0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #800 -: Юни 14, 2009, 01:57:47 am »
Щом е безплатно... . ;)

Нито Портокалите, нито бананите, нито лимоните съдържат хистамин:
http://en.wikipedia.org/wiki/Orange_(fruit)
http://en.wikipedia.org/wiki/Banana
http://de.wikipedia.org/wiki/Zitrone

вж. Таблицата на съставките

Както много пъти съм писал, "мита за цитрусовите" и "алергиите" в Бг Педиатрия е толкова дълбоко вкоренен, както и темата за Рахита (несъществуващ, в болшинството случаи).

Да, цитрусовите могат да предизвикат алергична реакция, както всяка друга храна.
Но те не са главен алерген при деца.
Както нито "всичко млечно" е.
« Последна редакция: Юни 17, 2009, 14:02:16 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #801 -: Юни 14, 2009, 02:08:13 am »
Благодаря за портокала! :)
Сигурна съм, че поне засега няма алергия към портокали, защото ги консумираше всекидневно...и отново ще ги консумира, благодарение на Вас :)
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #802 -: Юни 14, 2009, 12:23:34 pm »
Моля, пишете след като диагнозата е окончателна... .
Няма смисъл сега от това "самобичуване".
Простете за откровеността.  :(

благодаря за откровеността, но аз точно това правя и ще правя дълго време занапред - ще чета - където и каквото ми попадне, достоверно или не, споделено, изстрадано, даващо надежда или напълно отчайващо - искам да съм подготвена.
Успехи!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #803 -: Юни 14, 2009, 16:21:58 pm »
Здравейте! Благодаря ви за съвета за Назонекс- спрей! Сега ме извинете за грубия език, който ще използвам, но що за простотия е масово да се изписва Аугментин при положение, че във всички случаи за които съм чувала предизвиква разстройство. Този антибиотик няма ли някакъв друг заместител? Бясна съм, защото и аз съм му "яла попарата", когато Вики беше на 8 месеца. От лекър гастроентеролог съм чувала, че само в България се изписва това "ЧУДО". Отново се извинявам!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #804 -: Юни 14, 2009, 20:36:05 pm »
Здравейте! Мартин цял ден не е имал температура - 36,5. Само че разстройството му продължава, въпреки че втори ден не пие Аугументин. Иначе се храни малко повече.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #805 -: Юни 14, 2009, 22:36:48 pm »
Здравейте! Мартин цял ден не е имал температура - 36,5. Само че разстройството му продължава, въпреки че втори ден не пие Аугументин. Иначе се храни малко повече.
Сумамед също причинява диарии.
Колко пъти на ден се изхожда/ обилни диарии?
Три избора-или смяна на АБ, или приемането му с храна, или Хидрасек.
« Последна редакция: Юни 14, 2009, 22:40:12 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #806 -: Юни 14, 2009, 22:39:17 pm »
Здравейте! Благодаря ви за съвета за Назонекс- спрей! Сега ме извинете за грубия език, който ще използвам, но що за простотия е масово да се изписва Аугментин при положение, че във всички случаи за които съм чувала предизвиква разстройство. Този антибиотик няма ли някакъв друг заместител? Бясна съм, защото и аз съм му "яла попарата", когато Вики беше на 8 месеца. От лекър гастроентеролог съм чувала, че само в България се изписва това "ЧУДО". Отново се извинявам!
Всякакъв остър език е уместен от дидактична гледна точка, стига да е в целта.

Аугментин е чудесен и незаменим АБ-използва се широко и навсякъде. Тайната е да се изписва в коректната доза, и да се дава ПО СРЕДАТА на едно хранене. А не на гладно. Така няма диарии.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #807 -: Юни 14, 2009, 23:01:28 pm »
Здравейте! Мартин цял ден не е имал температура - 36,5. Само че разстройството му продължава, въпреки че втори ден не пие Аугументин. Иначе се храни малко повече.
Сумамед също причинява диарии.
Колко пъти на ден се изхожда/ обилни диарии?
Три избора-или смяна на АБ, или приемането му с храна, или Хидрасек.
Два пъти на ден се изхожда и винаги с диария. От Аугументина беше доста по-често, но не съм ги броила. Тъй като започна от днес да се храни малко ще имам предвид да му го дам утре с храна. Благодаря.
« Последна редакция: Юни 14, 2009, 23:57:15 pm от Birdie »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #808 -: Юни 15, 2009, 11:06:28 am »
Здравей Бърди,

