0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1020 -: Юли 16, 2009, 21:13:39 pm »
Здравейте Д-р Бърди,
На 14/07 пуснахме пак гърлен секрет на малката и направихме снимка, защото се усили кашлицата въпреки приема на Фликсотид 2х 2 впръсквания. Дядо и взе снимката и рентгенолога е казал, че  гърдите са чисти и личния също. Не мога да ви напиша какво е написал, защото личния прибира написаното и 1/2 от направлението.Днес взех гърления секрет, но антибиограма не е правена,защото нищо не са изолирали. Дано пневмокока наистина да го няма. Според мен малката има теч назад в гърлото, защото след промивка с физиол. р-р се закашля и плюе лепкави , жълтеникави храчки. Въпроса ми към вас е -ако беше астма нямаше ли Фликсотида да спре кашлицата ?  И също ви моля да ми препоръчате сиропче за кашлица и капки за нослето. Последно съм слагала в нослето Макситрол през май месец, Ксилометазолен преди сън при необходимост. Изследвани сме и за Мукивисцидоза и цьоалакия заради ниското тегло. Силно се надявам да ми помогнете, да ме посъветвате и да излекуваме малката.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1021 -: Юли 16, 2009, 21:41:30 pm »
Да, Фликсотайда щеше да спре кашлицата.
На каква възраст е детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1022 -: Юли 16, 2009, 21:47:46 pm »
На 2г и 3 м.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1023 -: Юли 16, 2009, 23:09:03 pm »
Синуси рентгенография?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1024 -: Юли 16, 2009, 23:27:51 pm »
Е, не не сме правили. Батко и също кашляше и при преглед при УНГ , снимка на епифаринкса и носен секрет го излекуваха. Нея също съм я водила при този УНГ специалист,но той тогава каза, че детето кашля бронхиално и трябва да я прегледа педиатър. Направи и само тимпанограма и ни насочи към АБ лечение-каза , Аз предпочитам пневмокока да лекуваме с Аугументин или Зинат и локално в носа с ...../не се сещам , но не беше левофлоксацин или ципрофлоксацин/ В педиатрията обаче ни предписаха само Вентолин и Мукосолван. Аз излъгах личния и той ни назначи Зинат за 10 дни. После като не мина му казах, че вече съм съгласна с Фликсотида или Сингулера и така та до днес. Без бактерии в гърлото и с отчетливо влажна кашлеца по около 5-10 пъти дневно.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1025 -: Юли 16, 2009, 23:36:14 pm »
Сетих се-Хлорамфеникол. Но не даде рецепта , а ни изпрати в детска пулмология, където ми взеха парите набързо, не се впечетлиха от бактерията и чао.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1026 -: Юли 17, 2009, 00:11:14 am »
Нужна е Синуси рентгенография.
Ако тя е добра- преценка за "трета" сливица.
Ако няма- нужна е комплексна оценка Астма ли е и защо не се влияе от Фликсотайд-а (малки дози, лошо приложение?)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1027 -: Юли 17, 2009, 00:18:32 am »
Може ли да направя снимка на синусите утре или в понеделник, при това ,че е снимана преди  2 дни. Вътрешно в себе си съм убедена, че не е астма. Вярно не съм доктор, но пък тя не се е задушавала, палава е и много жизнена.. Само тази пуста кашлица. Все пак в предвид развитието, сироп за суха или влажна кашлица би предпазил тези секрети да не достигнат до бронхите.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1028 -: Юли 17, 2009, 01:27:00 am »
Преди два дена? снимахте какво? бял дроб?
Няма как да разберете за синузит без снимка... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1029 -: Юли 17, 2009, 02:51:22 am »
Здравейте, д-р Birdie!

