0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #100 -: Февруари 13, 2009, 14:52:05 pm »
Еклерова с баварски пълнеж - децата си облизаха пръстите.
Цехът се намира тук
http://bgmaps.com/services/links/links.asp?linkkey=63651a47a305634a6230bd5ec1314e78между бл. 59 и бл. 58 - има нещо като малка уличка между двата блока - цехът е в ниските постройки към бл. 59 - до магазина за хранителни стоки. Блоковете са от този тип, дето партерните етажи са с дворчета.
Поръчва се минимум 3 работни дни предварително, като при поръчката се заплаща цената на тортака + кутията /кутиите им обаче са супер отвратителни - едни картонени и големи, никаква работа не вършат освен да пречат/. Ако ще носите тортата в детската градина, си искате и сертификат - издават, иначе в някои детски не ги приемат.
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 14:56:20 pm от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #101 -: Февруари 13, 2009, 15:17:10 pm »
Знам, че е нормално в момента да е привързана повече към баба си. Аз по скоро се дразня на поведението на свекърва ми, както и да е, ще я изтрая още малко.
А иначе днес шефката на отделението в шеги и закачки ми каза, че щели да държат Стефко още една седмица, че да му свършела пътеката. Аз понеделник, ако сериозно го държат само заради пътеката имам намерение да им кажа, че ще се разпиша където трябва и ще си го прибера, щото аман от тия пътеки.  :x

Мини, дано резултатите са добри и да не ви се налагат такива манипулации повече.

Delica, и Ели винаги е озверяла от глад като се прибере, хем там съм убедена, че яде, че и допълнително си проси. А твойта мома като сте я спирали за известно време, сега пак ще трябва да се адаптира на нова сметка и може в това да е проблема. А за боледуването и ние сме така, ама да чукна на дърво сега вече втора седмица ходи без прекъсване. Иначе беше 2 дена на ясла 5 с разстройсто, а последния път и повръщане, та съм заредила у дома с какви ли не прахчета и свещички.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #102 -: Февруари 13, 2009, 15:34:44 pm »
Хайде да се похваля, че тук само се оплаквам. Тонино има вече цели 20 временни млечни зъба. Пфууууууууу най сетне една тегоба по малко, толкова съм щастлива, че ми идва да ви  :bighug:  и :balk_21: подред. И да ви кажа, че откакто проби макар и леко Тонино спи по цяла нощ. Е върти се приплаква, ръкомаха, смее се, но това е от емоциите през деня. Знаех си, че тоз кошмар с никненето на зъбките го тормози много, при все че минимум по 2-3 наведнъж е вадил. Тоз последният беше за сефте единак. :wink: Замислям вече и почерпката по случая. 8)


За тортите, много съм разочарована от тези предлагани в сладкарници Неделя. Горе долу вид имат, но не са кой знае какво, на вкус са поне леки. Ама не се светнах и аз по рано за сладкарски цех Захаро /Поморие/, та все от Неделя се набутвам. :?

Здраве за мало и голямо, леко адаптиране на мъничета-лисичета към братчета и сестричета.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #103 -: Февруари 13, 2009, 16:06:50 pm »
100 грама сладки (много са им сладки и тежки тортите)

обаче пък правят най-красивите торти... :) за мен лично, тортата за първи рожден ден е преди всичко част от украсата на празника и в нея съм търсила основно външния вид. аз поръчах от 100-грама сладки, обясних им точно какво искам да направят (не по каталог) и хората се справиха отлично. това, че са правили нещо по мой проект, не ми струваше пари - цената беше същата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #104 -: Февруари 13, 2009, 17:03:06 pm »
Мини, дано резултатите от изследванията са добри!

Зори, аз също съм на вълна торти... В "Неделя" не можаха да ме впечатлят нито с вкус, нито с дизайн, "100 гр. сладки" наистина правят много красиви торти, но в момента не сме в София и няма как да отида и да си избера/поръчам красотичка...Затова се спрях на "Двете фукли", на вид са много хубави, а и каквото да съм опитала в сладкарниците, не съм оставала разочарована. Така или иначе за 1-ви рожден ден повече ще гледаме , няма да обръщаме внимание на вкус, консистенция и т.н ;)

понеже в момента го разглеждам, ето и сайта:
http://www.2fukli.net/butikovi.aspx?pv=2
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 17:05:27 pm от ani4ka »
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #105 -: Февруари 13, 2009, 17:27:40 pm »
А някой може ли да препоръча цех за торти, но във Варна?Пробвала съм Крамер, но не съм впечатлена - поне за детските торти.
Ще съм ви благодарна някой ако сподели мнение.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #106 -: Февруари 13, 2009, 17:28:40 pm »
Зори,
Лагуна имат и каталог с детски торти. На брой парчета са, като ти казваш колко да е голяма. Имаше много красиви неща, не чак като на 100 гр. сладки, но поне са изпитано вкусни  :eating:

http://www.laguna-bg.com/catalog/index-7.html
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 17:30:20 pm от jazzybaby »

lb2f
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #107 -: Февруари 13, 2009, 17:29:36 pm »
аничка, а от двете фукли как ще поръчваш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #108 -: Февруари 13, 2009, 17:30:53 pm »
И нашата торта беше от лагуна /еклерова с баварски крем/. Ето тази:

Доставиха я в детския клуб непосредствено преди партито и не баничарката не ми се стори нехигиенична.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #109 -: Февруари 13, 2009, 17:46:56 pm »
Мини,
ние ще празнуваме веднъж в СЗ с бабите и след това в Сф с приятелите, понеже така или иначе по това време ще ходим за контролен преглед на Рони. А Фуклите доставят и до други градове, ако правилно съм ги разбрала - цената е 6 лв, цената за куриерска услуга. "100 гр. сладки" доставят за 1 лв/км  8O , като ги питах: "доставката до от Сф до Сз излиза има-няма 400 лв, т.е 5 пъти по-скъпа от самата торта?", те съвсем спокойно ми отговориха - "да"! :)

Иначе тортата, на която съм се спряла е ето тази:
http://www.2fukli.net/gallery.aspx?id=533
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #110 -: Февруари 13, 2009, 17:47:37 pm »
Е, как не съм знаела, че 100 грама сладки правят по "проекти на клиента" :P Не съм се сетила да питам. Аз от тях съм поръчвала най-често, защото преди живеехме до една от сладкарниците им, вярно е, че са страшно красиви, то не бяха самолети, къщи, ски писти - какво ли не сме поръчвали, но не ми е хрумвало да питам дали може аз да кажа какъв да е пълнежът - връчваха ми един каталог с 6-8вида блатове, но всичките са много тежки и сладки. И бонбони много красиви правят, и ах, какви къщички, захарни...ама само да ги гледам, аз обичам по леки сладкиши.

И аз съм се спряла на еклеровата с баварски крем на лагуна + съответната картинка отгоре.

Аничка, писах ти на лични, дали получи?...
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 17:52:17 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #111 -: Февруари 13, 2009, 18:13:13 pm »
И нашата торта беше на лагуна-еклеровата с мечо пух, вхусна и лека торта :)

Абе да се похваля, кака Деси от 10 дни е без памперс вече окончателно, само вечер слагаме :jump12:
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #112 -: Февруари 13, 2009, 19:37:46 pm »
Стефи, кога бе, как, нали до онзи ден не казваше, аз съм изтървала развръзката :) Ами браво на кака Деси.
Ето че си се наместват нещата...
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 19:39:33 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #113 -: Февруари 13, 2009, 20:25:17 pm »
Ами преди 3 седмици ме пита директорката на градината дали искам да махаме памперса, защото били решили на цялата групичка да им ги махат, от 9 деца само едно било без памперс. И така миналия понеделник занесох 5 ката дрехи, 2 от 5 дни ми върнаха по един чивт напикани, събота и неделя продължихме експеримента, тази седмица само един път се е напишкала и така :D Казва си детето, а ако не си е казала като мине около един час, я водя в тоалетната и готово :) За акането няма пропуск, само на тоалетната е.
Като тръгваме навън минаваме първо през тоалетната, за да може да издържи 1-2 часа.

и за протокола, Деси не е седяла никога преди това на гърне (даже нямаме такова), оставяла съм я няколко пъти в къщи след 2г. възраст по гащички, но без успех и се отказах. така че мили момичета явно си идва момента и наистина не е необходимо да си създаваме излищни емоции дебнейки и клечейки с децата на гърнето :wink:
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 20:53:23 pm от StefiZ »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #114 -: Февруари 13, 2009, 20:50:11 pm »
Мини,
ние ще празнуваме веднъж в СЗ с бабите и след това в Сф с приятелите, понеже така или иначе по това време ще ходим за контролен преглед на Рони. А Фуклите доставят и до други градове, ако правилно съм ги разбрала - цената е 6 лв, цената за куриерска услуга. "100 гр. сладки" доставят за 1 лв/км  8O , като ги питах: "доставката до от Сф до Сз излиза има-няма 400 лв, т.е 5 пъти по-скъпа от самата торта?", те съвсем спокойно ми отговориха - "да"! :)

Иначе тортата, на която съм се спряла е ето тази:
http://www.2fukli.net/gallery.aspx?id=533

Да бе, Вальо /шефа на фирмата, един от братята/ от "Двете фукли", ще ти достави торта до СЗ. Как пък не! Ще се прекръстя три пъти ако го направи и то за 6 лева.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #115 -: Февруари 13, 2009, 20:53:38 pm »
А някой може ли да препоръча цех за торти, но във Варна?Пробвала съм Крамер, но не съм впечатлена - поне за детските торти.
Ще съм ви благодарна някой ако сподели мнение.

детските торти на ВИКИ са много хубави
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #116 -: Февруари 13, 2009, 21:04:40 pm »
... така че мили момичета явно си идва момента и наистина не е необходимо да си създаваме излищни емоции дебнейки и клечейки с децата на гърнето :wink:

Тъй, тъй да живеят детски ясли. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #117 -: Февруари 13, 2009, 21:05:21 pm »
Лейди, писах им и ми отговориха, че да- пращат, но ше трябва да си я взема от офиса на спедиторската фирма
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #118 -: Февруари 13, 2009, 22:36:57 pm »
Аз пък говорих лично по телефона и изрично им казах, че искам две торти - една за Сф и друга за Сз. Разпитах преподробно за всичко, като за Сф ми е най-удобно лично да си я получа от сладкарницата на Хр.Ботев. А в Сз няма значение откъде ще си я взема. Виж, озадачава ме това, че спедиторска фирма доставя тортите, защото мъжът ми работи в такава и ме погледна ето така, като го питах възможно ли е и как точно:  8O

 :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #119 -: Февруари 13, 2009, 22:49:39 pm »
Цитат
Здравейте Мария,
Благодарим за добрите думи .Относно доставките извън София цената е същата като в София т.е. 5 лв.без ДДС.Разликата е в това ,че не доставяме до адреса ви а до офиса на спедиторската фирма с която работим и вие си я взимате оттам.Плащането е предварително с кредитна карта или по банков път.
 
Поздрави.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит