0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #920 -: Юни 29, 2009, 17:36:49 pm »
Добър ден отново  :wink:

Днес след прегледа при УНГ се доказа диагноза ангина, уши и нос ОК. Взехме и гърлен секрет в сряда следобяд, ще е готов. Тони вчера еднократно за целият ден е вдигал над 38 градуса, след това около 37.4. На моменти и без температура. Има налепи, едната сливица е цялата в белезникави точки, езика бял и двете афти са станали една огромна афта на бузата /която го дразни и щипе като се храни/ Имам аз един въпрос, след като е ясно, че става въпрос за ангина с налепи и има ли смисъл да изчаквам микробиологията? Гнойната/бактериалната/ ангина нали само и единстевно с АБ се лекува? Има ли друг вид ангина с налепи, която не е бактериална /мисля е тъп, този въпрос ама да попитам/?
Доктора от УНГ не бил привърженик на АБ-ците и затова казва да изчакаме посявката, пък и с оглед на ситуацията. Вие какво мислите докторе при тези обстоятелства?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #921 -: Юни 29, 2009, 19:45:47 pm »
Д-р Бърди,
Личния лекар на малката изписа Фликсотид 50. 5 дни 2х 2 и след това 2 х 1 впръсване без прекъсване. Може ли да ми кажете, вие за какъв период от време го включвате. На мен не ми се ще да е без прекъсване. Пневмокок изолираха сега от нослето, а от гърлото липсва бактериален растеж.
 Благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #922 -: Юни 29, 2009, 20:16:27 pm »
Добър ден отново  :wink:

Днес след прегледа при УНГ се доказа диагноза ангина, уши и нос ОК. Взехме и гърлен секрет в сряда следобяд, ще е готов. Тони вчера еднократно за целият ден е вдигал над 38 градуса, след това около 37.4. На моменти и без температура. Има налепи, едната сливица е цялата в белезникави точки, езика бял и двете афти са станали една огромна афта на бузата /която го дразни и щипе като се храни/ Имам аз един въпрос, след като е ясно, че става въпрос за ангина с налепи и има ли смисъл да изчаквам микробиологията? Гнойната/бактериалната/ ангина нали само и единстевно с АБ се лекува? Има ли друг вид ангина с налепи, която не е бактериална /мисля е тъп, този въпрос ама да попитам/?
Доктора от УНГ не бил привърженик на АБ-ците и затова казва да изчакаме посявката, пък и с оглед на ситуацията. Вие какво мислите докторе при тези обстоятелства?
Даването на АБ в тези случаи зависи от:

*резултата от Стреп-теста
*от хода на температурата по дни и тенденцията и.

Да, има вирусни ангини, които протичат по подобен начин и е много трудно да се различи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #923 -: Юни 29, 2009, 20:19:55 pm »
Д-р Бърди,
Личния лекар на малката изписа Фликсотид 50. 5 дни 2х 2 и след това 2 х 1 впръсване без прекъсване. Може ли да ми кажете, вие за какъв период от време го включвате. На мен не ми се ще да е без прекъсване. Пневмокок изолираха сега от нослето, а от гърлото липсва бактериален растеж.
 Благодаря


Пневмокока лекуваме с АБ задължително!
Фликсотайд се дава в дози например от 1-0-1 (впръсквания) до 1-2-2 (от 50 мкг за тази възраст) до овладяване на симптомите. След това се търси минимално работещата доза. Няма твърди стандарти.

Ами ако е инфекция и не е нужен Фликсотайд? Все пак Пневмокок се изолира... .
Лекувайте първо Пневмокока и след 2-3 дена преосмислете нуждата от друго.
« Последна редакция: Юни 29, 2009, 20:25:29 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #924 -: Юни 29, 2009, 20:24:23 pm »
Здравейте, д-р Бърди,
от Вас и този форум преди време се запознах с двете ваксини Превенар и Акт-Хиб. Вече, направихме двата приема на ваксината Превенар, като следвахме схемата която ни препоръчахте - два пъти с разстояние поне два месеца. Имам близнаци на 1.6 г.
Сега се обръщам отново с молба за отговор, а именно: ваксината Акт-Хиб по каква схема трябва да се слага на деца на 1.6 г, ако това ще е първи прием, както и има ли отношение това, че са ваксинирани с Превенар и Пентаксим?

