0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #640 -: Май 27, 2009, 23:11:17 pm »
Здравейте, доктор Бърди.
На този сайт: http://www.babycenter.com/refcap/baby/formulafeed/1334703.html , американците препоръчват въвеждането на обикновено прясно краве мляко след навършване на 1год., т.к. храносмилателната система на децата е достатъчно зряла за да го преработва, и така то се превръща в богат източник на калций, фосфор,вит А и магнезий, белтъчини и въглехидрати.
Само че тяхното прясно мляко(детското) е обогатено и с вит Д, а предполагам и с други неща.
А ниското съдържание на желязо в прясното мляко се компенсира с това, че децата след 1 год. се хранят доста по-разнообразно, и могат да си го набавят от други храни- жълтък, листни зеленчуци, месо и др.
Всичко това се отнася за замяна на адаптираното мляко с прясно, а кърменето препоръчват дори до 2-3 год. възраст.
ОБАЧЕ, американското прясно мляко сигурно е доста по-различно от нашето, което в повечето случаи май си е бяла водица... :(
Какво препоръчвате вие, да заменим ли АМ с прясно,от колко процента,колко време е нужно да се вари?
Благодаря Ви, лек ден.
Да, така е. И аз по този начин работя и препоръчвам.
Знам за прясното мляко в Бг-може да ползвате Хумана 3 например за над годинката.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #641 -: Май 27, 2009, 23:13:18 pm »
Благодаря ви докторе!И аз така си го сметнах в къщи.За пореден път грешно изчислена дозировка.................не знам какво да напиша...нищо.
Ще разделя тези 8ml на 3 приема за 24 часа.Лекарката каза 7 дена.От вас знам 10 и мисля да го давам 10 дни.
Не е допустимо един педиатър да не може, или да не е в състояние, да даде доза на един обикновен АБ. Моля, да направите съответните си изводи.

Зависи за какво го давате-може и 7 дена да са достатъчни. Може и на 12 часа да дозирате, ако състоянието позволява.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #642 -: Май 28, 2009, 01:23:29 am »
Изолирана е мораксела от носен секрет.Т вече не вдига от вчера.Остана кашлицата,сополите и хъркането по време на сън.
В какъв смисъл състоянието да го позволява?
« Последна редакция: Май 28, 2009, 01:25:58 am от margo71 »

Тереза - 3г9м
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #643 -: Май 28, 2009, 02:25:40 am »
Оставете го на 8 часа.
Мораксела-10 дена би трябвало да е лечението.
Контролни посявки на 3 ден от началото на АБ и седмица след спирането му.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #644 -: Май 28, 2009, 17:36:17 pm »
Благодаря ви докторе!
Към 7я ден от приема на АБ ще се наложи да я гледа бабата/трябва да се работи/.Проблем ли ще е ако тогава минем на 12 часа?

Тереза - 3г9м
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #645 -: Май 28, 2009, 19:29:06 pm »
Здравейте Д-р Бърди,

Моето момченце навърши преди една седмица 1 годинка, но все още неможе да дъвче храната, яде само ако е под формата на пюре. Предлагам му банан да си отхапе, но щом усети парченцето в устата си му се гади и изобщо ако му предложа намачкана храна, гълта като пуйче и неиска да дъвче. Исками се да му предлага вече храна, като макарони със сиренце, но немога заради недъвкането. Трябва ли да се притеснявам заради това или детето ще се научи с времето, въпреки че незнам как като поема само пюрирана храна.

Благодаря ви предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #646 -: Май 28, 2009, 20:16:52 pm »
Здравейте Д-р Бърди,

Моето момченце навърши преди една седмица 1 годинка, но все още неможе да дъвче храната, яде само ако е под формата на пюре. Предлагам му банан да си отхапе, но щом усети парченцето в устата си му се гади и изобщо ако му предложа намачкана храна, гълта като пуйче и неиска да дъвче. Исками се да му предлага вече храна, като макарони със сиренце, но немога заради недъвкането. Трябва ли да се притеснявам заради това или детето ще се научи с времето, въпреки че незнам как като поема само пюрирана храна.

Благодаря ви предварително.
Не е проблем това.
Не е нужно да принуждавате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #647 -: Май 28, 2009, 20:17:08 pm »
Благодаря ви докторе!
Към 7я ден от приема на АБ ще се наложи да я гледа бабата/трябва да се работи/.Проблем ли ще е ако тогава минем на 12 часа?
Не.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #648 -: Май 30, 2009, 00:33:21 am »
Здравейте докторе!

Ще  се опитам да бъда кратка. Дано това не повлияе на цялостната картина.
Синът ми се изхожда 1-2 пъти на ден /рядко 3/, но акото му винаги е неоформено, меко. От 2 седмици пием Креон. Това състояние нормално ли е?
Имаше разтройство на няколко пъти. После - диета. Уж всичко беше на ред и после - пак някаква неподходяща храна и пак всичко от начало.И така от повече от 2 месеца. Минахме през Смекта, Ентерол и Линекс. Аз реших да ги спра.  Не знам дали си въобразявам, или от Креона наистина е по-добре. Реших да почна да му въвеждам храни извън диетичните /караме я главно на ориз, картофи, месо, жълтък, хляб, каши, сирене, ч.масло/. На мляко Ал 110 е. За втори ден му давам броколи, но днес много не е ял. Мисля, че го мъчат и зъби. А се изходи само сутринта.
Иначе гастроентероложката ни препоръча да направим тест за хранителни алергии при д-р Мустаков, но като четох какво сте писали по-горе за него се бях отказала. Дали се дължи на незрялост на организма или има елемент на алергия към храната? Принципно обриви нямаме. Единственото което ми е направило впечатление е, че когато го къпя по гръбчето и отпред по тялото се напипват ситни пъпчици. След баня не се напипват и се забелязват само няколко червенички край вратлето като от претопляне /ако за това може да се каже че е алергия.... незнам, за това го описвам/.  Ако имате въпроси - питайте.Това е в общи линии...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #649 -: Май 30, 2009, 00:42:29 am »
Къде е проблемът не разбирам?
Забранено е да се дава Креон по този начин-това е специален препарат за деца с муковисцидоза (по принцип).
Забранено е също така да се правят "диети" за обикновени диарии при деца-тези диети само пролонгират диарията.


Защо правите сега диети не разбрах?
« Последна редакция: Май 30, 2009, 00:44:19 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #650 -: Май 30, 2009, 00:55:11 am »
Дори и сега когато е на диета, изхожданията са меки, неоформени. За това питах дали има проблем или е нормално. И  бързо му се разтройва стомахчето.  По колко пъти е нормално да се изхожда на ден?
Лекарите не ми препоръчват да давам боб, грах, цитруси. Трябва ли да се въздържам да давам на детето някакви храни?
« Последна редакция: Май 30, 2009, 01:10:24 am от danydany »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #651 -: Май 30, 2009, 02:58:53 am »
Спрете всякакви диети!
Хранете детето разумно и съобразно възрастта му.
Не даваме Креон, разбира се. Така и за нищо.

Изхожданията му са така от Креон-а и от "диетите". Но не е обезпокоително... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #652 -: Май 30, 2009, 12:01:25 pm »
Много Ви благодаря, Докторе!

Преди около 3 месеца в акото имаше кръв. Педиатърката каза: алергия към белтъка и ни препоръча да пием мляко на Нестле HA. Мин.година се беше случило същото и пак бяхме на това мляко. Към 9-10-я месец минахме на нормално АМ. Какво мляко да пием сега? Алергия към белтъка ли имаме?
Притеснявам се да не го хване пак разтройство. Как да процедирам в такъв случай?

Благодаря Ви за безценната помощ!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #653 -: Май 30, 2009, 13:51:59 pm »
Ал 110 за известно време.
Ако имате неясноти по отношение АБКМ направете РАСТ тест-ще ви даде отговор има ли детето алергия към протеини съставни на кравето мляко.
« Последна редакция: Юни 01, 2009, 13:44:22 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #654 -: Май 30, 2009, 18:02:30 pm »
Здравей Бърди,

Детенцето ми / 6 г./ от седмица се оплаква от слаби болки в гърлото и ушите. Нямаше никаква температура. Снощи вдигна 39 градуса и болките в ушите и гърлото се увеличиха. Веднага отидохме на УНГ. Той каза че има отит на едното ухо и предписа аугументин, капки цилоксан в ушите, ксизал. Въпросът ми е:
- може ли отитът да се излекува само с капките? Винаги ли ес ползва антибиотик за отит
- ако междувременно се перфорира тъпанчето от възпалението има ли опасност за слуха й, ако ползваме капките. Спомням си, че ти беше писал, че капки не се слагат при отит.
- Ксизалът добър избор ли е в този случай като противоалергично или има и по-добри препарати.


Благодаря и много, много късмет и здраве на теб!   
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #655 -: Май 30, 2009, 21:48:26 pm »
Може дадавате само АБ. Стига. Другото не е нужно.
Някои вирусни отити могат да минат с капки-капки имам пред вид само Гаразон като единствено и най-ефективно. Но не под годинка и въобще само в редки случаи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #656 -: Май 30, 2009, 23:57:52 pm »
Здравейте докторе!
от около 10 дни имаме следния проблем.
пишка често,понякога доста,понякога се подпикава,
мокри си дрешките по-малко.пие и доста вода.
пуснахме урина всичко е в норма.
дали да пуснем стерилна за бактерия?възможно ли е да е на психологична основа.преди това съседче я беше плашило с буболечки,и като видеше такава ,изпадаше в ужас.след този случай започнаха и тези проблеми
Благодаря Ви?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #657 -: Май 31, 2009, 02:26:26 am »
Здравейте докторе, моля Ви кажете, какво мислите за следното. След поредно излизане на афти по устната на сина ми, който е на 1г. и 2м, му остана навикът непрекъснато да дърпа кожички и от двете си устни. Толкова му харесва, че често си ги разкървавява по малко. Прави го по различно време на деня, най-вече когато е съсредоточен и внимава в нещо, но също и когато скучае, когато е притеснен, когато е радостен. Общо взето си оставя устничките на мира, единствено когато е превъзбуден или ядосан. Какво да мисля?
*

    Papilon

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #658 -: Май 31, 2009, 18:28:58 pm »
Привет д-ре!
Тази седмица правихме станд. изследвания на синът ми, който е на 3 години за прием в детско заведение. Част от резултатите са следните

Име на теста (изследването)
Урина - Седимент   
5-6 левкоцити , 1-2 еритроцити , слуз      

Микробиология   
Име на теста (изследването)

Фецес (диагностичен)   
Положителен за Escherichia coli 06 ( + ) Отриц.за дизентерия,тиф,паратиф,салмонела

Кажете ми моля ви при тези релутати налага ли се някакво лечение. Тази бактерия, която е открита в акото трябва ли да се лекува с АБ/ предполагам че ЛЛ ще изпише такъв/ а аз се опитвам изцяло да го лекувам с народна медицина.
Предварително ви благодаря!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #659 -: Юни 01, 2009, 11:37:18 am »
Привет докторе!
И аз ще помоля за съвет. От известно време Виктория сутрин се събужда със запушен нос. Промиваме със Стеримар, понякога излиза малко засъхнал секрет, друг път - не. Вечер спи спокойно, със затворена уста. Не се оплаква от нищо. Друго което ми прави впечатление /не зная дали  е нормално или има връзка с това/, че събуждайки се сутрин има неприятен дъх в устата. След време се оправя. Личната казва, че не се налага нито изследвания, нито да слагам нещо в носа. Тя е на мнение, че в подобни случаи  е по-добре детето само да се справи, а не веднага да се почват лекарствата.
Вие на какво мнение сте?
Опитвам се вече  да не изпадам в паника за всяко нещо като преди, а да разсъждавам по-разумно и да не тормозя нея, себе си и всички около мен с непрекъснати изследавния и притеснения. Но не зная дали няма опасност да изпадна в другата крайност, на прекаленото изчакване.

Лек и спорен ден Ви желая!