0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #60 -: Февруари 11, 2009, 08:52:06 am »
мда, който има маса и столове :lol:
сега сериозно, една приятелка има, но не на фишър прайс, а по скоро нещо като първия модел. Не беше много доволна, защото не бил стабилен, т.е. ако детето е по буйничко може и да се обърне.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #61 -: Февруари 11, 2009, 09:04:19 am »
И ние имаме втория модел на фишър прайс. Доволна съм, удобно е, става перфектно и за пътуване, само дето трябва да е наистина прикрепено към стол. Опитът ми да оставя Валери в него на дивана завърши с падане 8)


*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #62 -: Февруари 11, 2009, 09:23:41 am »
everything_possible, не ми се вярва да е урочасване, да се върна малко на предната страница, че от вчера ми се ще да го напиша, ама все не ми остава време. по- скоро детето е по- емоционално и срещите с хора го карат да преживява, и как да изрази емоциите - ами с плач. същото го наблюдавам и при моето зверче. още от мъничка, може би 2-рия месец. след гости, особено когато са хора, които тя не "познава" и които нямат правилен подход,да я оставят тя да свикне с тях и тогава да й обърнат внимание (това вече като стана разбиращо човече), цяла нощ ревове, търси биберона, вземаме я при нас и тогава кротясва. моето мнение е, че просто има по- емоционални деца, които трудно преживяват срещите с хора ;) може и да греша за твоя случай, но не пречи да се замислиш, дали няма нещо общо.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #63 -: Февруари 11, 2009, 11:38:33 am »
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/images/chicco_polly_2in1_manhattan-copy.jpg
това е нашият стол за хранене, много съм доволна от него, стабилен е, удобен, лесен за почистване, има три позиции на облегалката, табла, която се маха, отделно още една малка табла-поставка, ако храната е топла да я далеч от детето, има 5 положения на височината, на задните крака е на колела, които имат спирачка. Купихме го когато Елица беше на 7 месеца, дотогава храненето беше кошмар,аз я държа на коленете си, а тя рита лъцицата и ставаме в пюре от горе до долу и двете. Тогава след хранене трябваше едва ли не да влизаме в банята и двете. Аз ставах живата вода, докато се боря с нея да яде, не че сега е по-лесно. Сега пък има друг проблем, седи известно време в стола, после й омръзва и иска да слиза и да се разхожда, но понякога има моменти , в които си седи спокойно по доста време.

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #64 -: Февруари 11, 2009, 13:15:05 pm »
Васи, ами мисля още доста време да си ги храня в тях. Кошниците ни са до 13кг, а това означава годинка и нещо. Пък за р.д. ако си съберат парички може и да им купим столчета  :lol:
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #65 -: Февруари 11, 2009, 14:02:34 pm »
Ние от скоро сме с такова столче за хранене:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/57_443/products_id/4324
Родих се. Преди това ползвахме Чико и още на първата лъжица Калоян ставаше или започваше да се гърчи да се измъкне от коланите. Храненето беше кошмар. Сега си седи с нас на масата, докато се храним и рядко протестира. Много удобно се сгъва и става за пътуване.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #66 -: Февруари 11, 2009, 14:41:05 pm »
Васи, ами мисля още доста време да си ги храня в тях. Кошниците ни са до 13кг, а това означава годинка и нещо. ...

А те дали ще са на същото мнение  :wink:. Шегата настрана, но още малко ще искат да започнат да се хранят сами с лъжицата. Отделно е хубаво все пак детето да е седнало удобно, а не да е полулегнало. Знам, че са доста пари, но храненето в шезлонг/кошница за кола, изобщо не е удачно според мен. Иначе ти в кошниците може и до две годишни да успяваш да ги натъпчеш в тях.
Отделно, че като съберете пари за РД, ще се наложи да купувате столчета за кола от следващата категория. Да не е и по-рано даже, още малко и няма да искат да се возят в тези полулегнали столчета, без да гледат какво става навън.

Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #67 -: Февруари 11, 2009, 14:52:14 pm »
Аз да се отчета, че Стефко вече е на креватче, а не в кувьоз, ама диването продължава да отказва да яде от биберон и почвам да се чудя това нормално ли е...  :? Иначе ми обясниха, че няма да го изпишат докато не се научи да се храни от шише и аз съм изпаднала в тих ужас, че това обучение може да продължи дълго, а аз си искам детето и взех да си мисля дали пък аз няма да мога да си го науча сама да се храни... Та в общи линии ей такива неща ме занимават в момента. Иначе утре се надявам да си го видя, че днес главната я нямало, а само тя можела да разреши свиждане.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #68 -: Февруари 11, 2009, 14:55:31 pm »
Василена, а защо си мислиш че сега ядат полулегнали? Не е хубаво да се говори наизуст, без да си видяла... Пък и нас като че ли в специални столчета са ни хранили. Предпочитам да дам парите за качествена храна, отколкото за стол, в който няма да има какво да ядат.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #69 -: Февруари 11, 2009, 15:03:29 pm »
Момичета, супер сте, както винаги!!!  :D Благодаря на всички ви за отговорите! Нямах представа, разбира се, за всичките детайли, за които споменавате! Откъде пък и да ги знам тези неща?! Ще внимавам и ще оглеждам хубаво за всички неща, които споменавате:материята, позициите, коланите и т.н.  :D

При нас проблемът е, че Емма два месеца не си е движила свободно крачетата, защото е в колани, но вече започнахме да я раздвижваме и ги сваляме за по няколко часа на ден. Нямах представа, че едно пет месечно бебе може да усеща и разбира какво се случва с него - тя направо се залива от радост, когато ги сваляме и плаче с истински сълзи, като ги слагаме пак коланите. Бебетата са много интелигентни емоционално! Но това вие си го знаете!  :D Явно, ще и трябва време да навакса движенията с крачетата и особено с лявото, защото все още няма идея как да го движи и какво да го прави. Но ще свикне, важното е, че това лечение се оказа подходящо и успешно за нея. Първоначално явно ще се храним и ние в кошницата, но искам да купим още в началото столчето, за да е на разположение, когато стане готова за него.