Нашата педиатърка препоръчва схема на прием на Акт-Хиб само веднъж за нашата възраст(1.6 г).

Благодаря Ви отново!

Сега се замислих какво ли е чувството да помагаш на толкова хора безрезервно и от сърце?
Ако първата доза Акт-Хиб се поставя във възраст 15м до 5 годинки, само една доза е нужна.

***
"Чувството"? не знам, наистина. Не съм се замислял.
Може би "непоносимата лекота на битието"? :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #925 -: Юни 29, 2009, 20:27:10 pm »
Да, разбрах ви. Ами личния не даде АБ, защото пихме Зинат от 8 до 18 юни и слагахме капки в носа с левофлоксацин за 7 дни. И в София никой не се трогна от бактерията. Детската пулмология е наследила от Куфарджиева да лекува с Вентолин и ако не стане-Сингулера за поне 6 м. Надявам се Превенара да ни реши проблема на по късен етап, ако при малката става въпрос за носителсто на пневмокока.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #926 -: Юни 29, 2009, 20:28:54 pm »
Лекуването на Пневмокока е абсолютно задължително.
Направете антибиограма и лекувайте по нея. Изберете АБ от нея! понякога има странни чувствителности-може към Бисептол да е чувствителен, например.

Jam, виждаш ли че с квинолони в нослето не винаги резултата е добър? :wink:
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #927 -: Юни 30, 2009, 01:27:42 am »
Здравейте, Доктор Бърди!
Вече и ние се прехвърляме в тази тема  :D
Искам да ви попитам как да се справям с пъпчиците по тялото от топлото (изпотяване)? Обличам ги минимално, дори през деня са само по памперси. Да ползвам ли някаква пудра или нещо друго да правя?
Благодаря ви предварително! Невероятен сте! :balk_5:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #928 -: Юни 30, 2009, 02:07:21 am »
Може да ползвате пудра, да.
Но по-бързо минават с Лактацид (шампоан). Или подобен, детски, с леко антисептични свойства.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #929 -: Юни 30, 2009, 11:46:18 am »
Може да ползвате пудра, да.
Но по-бързо минават с Лактацид (шампоан). Или подобен, детски, с леко антисептични свойства.
Благодаря, ползваме Себамед - пяна за вана. Уж е с такива свойства. Просто искам да ползвам нещо, което да абсорбира влагата на кожата и да се появяват по-малко пъпчици. Снощи им сложих Топоцин около вратлетата (там са най-много) и днес положението е доста по-добре.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #930 -: Юни 30, 2009, 12:02:04 pm »
Здравейте, д-р Бърди,
от Вас и този форум преди време се запознах с двете ваксини Превенар и Акт-Хиб. Вече, направихме двата приема на ваксината Превенар, като следвахме схемата която ни препоръчахте - два пъти с разстояние поне два месеца. Имам близнаци на 1.6 г.
Сега се обръщам отново с молба за отговор, а именно: ваксината Акт-Хиб по каква схема трябва да се слага на деца на 1.6 г, ако това ще е първи прием, както и има ли отношение това, че са ваксинирани с Превенар и Пентаксим?

Нашата педиатърка препоръчва схема на прием на Акт-Хиб само веднъж за нашата възраст(1.6 г).

Благодаря Ви отново!

Сега се замислих какво ли е чувството да помагаш на толкова хора безрезервно и от сърце?
Ако първата доза Акт-Хиб се поставя във възраст 15м до 5 годинки, само една доза е нужна.

***
"Чувството"? не знам, наистина. Не съм се замислял.
Може би "непоносимата лекота на битието"? :)

Благодаря за отговора!
С риск да повтарям част от предното си съобщение ще питам: Пентаксима съдържа ли в себе си Акт-Хиб. Чета на много места, че ако детето е ваксинирано с Пентаксим, няма смисъл отделно от Акт-Хиб ваксина? Така ли е?

Усмихнат ден Ви желая!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #931 -: Юни 30, 2009, 12:55:30 pm »
Да, съдържа Акт-Хиб. И на деца ваксинирани правилно с Пентаксим не се слага Акт-Хиб. Защото е вече поставена в рамките на Пентаксим-а.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #932 -: Юни 30, 2009, 14:46:34 pm »
Birdie, не мога да не кажа едно голямо "БЛАГОДАРЯ"! При нас нещата постепенно се нормализират, но ме терзаят следните въпроси:
1. Каква е вероятността тази рагада на ануса да се активизира отново в бъдеще? Мога ли да смятам, че след като веднъж е излекувана /ако така може да се каже/, повече няма да се появи и да създава проблеми?;
2. Възможно ли е и необходимо ли е да прилагам някаква превенция за да не изпаднем отново в същата ситуация?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #933 -: Юни 30, 2009, 15:58:08 pm »
Рагадите са чести при деца.
Всеки запек може да ги причини- после се появяват и запека "зацикля" вследствие рагадата.

Може запека да е случаен, разбира се.
Не давайте много мляко, ако детето е над 12м възраст- 250-300мл дневно е достатъчно.
Не злоупотребявайте със салати-понякога "твърдите зеленчуци" причиняват запек, вместо да го лекуват.

Не давайте овесени ядки- предизвикват колит, запек от това. За да се възстанови детето от това са нужни седмици.

Не претопляйте и не навличайте с дрешки децата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #934 -: Юли 01, 2009, 16:20:30 pm »
Благодаря! Детето е на 2 г. и 10 м. и за пръв път ни се случва, надявам се да е случайно и еднократно. Ще спазвам съветите Ви. Това за "твърдите зеленчуци" звучи нелогично, но и наш приятел хирург ни го каза, хубаво е, че го споменавате тук, за да го прочетат и други майки. Странно как понякога неща, за които сме сигурни, че са правилни и ги знаем, могат да объркат положението. Вероятно най- важното е майката да слуша интуицията си...и лекари като Вас...
Какво е мнението Ви за поставянето на противохепатитна ваксина на деца?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #935 -: Юли 01, 2009, 16:29:19 pm »
Здравейте докторе, във връзка с този ваш пост бих искала да попитам нещо:

Хиб ваксината и "Превенар" са ВЕЧЕ задължителни и БЕЗПЛАТНИ в Бг.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/06/26/744630_dve_novi_vaksini_vlizat_v_imunizacionniia_kalendar/

"...Тези ваксини са включени в имунизационните календари на почти всички страни от ЕС."
Първата от 1985. Втората от 2000-2003.

Слава Богу!
Децата ни го заслужават!
Приветствам решението, разбира се, с радост и удовлетворение!

Ваксинирайте си децата незабавно и с двете ваксини (който не е ваксинирал досега).
И двете ваксини са актуални ДО възрастта 5(6) годинки, а не до 2г възраст!"

Детето ми ще навърши две години след месец, обядих се нашия педиатър, който каза, че тези ваксини ще бъдат безплатни от следващата година и то за новородени? Това вярно ли е? Означава ли, че въпреки че тази ваксина влиза в задължителния имунизационен календар аз ще трябва да си я закупя? Защото и без това съм решила да поставя тази ваксина в най-скоро време.

Благодаря Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #936 -: Юли 01, 2009, 17:45:40 pm »
Благодаря! Детето е на 2 г. и 10 м. и за пръв път ни се случва, надявам се да е случайно и еднократно. Ще спазвам съветите Ви. Това за "твърдите зеленчуци" звучи нелогично, но и наш приятел хирург ни го каза, хубаво е, че го споменавате тук, за да го прочетат и други майки. Странно как понякога неща, за които сме сигурни, че са правилни и ги знаем, могат да объркат положението. Вероятно най- важното е майката да слуша интуицията си...и лекари като Вас...
Какво е мнението Ви за поставянето на противохепатитна ваксина на деца?
Това за "твърдите зеленчуци" го има още в "Педиатрия"-та на Проф. Пфаундлер от 1942 ( Да, има превод на Български :) ). Да, но тогава имаше в България Педиатрия (е, не във всяко село, но то не е и задължително). Тогава имахме още Проф. Станишев (анатома, когото комунистите "кръстиха" - "фашист"), Проф. Киркович (когото комунистите изгониха от Университета и на когото му забраниха да чете лекции- най-големия Български лекар и забележителен клиницист и интернист, някога работил в България (и за когото, когато Българи ходеха на консултация във Виена при Проф. Епингер,Епингер казваше " Ма, Проф. Киркович е в София, защо идвате при мен?"). Имахме и Доц Персиядо Рахамимов (един от основателите на първата Неонатологична клиника в София и на Балканите, когато в Гърция още ходеха с цървули в Атина и се псуваха като пънове. И когото комуниститите изгониха в Израел, или той сам замина, прогонен).
В Първото издание на "Основи на Микропедиатрията" (Болести на Първото детство) от 1949 пише:

"Д-р Персиядо Рахамимов, частен Доцент по Микропедиатрия в Медицински факултет София"

Това за да знаем кои сме, щом не знаем къде отиваме... ;)


Има ли "друго мнение" за притивохепатитната" ваксина? (тип Б ли имате пред вид?)
;)
« Последна редакция: Юли 01, 2009, 18:01:51 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #937 -: Юли 01, 2009, 17:47:44 pm »
Здравейте докторе, във връзка с този ваш пост бих искала да попитам нещо:

Хиб ваксината и "Превенар" са ВЕЧЕ задължителни и БЕЗПЛАТНИ в Бг.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/06/26/744630_dve_novi_vaksini_vlizat_v_imunizacionniia_kalendar/

"...Тези ваксини са включени в имунизационните календари на почти всички страни от ЕС."
Първата от 1985. Втората от 2000-2003.

Слава Богу!
Децата ни го заслужават!
Приветствам решението, разбира се, с радост и удовлетворение!

Ваксинирайте си децата незабавно и с двете ваксини (който не е ваксинирал досега).
И двете ваксини са актуални ДО възрастта 5(6) годинки, а не до 2г възраст!"

Детето ми ще навърши две години след месец, обядих се нашия педиатър, който каза, че тези ваксини ще бъдат безплатни от следващата година и то за новородени? Това вярно ли е? Означава ли, че въпреки че тази ваксина влиза в задължителния имунизационен календар аз ще трябва да си я закупя? Защото и без това съм решила да поставя тази ваксина в най-скоро време.

Благодаря Ви!
Това са написали.
Как ще го приложат, за да измамят Бг народ, вижда се е друг въпрос.
То си им е традиция да правят такива неща... .

Не знам подробности... . Попитайте на място.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #938 -: Юли 01, 2009, 18:20:13 pm »
Докторе - за ваша и на читателите на форума информция - оабдих се в здравното минстрество и след като ме прехвърляха от телефон на телефон, ми обясниха, че ваксината щяла да влезе в календара ЕВЕНТУАЛНО от следващата година, защото в момента нямали бюджет за такава!!! Попитах я токава защо са го обявили навсякъде в пресата и госпожата ми каза, че наистина са го приели, но не е ясно дали ще имат бюджет и дори и да имат за колко точно деца ще стигне. Посъветва ме "по-добре не чакайте, че детето ще порасне, докато чакате безплатна ваксина"!!!

Та така - това в положнието в милата ни р'одина.
« Последна редакция: Юли 01, 2009, 18:22:14 pm от Maria_DM »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #939 -: Юли 01, 2009, 18:37:33 pm »
Добър ден докторе, излезе и гърленият секрет.
Candida ( - ) Отрицателен
Културелно изследване и заключение: Нормална бактериална флора

Това, че в заключението пише нормална бактериална флора, означава ли че всичко е ОК?

В неделя еднократно и за последно Тони вдигна температура към 14 ч. над 38 градуса, след Хексалгин по вече температура не е вдигал. Обаче гърлото беше с доста налепи, в момента почти са изчистени, но има едно две леки петънца.
Да считам ли, че ангината е била вирусна, макар че от ПКК и СУЕ е видно друго?
Да повторя ли в друга лаборатория посявката или да спазя условията за взимане на секрет от немита уста сутрин? Извинете ме, но някак си не мога да повярвам, че се разминахме без АБ, а ще трябва да посещава отново яслата детето.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!