0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #880 -: Юни 25, 2009, 23:38:02 pm »
Оставете детето на спокойствие... . Моля


OК докторе, харсва ми да чета тези редове. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #881 -: Юни 26, 2009, 00:07:34 am »
здравейте, имаме екземи, от 8 месечана възраст започнаха да се появяват и от тогава сме по доктори, но без резултат. Сега детенце е на 3г. и 7 мес. и все още има екземи, които разбирасе лекувахме с кремчетата които ни изписваха, но резултата е 0. При нас проблема е, че и таткото има екземи от 4 годишен, та до ден днешен не е успял да се пребори с тях. С какво ли не се е мазал, но без резултат. Явно са ни наследство от него. Екземите на детенце се появяват на китките, на свивките на лактите и коленете и по лицето. Но от 1 година насам, като и излезнат казва, че много я сърбят и се чеше до кръв. Пили сме и зиртек, но не ни помага по никакъв начин (изпили сме точно 1 флакон и сама го спрях, защото видях че няма никакъв смисъл от него, въпреки убежденията на докторите). Та въпросът ми е може ли по някакъв начин тези гадости да изчезнат завинаги?
Давам ти линк към снимките които направих, дано да можеш да ми кажеш нещо по тях, както съм и снимала рецептите които ни изписаха с кремчета да се мажем. Единствено ни помогна рецепта №1, но тя е с кортикостероиди, доколкото ми казаха. Но в момента в който спра дя я мажа с него, те пак излизат и презених сама да го спра за да не я тровя допълнително. С този крем съм я мазала около 1 година, но не постоянно, а само когато много я сърби. Ето ти линк към снимките http://www.snimka.bg/album.php?album_id=393421
Извинявам се ако темата не е за тук!
Моля, Burdi за включване по въпроса.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #882 -: Юни 26, 2009, 01:39:49 am »
Това е Атопичен дерматит, който се обостря и инфектира.
С оглед на посявката:

*би трябвало да обсъдите АБ пер ос
*би трябвало да Ви направят КС кремче със силен КС препарат (Бетноват, например)+Фуцидин+ А-дерма екзомега (база). С този крем би трябвало активно да мажете на тънък слой, докато екземите изчезнат. След това да поддържате с А-Дерма екзомега.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #883 -: Юни 26, 2009, 10:14:22 am »
да, пихме антибиотик, но с оглед на това, че достоко съм мазала с кортикостероиден крем, докторката прецени да не мажа пак, а само с бактробан. Наистина подобрение има, но доста бавно минава. Дали според вас нетрябва пак да започна да мажа с КС крем докато изчезне напълно и след това да поддържам с А-Дермата?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #884 -: Юни 26, 2009, 12:06:36 pm »
Да. Но КС трябва да е в база, а не "гол".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #885 -: Юни 26, 2009, 15:26:48 pm »
Здравейте, докторе!
В темата за деца над 1 година не бях писала, но ето, че ми се наложи. Детето ми е със силно зачервено гърло, гърдите са чисти, няма други симптоми. Изписаха му капки Коларгол, купих ги (още не съм му ги слагала), но сега чета, че Вие не ги препоръчвате, защото силно изгаряли лигавицата. Другото е сироп за кашлица Флудитек, който не съм чела да използвате. Какво лечение бихте ми препоръчали Вие?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #886 -: Юни 26, 2009, 15:28:54 pm »
Докторе, излезна МБ на сина ми - абсолютно чиста, нищо не се изолира. Правена е в ХЕИ - София и мисля, че мога да вярвам на резултата.
Да продължавам ли с Ксизала?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #887 -: Юни 26, 2009, 16:49:23 pm »
Здравейте, докторе!
В темата за деца над 1 година не бях писала, но ето, че ми се наложи. Детето ми е със силно зачервено гърло, гърдите са чисти, няма други симптоми. Изписаха му капки Коларгол, купих ги (още не съм му ги слагала), но сега чета, че Вие не ги препоръчвате, защото силно изгаряли лигавицата. Другото е сироп за кашлица Флудитек, който не съм чела да използвате. Какво лечение бихте ми препоръчали Вие?
Само Олинт, Парацетамол преди сън (една доза).
Посявки, ако хремата продължи повече от седмица.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #888 -: Юни 26, 2009, 16:50:36 pm »
Докторе, излезна МБ на сина ми - абсолютно чиста, нищо не се изолира. Правена е в ХЕИ - София и мисля, че мога да вярвам на резултата.
Да продължавам ли с Ксизала?
Ксизал давахте за какво? простете... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #889 -: Юни 26, 2009, 16:56:44 pm »
Да. Но КС трябва да е в база, а не "гол".
ами да в комбинация е, не е гол, в рецепта №1 от линка, който бях посочила със снимките е. Тя става ли?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #890 -: Юни 26, 2009, 16:59:10 pm »
Здравейте, докторе!
В темата за деца над 1 година не бях писала, но ето, че ми се наложи. Детето ми е със силно зачервено гърло, гърдите са чисти, няма други симптоми. Изписаха му капки Коларгол, купих ги (още не съм му ги слагала), но сега чета, че Вие не ги препоръчвате, защото силно изгаряли лигавицата. Другото е сироп за кашлица Флудитек, който не съм чела да използвате. Какво лечение бихте ми препоръчали Вие?
Само Олинт, Парацетамол преди сън (една доза).
Посявки, ако хремата продължи повече от седмица.

