0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1000 -: Юли 15, 2009, 18:58:07 pm »
Благодаря за навременния отговор.
При прегледа не се коментираха тези Дг,а и аз не мисля,че става въпрос за нещо такова.Зрителна острота изследваха,а кривогледство не забелязвам,а и лекарката не забеляза .Възможно ли е да е нормална реакция от запрашаване?Получава се само при игра с пясъка,а той ръси като самосвал,въпреки че се стремя да го ограничавам и насочвам към други игри.
А иначе е захранен с всички основни групи храни и се старая да се храни балансирано.Не яде ягоди,белтък, ядки,и от сорта...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1001 -: Юли 15, 2009, 19:19:52 pm »
Не е нужно да се коментират-да се изключат е нужно.
А това става с преглед, не с "размисли". Първо изключваме важните неща, после започваме с "алергиите" (които са редки). Така че... .

Белтък би трябвало да яде на тази възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1002 -: Юли 16, 2009, 00:14:55 am »
Щом препоръчвате ще направим нова консултация,и пак ще пиша ако има нещо.А относно белтъка не знам ,доста са противоречиви мненията на лекарите по въпроса.Ял е само в състава на кекс,но сладкотиите не са му слабост определено,не обича нищо сладко.Само плодове яде с удоволствие.А Вие имате предвид сварен белтък от яйцето ли ,и ако да по колко?А само за спора,да споделя,че наскоро четох мнение на френски лекари,че ягодите като плод не са алерген.Просто не се дават на деца под годинка ,заради високата им киселинност и незрелостта на стомахчетата.Не знам така или иначе не давам.няма какво толкова да загуби от един плод,при условие,че яде почти всякакви плодове.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1003 -: Юли 16, 2009, 00:43:49 am »
Става въпрос да прегледате детето при офталмолог- така или иначе след годинка правим този преглед- става въпрос за професионална, точна и обективна оценка.

Ягодите практически са много силен алерген.
Не съм виждал дете под 3-4 което при ядене на ягоди да не направи някаква алергична кожна или друг вид реакция. Най-често-кожни. Даже ягоди в друга храна  и в малко количество. Така че с това не мога да се съглася от чисто практическа гледна точка.

След година се дава белтък (яйце)- 1/4 през 2-3 дена, три пъти. След това по 1/2 през два - три дена, три пъти. После може да се дава цяло.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1004 -: Юли 16, 2009, 00:56:53 am »
Здравейте д-р Бърди,
днес бяхме на редовната консултация с педиатъра. Девойката тежи 13.200 кг/86 см, младежът е 13.500 кг/84 см. Напоследък имат страхотен апетит и понякога се виждам в чудо. Давам плодове, избягвам храните с "кухи калории". Като сме на вън не се сещат толкова за ядене, обаче в къщи е лудница, все мрънкат за ам ам. Заигравам ги, но често има някой дето отваря хладилника :).
Наоколо всички ми казват, че са дебелички и почнах да се притеснявам. До сега бях спокойна, че вървят по-едри, но съразмерни спрямо тегло и ръст.
Какво е вашето мнение за тези килограми и ръст при тяхната възраст? Дали да не ги прехранвам :?
« Последна редакция: Юли 16, 2009, 00:58:38 am от *vera »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1005 -: Юли 16, 2009, 01:22:58 am »
Нещо по-подробно за храненето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1006 -: Юли 16, 2009, 01:52:10 am »
Да, може.

Привет отново докторе,

За съжаление на синът ми пак му излязоха екземи под долната устна. Отдавна имахме този проблем и трудно се излекуваха (отне ни около месец). Прикачвам снимка:

И само едно уточение за ваксината против Хеп А, взела съм Хаврикс 720. Надявам се да е достатъчно добра.

Благодаря!
Може ли да намерите ABC perioral  на фирмата "Биодерма"?
Иначе- Еуцерин- хидратантен крем ще помогне... .

Доктор Бърди, намерих и намазах преди лягане с кремчето на БИОДЕРМА. От крема на ЕУЦЕРИН няма детска серия и затова исках да Ви попитам, дали да ползваме този за възрастни.
 Аз съм поръчала бебшките продукти на Aveeno, които Вие ми препоръчахте преди 3-4 месеца. Ще ги получа скоро. Купих му и антибактериален крем без отмиване за ръце, че от 3 месеца, откакто проходи, слага всевъзможни неща в устата и пипа всичко.
От това, което съм чела, като ваши публикации, екземите може пък и да се дължат на пюре от праскови, което му приготвям често. За друга причина не се сещам. Днес му излезе и още една по средата и вече са три.

