0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #940 -: Юли 01, 2009, 20:52:49 pm »
Да, може би е била вирусна.
Оставете го на спокойствие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #941 -: Юли 01, 2009, 22:30:00 pm »
Ееех, докторе, интересни неща разказвате Вие, наистина е хубаво да знаем кои сме. :wink:
Нашият педиатър ни препоръча ваксинация против хепатит преди време, но беше отдавна и дано не бъркам, че тип А май имаше предвид, не съм много сигурна... :oops:Кое е препоръчително да се прави на деца?
А и Превенар ни предстои, все не стигаме до нея... На почти 3- годишна възраст препоръчвате ли я?
Maria_DM, благорадя за инфото. Тъкмо се зарадвах, че може и да не купуваме Превенара, а то чак от догодина ЕВЕНТУАЛНО...Ако чакаме държавата...
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #942 -: Юли 01, 2009, 23:55:07 pm »
Здравейте и от мен! За да продължим темата за превенара и да бъдем по-информирани ще задам и своя въпрос. Вики през септември миналата година прекара стрептококова ангина (беше изолирана стрептококус пневмония). Това означава ли че е изградила имунитет или поставянето на превенара е задължително? Тя вече е над 2г и доколкото разбирам е нужна само една доза. Спокойна вечер ви желая!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #943 -: Юли 02, 2009, 00:20:43 am »
Ееех, докторе, интересни неща разказвате Вие, наистина е хубаво да знаем кои сме. :wink:
Нашият педиатър ни препоръча ваксинация против хепатит преди време, но беше отдавна и дано не бъркам, че тип А май имаше предвид, не съм много сигурна... :oops:Кое е препоръчително да се прави на деца?
А и Превенар ни предстои, все не стигаме до нея... На почти 3- годишна възраст препоръчвате ли я?
Maria_DM, благорадя за инфото. Тъкмо се зарадвах, че може и да не купуваме Превенара, а то чак от догодина ЕВЕНТУАЛНО...Ако чакаме държавата...
Направете Хеп А ваксината и Превенар.
И двете имат показания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #944 -: Юли 02, 2009, 00:21:37 am »
Здравейте и от мен! За да продължим темата за превенара и да бъдем по-информирани ще задам и своя въпрос. Вики през септември миналата година прекара стрептококова ангина (беше изолирана стрептококус пневмония). Това означава ли че е изградила имунитет или поставянето на превенара е задължително? Тя вече е над 2г и доколкото разбирам е нужна само една доза. Спокойна вечер ви желая!
Няма траен имунитет срещу тези неща. Ваксината е от полза до около 5(6) годишна възраст (за Превенар става въпрос).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #945 -: Юли 03, 2009, 12:50:13 pm »
здравейте , д-р Бърди .
Синът ми е с тепература от Понеделник вечер.Във вторник сутринта го водихме на лекар - гърди,нос,уши,гърло чисти - само Т.Казаха ни да редуваме Нурофен и Панадол свещички.Проблемът обаче продължава и не знам,какво да правя.Разбрахме се ,ако не се оправи до днес,да го водим пак.Ние живеем в Белгия сега и имаме още 2 приятелчета ,които са по същият начин - само Т.Едното детенце го водиха на един лекар онзиден и той им казал,че няма нужда да ходят,щом има само температура.Наследващият ден ходиха при друг и той им даде АБ.
Сега се чудя ,какво да правя.Ако го заведа,съм направо 100% сигурно,че и на нас това ще ни дават и то без изследвания(и при другото дете е било така) и без витамини и т.н.Той пи АБ преди 3м. за същото нещо - имаше 4 дни висока температура,която почти не се влияеше от лекарства.Сега не ми се ще да давам пак,но колко дни е допустимо да седи детето с Т ,без да даваме друго ,освен антипиретици.
<br />
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #946 -: Юли 03, 2009, 16:14:47 pm »
Искайте и направете Стреп-тест. Ако е негативен-зависи от находките при прегледа.
Без стреп-тест е трудно да се реши.

Прави се с фарингеален секрет и дава резултат за 10 минутки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #947 -: Юли 03, 2009, 16:46:42 pm »
Здравейте, Birdie!
Нуждая се от вашето мнение.
Синът ми е на 2 год. и 2 мес., от 2 седмици кашля, като кашлицата се промени със времето. Беше суха и кънтяща, после "омекна", а сега е къртеща, като се закашля, после трудно си поема въздух. През нощта спи спокойно, през деня се закашля главно като тича или плаче.
Има си апетит, няма температура, в нормално настроение, хрема няма видимо, но нослето е леко запушено и понякога през нощта похърква, аз промивам с физ. разтвор.

Друга подробност, която ме притеснява, е че паралелно с това аз бях с пневмония, бях на Терцеф венозно 7 дни, сега пия Амоксиклав още 7 дни, като все още кърмя и не съм прекъсвала. :oops:

През целия този двуседмичен период го водех при ЛЛ да го слуша, и казваше, че няма нищо, нито гърло червено, само даде Проспан.
Вчера го заведох пак, и вече каза, че бил задръстен със секрети, и дишането било много грубо.
Изписа Клацид от 125 мг. 2 пъти по 5 мл. (детето е 11 кг.), като каза, че след вирози, той изчиствал по-добре отколкото пеницилиновите АБ.
Това малко ме смути   и  на своя глава пуснах изследванe ΠΚΚ+ СУЕ, както на ЦРП и AST, защото на мен са ми изолирани преди време бета хемолитични стрептококи, като идеята ми е да проверя наличието на инфекция.
Моля, скарайте ми се, ако греша, но обяснението на ЛЛ ме обърка много.  :oops:


C-реактивен Протеин ( CRP ) 2.15 mgr/l до 5.0
 
AST 9.00 IU/ml до 200
 
ТОва се готовите резултати, бихте ли ме посъветвали дали е нужно да пие Клацида?
КАк да помогна на детето да изчисти секретите, този Проспан като че ли няма ефект.  :(

Благодаря предварително за вниманието!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #948 -: Юли 03, 2009, 16:47:25 pm »
благодаря ,дано се навият,защото е сложно тук.
На приятелката ми детето снощи е било с 40 градуса и са го водили на лекар,те пък им казали,че няма защо да го водят,само Т не значила нищо и не е опасна.А те от къде знаят дали е само Т,като не им пускат изследвания. :x
<br />
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #949 -: Юли 03, 2009, 17:22:30 pm »
благодаря ,дано се навият,защото е сложно тук.
На приятелката ми детето снощи е било с 40 градуса и са го водили на лекар,те пък им казали,че няма защо да го водят,само Т не значила нищо и не е опасна.А те от къде знаят дали е само Т,като не им пускат изследвания. :x

Както много пъти съм писал на една много добра моя позната тук - Масовата Педиатрия навсякъде е еднаква. Потърсете си добър и знаещ специалист.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #950 -: Юли 03, 2009, 17:24:44 pm »
Здравейте, Birdie!
Нуждая се от вашето мнение.
Синът ми е на 2 год. и 2 мес., от 2 седмици кашля, като кашлицата се промени със времето. Беше суха и кънтяща, после "омекна", а сега е къртеща, като се закашля, после трудно си поема въздух. През нощта спи спокойно, през деня се закашля главно като тича или плаче.
Има си апетит, няма температура, в нормално настроение, хрема няма видимо, но нослето е леко запушено и понякога през нощта похърква, аз промивам с физ. разтвор.

Друга подробност, която ме притеснява, е че паралелно с това аз бях с пневмония, бях на Терцеф венозно 7 дни, сега пия Амоксиклав още 7 дни, като все още кърмя и не съм прекъсвала. :oops:

През целия този двуседмичен период го водех при ЛЛ да го слуша, и казваше, че няма нищо, нито гърло червено, само даде Проспан.
Вчера го заведох пак, и вече каза, че бил задръстен със секрети, и дишането било много грубо.
Изписа Клацид от 125 мг. 2 пъти по 5 мл. (детето е 11 кг.), като каза, че след вирози, той изчиствал по-добре отколкото пеницилиновите АБ.
Това малко ме смути   и  на своя глава пуснах изследванe ΠΚΚ+ СУЕ, както на ЦРП и AST, защото на мен са ми изолирани преди време бета хемолитични стрептококи, като идеята ми е да проверя наличието на инфекция.
Моля, скарайте ми се, ако греша, но обяснението на ЛЛ ме обърка много.  :oops:


C-реактивен Протеин ( CRP ) 2.15 mgr/l до 5.0
 
AST 9.00 IU/ml до 200
 
ТОва се готовите резултати, бихте ли ме посъветвали дали е нужно да пие Клацида?
КАк да помогна на детето да изчисти секретите, този Проспан като че ли няма ефект.  :(

Благодаря предварително за вниманието!

Това вероятно е инфекция.
Без Антибиотик отхрачващите едва ли биха имали траен резултат.
Не винаги изследванията са показателни при дискретните случаи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #951 -: Юли 04, 2009, 14:18:55 pm »
Здравейте Докторе! Явно тези вируси и бактерии и зиме и лете няма да спрат да тормозят децата ни, но смятам че има още две неща, за който може да ни посъветвате и помогнете за летния сезон. Моля, кажете ни как да реагираме при ухапване от оса, пчела или друго насекомо, което би могло да предизвика алергичен шок (с какво да мажем, какво да наблюдаваме). И другото което ме тревожи е как да разпознаем  температурата от вероятно прегряване на плажа и начина по който да реагираме.
Надявам се да имате лек и приятен ден!
« Последна редакция: Юли 04, 2009, 14:25:54 pm от Birdie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #952 -: Юли 04, 2009, 14:33:13 pm »
1. Продават се различни стикове с Амоняк за локално приложение. Има и "Анапен" -адреналин- като еднократни спринцовки за деца със силно изразени реакции при ухапване.

