0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« -: Февруари 09, 2009, 09:08:36 am »
Алелуя, да се добера и аз да пусна тема.
Хубава, слънчева и спорна седмица за всички, без болни майки, дечица и бременни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2009, 09:25:06 am »
Добро утро!
Успешна нова седмица и от нас!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2009, 09:33:19 am »
Слънчева и здрава седмица и от нас!

Да започна с едно въпросче, някой давал ли е Calcarea phosphorica? Ефект?
Изобщо, споделете какво давате при зъбоникнене?

lb2f
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2009, 09:35:10 am »
генгигел- хиалуронова киселина
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2009, 09:53:52 am »
Dentinox
Хубава и здрава седмица!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2009, 10:16:00 am »
здравейте и от нас! Всички да са много здрави! Тук съседчето ни с 2 мес по- голямо от вики от висус стигна до парализа на крачетата! взеха ги в инфекциозна болница със съмнения за муклиоза 8O

За зъбите аз редувам генгигел и дентинокс за мазане! Пробвах калкареята, но не видях особен ефект!
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2009, 10:27:08 am »
Дентинок, ама общо взето не сме имали сериозни проблеми със зъбоникненето и съм мазала много малко.

Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #7 -: Февруари 09, 2009, 10:39:34 am »
Здравейте и успешна нова седмица!
jazzy, аз слагах свещички -Вибуркол -н и много ни помагаха.
Вече съм на работа. Много ми беше хубаво вкъши, ако изключим на моменти абсолютно непоносимото поведение на Мия. Чела съм много книжки за гледане на деца, но това момиченце не се вмества в никакви представи и всичките ми теоретични подходи се разбиват в нея. Направо не знам как да се отнеса към нея. Опитвах се да я игнорирам, когато направи истерия, оставям я в стаята и излизам, а тя идва след мен и започва да ме дърпа и да пищи още по-силно и то със злоба. Вече се опитва и да удря в такива моменти. Опитвам с добро, въобще не ме чува, с лошо -не й прави никакво впечатление, направо се чувствам супер безсилна. Четох пак за тези прояви в "Изкуството да бъдеш родител", много точно са описани. Казват, че като стане на 3, ще се променят коренно нещата, тази криза на 2те години ще отмине и детето ще стане по-осъзнато и по-сговорчиво. да, ама ако не стане така?!
<br />[link=http:
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2009, 10:42:44 am »
Детнитокс и Калгел, но ефектът е около половин час, пробвах и някакви хомеопатични - Дентокид, без ефект. При нас е много тежко със зъбите - започна да яде масата вече. Дано вие нямате проблем.

Да питам и аз ако някой има опит - вече съм се оплаквала, че моята яде само Гербер. Пробвах да й пробутвам кухнята на Ози - първо смесвах с Гербера- без успех, после давах по малко преди Гербера - хапваше 3-4 лъжици и толкова, но от събота отказа категорично - предпочита да стои гладна, но не иска друго освен Гербер. Пробвах и друга кухня - категоричен отказ, само с Ози имахме променлив успех. Давайте съвети - да я оставя ли за седмица - две пак само на Гербер и да пробвам отново, или да съм настоятелна? Хванала съм се за главата с този Гербер.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2009, 10:51:22 am »
И ние сме били с Дентинокс, зор видяхме накрая само с кътниците. Другото беше само дъвкане на всякакви гумени работи...
Ние сме здравички, засега, да чукаме на дърво, и отнова на ясла :wink:
Мешко, нашите деца са екстраординерни и се вписват във всичко, бе, споко... :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2009, 12:29:14 pm »
при Мартин Дентинокс помагаше, но не е имал силни зъбни прояви.

да ви разкажа за нашата монетна мистерия. както ви писах, глътна монетата пред очите ми в петък. оттогава е на картофено пюре и следим какво излиза на изхода. до днес нищо не излезе. заведохме го на снимка. първо снимаха корема - няма я монетата. за всеки случай снимаха и хранопровод/бели дробове - и там я няма!

докторът обяви Марти за невинен, но в такъв случай трябва аз да съм не у ред, защото монетата влезе вътре...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2009, 12:34:04 pm »

докторът обяви Марти за невинен, но в такъв случай трябва аз да съм не у ред, защото монетата влезе вътре...


то, това ни е ясно :wink: :P
важното е че детето е добре и няма да муа още 2 дни картофи само :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #12 -: Февруари 09, 2009, 12:58:38 pm »
абе Мели изказа съмнение, че все пак е възможно да не се види монетата на снимката при определени условия... мен това ме притеснява. не може да се е изпарила, нали?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #13 -: Февруари 09, 2009, 13:11:06 pm »
Дано излезе тази монета, че иначе си представям колко ще има да я мислиш... Аз като бях дете, едно приятелче на 3г беше глътнало от старите 5 ст, те бяха бая големи, но без проблеми доставени на изхода.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2009, 13:25:36 pm »
абе Мели изказа съмнение, че все пак е възможно да не се види монетата на снимката при определени условия... мен това ме притеснява. не може да се е изпарила, нали?

Аз без да съм медицинско лице, си го мисля това, а щом Мели го казва, значи има основание. Чакай си, налблюдавай, следи изпржненията, ако трябва - пак снимка.

И Кристина съм я мазала с Калгел и Дентинокс за зъби, но тя също не е имала големи проблеми и неразположения от зъби. Чувала съм за Генгигел, че е добър, малко по-скъп е обаче.

Бъдете здрави всички!  :D
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2009, 14:09:44 pm »
Весела седмица и от нас! :)

Стефко от петък е в първа градска. Там пак мога да го виждам само веднъж седмично и събота и неделя сведения не дават. Днес ходих и нали се надявах да ми го дадът скоро, ама явно няма да стане толкова бързо, защото още бил в кувьоз, скоро му била махната тръбата и му трябвало време още да се стабилизира, от шише неможел още да яде (в смисъл не се сещал как се прави) и такива ми ти работи...

За зъбите, Ели я мажа с Дентинокс, ефекта е, че реве за още и ако може цялата тубичка ще изяде. Иначе продължава с тръшканията и истериите, но забелязвам че основно когато не си е доспала или и се спи. Но най си се тръшка като види свекърва ми щото знае, че ще и угоди, та се надявам като разкарам бабите нещата да си дойдат на мястото.

jam, дано я откриете скоро тая монета, че да не я мислите...

Фоксче, ако сложиш храната в бурканче на Гербер няма ли да мине номера?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2009, 14:28:03 pm »

Фоксче, ако сложиш храната в бурканче на Гербер няма ли да мине номера?

дааа, добра идея. при нас имаше период на ядене само готови буркани, писала съм. тогава почнах да сипвам моите манджи в буркани от Хип и често номерът минаваше. добре е да се пробва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #17 -: Февруари 09, 2009, 14:31:39 pm »
Благодаря много, още утре ще пробвам  :bighug:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #18 -: Февруари 09, 2009, 14:38:12 pm »
Фоксче, навремето и аз давах Гербер за кратко. Не знам какво слагат вътре, ама Александра така се пристрастяваше, че отказваше всякакви други пюрета - домашни, хипски, сънвалски, всякакви. Ама и аз инат -  оставих я хубаво да огладнее без да предлагам друго освен предвиденото. Като не иска, слиза от стола и остава без ядене. Та като огладня всичко си дойде на мястото. И оттогава повече Гербер не купих.

Джам, дано скоро да излезе монетката.

Гери, а дано Стефко скоро да пропие от биберон и да си се прибира при кака, мама и тати.

Джази, аз за зъбите освен Дентинокс и Калгел, кат се закучат много нещата давам и панадол или нурофен. Слава богу, скоро не се е налагало.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #19 -: Февруари 09, 2009, 15:04:26 pm »
Джам и Тонино като глътна зъбчето от гребенчето, го набедиха за невинен, а ние живитие свидетили за ... както и да е, не го намерих в памперса, защото аз продължавах поне още месец да следя.

Да ви се оплача, поръчах си пенолатексовата възгланвница от Нани.бг и естествено ми фактурирала 60Х40 която исках, пък ми пратили 30х40. Голям панаир вдигнах, щото моят дзвер от вчера е нещо страшно, само като видя куриера, грабна пакета и го разкъса като някое не видяло... 8O Таз патица, ми казва че щом била разкъсана опаковката, не можела да се направи рекламация. Навях и насях я, че неможе да разбере какво и обяснявам, а в точно в това време докато се обяснявахме, диването счупи поредният телефон, за малко ТВ плазмата, пиеше и плюеше вода, това ни е голям хит. Измъкна кабелите от компютъра, абе тва всичко за 5-10 минути. Изкарах си го на нея, но явно е имало ефект, щото после ми звънна да ми каже, че лично ще се заеме да ми прати точната възглавница.

Сега към мъжките майки въпрос, моето дете от известно време има много, бих каза огромен интерес към пениса си. Маха си памперса и започва да дърпа, незнам боли ли го, сърби ли го или просто е любопитство. Правихме изследвания наред са, да не би защото още не му е отлепен препуциума и това да го дразни. Ще споделите ли, че започна много често да се опипва, досущ като някой дърти вече мъже  8O :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!