Утре ще бием ваксината "Хаврикс 720", дано всичко е наред!

Благодарности за съветите Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1007 -: Юли 16, 2009, 02:31:13 am »
Само един крем! Не всичко заедно.
Да, може да е от прасковата... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1008 -: Юли 16, 2009, 15:45:09 pm »
Нещо по-подробно за храненето?

Около 7 около 220 мл прясно мляко;
след което обикновено заспиват до 8.3-9.3 и се събуждат гладни и почва голямо мрънкане.
Към 10.30 давам различно /пасирани или нарязани плодове, кис.мляко с овесени ядки+плод, филийка с яйчен пастет, много рядко култувите попара и грис/. Попарата и гриса примерно ги давам веднъж на седем, осем дена за разнообразие.

Около 14-14.30 е обедното хранене, готвено за тях 190 гр бурканче + 2-3 кайсии или праскова, нещо малко за десерт;

Около 17-18 давам пак намачкани или нарязани плодове, кис.мляко + 2 бисквитки. Преди давах кисел, но реших че получават газове от него и скоро не съм им правила.
Около 20.30 пият по 150-220 мл пр. мляко и лягат.

Често се случва и тази слебедна закуска да я пропуснат и тогава вечерното мляко е към 19.30 и заспиват.


Това е.

Храната предлагам, ако са разсеяни и не ядат с ентусиазъм не настоявам, колкото толкова.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1009 -: Юли 16, 2009, 15:54:01 pm »
На 15 м детето е 86 см високо? другото 84?
77-78 е средното за 15м възраст.

Ако децата наистина са толкова високи, теглото им е съответно на ръста - все пак на кривата (има криви съотношение ръст/тегло, освен стандартните криви ръст и тегло отделно) 86см/13.200 гр е 75 персентил, което е нормално.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1010 -: Юли 16, 2009, 16:13:35 pm »
Да, докторе.
Този път ги мерихме прави и бяха момичето 86 см/13200 гр, момчето 84 см.
На консултацията на годинка последно ги мерихме легнали и тогава сме записали по 85 и 84 см.
Неприятно ми стана, че дори нашата педиатърка се шегуваше, че сме дундьовци  :? А като попитах за храненето лаконично ми отговори "Повече плодове!".

Има ли нещо нередно в режима на хранене според вас?
Благодаря Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1011 -: Юли 16, 2009, 16:34:59 pm »
Не, няма.
Теглото на децата е съобразно високия им ръст. И дори така погледнато, на кривите (съотношение ръст/тегло) са 75 персентил, което си е нормално.

Децата на криви сложихме ли? Как иначе ще дадем мнение без криви и данни от тях? ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1012 -: Юли 16, 2009, 16:54:07 pm »
Доктор Бърди,

Екземите на сина ми заздравяват, а съм ги мазала само 2 пъти досега с кремчето на БИОДЕРМА. Благодаря за съветите!

 Днес с педиатърката дълго дискутирахме темата за допълнителните ваксини и след като и обясних, че преди месец сме водили малкия на Турция със самолет, другият месец летим за Атина, целия януари ще прекараме в Доминиканската република, а април за седмица ще бъдем в Лондон тя с охота се съгласи да ги сложи. Изникна обаче проблем, насрочи ден за слагане на ваксината "Priorix" за 6 август, а последна доза "Преванар" за около 8 септември, но не е съгласна да сложи Противоменингококова тип С ваксина след седмица, защото 3 ваксини ще са много начесто. Аз настоявах и затова се разбрахме днес да намеря информация, в какъв интервал е допустимо слагането на тази ваксина  между ваксините Havrix 720 и Priorix и утре да я убеда. Тя иска да ги слагаме през месец, но Вие ми казахате че трябва да са през седмица и аз затова настоявах пред нея.

Права ли съм да настоявам или може и през месец?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1013 -: Юли 16, 2009, 16:56:27 pm »
Не, няма.
Теглото на децата е съобразно високия им ръст. И дори така погледнато, на кривите (съотношение ръст/тегло) са 75 персентил, което си е нормално.

Децата на криви сложихме ли? Как иначе ще дадем мнение без криви и данни от тях? ;)

Благодаря Ви отново!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1014 -: Юли 16, 2009, 17:06:32 pm »
Доктор Бърди,

Екземите на сина ми заздравяват, а съм ги мазала само 2 пъти досега с кремчето на БИОДЕРМА. Благодаря за съветите!