2. Симптомите са симптоми на обърканост,дезориентираност, неадекватност, ниско кръвно налягане, ексцесивно зачервяване на кожата (сменящо се с бледност при прогрес на шоковото състояние). Повечето деца са силно зачервени, неадекватни. По-големите деца могат да се оплакват от главоболие, странни психични феномени ( "ръката ми плува някъде там", "устните ми са необичайно големи"- и т.н. подобни по тип халюцинации).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #953 -: Юли 05, 2009, 17:29:34 pm »
Здравейте доктор Бърди,

Бих искала отново да се посъветвам с Вас и ето ме тук, вече не в бебшката възраст.  :lol: Синът ми е здрав и жизнерадостен, кожата му е гладка и здрава, ваксинираме го, както Вие ми препоръчахте (+ 3 допълнителни ваксини), но въпроси относно захранването му ме мъчат отново. Ето няколко:
 1)Достатъчно голям ли е да яде, като нашата храна, но по-безсолна? Само да уточня, че аз му приготвям храната изцяло и е съобразена напълно с Вашите препоръки.
 2)Да въведа ли закуска? Попара?
 3)Мляко?
 4)Белтък?

За да се ориентирате по-добре ще изброя и храните, които вече съм въвела, а именно:
плодове: ябълка, круша, синя слива, банан, кайсия, ананас, пъпеш, праскова, портокал, ягоди, малини;
зеленцуци: картоф, морков, броколи, карфиол, спанак, пащърнак, целина, тиквичка, краставица, домат;
месо, риба: заешко, пилешко, пъстърва;
яйце: жълтък
млечни: сирене, кашкавал;
глутенови продукти: фиде, хляб, бебешки бисквитки;
варива: леща

 Приблизителен режим за хранене:
8ч   кърмене
12ч  100гр. зеленч./месно пюре; зелнч. пюре/жълтък; леща/сирене + кърмене
17ч  120гр плодово пюре
20ч  160гр каша + кърмене
24ч  кърмене
4ч   кърмене

Мисля да кърмя поне още 2-3 месеца, а може би и повече.

Благодаря за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #954 -: Юли 05, 2009, 17:59:55 pm »
1 Да. Може спокойно да не му готвите отделно.
2.Ако наддава добре, защо Ви е закуска? Оставете кърменето... .
3. Въведете първо белтък - 1/4...1/4...1/4...1/2...1/2. След две седмици- прясно мляко (в храни, все пак се кърми).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #955 -: Юли 05, 2009, 18:17:37 pm »
Много благодаря!

Значи да не кърмя сутрин или изобщо? :? Обърках се.
Той надава добре, но от 2-3 дни сутрин само върви по мен да му дам нещо да яде и аз му давам малко хляб или геврек.

Забелязвам, че от няколко дни търси по-често ядене и мен, за да го кърмя. Обикновенно не му достига приготвеното и затова му увеличих предлаганата храна.

Давам му вече и вода в чашка или шише с биберон.

От 2 нощи се събужда само 1 път през ноща за кърмене.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #956 -: Юли 05, 2009, 19:29:00 pm »
Обратното- кърмете сутрин,както и го правите. По-добре е от "закуски".
Ако кърмата не му стига:

*жълтък с надробен хляб
*юфка със сиренце
*парченца черен хляб с краве масло (ако сте го въвели, разбира се)
*парченца сирене (кубчета) с по една капка разтопено краве масло върху тях + пълнозърнест хляб, или парченца геврек, или мъничко от плънка от домашна баница (ако съставките сте ги въвели вече). Под "баница" разбираме класическата Бг баница със сирене, а не разни гръцки варианти със спанак, пиле, пиле с ориз и т.н.

Много варианти... въображение "се иска"... .

"2.Ако наддава добре, защо Ви е закуска? Оставете кърменето... ."
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 19:34:09 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #957 -: Юли 05, 2009, 20:08:41 pm »

Въображение имам, но след въвеждането на авокадо и обриването на сина ми, последвано от мъмрене от Ваша страна :lol: съм много стриктна към Вашите препоръки.

Първо питам, после действам!  :)

 Поздрави и благодарности!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #958 -: Юли 05, 2009, 20:16:37 pm »
E,авокадо бе малко пресилено ;)
Но ананас вече може.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #959 -: Юли 05, 2009, 20:40:27 pm »
 :balk_602: