0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
продължение.

предишната тема е тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30506.0
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2009, 13:08:50 pm »
Здравейте, докторе, гледам че никой не пише, значи всички деца са здрави  :D и аз ще си задам въпрос, който не е спешен, но ще съм Ви благодарна, ако можете да ми отговорите:
Нашето не е проблем и аз не съм притеснена, само ми се ще да си сверя часовника - Исак /4 години и 2 месеца, осиновен на 3 г./ брои до 10 - брои блестящо, когато предметите са еднакви. Когато обаче някой от предметите е различен настава паника - например 4 топки, 3 от тях са сини, една жълта - сложени в този ред - синя, синя, жълта, синя. Брои си ги детето до 4, обаче като им обърнеш реда - синя, жълта, синя, синя, брои така - 1, 3 и млъква, т.е. след като веднъж жълтата е била трета, тя не може вече да бъде друга.
По-фрапиращ е този пример - нарисувала съм 6 човечета - първите 4 са само глава, очи и уста, петото обаче има и коса, шестото пак е глава, очи и уста - до 4 брои перфектно, на петата /жената/ почва да бърка, чуди се какво става и или забравя, че има пет или казва 5 и за шестата онемява. Същото е с колички, когато са различни по вид и т.н.
Преди време една детска учителка, преподаваща в частна детска градина по някаква немска система, ми обясни че при децата са еднакво развити лявата и дясната половина на мозъка, като едната отговаря за логиката, а другата за творческото мислене, затова за децата нещата изглеждат доста по-различно, отколкото ни изглеждат на нас. След това цялата ни образователна система била настроена така, че да развива логическото мислене и да подписка творческото. Като сложа в кюпа и това, че Исак е левичар, силно се замислям, дали карайки го да брои, не убивам творческото начало в него.
Моля за Вашето мнение по въпроса, стига да имате време.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2009, 14:46:41 pm »
Здравейте Докторе

Моля кажете нещо ефикасно за гъбички по дупето

следваме съветите на педиатърката но бих искала  и вашето мнение вие какво препоръчвате в този случай


Предварително багодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2009, 15:14:51 pm »
Здравейте Докторе

Моля кажете нещо ефикасно за гъбички по дупето

следваме съветите на педиатърката но бих искала  и вашето мнение вие какво препоръчвате в този случай


Предварително багодаря
Дактарин (Певизон мисля има в Бг)
Или Дактакорт съдържащ оригиналния Дактарин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2009, 15:37:03 pm »
Здравейте докотре от страната на чудесата  :?

Накратко, лекуваме както знаете стрептокок пнеумоние изолиран от носен секрет и ешерихия коли от урина, лечението ни в момента 6-ти ден е Панцеф 1х5.5 мл.
От снощи Тони има затруднено дишане, като сутринта се появи и суха дразнеща кашлица.Температурата след събуждане бе 37.4, без антипиретици спадна до 36.4, като по обед се вдигна отново до 37.4. При прегледа се установи тежко дишане, без хрипове, уши и гърло нормални, обилен стичащ се сектерт от носа по гърлото.
Назначена ни е рентгенова снимка, изхождайки от предишна (декември месец)евентуална пневмонаходка.
Предписан ни е Стодал 4х1 ч.л., както и Вентолин 3х2.5 мл. и капки Коларгол за носа. Изхождайки от това, че е имал смутен дренаж в бъбреците от епикризата ноември месец, увеличи Панцеф в оставащите 4 дни в доза от 2х4 мл.. Това до резултата от рентгеновата снимка и приключването на АБ, след което евентуално ще се продължи с Нилидикс още 10 дни.

Направих консултация по телефона с проследяващият гастроентеролог от Варна, който замени Стодал със сироп АСС 2х4 мл., като за нослето остави засега само Стеримар. За Панцефа е на същото мнение, но за Нилидикс ще предпише допълнително следконтролните изследвания.

