0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #660 -: Юни 01, 2009, 13:45:27 pm »
Здравейте докторе!
от около 10 дни имаме следния проблем.
пишка често,понякога доста,понякога се подпикава,
мокри си дрешките по-малко.пие и доста вода.
пуснахме урина всичко е в норма.
дали да пуснем стерилна за бактерия?възможно ли е да е на психологична основа.преди това съседче я беше плашило с буболечки,и като видеше такава ,изпадаше в ужас.след този случай започнаха и тези проблеми
Благодаря Ви?
Направете :

*посявки на урина
*изследване на кръвна "захар" -глюкоза, на гладно.

Другите неща? :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #661 -: Юни 01, 2009, 13:47:55 pm »
Здравейте докторе, моля Ви кажете, какво мислите за следното. След поредно излизане на афти по устната на сина ми, който е на 1г. и 2м, му остана навикът непрекъснато да дърпа кожички и от двете си устни. Толкова му харесва, че често си ги разкървавява по малко. Прави го по различно време на деня, най-вече когато е съсредоточен и внимава в нещо, но също и когато скучае, когато е притеснен, когато е радостен. Общо взето си оставя устничките на мира, единствено когато е превъзбуден или ядосан. Какво да мисля?
Обсъдете възможността за гъбичкова инфекция в ъглите на устните ("перлеш") и съответен сърбеж.
Обсъдете също въпроса за витаминен недостиг.
Ако не се потвърди, третирайте ъглите с крем за устни->> внимателно и в малки дози.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #662 -: Юни 01, 2009, 13:56:17 pm »
Привет д-ре!
Тази седмица правихме станд. изследвания на синът ми, който е на 3 години за прием в детско заведение. Част от резултатите са следните

Име на теста (изследването)
Урина - Седимент   
5-6 левкоцити , 1-2 еритроцити , слуз      

Микробиология   
Име на теста (изследването)

Фецес (диагностичен)   
Положителен за Escherichia coli 06 ( + ) Отриц.за дизентерия,тиф,паратиф,салмонела

Кажете ми моля ви при тези релутати налага ли се някакво лечение. Тази бактерия, която е открита в акото трябва ли да се лекува с АБ/ предполагам че ЛЛ ще изпише такъв/ а аз се опитвам изцяло да го лекувам с народна медицина.
Предварително ви благодаря!
Бих желал това да обсъдите с Педиатъра си.
Не мога да дам съвет... .
Тези О6 типове днес мисля се класифицират по друг начин, и в този смисъл не мога да разбера за какъв клас Е.коли се касае (от резултата). Вероятно за E. coli O157:H7 ?

Тази нумерация О6 е странна... за мен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #663 -: Юни 01, 2009, 13:57:53 pm »
Привет докторе!
И аз ще помоля за съвет. От известно време Виктория сутрин се събужда със запушен нос. Промиваме със Стеримар, понякога излиза малко засъхнал секрет, друг път - не. Вечер спи спокойно, със затворена уста. Не се оплаква от нищо. Друго което ми прави впечатление /не зная дали  е нормално или има връзка с това/, че събуждайки се сутрин има неприятен дъх в устата. След време се оправя. Личната казва, че не се налага нито изследвания, нито да слагам нещо в носа. Тя е на мнение, че в подобни случаи  е по-добре детето само да се справи, а не веднага да се почват лекарствата.
Вие на какво мнение сте?
Опитвам се вече  да не изпадам в паника за всяко нещо като преди, а да разсъждавам по-разумно и да не тормозя нея, себе си и всички около мен с непрекъснати изследавния и притеснения. Но не зная дали няма опасност да изпадна в другата крайност, на прекаленото изчакване.

Лек и спорен ден Ви желая!
Спираме киселото мляко.
Вечер се храним леко и поне 3 часа преди сън.
Не пием мляко преди лягане.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #664 -: Юни 02, 2009, 01:20:27 am »
Здравейте докторе, моля Ви кажете, какво мислите за следното. След поредно излизане на афти по устната на сина ми, който е на 1г. и 2м, му остана навикът непрекъснато да дърпа кожички и от двете си устни. Толкова му харесва, че често си ги разкървавява по малко. Прави го по различно време на деня, най-вече когато е съсредоточен и внимава в нещо, но също и когато скучае, когато е притеснен, когато е радостен. Общо взето си оставя устничките на мира, единствено когато е превъзбуден или ядосан. Какво да мисля?
Обсъдете възможността за гъбичкова инфекция в ъглите на устните ("перлеш") и съответен сърбеж.
Обсъдете също въпроса за витаминен недостиг.
Ако не се потвърди, третирайте ъглите с крем за устни->> внимателно и в малки дози.
Сиреч, изключвате възможността да е чиста проба психо реакция на някакъв дразнител например. Афти не му излизат често. За последен път беше преди месец, откогато му остана и въпросния навик. А преди това през зимата се развиха афти, но на фона на вирусна инфекция.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #665 -: Юни 02, 2009, 12:22:15 pm »
Да, изключвам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #666 -: Юни 02, 2009, 22:17:06 pm »
Да, изключвам.
Докторе, благодаря за отговора. Олекна ми.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #667 -: Юни 03, 2009, 15:53:55 pm »
Здравейте докторе, един бърз въпрос за справка.
Тони от снощи е с варираща температура от 37.7 до 39, Нурофена действа за кратко, като при свалянето на температурата е придружено с обилно изпотяване. В 7 сутринта стигнахме 39 и дадох Хексалгин, сравнително бързо спадна, отново придружено с обилно изпотяване. Интересното е, че веднага след като се изпоти температурата стига 36.4 и щом отмине потооделянето отново се вдига до 38.2, така е и до момента. Горещо чело, студени крайници.
Диагнозата е ангина, вследствие на което и отит на едното ухо. Започнахме Цефзил 250 мг/5 мл. по 4 мл. на 12 часа.
Въпроса ми е правилна ли е дозата и подходящ ли е този АБ?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #668 -: Юни 03, 2009, 16:55:06 pm »
Да, подходящ е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #669 -: Юни 03, 2009, 17:02:30 pm »
Да, подходящ е.

 osi_9 за бързият отговор, благодаря Ви  :flower:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #670 -: Юни 04, 2009, 00:43:10 am »
Добър вечер докторе,

Включвам се отново за съвет. Тони категорично отказва да пие 4 мл. на 12 ч. АБ Цефзил 250мг/5мл.. Повръща го защото плаче неистово щом го види, тоест дере се от рев. Мога ли да давам 2.6 мл. през 8 ч.? Идеята ми е да са по малко количеството в началото на лечението, а после да преминем на 12 часов интервал.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #671 -: Юни 04, 2009, 01:27:54 am »
Не.
По-добре обсъдете смяна на АБ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #672 -: Юни 04, 2009, 23:27:13 pm »
Здравейте докторе.Имам един въпрос,в детската градина има скарлатина, моите деца са ваксенирани с Превинар той предпазва ли ги.При скарлатина какви са първите признаци на болестта и как се лекува
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #673 -: Юни 04, 2009, 23:32:18 pm »
скарлатината се причинява от бета хемолотичен стрептокок, превенара няма ощбо.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #674 -: Юни 05, 2009, 00:06:55 am »
Доктор Бърди, моля за съевета ви в следвата ситуация.
Дъщеря ми /1г6м/ от нощта 1.06 срещу 2.06 поддържа различна температура, коята в късния следобед на 03.06 на два пъти достигна 40 градуса. Днес детето е видимо по-добре, през деня измерих два пъти 38,5, която падаше до около 37.5. Преди минути термометърът показа 39. Първоначалният преглед при личната лекарка показа леко зачервени гърло и ляво ухо, дишането беше спокойно. Междувременно се появи повръщане /два пъти през нощта на 04.06/ и диарични изхождания /три на бой, но ми се струва че това се дължи на поетата кърма, единственото с което се храни детето през последните три дни/. Водих на лекар и днес - според личната типична проява на ентеровирус, препрати ни ни УНГ заради ухото. УНГ не установи проблем в ушите, но според нея имаме силно зачервено гърло и изписа Цефзил и Био Гайа, с даването на които аз реших да изчакам поне до утре. Въпросът ми към Вас е, при така описаната клиника считате ли за нужно даването на посочения антибиотик?
Предварително Ви благодаря за отговора и отделеното време! Пожелавам Ви приятна вечер. 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #675 -: Юни 05, 2009, 00:51:13 am »
Не мога да кажа. Зависи от прегледа.
Един Стреп-тест би бил уместен все пак.
Диарията в тези случаи е трудно да се различи, защото може да е от даваните антипиретици (нурофен, имам пред вид).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #676 -: Юни 05, 2009, 01:00:20 am »
Един Стреп-тест би бил уместен все пак.