Моля те, кажи как се действа при кърлеж - след като се махне бие ли се тетанус, дават ли се антибиотици? Защото на вилата открихме вече два в къщата и доста съм притеснена за детето /6 г/. На нея сега й предстои реимунизация ДТК и не знам в случай на инжекция тетанус как ще се комбинира с ваксината, която ще сложим септември

Благодаря
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #809 -: Юни 15, 2009, 12:39:39 pm »
Добър ден докторе,

Два дни капя капки Тобрекс и Ксилометазолин 1:1 в нослето има ефект, но все още  леко прокашля /сухо/, сетрин и след сън най вече. Все още леко гласчето му приспва и забелязвам секрети по гърлото, но определено не както преди. Колко време мога да третирам с тези капки и необходими ли са вече посявки?

За сведение, от вчера аз съм болна, температура, главобелие, отпадналост,а болката в гърлото е меко казано ужасна... :x Развива се по същият начин, със зеленикаво жълт секрет премесен с кръв, мисля е от носоглътката.

Лек ден докторе.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #810 -: Юни 16, 2009, 11:41:35 am »
Здравейте  ,
Майка съм на недоносено дете , роди се в 33 г.с. 2100мг .След 12 дни в неонатология е вече в нас.В момента тежи 1950мг , давам и по 10-15 мг изцедена кърма и 25 мг АМ Пре Нан.Аз съм с желязодефицитна анемия и пия желязо. Тя се роди на 01.06 , а от 13 .06 е при нас. Детето ми от вчера има изхождания 7 пъти дневно като цвета е тъмно зелен- черен и фекалиите са консистентни и лепкави.И още един въпрос дава ли се Вит Д на недоносено?
Има ли повод за притеснения?
Предварително благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #811 -: Юни 16, 2009, 12:52:12 pm »
Добър ден докторе,

Два дни капя капки Тобрекс и Ксилометазолин 1:1 в нослето има ефект, но все още  леко прокашля /сухо/, сетрин и след сън най вече. Все още леко гласчето му приспва и забелязвам секрети по гърлото, но определено не както преди. Колко време мога да третирам с тези капки и необходими ли са вече посявки?

За сведение, от вчера аз съм болна, температура, главобелие, отпадналост,а болката в гърлото е меко казано ужасна... :x Развива се по същият начин, със зеленикаво жълт секрет премесен с кръв, мисля е от носоглътката.

Лек ден докторе.
3-4 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #812 -: Юни 16, 2009, 12:55:18 pm »
Здравейте  ,
Майка съм на недоносено дете , роди се в 33 г.с. 2100мг .След 12 дни в неонатология е вече в нас.В момента тежи 1950мг , давам и по 10-15 мг изцедена кърма и 25 мг АМ Пре Нан.Аз съм с желязодефицитна анемия и пия желязо. Тя се роди на 01.06 , а от 13 .06 е при нас. Детето ми от вчера има изхождания 7 пъти дневно като цвета е тъмно зелен- черен и фекалиите са консистентни и лепкави.И още един въпрос дава ли се Вит Д на недоносено?
Има ли повод за притеснения?
Предварително благодаря!
За изхожданията-обсъдете с Педиатъра!
На всяка цена искайте да се направи Вит К на детето (не правят в Бг с разни несъстоятелни обяснения).
В АМ има Вит Д. Скоро ще изпива достатъчни количества за да покрива нуждите си.
Обсъдете дали е нужно желязо за детето в добавка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #813 -: Юни 16, 2009, 16:56:58 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Желая Ви лек ден.
Искам да Ви помоля за мнение и съвет.
Тази година мислим да заведем детето за първи път на море. По въпроса обаче, дали е по-полезно отколкото вредно за такова малко дете плажуването, чувам различни мнения.