И двете лекари, настояват че Тони има намален вроден имунитет и CMV инфекция при толкова малко дете, говорило точно за това. И двете са на мнение, че е необходим имуностимулатор, но за съжаление различни видове.

Вашето мнение докторе, какво е?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2009, 16:03:05 pm »
Здравейте, Докторе!
Искам да се консултирам с Вас по повод кашлицата на дъщеричката ми, която е на 1г.10мес.На 03.02.2009г. започна кашлица със воднисти,прозрачни сополи. Педиатърката ни предписа Проспан, кал.глюконат 2х1/2 и 1 ампула вит.С. При прегледа не установи хрипове, но забелязала гъсти сополи и ни предписа капки Макситрол 3х2кап., въпреки че те са очи. След седмица сополите спряха, но кашлицата си остана. Спряхме сиропа, кал.глюконат и вит.С., както и капките. Продължихме с Зиртек 2х4капки и витамините Апровит 2х2,5мл.Мажа я вече 4 дни вечер и на обяд преди сън с кремчето Пулмекс бейби. Малката кашля след събуждане няколко пъти и през деня по 3-4 пъти.Спи спокойно и не кашля по време на сън. Не мога да определя какъв вид е кашлицата. Не ми се иска да и давам антибиотик, тъй като тя няма температура, хрема. Весела е, има  апетит. Струва ми се, че не е за антибиотик, но педиатърката ни предписа Азатрил. Незня как да постъпя?! Бих искал да чуя и мненеието Ви.Резервирана съм по отношение на антибитиците и затова ако има друг подход за лечени бих пробвала него.До сега не е боледувала и не е пила антибиотици. Има всички задължителни имунизации и единствено на последната имаше малко температура и пихме Нурофен.
Благодаря Ви за отговора!
Бъдете здрави!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2009, 17:40:40 pm »
Здравейте докотре от страната на чудесата  :?

Накратко, лекуваме както знаете стрептокок пнеумоние изолиран от носен секрет и ешерихия коли от урина, лечението ни в момента 6-ти ден е Панцеф 1х5.5 мл.
От снощи Тони има затруднено дишане, като сутринта се появи и суха дразнеща кашлица.Температурата след събуждане бе 37.4, без антипиретици спадна до 36.4, като по обед се вдигна отново до 37.4. При прегледа се установи тежко дишане, без хрипове, уши и гърло нормални, обилен стичащ се сектерт от носа по гърлото.
Назначена ни е рентгенова снимка, изхождайки от предишна (декември месец)евентуална пневмонаходка.
Предписан ни е Стодал 4х1 ч.л., както и Вентолин 3х2.5 мл. и капки Коларгол за носа. Изхождайки от това, че е имал смутен дренаж в бъбреците от епикризата ноември месец, увеличи Панцеф в оставащите 4 дни в доза от 2х4 мл.. Това до резултата от рентгеновата снимка и приключването на АБ, след което евентуално ще се продължи с Нилидикс още 10 дни.

Направих консултация по телефона с проследяващият гастроентеролог от Варна, който замени Стодал със сироп АСС 2х4 мл., като за нослето остави засега само Стеримар. За Панцефа е на същото мнение, но за Нилидикс ще предпише допълнително следконтролните изследвания.

И двете лекари, настояват че Тони има намален вроден имунитет и CMV инфекция при толкова малко дете, говорило точно за това. И двете са на мнение, че е необходим имуностимулатор, но за съжаление различни видове.

Вашето мнение докторе, какво е?


"е Панцеф 1х5.5 мл" ? ще рече?
1 път по 5.5мл?
Всичките дни на прием 1 път по 5м са "загубени" за лечението, с неясен резултат, и затова не бива да се броят.

Панцеф се дозира на 3 (2 при леки случаи) приема през 8 часа... .
Рентгенова снимка? Какво се чува първо?

Има вероятност това да е вирусна инфекция "отгоре". Но с оглед тотално погрешното даване на Панцеф в една доза дневно, не е изключено и бронхит да е. Със Стрептококова генеза.

Да се обсъжда даването на Нелидикс е нонсенс-този препарат все по-рядко се ползва днес.
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 18:20:31 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2009, 18:05:14 pm »
Здравейте, Докторе!
Искам да се консултирам с Вас по повод кашлицата на дъщеричката ми, която е на 1г.10мес.На 03.02.2009г. започна кашлица със воднисти,прозрачни сополи. Педиатърката ни предписа Проспан, кал.глюконат 2х1/2 и 1 ампула вит.С. При прегледа не установи хрипове, но забелязала гъсти сополи и ни предписа капки Макситрол 3х2кап., въпреки че те са очи. След седмица сополите спряха, но кашлицата си остана. Спряхме сиропа, кал.глюконат и вит.С., както и капките. Продължихме с Зиртек 2х4капки и витамините Апровит 2х2,5мл.Мажа я вече 4 дни вечер и на обяд преди сън с кремчето Пулмекс бейби. Малката кашля след събуждане няколко пъти и през деня по 3-4 пъти.Спи спокойно и не кашля по време на сън. Не мога да определя какъв вид е кашлицата. Не ми се иска да и давам антибиотик, тъй като тя няма температура, хрема. Весела е, има  апетит. Струва ми се, че не е за антибиотик, но педиатърката ни предписа Азатрил. Незня как да постъпя?! Бих искал да чуя и мненеието Ви.Резервирана съм по отношение на антибитиците и затова ако има друг подход за лечени бих пробвала него.До сега не е боледувала и не е пила антибиотици. Има всички задължителни имунизации и единствено на последната имаше малко температура и пихме Нурофен.
Благодаря Ви за отговора!
Бъдете здрави!
Може да дадете АЦЦ кидс за 2-3 дена. Не мога да кажа дали има инфекция. Азатрил е специален АБ-масовата му употреба е недопустима.
НЕ давайте калциев глюконат за пиене на детето! това е остаряло,погрешно и с огромен риск.
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 18:07:19 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2009, 18:08:18 pm »
Здравейте, доктор Бърди. Не съм писала скоро, не защото няма какво да пиша.
Нашата "одисея" със запека продължава. Както ме посъветвахте - изключих изброените от Вас храни. Ефект нулев - вчера се изходи след два дни въздържание. Извинете ме предварително, че ще го напиша толкова образно , но отначало топчета, а после консистенцията е кашава /след дадени круша, грозде и слива на обед и вечеря в меюто/. При нас вече става системно. Всяко изхождане е така и през ден давам нещо разхлабващо - споменатите по-горе плодове, а след тях давам вода. Даже съм купила сладко от рози, но се въздържам да дам за сега /заради наситеността им със захар/.
Възможно ли е да става въпрос за нарушен баланс на чревната флора? Какво мога да дам - нещо от рода на Лактофлор? Купила съм мляко Хип 3 с пребиотици - Вашето мнение?
Педиатърката ме посъветва да чакам 3-4 дена и да действам с термометър /против съм тоя механизъм на въздействие/ или да дам Дуфалак 2 мл. И двата варианта за мен не са решение.

Още нещо: след последната хрема преди месец и половина се появи конюктивит. МБ както писах беше уж чиста. След консултация с очен лекар капахме Фларекс и Цилоксан за 10 дни. В момента е спокоен. Нямаме хреми, кашлици и тем подобни симптоми. Да поставяме ли втората доза на Превенар?


П.П. Много ми харесва аватара ви :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2009, 18:24:03 pm »
Давайте повече течности+ плодовете,за които писахте.
Нужни са седмици за да се види промяна.

Т ъ р п е н и е.

Моля да не давате разхлабителни, "чревна флора" и други подобни неща.
Да, може да дадете Хип3...има ли Хумана 3?
Въпреки че съм против смените на млека, в случая полза може да имаме. Но с качествено АМ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2009, 18:39:07 pm »
Здравейте, докторе, гледам че никой не пише, значи всички деца са здрави  :D и аз ще си задам въпрос, който не е спешен, но ще съм Ви благодарна, ако можете да ми отговорите:
Нашето не е проблем и аз не съм притеснена, само ми се ще да си сверя часовника - Исак /4 години и 2 месеца, осиновен на 3 г./ брои до 10 - брои блестящо, когато предметите са еднакви. Когато обаче някой от предметите е различен настава паника - например 4 топки, 3 от тях са сини, една жълта - сложени в този ред - синя, синя, жълта, синя. Брои си ги детето до 4, обаче като им обърнеш реда - синя, жълта, синя, синя, брои така - 1, 3 и млъква, т.е. след като веднъж жълтата е била трета, тя не може вече да бъде друга.
По-фрапиращ е този пример - нарисувала съм 6 човечета - първите 4 са само глава, очи и уста, петото обаче има и коса, шестото пак е глава, очи и уста - до 4 брои перфектно, на петата /жената/ почва да бърка, чуди се какво става и или забравя, че има пет или казва 5 и за шестата онемява. Същото е с колички, когато са различни по вид и т.н.
Преди време една детска учителка, преподаваща в частна детска градина по някаква немска система, ми обясни че при децата са еднакво развити лявата и дясната половина на мозъка, като едната отговаря за логиката, а другата за творческото мислене, затова за децата нещата изглеждат доста по-различно, отколкото ни изглеждат на нас. След това цялата ни образователна система била настроена така, че да развива логическото мислене и да подписка творческото. Като сложа в кюпа и това, че Исак е левичар, силно се замислям, дали карайки го да брои, не убивам творческото начало в него.
Моля за Вашето мнение по въпроса, стига да имате време.
Отговорът е прост:

*детето има ясна представа за предмета като такъв, ако отговаря на определени характеристики за него (детето)-например топката ако е синя я "брои" за топка. Освен това, ако е повече от една синята по редв началото поради наличност на "континуитет" ("непрекъснатост на повторението"->>специфично за детето) не губи чувството за общия брой. Затова като сложите "синя,синя,жълта,синя", брои първите две, прескача третата и въпреки това не губи общия брой,защото някакъв минимално нужен му континуитет в началото на броенето е запазен. Когато обаче има "синя,жълта,синя" по ред, не се получава такава "минимална" нужна му "поредица", детето брои сините правилно (затова брои 1,3), но в края не може 4-тата да я свърже с другите в общ ред, защото континуитета от 1 не му се "получава".

За човечетата е почти същото, но съждението му там не се базира на цвят, а на форма. Тоест, детето има представа "що е човече", и ако нарисуваното се различава от тази му представа, на детето му е трудно да се ориентира. Дали се получава същото като при топките може да разберете ако запазите формата на обекта но промените цвета. Но изначално детето трябва формата да я възприема като "човече".

Въпреки посоченото, бих желал да прегледате детето на офталмолог профилактично. И за цветно възприятие също (далтонизъм).
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 18:49:35 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2009, 18:43:20 pm »
Давайте повече течности+ плодовете,за които писахте.
Нужни са седмици за да се види промяна.

Т ъ р п е н и е.

Моля да не давате разхлабителни, "чревна флора" и други подобни неща.
Да, може да дадете Хип3...има ли Хумана 3?
Въпреки че съм против смените на млека, в случая полза може да имаме. Но с качествено АМ.

Ние вече сме минали на краве мляко /купено/ поради причината, че отказваше Хумана 3 - пише между 70-90 мл от нея и буташе шишето.

Търпя и продължавам.

А за Превенар-а?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #12 -: Февруари 17, 2009, 18:52:33 pm »
Да, поставете Превенар.
Тогава може ли да опитате с Хип3? или с друга марка прясно мляко.