Такъв у нас май все още не се прави? Какво следва да докаже той евентуално, стрептококи в гърлото ли? Алтернативата е посявка на гълен секрет, предполагам /3-4 дни/ Има ли друг начин за бърза диагностика?

Диарията в тези случаи е трудно да се различи, защото може да е от даваните антипиретици (нурофен, имам пред вид).
По склонна съм да мисля именно че е от подсладените антипирептици, все пак за едно денонощие имаше само 3 изхождания. Но пък не мга да си обясня повръщането, което също беше спорадично. А дали би могло да се касае за респираторен вирус, който причинява повръщане и диария?

 :oops:Простете за многото въпроси, сещам се да допълня пост фактум:

1. Ако диарията е придизвикана от Нурофен, нормално ли е тя да се появи едва след близо два дни прием?
2. Опасенията ми относно антибиотика са свързани именно с диарията, страхувам се от обезводняване, тъй като детето отказва допълнителни течности. Мислите ли, че антибиотикът би предизвикал усилване на стомашните проблеми в нашия случай?
Благодаря Ви!
« Последна редакция: Юни 05, 2009, 01:33:17 am от Мирослона »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #677 -: Юни 05, 2009, 03:02:41 am »
Може да направите посявка, но е по-бавно.
Може да е от вирус симптомите на повръщане, диария... .Може.

1.Да
2.АБ се дава по повод и с аргументация. Може да усложни диарията, ако не е нужен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #678 -: Юни 05, 2009, 11:36:58 am »
Здравейте докторе,

Необходим ми е вашия съвет. Дъщеря ми, която е малко над 3 години получи течение оцветено в зеленаво. Пуснахме стерилна урина и тя бе чиста. Заведох я на вземане на секрет /това бе мъчение за детето и тя много плака и пищя/ и от вагиналния секрет са изолирали бактерии Протеус. Как да процедирам според вас? Прочетох, че тази бактерия е многорезистентна към антибиотици, самата антибиограма ще е готова утре. Възможно ли е лечението да е с бани и билки?
Изкъпете внимателно детето.
Почистете областта добре.

Вероятно е замърсяване. Често се случва.

Благодаря за отговора, но ето че вече близо седмица мием старателно с Лактацид сутрин и вечер, правим бани с лайка, гладим гащичките стриктно и макар зеленавото течение да е намаляло не е изчезнало. Антибиограмата не показва сигурен успех с никакъв антибиотик, а дава като вероятни Гентамицина и хлорнитромицина /аз съм силно алергична към него, за детето за сега нямаме данни/. Как бихте ме посъветвали да постъпя? Нужно ли е да се включва някакъв препарат?

Имам и още една тревога. След нескопосаното вземане на секрета от гинеколога и травмата, която преживя детето ми не мисля че ще успея да я убедя да повторим това. Може ли с нестерилна урина в микробиология да разбера дали сме приключили с бактерията /Дай Боже нявгаш/?

"Почиствате добре и по-навътре? измивате добре?
сигурни ли сте че не са останали замърсявания по-навътре?"

Простете невежеството ми, но как мога да мия "по-навътре"? Сяда в легенчето пълно с течността и с ръка тласкам водата към генеталиите и, за да може водата да влезе по-навътре. Прибавихме към вечерния тоалет с лайкаи щипка смрадлика и Цитросепт /6-7 капки/. Няколко дни течението съвсем изчезна, но вчера и оня ден пак имаше мънички петънца по пликчетата.

Снощи за капак на всичко видях, че има раничка между малките и големите срамни устни - сякаш малката срамна устна се е дръпнала и леко закъсала /все едно е била срастнала с голямата срамна устна и сега се е отлепила и на мястото има отлепена кожичка като раничка/. Тотално се обърках - дали прекалвам с препаратите и баните? Дали се спарва от плътните панталони? Дали нещо от нещата не и понася? Дали е имала някакво срастване и сега с толкова много киснене се отлепят срамните устни? Гинеколожката, която взе секрета не каза да има някакви сраствания!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #679 -: Юни 05, 2009, 13:56:33 pm »
Може да почиствате със стерилни марлички.
Третирайте раната също.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.