Имахме инцедент в неделя, затова сега съм в дилема дали е по-добре да я вземем с нас на морето.
В неделя ходихме на открит басейн с плаж, на нея й беше първи плаж за тази година. Нещо не й понесе. След около 1 час престой и то не постоянно под открито слънце, с шапка, намазана с 30 УВ защита, тя вдигна Т, отпусна се. Вечерта малко я тресеше, Кожата изобщо не се зачерви, т. е. няма видими изгаряния. На следващия ден вече беше добре.
Този случай ме кара да се замисля и да поискам Вашето мнение по въпроса за полезността от плажа при малките деца.
Благодаря Ви

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #814 -: Юни 16, 2009, 18:29:02 pm »
И защо епизода да е свързан непременно с морето?
Разбира се че може да заведете детето с умерен подход при "плажуването".

Аз не вярвам, и никога не ще повярвам, на всичките глупости,които се говорят по темата "деца-море". Ние израстнахме без кремове. И се печахме от сутрин до вечер (след първоначално бавно почерняване!)
Всичко е въпрос на мярка и разум. По старите в този форум (на възраст, Дами и Господа) ще си спомнят Немци, Датчани и т.н. туристи, в тъмните години на комунизма, изгорели "като домат", да се разхождат из главните Варненски улици със страдалчески лица, на чиито подводните маски им стояха като печат на фона на околната "раково червена" кожа.. Е... това не е " с мярка".
« Последна редакция: Юни 17, 2009, 14:03:31 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #815 -: Юни 17, 2009, 13:36:32 pm »
Докторе, мъжът ми купи Минадекс от Гърция, сироп - но всичко е на гръцки и изобщо не мога да разбера по колко трябва да давам на дете на 3 години и 3 месеца, благодаря за пореден път.
Минадекс Тоник или Минадекс Мулти?


МУЛТИ
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #816 -: Юни 17, 2009, 14:02:52 pm »
5ml, един път дневно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #817 -: Юни 17, 2009, 15:05:30 pm »
Здравейте!
Мартин е все по-добре. Няма температура. Започна да се храни сравнително нормално. разстройството вече започва да не прилича на разстройство. Има хрема, която доста гъста и назад. Хърка като отбор дядовци :)Още е доста червен фаринкса назад. Водих го на УНГ - предписа калголови капки и спрей морска вода много да пръскам.
Педиатърката каза, че действието на Семамед продължава десет дни след приключването на дозата. Надявам се АБ да си е свършил работата и да няма някакви неприятни последствия.
Благодаря Ви за всичко!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #818 -: Юни 17, 2009, 15:25:54 pm »
4 дена терапия? не 7, нали?
Да, доза от 500 мг (единична)има полуживот около 68 часа. Не 10 дена... :wink:

НЕ слагайте този Коларгол-изгаря!
По-добре Стеримар.
Аериус сиропче за 3-4 дена би бил добър избор също.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    sesana_82

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #819 -: Юни 17, 2009, 16:51:34 pm »
Здравей Бърди,
От известно време забелязвам, че малкото има проблем с ходенето до тоалетна. Ака по няколко пъти особено вечер. Но с нормална консистенция. От вчера забелязах бели парцалчета в акото. Като пресечено мляко. Същата вечер хапна един сладолед и каза, че го боли коремчето. След 30 мин ака, след това хапна кис. мляко и пи данонино и историята се повтори. Никога до сега не е имал проблем с млечни продукти. Но забелязвам, че именно след като хапне такива храни започват болки в коремчето и в акото има бели парцалчета. Без обаче да е променена консистенцията, цвета или миризмата на акото. Другото е че има малко пяна /не слуз/ и то не в самото ако а преди да ака. Дали е възможно след остра диария и кръв и слуз /която преборихме преди 3 - 4 седмици/ да е направил нещо като непоносимост към млечните продукти или лактозата?
В допълнение вече 2 дни е без мляко и няма проблеми.
Сега обаче сме с висока Т и болки в гърлото. Имаме нещо като бели пъпчици по гърлото. На места са бисти пъпките, а на други секрета в тях е бял. Т не я поддържа постоянно. Лесно се повлиява и пада до 36.5. Дали иде реч за ангина на бактериална основа и мога ли да го изчакам два дни поне преди да му дам Аб.
Благодаря