Дъщеря ми е на 1,3 години. Притеснява ме това, че до момента са й правени 3 кръвни (профилактични) изследвания - и трите пъти е с високи тромбоцити:
1) на 6 месеца в Cibalab при референтни 130 - 360 (360!!!, а не 450, както е в др лаборатории) - Тр 573
2) На 1 годинка - пак в Cibalab, но в др град - пак при горна граница 360 - бяха 562
3) При повторно изследване по мое настояване - в др лаборатория, при референтни до 450 - Тр 522.
MPV - долна граниа, Pct - над горна граница.
Без каквито и да е др отклонения в КК.
Детето ми е здрво...въпросът ми е - повод ли е това лабораторно отклонение за по-особено наблюдение от моя страна за в бъдеще? С една дума - да се притеснявам ли? Няколкократно го обсъждах с доста педиатри и всички ми казват, че това е нормално...поради нааааай-различни причини...е, аз пък смятам, че референните стойности затова са референтни - да си бъдат стойностите именно в тях - др не е НОРМА, а е абнормен показател...и трябва да се мисли какво се крие зАД НЕГО...
Мерси предварително!
« Последна редакция: Юли 17, 2009, 02:54:20 am от helenblondy »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1030 -: Юли 17, 2009, 10:02:15 am »
Здравейте докторе.
Ходихме на нова консултация при друг офталмолог,без да споменаваме предишните ДГ и ТН.След над половин час преглед, рев до Бога,/т.к.кой може да му отвори окото на Виктор?/ и въпроси секретират ли очите или не /не/, докторът каза ,че не може и дума да става за страбизъм,миопия, а далекогледството му било коригирано почти до норма /до 2-та годинка щяло да се корегира напълно/.За улесняване на процеса, препоръча режим на игрите-ок 30мин. настолни игри и ок.30мин двигателни.За момента предписа отново тобрадекс 2х1 к-ки в двете очи.Избягване на игрите с пясък,т.к. според него става дума за запрашаване или по-точно ал.реакция ,спрямо чужди тела.Да подчертая -по никакъв начин не съм го насочвала към този извод,сам ме попита колко време прекарваме в пясъчника/ок 30 мин/.За всеки случай,понеже алергичните кон-ти се интензирали пролетно -летния сезон,предписа КС в капките.Пита ме и дали когато не играе там има проблеми-ами няма.Между другото сподели,че има и други деца със същия проблем,едното от които е дете с което Вики играе всеки ден.Успокои ме ,че не за се заразили един от друг.Не било възможно в конкретния случай т.к. нямало болестотворен причинител.Не знам какво да правя с капките,дали да взема само Тобрекс и да капя при нужда?
И искам да попитам как се изчисляват по кривите  ръст/тегло тези персентили?На последната конс-я не успяхме от рев нито да го изтеглим като хората ,нито да го измерим.Записаха 11,850 кг и 75 см.В къщи като го мерим е 11,700 и 78см.Според мен е определено пухкав,и върви нисък, което ме притеснява.Не съм от майките ,за които наддаването е самоцел и колкото повече,толкова повече.Просто той винаги е наддавал средно  гр. за всеки месец,независимо дали яде или не /да,наистина/,но по-малко на ръст.Ще се опитам да ви пратя снимка ,въпреки че не съм цар на компа.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1031 -: Юли 17, 2009, 12:27:22 pm »
Здравейте, д-р Birdie!

Дъщеря ми е на 1,3 години. Притеснява ме това, че до момента са й правени 3 кръвни (профилактични) изследвания - и трите пъти е с високи тромбоцити:
1) на 6 месеца в Cibalab при референтни 130 - 360 (360!!!, а не 450, както е в др лаборатории) - Тр 573
2) На 1 годинка - пак в Cibalab, но в др град - пак при горна граница 360 - бяха 562
3) При повторно изследване по мое настояване - в др лаборатория, при референтни до 450 - Тр 522.
MPV - долна граниа, Pct - над горна граница.
Без каквито и да е др отклонения в КК.
Детето ми е здрво...въпросът ми е - повод ли е това лабораторно отклонение за по-особено наблюдение от моя страна за в бъдеще? С една дума - да се притеснявам ли? Няколкократно го обсъждах с доста педиатри и всички ми казват, че това е нормално...поради нааааай-различни причини...е, аз пък смятам, че референните стойности затова са референтни - да си бъдат стойностите именно в тях - др не е НОРМА, а е абнормен показател...и трябва да се мисли какво се крие зАД НЕГО...
Мерси предварително!
За възраст 1-2годинки референтните стойности са 236-392.
Изследването се прави с венозна кръв! друг начин на вземане компрометира изследването поради факта че стискането на пръстчето дава изкуствена хемоконцентрация,високи тромбоцити, хемолиза, високи К нива (лъжливо) и т.н.

Най- главната (от многото) причина за реално високи тромбоцити е инфекция- уроинфекция, отит... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1032 -: Юли 17, 2009, 12:33:10 pm »
Здравейте докторе.
Ходихме на нова консултация при друг офталмолог,без да споменаваме предишните ДГ и ТН.След над половин час преглед, рев до Бога,/т.к.кой може да му отвори окото на Виктор?/ и въпроси секретират ли очите или не /не/, докторът каза ,че не може и дума да става за страбизъм,миопия, а далекогледството му било коригирано почти до норма /до 2-та годинка щяло да се корегира напълно/.За улесняване на процеса, препоръча режим на игрите-ок 30мин. настолни игри и ок.30мин двигателни.За момента предписа отново тобрадекс 2х1 к-ки в двете очи.Избягване на игрите с пясък,т.к. според него става дума за запрашаване или по-точно ал.реакция ,спрямо чужди тела.Да подчертая -по никакъв начин не съм го насочвала към този извод,сам ме попита колко време прекарваме в пясъчника/ок 30 мин/.За всеки случай,понеже алергичните кон-ти се интензирали пролетно -летния сезон,предписа КС в капките.Пита ме и дали когато не играе там има проблеми-ами няма.Между другото сподели,че има и други деца със същия проблем,едното от които е дете с което Вики играе всеки ден.Успокои ме ,че не за се заразили един от друг.Не било възможно в конкретния случай т.к. нямало болестотворен причинител.Не знам какво да правя с капките,дали да взема само Тобрекс и да капя при нужда?
И искам да попитам как се изчисляват по кривите  ръст/тегло тези персентили?На последната конс-я не успяхме от рев нито да го изтеглим като хората ,нито да го измерим.Записаха 11,850 кг и 75 см.В къщи като го мерим е 11,700 и 78см.Според мен е определено пухкав,и върви нисък, което ме притеснява.Не съм от майките ,за които наддаването е самоцел и колкото повече,толкова повече.Просто той винаги е наддавал средно  гр. за всеки месец,независимо дали яде или не /да,наистина/,но по-малко на ръст.Ще се опитам да ви пратя снимка ,въпреки че не съм цар на компа.
Ако сме изключили нещата за които Ви писах, истината е простичка- детето си търка със замърсени от играта ръце, очите. От там и тези проблеми. Не мисля че е "алергия".
Не го оставяйте на пясък- просто е. Почиствайте често ръцете- една майка тук бе дала тези разтвори (гел) за бързо почистване на ръцете.

Офталмологичните прегледи в тази възраст са възможни само с компютърни стендове. Иначе нищо достоверно по принцип не излиза, освен ако детето не е спокойно при прегледа.

Персентилните криви са прости- нанасяте ръст и тегло и отбелязвате къде се пресичат двете и на коя от хоризонталните криви седи получената от пресичането точка.

Тобрекс? Първо бих дал "Окулозан"- те са прости и без АБ, КС.
« Последна редакция: Юли 17, 2009, 12:36:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1033 -: Юли 17, 2009, 16:49:47 pm »
здравейте, д-р Бърди. Дъщеря ми Виктория(на 3 г. и 3 месеца)от 2 дена е с разстройство, а ние сме на почивка в планината. Наоколо няма свестен доктор и затова ви моля за помощ. Вчера и дадох 2 смекти и 2 Хидрацека по 30 мг. - Изхожданията бяха 5 - не бяха много, но със спазми, зелени на цвят, със слуз и като пресечен белтък в тях.(извинявайте за тези подробности) Въпреки лекарствата днес няма особено подобрение, даже никакво! МОля посъветвайте ме как да я лекувам. Детето няма и не е имало температура, в добро общо състояние и давам много течности.Не повръща. Какви лекарства да дам, за да му помогна и каква диета да направя, благодаря ви от сърце.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1034 -: Юли 17, 2009, 17:03:20 pm »
Само Хидрасек е достатъчен.
Ако продължи повече от 3 дена ще е нужно да заведете да прегледат.
Не давайте мляко за 3-4 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1035 -: Юли 18, 2009, 14:25:12 pm »
Нужна е Синуси рентгенография.
Ако тя е добра- преценка за "трета" сливица.
Ако няма- нужна е комплексна оценка Астма ли е и защо не се влияе от Фликсотайд-а (малки дози, лошо приложение?)
Д-р Бърди,
От рентгенографията на синусите пише: Нормална просветляемост на максиларни синуси. Неоформени фронтални синуси.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1036 -: Юли 18, 2009, 14:38:49 pm »
Чудесно.
Има ли трета сливица?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1037 -: Юли 18, 2009, 14:50:08 pm »
Днес няма къде да я заведа на УНГ. При първа възможност ще я заведа. До тогава мога ли да и давам Еуреспал и Олинт, защото на моменти и се повдига като се закашля.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1038 -: Юли 18, 2009, 15:07:11 pm »
Здравейте Birdie! Ето че пак имам нужда от вашата помощ.
На 12 07 синът ми беше в контакт с дете, което след два дена се оказа, че е с Варицела. Четири дни по-късно на Мартин му се появиха две пъпчици на бузата, които не са с мехури, но и не приличат на ухапано от насекомо. бяха червени и кръгли с големината на леща, както и няколко червени петънца по челото. В петък вече имаше пъпки на горната част на дланта и на колената - по една две. Но мехури не се появяват. тези на бузата изглеждат като завяхнали. Температурата, която прави е не повече от 37 градуса. Педиатърката не може да постави диагноза варицела, защото нямало типичните мехурчески пъпки. възможно ли е да е варицела, а не алергия и вече трети ден да не се появяват мехурчета? Пъпки по корема и слабините няма.

Ето и снимки на пъпчиците, съжалявам за лошото качество, но са правени с телефон:
« Последна редакция: Юли 18, 2009, 15:30:33 pm от Hipo »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1039 -: Юли 18, 2009, 16:20:50 pm »
Много благодаря за отговора, д-р Birdie! Наистина не хрумна на никой, че това са референтни стойности за венозна кръв, а не за капилярна...
Следващата стъпка ще бъде да направя венозна кръв - все пак 3 пъти подред тоооолкова високи тромбоцити...Освен това мисля и да помоля за истинско броене (а не апаратно) на тромбоцити...
Въпреки всичко, като се замисля, не съм много успокоена, защото на всички други бебета около мен им вземат точно капилярна кръв и въпреки това само дъщеря ми е с високи стойности...
Ще Ви пиша отново след като направим изследване с венозна кръв...
Благодаря!