Да, но с 70 Хумана запек нямахме. ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2009, 19:04:19 pm »
Да правилно сте ме разбрали един път по 5.5 мл. . Днес сутринта съм дала 5.5 мл., ако сега дам още 3 мл., ще сгреша ли?

Какво ще рече леки случаи, като досега ми е спрягана доза от един път от личният лекар на Тони, а от днес се препоръчва от двама други по 2 х 4 мл. , това означава ли, че е лека?

За сега не се чуват хрипове, но има тежко и трудно дишане, това са точните думи.Евентуалната пневмонаходка декември месец и стрептокок пнеумоние тогава и сега, предполагам са доводите й, също и за презастраховка. Вторият лекар също се съгласи със снимката с оглед на трудното дишане.
Незнам какво Ви говори това трудно дишане, но снощи определено трудно дишаше и често се опитваше да преглъща.



Категорично отказах да слагам Коларгол, Стеримар само достатъчен ли е?Секретите са само назад в гърлото.

 
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #14 -: Февруари 17, 2009, 19:13:17 pm »
Дайте Панцеф в правилната му доза, в три дози дневно!
Без преглед и преслушване не мога да кажа дали проблемите са от нослето или има белодробен проблем в добавка.

Как е възможно изобщо да давате Панцеф в една доза дневно?  8O 8O 8O 8O
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #15 -: Февруари 17, 2009, 19:36:45 pm »
Дайте Панцеф в правилната му доза, в три дози дневно!
Без преглед и преслушване не мога да кажа дали проблемите са от нослето или има белодробен проблем в добавка.

Как е възможно изобщо да давате Панцеф в една доза дневно?  8O 8O 8O 8O

Как да дам правилната доза три пъти дневно, след като ми препоръчват 2 дози. Как мога да знам, след като три лекари незнаят. Боже немога да повярвам, един прост АБ да не могат да изпишат в правилната доза.Аз почти всички лекари съм ги обиколила тук и винаги са ни давали грешни диагнози  и дози, какво мога аз да направя. До Варна всеки път немога да ходя, а и там е ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #16 -: Февруари 17, 2009, 19:38:19 pm »
Да, поставете Превенар.
Тогава може ли да опитате с Хип3? или с друга марка прясно мляко.

Да, но с 70 Хумана запек нямахме. ;)

Вече го опитах - една круша, една ябълка и три мерителни лъжици в 50 мл. вода Хип 3. Стана нещо като плодова супа, но той си го изяде с кеф.

Както казва бабата на Вики - докъде стигнахме щом в Бг не можем да намерим качествено и истинско краве прясно и кисело мляко!
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 19:40:10 pm от lady_11 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #17 -: Февруари 17, 2009, 19:56:50 pm »
Дайте Панцеф в правилната му доза, в три дози дневно!
Без преглед и преслушване не мога да кажа дали проблемите са от нослето или има белодробен проблем в добавка.

Как е възможно изобщо да давате Панцеф в една доза дневно?  8O 8O 8O 8O

Как да дам правилната доза три пъти дневно, след като ми препоръчват 2 дози. Как мога да знам, след като три лекари незнаят. Боже немога да повярвам, един прост АБ да не могат да изпишат в правилната доза.Аз почти всички лекари съм ги обиколила тук и винаги са ни давали грешни диагнози  и дози, какво мога аз да направя. До Варна всеки път немога да ходя, а и там е ...
Дайте кг на детето... Панцеф е Цефпрозил? и е във форма 250мг/5мл?

Разбирам-всичко ще е наред... .
Не мога да бъда с нещо повече полезен от разстояние, за съжаление.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #18 -: Февруари 17, 2009, 20:01:27 pm »
13 кг. може и отгоре малко
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #19 -: Февруари 17, 2009, 20:06:49 pm »
Панцеф е Цефпрозил? и е във форма 250мг/5мл?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.