0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #860 -: Юни 23, 2009, 12:58:54 pm »
Здравейте, Birdie,
от 2-3 седмици дъщеря ми/2г. и 9 м./не се изхожда всеки ден, акото почти винаги е твърдичко в началото и ака с кръв. Изследвахме изпражненията - няма нищо, положително беше изследването за окултни кръвоизливи, но е логично, след като в пробата имаше кръв. Давам Лактулоза почти без резултат, яде само разхлабващи храни. Снощи аз сама видях малка цепчица в една от гънките на ануса като го поотворих лекичко, явно кръвта е от там.
Какво ще ме посъветвате да направя за зарастване на раничката? Дали е фисура и ще си я носим завинаги занапред и ще трябва ли винаги на детето да не се дават запичащи храни?
По съвет на педиатъра мажа с Дермазин, но не минава. Тридерм дали е подходящ в случая?
Бладодаря сърдечно и се надявам да помогнете, че тази кръв в акото много ме стресира, а и дъщеря ми търси бисквитки, ориз, шоколад, а аз не давам... :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #861 -: Юни 23, 2009, 14:22:57 pm »
Здравейте, д-р Бърди.
Аз най-сетне успях да заделя парички за закупуването на ваксини Превенар и Акт Хиб за децата. Има ли значение коя да поставим първа? През какъв интервал от време да ги поставим? Акт Хиб е еднократна доза след 15 мес. възраст, а от Превенар са нужни 2 дози, нали? Къде е препоръчително да се поставят?
Благодаря Ви. Лек ден.
"Акт-Хиб" само една доза, ако първата е поставена в интервал 15м-5г.
"Превенар" - две дози през минимум 8 седмици, ако първата доза е поставена в рамките 12-23м възраст.
През седмица поставете (макар че заедно могат да се сложат в рамките на една визита). Няма значение коя първа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #862 -: Юни 23, 2009, 14:26:40 pm »
Здравейте, Birdie,
от 2-3 седмици дъщеря ми/2г. и 9 м./не се изхожда всеки ден, акото почти винаги е твърдичко в началото и ака с кръв. Изследвахме изпражненията - няма нищо, положително беше изследването за окултни кръвоизливи, но е логично, след като в пробата имаше кръв. Давам Лактулоза почти без резултат, яде само разхлабващи храни. Снощи аз сама видях малка цепчица в една от гънките на ануса като го поотворих лекичко, явно кръвта е от там.
Какво ще ме посъветвате да направя за зарастване на раничката? Дали е фисура и ще си я носим завинаги занапред и ще трябва ли винаги на детето да не се дават запичащи храни?
По съвет на педиатъра мажа с Дермазин, но не минава. Тридерм дали е подходящ в случая?
Бладодаря сърдечно и се надявам да помогнете, че тази кръв в акото много ме стресира, а и дъщеря ми търси бисквитки, ориз, шоколад, а аз не давам... :(
Това е рагада- тя е причина за запека.

*Намерете "Индекстол"- върши чудеса. Намажете с него, ползвайки клечка за уши (детски!). Намокрете с физ.разтвор, сложете Индекстол, вкарвате колкото е дължината на памучната част на клечката, завъртвате 2-3 пъти. Така 2-3 пъти дневно. Ще зарасне за 2-3 дена.
*потърсете "Авеено Интим"-това е шампоан с трици за генитална хигиена. Измивайте областта с него-като първо внимателно нанасяте шампоан там, оставяте 5-10 минутки и после измивате.

Може да ползвате "Синалар" или "Синалар с АБ" също.
Но "Индекстол" е най-доброто.

"Индекстол" е Бг лекарство.
« Последна редакция: Юни 23, 2009, 14:29:22 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #863 -: Юни 23, 2009, 16:31:19 pm »
Благодаря, Birdie,
индекстолът ми е познат, нали не бъркам, че е за стоматологични проблеми? Лошото е, че от години ми казват, че вече не се произвежда. Пак ще го търся.
За пореден път респект и искрени благодарности! Добре, че има лекари като Вас!
/"Срещали" сме се в бг-мама и тук се регистрирах заради Вас!/
P.S. В Гърция намира ли се Индекстол? Току-що пак ми отговориха, че няма производство.
« Последна редакция: Юни 23, 2009, 16:39:30 pm от hot chocolate »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #864 -: Юни 23, 2009, 16:50:32 pm »
Ползвайте "Синалар" тогава... .
Третирайте упорито, внимателно, и с дни- с клечката. Външно намазване НЕ е резултатно- рагадата е в гънка, и навътре.

Давайте течности в излишък.
« Последна редакция: Юни 23, 2009, 16:52:36 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #865 -: Юни 23, 2009, 19:48:18 pm »
Birdie, да разбирам ли, че рагадата не е фисура и съответно не е толкова опасна и коварна? Или под "рагада" и "фисура" да разбирам едно и също?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #866 -: Юни 23, 2009, 20:20:23 pm »
Едно и също е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #867 -: Юни 23, 2009, 20:51:51 pm »
Здравейте докторе!

Малката е на 2 и 8 месеца и поради чести боледувания в яслата и почти непрестанна кашлица я заведохме на УНГ. Докторът каза, че третата сливица е уголемена и със секрети. Тъй като е още малка, за да се предприеме операция за вадене на сливицата предписа Макситрол капки - 3 пъти по 3 капки в носа.
За известно време кашлицата отшумя, но от една седмица кашля почти цяла нощ, въпреки, че поднових слагането на капките преди лягане. Давам и Ериус сироп - 2.5 мл. преди лягане. През деня изобщо не кашля и няма никакви проблеми. В момента не ходи на ясла.
Има ли нещо, с което бих помогнала, за да спи спокойно през нощта? Единствено изваждането на третата сливица ли е решението или има и други начини за лечение?

Благодаря.
Детето вероятно има или неизлекувана инфекция или астматичен бронхит или остатъчна кашлица.
Обсъдете нещата в тази рамка.

Благодаря. Ще я заведа отново при личната, за да обсъдим това. Доколкото разбирам не може да кашля през нощта само от третата сливица?
Аз съм със съмнения за астматичен бронхит, защото всяка зима кашлям много - когато е много студено и ми изписаха тази година Екобек спрей, от което имах сериозно подобрение. Явно може да е наследствено.


Днес посетихме личната ни лекарка. Разпитах я за вероятността да прави астматичен брохит или остатъчна кашлица. Това, което тя ми каза:
Досега никога не е чула нищо на слушалка, дори когато сме били болни. Винаги диагнозите на малката са били ларингит или отит, придружен с хрема. Според нея няма данни за астма или бронхит. Кашлицата, която е през нощта се дължи основно на алергичен ринит и възпалена, и леко уголемена трета сливица, която се обостря периодично. В момента не вижда секрети и каза да продължим само с Ериус вечер.

Чудя се дали да взимам направление за Д-р Куфарджиева, която е известен специалист по белодробни заболявания в Детската педиатрия (както всъчщност ни препоръча и специалиста по УНГ) в София или да изчакам да извадим третата сливица догодина. Другото, което ми каза лекарката е, че астма се диагностицира само по това, което аз ще й разкажа за историята и хода на заболяванията. А малката не е имала задух.

Извинявам се, че стана прекалено подробно. Но бих искала да взема най-правилното решение.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #868 -: Юни 23, 2009, 21:48:14 pm »
Д-р Куфарджиева... моля.
Тя е добър, свестен и отговорен човек.

Наблегнете на следните неща:

*кашлица, особено нощна, при усилие
*хремата не може да оправдае тези симптоми.
*може би има остатъчна инфекция, или нужда да се даде Фликсотайд за 4-5 дена, ако е остатъчна кашлица след вирусно заболяване.
*да направите посявки на носен и фарингеален секрети също!

Дадените Ви обяснения са наивни... простете за откровението. Наивни са и още защото не решават проблема.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #869 -: Юни 24, 2009, 01:04:26 am »
Благодаря ви. Ще взема направление и ще поискам посявки, също. Никога не са ни правени такива. Не е боледувала от месец. Кашлицата започна внезапно, след като я преместихме да спи от нашата спалня в детската стая. Северна е стаята и зимата се беше появил малко мухъл, заради което пръскахме, но вече няма.
Гърдите й отново са чисти, дишането винаги е било много чисто, дори когато имаше ларингиални пристъпи. Гърлото днес е леко зачервено. Но наистина сте много прав, че е разумно да се погледне по-задълбочено на всичко това.

Благодаря още веднъж за съветите.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #870 -: Юни 24, 2009, 12:42:32 pm »
Birdie, Индекстол явно е невъзможно да се намери, лошото е, че и Синалар не можах да открия /търсих в няколко аптеки/. Предложиха ми Флуцинар, става ли /не го взех, защото ме притесни факта, че е съдържа кортикостероид/?
С какво друго ефикасно мога да мажа рагадата?
Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #871 -: Юни 24, 2009, 16:29:16 pm »
Добре е да има КС.
Ако намерите Флуцинар+АБ -добре.
Друг вариант е "Прокто-Синалар".
Друг вариант е Обикновен Флуцинар.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #872 -: Юни 25, 2009, 12:24:00 pm »
Здравейте, д-р Бърди.
Аз най-сетне успях да заделя парички за закупуването на ваксини Превенар и Акт Хиб за децата. Има ли значение коя да поставим първа? През какъв интервал от време да ги поставим? Акт Хиб е еднократна доза след 15 мес. възраст, а от Превенар са нужни 2 дози, нали? Къде е препоръчително да се поставят?
Благодаря Ви. Лек ден.
"Акт-Хиб" само една доза, ако първата е поставена в интервал 15м-5г.
"Превенар" - две дози през минимум 8 седмици, ако първата доза е поставена в рамките 12-23м възраст.
През седмица поставете (макар че заедно могат да се сложат в рамките на една визита). Няма значение коя първа.

Докторе, простете че се намесвам, но превенар не покрува ли Хемофилуса?, т. е освен Превенара, необходима ли е допълнително Акт Хиб?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #873 -: Юни 25, 2009, 12:38:33 pm »
Превенар няма нищо общо с Акт-Хиб.
Това са две различни ваксини.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #874 -: Юни 25, 2009, 20:14:24 pm »
Здравейте Д-р Бърди,
Имам нужда от вашето мнение за малката /2г 2м./. От края на април е с кашлица, която уж беше от стичащи се сополи в гърлото, после бронхит и АБ, но кашлицата остана. Кръв и урина в норма, еозинофили също.Пуснах гърлен и носен секрет и от гърлото изолираха пневмокок / миналата година го имахме в носа/. Личния не предприе лечение на бактерията и ни изпрати на София с надеждата, че някой ще е на неговото мнение да пием Сингулер. Там ни преслушаха и назначиха инхалаторно Вентолин и Мукосолван за 4 дни и казаха, че нямаме астма.Кашлицата продължи. При консултация с УНГ пак в София взехме решение и лекувахме бактерията със Зинат 10 дни, но и това не доведе до спиране напълно на кашлицата. После пак Вентолин за няколко дни и уж бяхме по-добре, но една сутрин стана с кихавица и течащ нос, но пък не кашляше много.От 3 дни кашлицата се засили - първите две нощи сухо, снощи влажно, а днес баба й казва, че е кашляла 2 пъти и 2-ия път е било докато спи. В момента и давам билков сироп за кашлица, Ериус, Ксилометазолин в носа само преди лягане и Ранитидин на прах 40 мг. Правим по 2-3 инхалации на ден само с физиологичен разтвор.По принцип кашлицата е влажна. Миналата година по това време пак кашляхме много продължително време и след Урбазон спряхме.Превенар не сме правили още, но е приоритет номер едно след като излекуваме кашлицата. Малката иначе е весела и игрива, храни се добре. Ще чакам да пи пишете какво да предприема. Благодаря предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #875 -: Юни 25, 2009, 22:35:15 pm »
Контролните посявки са чисти от Пневмокок?

Нужно е да направите рентгенография ("снимка") поради това че това е много дълго.
Ако тя е добра ще е нужен инхалаторен Фликсотайд или Фликсотайд+Кларицид, ако се приеме че е неизлекувана бронхиална инфекция.

Астмата и астматичния бронхит имат много изяви- хроничната кашлица е една от тях.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #876 -: Юни 25, 2009, 22:49:10 pm »
Не съм пускала контрола.Но ще направя ако трябва. И ще я снимам. Миналата година сме правили рентгенография по повод кашлицата и в София се смяха на качеството на снимката и диагнозата. Моя град е малък и медицината "малка". Ще пиша пак. Благодаря ви от сърце.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #877 -: Юни 25, 2009, 22:58:57 pm »
Хм... със смях не става. Да се помага трябва.
Обмислете внимателно дали и колко е нужен Ранитидин-а.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #878 -: Юни 25, 2009, 22:59:59 pm »
Добър вечер докотре,

Изичситхме отново гъбичките още вторник, но тази сутрин ми направи впечатление, че гласчето на Тони е отново някак присипнало. Снощи не спа добре, доста на често се пробуждаше и говореше на сън. Това което виждам аз, са леки секрети назад след сливиците по гърлото /незнам как се казва/, така е и при мен след лечението ми с АБ. Днес детето киха и на често. Хрема няма, то и перди нямаше, но на често си потърква нослето. Някакъв сироп или капки за нослето необходими ли са, има някакъв остатъчен или нов секрет в носоглътката мисля.
Незнам защо, но винаги при такива начални симптоми, УНГ доктора казва че гърлото е ОК, а аз виждам /но може и да параноясвам, знам ли/ Дактарин все още давам 2 пъти дневно, мисля до утре за всеки случай.

Лека вечер.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #879 -: Юни 25, 2009, 23:12:31 pm »
Оставете детето на спокойствие... . Моля
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.