа, като междувременно се е будил поне 7-8 пъти - за вода, за биба, за игра. През деня спи веднъж или в повечето случаи по два пъти сумарно ок.2 часа, като пак се събужда през 15-20 мин. Педиатърката ни каза, че е по-емоционално дете и ще го израсте. Проблемът е ,че аз не мога да лягам рано, нито да поспивам през деня, колкото и да съм изморена, колкото и да не съм спала. Добре, че понякога таткото ме отменя нощем. Та въпросът ми е, наистина това нормално ли е и мога ли да му давам нещо, за да спи вечер поне 2-3 непробудни часа. Пробвала съм няколко хомеопатични - Дентокинд,Дормикинд,Калкарея фосфорика по съвет на един хомеопат,но ефект не видях.Моля Ви посъветвайте ме нещо.Детето ми има нужда от здрава и отпочинала майка.
Имах и други въпроси, но стана прекалено дълго. Благодаря Ви,че ме изчетохте и с нетърпение очаквам Вашия съвет.
1. Флуор давали ли сте на детето? Вит Д без да е нужен? Биберона е постоянно в устата?
2.Сгъстете последното АМ за деня с бебешко оризово брашно. Опитайте да не къпете вечер, а в друг час-някои деца от последната баня се превъзбуждат, вместо да се успокояват.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #709 -: Юни 08, 2009, 01:34:19 am »
Прилчат ми на афти на мен незная дали са гъбки. Утре ще го заведна при УНГ, но не ми се искаше да изписват илачи така на сляпо за мен.
Ставащото е нещо ново за Вас?
Те непрекъснато това правят, доколкото съдя от Вашите писма... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #710 -: Юни 08, 2009, 01:55:20 am »
Няма такава болест "псевдо-рубеола".
Има няколко вида температурни екзантеми (температура с обрив след окончателното и и безвъзвратно спадане).

След появата на обрива измерих още само веднъж 37,5 :?.

Пропуснах да разкажа, че първият лекар който прегледа детето диагностицира състоянието като алергичен обрив и изписа капки фенистил. Веднага заведох детето при втори лекар, който постави диагноза шарка и обясни, че първият лекар се е заблудил, тъй като не е проверил дали има подути лимфни възли. Последното затвърждава ли окончателно диагнозата розеола?

 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #711 -: Юни 08, 2009, 02:25:44 am »
Не трябва да има повишена температура след появата на обрива. Никаква! Под 37.
Иначе интерпретацията на обрива е различна.
Това е важна особеност!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #712 -: Юни 08, 2009, 03:02:15 am »
Здравейте,докторе! Имам няколко въпроса към Вас и се надявам да ми отговорите.Ще се опитам да бъда максимално кратка.
1.Синът ми е на 1 година и 1 м.Има 6 зъба - 2 отдолу и 4 отгоре.На долните 2 от външната страна има жълти точки, а от вътрешната са изцяло жълти. Нашата педиатърка каза, че това не е от нейната компетенция и да го заведа на зъболекар. Вие смятате ли, че това е проблем и на какво би могло да се дължи? Не знам дали има значение, но ще спомена, че до преди 2-3 месеца пиеше преварена вода, а сега вече изворна на "Девин".
2.От както се е родил, не спи добре.В първите месеци спеше между 5 и 8 часа за денонощие. Сега положението е малко по-добре, но пак ми се струва,че спи малко. Вечер заспива към 22.30-24.00 и се събужда окончателно към 5-6 часа, като междувременно се е будил поне 7-8 пъти - за вода, за биба, за игра. През деня спи веднъж или в повечето случаи по два пъти сумарно ок.2 часа, като пак се събужда през 15-20 мин. Педиатърката ни каза, че е по-емоционално дете и ще го израсте. Проблемът е ,че аз не мога да лягам рано, нито да поспивам през деня, колкото и да съм изморена, колкото и да не съм спала. Добре, че понякога таткото ме отменя нощем. Та въпросът ми е, наистина това нормално ли е и мога ли да му давам нещо, за да спи вечер поне 2-3 непробудни часа. Пробвала съм няколко хомеопатични - Дентокинд,Дормикинд,Калкарея фосфорика по съвет на един хомеопат,но ефект не видях.Моля Ви посъветвайте ме нещо.Детето ми има нужда от здрава и отпочинала майка.
Имах и други въпроси, но стана прекалено дълго. Благодаря Ви,че ме изчетохте и с нетърпение очаквам Вашия съвет.
1. Флуор давали ли сте на детето? Вит Д без да е нужен? Биберона е постоянно в устата?
2.Сгъстете последното АМ за деня с бебешко оризово брашно. Опитайте да не къпете вечер, а в друг час-някои деца от последната баня се превъзбуждат, вместо да се успокояват.
1.Педиатърката ни беше изписала Зимафлоур през 6-я месец, но след прочетената противоречива информация в нета, на своя глава не му го дадох. Грешка ли направих? Вит.Д му беше изписан към 2-я мес. по 2 капки, но тъй като наддаваше доста на тегло първите месеци  му ги увеличи на 4 капки. Но аз повече от 2-3 не съм му давала, често и пропусках - къде умишлено, къде не,и след 10-я мес. ги спрях. И това ли има отношение към проблема? За биберона - да, от 1-я ден го ползва, но мисля, че не е пристрастен, защото го ползва само за заспиване и ако през деня го намери , си го тика в устата.
2.Адаптирано мляко с биберон сам отказа изведнъж към 8-я месец.Последното ни ядене за деня е обикновено каша. Сигурна съм, че не се буди от глад.Пие много вода като се събуди, а и през деня (около 700-800 мл).Притеснява ме това да не е симптом на някакво заболяване? За банята - даже мисля,че доста го изморява, защото след това бързо заспива. Но след час-два се почва събуждането през 15-20 мин..........
 
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #713 -: Юни 08, 2009, 15:28:00 pm »
Добър ден от нас докотре,

След прегледа при УНГ, налепите по небцето и мъждеца са гъбички и трябва да спрем веднага АБ. Третиране със Септилин  2 пъти дневно и ксилометазолин в нослето 2-3 дни за всеки случай. Ушенцето вече е наред, но било още леко хлътнало, каквото и да значи това. Според доктора не е нужен повече АБ и по добър вариант бил Септилина от колкото Алоклер /тук мисля, че не познаваше лекарството/. Температура днес нямаме, но до вчера поддържаше до 37.2 и то най вече сутрин.
Ще чакам и вашето мнение.


Спорен ден от нас.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #714 -: Юни 08, 2009, 17:01:53 pm »
Докторе, ако позволите още един последен въпрос :oops:
Седем дни след първата висока температура и два дни след преминаването на обрива /става въпрос за розеола/ има ли все още вероятност от предаване на заразата?
Лекарят, поставил диагнозата, отговори отрицателно на въпроса, дали детето е заразно /в деня на появяване на обрива/.
Благодаря Ви!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #715 -: Юни 08, 2009, 17:19:37 pm »
Не, няма. Ако е розеола... .
« Последна редакция: Юни 08, 2009, 17:22:35 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #716 -: Юни 08, 2009, 17:21:56 pm »
Добър ден от нас докотре,

След прегледа при УНГ, налепите по небцето и мъждеца са гъбички и трябва да спрем веднага АБ. Третиране със Септилин  2 пъти дневно и ксилометазолин в нослето 2-3 дни за всеки случай. Ушенцето вече е наред, но било още леко хлътнало, каквото и да значи това. Според доктора не е нужен повече АБ и по добър вариант бил Септилина от колкото Алоклер /тук мисля, че не познаваше лекарството/. Температура днес нямаме, но до вчера поддържаше до 37.2 и то най вече сутрин.
Ще чакам и вашето мнение.


Спорен ден от нас.
Гъбичките третирайте с Дактарин орален гел.
За ушето може да ползвате Гаразон.
Хлътналото тъпанче говори за дисфункция на Евстахиевата тръба.

Алоклер е за афти-за гъбички не помага.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #717 -: Юни 08, 2009, 17:27:09 pm »
Добър ден от нас докотре,

След прегледа при УНГ, налепите по небцето и мъждеца са гъбички и трябва да спрем веднага АБ. Третиране със Септилин  2 пъти дневно и ксилометазолин в нослето 2-3 дни за всеки случай. Ушенцето вече е наред, но било още леко хлътнало, каквото и да значи това. Според доктора не е нужен повече АБ и по добър вариант бил Септилина от колкото Алоклер /тук мисля, че не познаваше лекарството/. Температура днес нямаме, но до вчера поддържаше до 37.2 и то най вече сутрин.
Ще чакам и вашето мнение.


Спорен ден от нас.
Гъбичките третирайте с Дактарин орален гел.
За ушето може да ползвате Гаразон.
Хлътналото тъпанче говори за дисфункция на Евстахиевата тръба.

Алоклер е за афти-за гъбички не помага.

Благодаря докторе, а това "Хлътналото тъпанче говори за дисфункция на Евстахиевата тръба"
в прав текст ще рече, че не чува добре детето или...?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #718 -: Юни 08, 2009, 18:32:09 pm »
Не. Просто това значи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #719 -: Юни 08, 2009, 20:27:16 pm »
Здравейте Докторе,
от четири дена и Теди и Жорко са болни  :( Явно е вирус, защото се разболяхме всички. При възрастните минава за около 24 часа с повръщане и диария. При децата обаче продължава.
След консултация с трима педиатри им изписаха:
1. Ентерол (за съжаление късно прочетох мнението ви за него  :?);
2. Хидратин алфа (състава е глюкоза, натриев хлорид, натриев цитрат, калиев хлорид);
3. Лечебна хумана. Това е единствената храна, която приемат от петък насам;
4. Панадол бебе.

Повръщането спря и при двамата още първия ден, но от тогава и двамата са с разстройство.
Моля за вашето мнение. Нещо за разстройството?

lb2f