 Днес с педиатърката дълго дискутирахме темата за допълнителните ваксини и след като и обясних, че преди месец сме водили малкия на Турция със самолет, другият месец летим за Атина, целия януари ще прекараме в Доминиканската република, а април за седмица ще бъдем в Лондон тя с охота се съгласи да ги сложи. Изникна обаче проблем, насрочи ден за слагане на ваксината "Priorix" за 6 август, а последна доза "Преванар" за около 8 септември, но не е съгласна да сложи Противоменингококова тип С ваксина след седмица, защото 3 ваксини ще са много начесто. Аз настоявах и затова се разбрахме днес да намеря информация, в какъв интервал е допустимо слагането на тази ваксина  между ваксините Havrix 720 и Priorix и утре да я убедя. Тя иска да ги слагаме през месец, но Вие ми казахте че трябва да са през седмица и аз затова настоявах пред нея.

Права ли съм да настоявам или може и през месец?

Сложете "Приорикс" последна.
Другите може през седмица да поставите ПРЕДИ "Приорикс".
Така че след "Приорикс" да няма други ваксини.

Няма изискване такова по отношение "Приорикс"- може да се слага в същият ден с другите. Но аз предпочитам след "Приорикс" месец да не правя ваксини. И не правя заедно с "Приорикс" други ваксини в един ден. С оглед особеността на "Приорикс" е добре месец след нея други ваксини да не слагате. Това, какво слагате преди "Приорикс" е без значение, стига да не е БЦЖ. БЦЖ не се слага заедно с "Приорикс".
« Последна редакция: Юли 16, 2009, 17:12:31 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1015 -: Юли 16, 2009, 17:11:54 pm »
Да, аз настоявам другата седмица да сложим Противоменингококова тип С, на 6 август "Приорикс", а на 8 септември "Преванар", а тя настоява на 6 август да сложим Противоменингококова тип С, на 8 септември "Приорикс", а октомври "Преванар".

Тя каза, че ще се допита до други доктори днес, дали може ваксините да се слагат по реда по който аз държа.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1016 -: Юли 16, 2009, 17:14:27 pm »
Моят съвет е да направите както Ви писах.
НО да са спазени минималните интервали между дозите (предишните) за ДРУГИТЕ ваксини!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1017 -: Юли 16, 2009, 19:39:22 pm »
Доктор Бърди,
от часове чета из различни сайтове за ваксините за деца и искам да Ви помоля да довършите имунизационият календар, който аз ще започна. Имам пълна вяра в познанията Ви в тази област и това, което ще напишете, ще ми бъде пътеводител за следващите месеци. Надявам се, не Ви затруднявам. Дано, информацията да бъде полезна и за други майки. Хиляди благодарности!

Направени ваксини:
 През първите 24 часа след раждането - "HBVax Pro"( І прием )
 
 От 48-ия до 72-ия час след раждането -  "БЦЖ"
 
 Един месец  - "HBVax Pro" ( ІІ прием )
   
 Два месеца  - "Pentaxim" ( І прием )
   
 Три месеца  - "Pentaxim" ( ІІ прием )
 
 Четири месеца  - "Pentaxim" ( ІІІ прием )
 
 Шест месеца  - "HBVax Pro" ( ІІІ прием )

 Седем месеца  - Проверка за белег след БЦЖ имунизация; "Prevenar"( І прием )

 Девет месеца- "Prevenar" ( ІІ прием )

 Дванайсет месеца- "Havrix 720" ( І прием )


Следват:
 Дванадесет месеца-"NeisVacC"( І прием )

 Тринадесет месеца - "Priorix"

 Четиринадесет месеца- "Prevenar"( ІІІ прием )
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1018 -: Юли 16, 2009, 19:57:39 pm »
Правим:

1."NeisVacC"( І прием )

след 5-6 дена и ако детето е над 12м възраст!
2."Prevenar"( ІІІ прием )

след 5-6 дена
3."Priorix" . След нея един месец не правите ваксини.

6-12м след първата доза "Havrix 720" ( І прием ) правим ->> "Havrix 720" ( IІ прием )

15-17 м възраст ->> Пентаксим->> реимунизация за 15-17м възраст ( IV прием)

След 24м възраст->>
1."NeisVacC"( ІI прием )

Кое не е ясно? ;)
« Последна редакция: Юли 16, 2009, 20:03:47 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #1019 -: Юли 16, 2009, 20:02:53 pm »
Вече всичко е ясно :wink:
Благодаря!