Благодаря Ви, че се включихте!
Но детето няма хрема, само силно зачервено гърло - то ми е проблем.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #891 -: Юни 26, 2009, 17:52:06 pm »
Здравейте, докторе!
В темата за деца над 1 година не бях писала, но ето, че ми се наложи. Детето ми е със силно зачервено гърло, гърдите са чисти, няма други симптоми. Изписаха му капки Коларгол, купих ги (още не съм му ги слагала), но сега чета, че Вие не ги препоръчвате, защото силно изгаряли лигавицата. Другото е сироп за кашлица Флудитек, който не съм чела да използвате. Какво лечение бихте ми препоръчали Вие?
Само Олинт, Парацетамол преди сън (една доза).
Посявки, ако хремата продължи повече от седмица.

Благодаря Ви, че се включихте!
Но детето няма хрема, само силно зачервено гърло - то ми е проблем.
Ако няма температура-изчакайте два-три дена.
Ако има- направете посявки преди да решите за АБ.
Също и ако проблема продължава повече от 3-4 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #892 -: Юни 26, 2009, 21:23:17 pm »
Д-р Birdie,
по Ваш съвет мажа анална фисура на дъщеря ми с Флуцинар+АБ. Малко стряскаща ми се струва листовката на лекарсвтвото, предвид възрастта на детето. Пише да не се ползва под 2 г. Ние не сме под 2 г., но сме близо до тази възраст, дъщеря ми още няма 3 г. Освен това, цитирам: "... в подмишниците и слабините може да се използва само в строго определени случаи, поради възможността за повишена абсорбция.", а и /пак цитат/: "Не трябва да се използва превръзка, която ограничава достъпа на въздух.", пък мястото е такова, че бая е ограничен достъпът на въздух... Мажа дупето с притеснение, може би съм параноична, но искам да питам:
1. Проблем ли е всичко това, описано в листовката?
2. Колко дни максимум мога да ползвам Флуцинар+АБ при тези обстоятелства без притеснения?
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Юни 26, 2009, 21:29:10 pm от hot chocolate »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #893 -: Юни 26, 2009, 21:27:13 pm »
Д-р Бърди,
Фликсотайд от 50 mcg ли е подходящ за нас? И ако може да ми кажете колко пъти и по колко впръсквания. Тя е почти 10 кг ако има значение.Понеже нямам бейбихалер, а само инхалатор-директно от помпичката ли да впръсквам лекарството. Благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #894 -: Юни 26, 2009, 21:59:03 pm »
Д-р Birdie,
по Ваш съвет мажа анална фисура на дъщеря ми с Флуцинар+АБ. Малко стряскаща ми се струва листовката на лекарсвтвото, предвид възрастта на детето. Пише да не се ползва под 2 г. Ние не сме под 2 г., но сме близо до тази възраст, дъщеря ми още няма 3 г. Освен това, цитирам: "... в подмишниците и слабините може да се използва само в строго определени случаи, поради възможността за повишена абсорбция.", а и /пак цитат/: "Не трябва да се използва превръзка, която ограничава достъпа на въздух.", пък мястото е такова, че бая е ограничен достъпът на въздух... Мажа дупето с притеснение, може би съм параноична, но искам да питам:
1. Проблем ли е всичко това, описано в листовката?
2. Колко дни максимум мога да ползвам Флуцинар+АБ при тези обстоятелства без притеснения?
Благодаря предварително!
* Не, не е проблем, защото количеството е нищожно малко.
* 3-4 дена са достатъчни обикновено

Как е детето? има ли болки щом намажете?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #895 -: Юни 26, 2009, 23:38:08 pm »
Докторе, излезна МБ на сина ми - абсолютно чиста, нищо не се изолира. Правена е в ХЕИ - София и мисля, че мога да вярвам на резултата.
Да продължавам ли с Ксизала?
Ксизал давахте за какво? простете... .
За алергия от окосена трева.
Понеделник е става случка, в която синът ми минава покрай тревна площ - градинката, в която се коси трева с мощни машини и по думите на мъжа ми е имало нещо като зелен облак в пространството. Във вторник сутринта - обилна хрема, водниста и прозрачна, която се стича като река, до такава степен, че детето не може да се храни, защото влиза в устата.
Миналата година в такъв момент с досег с трева лепнаха диагноза алергичен конюктивит двама офтамолози.

Ето първоначалния ми постинг по случая:
Здревйте , докторе, отдавна не съм писала.
Малко предистория, защото не съм само аз питащата в този форум: Поставени и двете дози Превенар след годинка.
Преди десетина дена започна хрема с температура 37.4 максимална. Предишния ден са косили тревата в градинката, като мъжът ми е минал покрай нея с детето, без да спират. Миналата година по същото време имахме конюктивит , който бе назован алергичен заради косена трева, без хрема.
Преглед при педиатър - Нурофен за 5 дни, калциум-глюконикум за пет дни, Витамин Ц за пет дни, Стеримар. Секретът от носа беше воднист и прозрачен.
Купих ето това:
На третия ден - без температура, промяна в носа нямаше. Преглед при УНГ - продължаваме с лечението на педиатъра, плюс правени капки с коларгол и алергозан. Предположение - алергия, но има и вирусна компонента, защото и гърлото е леко зачервено. Назален секрет се отказа, защото ставало въпрос за алергия.
Направих капките без коларгола - знам вашето мнение по въпроса.
На петия ден - мога в контейнера на помпата, която купих, се появи зеленикъв оттенък. Преглед при педиатъра - изключиха се правените капки за нос, изписаха се Гаразон 3 пъти дневно и Ксизал 2 х 5 капки. Гаразонът е капан 5 дни. Продължавам само на Ксизал и промивки със Стеримар На своя глава вечер преди да заспи му капя след промивка Ксиламетазолин, защото с него спи спокойно. Проблемът продължава, само секретът е по-гъст, безцветен към бял.
Възможно ли е това действително да е алергия? Какво е правилното поведение?
П.П. Настоях и във сряда даваме МБ на назален секрет.



« Последна редакция: Юни 26, 2009, 23:43:33 pm от lady_11 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #896 -: Юни 26, 2009, 23:49:32 pm »
Разумен срок Ксизал (до 5-6 дена) е достатъчно.
Детето е малко, а и нуждата от повече е съмнителна. Като ефект.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #897 -: Юни 27, 2009, 00:26:24 am »
Много благодаря. Ясно, от утре го спирам Ксизала, защото вече го пием към 14 дни. Хремата също отшумя - преди три дни, когато взехме МБ, секретът беше по-гъст с констинция на лепило, а след два дни изчезна.
Чисто хипотетично питам, защото това беше обяснението на УНГ специалиста - вирусна инфекция, която протича съвсем леко и на базата на активен алерген, се е получило тази обилна секреция от носа.  Възможно ли е на практика това? Нещо не ми харесва, че всяко нещо в бг, за което не му знаем причината, се заклеймява като алергия.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #898 -: Юни 27, 2009, 01:00:49 am »
Добър вечер докотре,

Ето ни пак при вас с питанки. Тони днес след обед вдигна 37.1 температура, видимо ну изглеждаше болен, но това което Ви описвах предната вечер се повтаряше цял ден.
Излязохме на въздух и изведнъж детето каталяса, тоест вдигна температура. Варира от 38.5 до 39., гърлото е вече зачервено и отточно. Специализирах се и с лекарско фенерче, та да знам за кво иде реч. Има сух и запушен нос, диша през устата. Пие му се често вода, имаше апетит за вечеря, но като хапна две три хапки се отказа.
Преди да легне дадох Хексалгин и Зиртек. Така пак се разболяхме през уикенда и пак вас за съвет търся. Посявка не мога да направя, тоест какво мога при сух запушен нос, зачервено гърло и температура, да направя?
И още нещо, знаете за гъбичките, ако отново в крайна сметка се наложи АБ, как да процедирам. Ще се въртим в омагьосан кръг до безкрай, венозно или как?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #899 -: Юни 27, 2009, 02:11:11 am »
Д-р Birdie,
по Ваш съвет мажа анална фисура на дъщеря ми с Флуцинар+АБ. Малко стряскаща ми се струва листовката на лекарсвтвото, предвид възрастта на детето. Пише да не се ползва под 2 г. Ние не сме под 2 г., но сме близо до тази възраст, дъщеря ми още няма 3 г. Освен това, цитирам: "... в подмишниците и слабините може да се използва само в строго определени случаи, поради възможността за повишена абсорбция.", а и /пак цитат/: "Не трябва да се използва превръзка, която ограничава достъпа на въздух.", пък мястото е такова, че бая е ограничен достъпът на въздух... Мажа дупето с притеснение, може би съм параноична, но искам да питам:
1. Проблем ли е всичко това, описано в листовката?
2. Колко дни максимум мога да ползвам Флуцинар+АБ при тези обстоятелства без притеснения?
Благодаря предварително!
* Не, не е проблем, защото количеството е нищожно малко.
* 3-4 дена са достатъчни обикновено

Как е детето? има ли болки щом намажете?
Благодаря! Детето не се оплаква от никакви болки, тича и играе...Само дето вчера е акала 2 пъти, а днес - нито веднъж. Храни се добре, яде плодове, зеленчуци, овесени ядки /макар и трудно/, пие Лактулоза и въпреки това днес пропусна изхождане, което ме навежда на мисълта, че утре пак ще има твърда тапа в началото, която води до пукането на рагадата и съответно - кръв. Изпълнявам всички лекарски съвети, включително Вашите, и въпреки това се въртим в омагьосан кръг...Някакви други идеи да имате, нещо да пропускам?