И днешния ден съм го отделила  да разглеждам темите за захранване, които са супер полезни! Това е предимството за всички нас сега, че можем да черпим като едни готованки всичко сдъвкано и смляно!  :D

Лек ден на всички!  :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #70 -: Февруари 11, 2009, 15:12:19 pm »
Гери  :hug2:, браво на Стефко!Юнак е той!Вече на креватчеее!
Гери ще се научи мило, може още малко сила да му трябва.
Какво казват педиатрите, защо може да отказва?.

Момичета  :flower:Благодаря са споделените мнения!
Днес ходих до Джъмбо да ги видя на живо, тези столчета за които питах.
Давата варианта на Fisher price не са лоши но седалката ми се вижда малка с
оглед на това че Миташун едър върви!
Имаше модел на KidsKit който не съм срещала в нета,и той най-много ми хареса,
именно поради това че седалките са 2 и за малко и за по-голямо дете!
Още малко ще помисля им ще преценя!

Ехаааа  :hug2: Розичке, Розичке, да нацелуваш Еммата, така ме стопли разказа ти!
Нека се залива от смях, нека всико бъде само лош спомен!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #71 -: Февруари 11, 2009, 15:36:30 pm »
Мише, Стефания по последни данни от днес е 14 кг и преспокойно се събира в столчето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #72 -: Февруари 11, 2009, 15:47:48 pm »
милата душичка Емма...

добре, че лечението действа, Роза. това ще ви даде сили да надживеете сълзичките от слагането на коланите...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #73 -: Февруари 11, 2009, 16:38:27 pm »
Василена, а защо си мислиш че сега ядат полулегнали? Не е хубаво да се говори наизуст, без да си видяла... Пък и нас като че ли в специални столчета са ни хранили. Предпочитам да дам парите за качествена храна, отколкото за стол, в който няма да има какво да ядат.

За второто си права. А за първото, все пак сме ползвали кошница за кола и знам как изглежда. Аз просто давам съвет като човек, който е минал по пътя. Никакви лоши помисли или да се заяждам. Съжалявам, че така е прозвучало.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #74 -: Февруари 11, 2009, 16:45:33 pm »
mimi26, като поотраснат децата, ще почнат да се хранят сами или поне да се учат на това. ще трябва масичка, на която да се сложи купичката, детето да бърка, маже и цапоти... това в столчето за кола не може да стане.

а кошниците са до 13 кг, но това е малко условно. ако детето е дългичко и главата започне да се подава над горния ръб на кошницата или краката започнат да са твърде свити - време е за столче. Мартин бееш така - 10 кг, но на дължина не се събираше в кошницата.
« Последна редакция: Февруари 11, 2009, 16:47:14 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #75 -: Февруари 11, 2009, 18:19:32 pm »
mishanta,нашия стол е аналогичен на тези, от които ти се интересуваш. На САМ е, ето така изглежда. http://family-bg.com/prX_2513.htmАз съм много доволна, още си го ползваме, а Юлия е над 16 кг вече, така че за дупето не се притеснявай. За Александра още не го ползвам, отскоро се захранваме, но за сега в кошницата за храна, защото за ползването на такъв стол е необходимо детето да седи стабилно. В тая връзка, mimi26, добре че са ти кротки децата, защото моята още от сега прави мост и иска да излиза от стола. Тя върви едричка, макар и не толкова като кака си и явно и е тясно в него.Точно по тая причина писах миналата седмица, че ще я слагам в стола на сестра и който група 0+,1 веднага щом купим на Юлка нов.



*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #76 -: Февруари 11, 2009, 18:55:44 pm »

Това е нашия стол. Изключително съм доволна , защото долната част става на масичка, а на столчето се маха табличката и става до по-късна възраст.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #77 -: Февруари 12, 2009, 11:36:54 am »
Здравете мили мами. :D
И от нас едно пожелание за хубава и здрава седмица.
Живот и здраве,вече редвно ще се записваме при вас,Алекс е вече по-добре ,рефлук поспнно намаля ,само имаме проблеми с захранването.
но с времето и това ще преодолеем. :D
В момента най-голям помощник е проходилка,там е права и повърща по-малко.
И аз вече отново ще мога да съм сред вас. :D
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #78 -: Февруари 12, 2009, 13:20:23 pm »
Нещо много ми се понасъбра напоследък - като ангажименти де, не че се оплаквам... ама от 2 седмици около нас тече поредната история за осиновяване. Наши близки кандидатстват .... и си мисля за пореден път колко е важно да вършим нещата навреме... ама карай
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 15:45:12 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #79 -: Февруари 12, 2009, 13:41:17 pm »
здравейте ,ние вече сме си в България. :D

Гери,браво на мъничето,сега му пожелавам бързо да се научи да папка с шише,за да е в прегръдките ти у дома!

DivaRoza,нашето столче е като на Fia и аз съм много доволна от него.Тя ти е описала подробно функциите.Жори яде само в него ,също така е в него и когато ние вечеряме,много работа ми върши.
Иначе го сложих за първи път в него на 5м. и 13 дни - тогава започнах захранване.

За кошниците - нашата кошница до 13 кг. е толкова тясна,че Жори едва изкара в нея до 7м. и му взехме стол от 9-18кг.Сега е 11кг. и 80 см . ,но е абсурд да седне в нея.



<br />