0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« -: Февруари 09, 2009, 09:08:36 am »
Алелуя, да се добера и аз да пусна тема.
Хубава, слънчева и спорна седмица за всички, без болни майки, дечица и бременни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2009, 09:25:06 am »
Добро утро!
Успешна нова седмица и от нас!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2009, 09:33:19 am »
Слънчева и здрава седмица и от нас!

Да започна с едно въпросче, някой давал ли е Calcarea phosphorica? Ефект?
Изобщо, споделете какво давате при зъбоникнене?

lb2f
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2009, 09:35:10 am »
генгигел- хиалуронова киселина
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2009, 09:53:52 am »
Dentinox
Хубава и здрава седмица!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2009, 10:16:00 am »
здравейте и от нас! Всички да са много здрави! Тук съседчето ни с 2 мес по- голямо от вики от висус стигна до парализа на крачетата! взеха ги в инфекциозна болница със съмнения за муклиоза 8O

За зъбите аз редувам генгигел и дентинокс за мазане! Пробвах калкареята, но не видях особен ефект!
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2009, 10:27:08 am »
Дентинок, ама общо взето не сме имали сериозни проблеми със зъбоникненето и съм мазала много малко.

Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #7 -: Февруари 09, 2009, 10:39:34 am »
Здравейте и успешна нова седмица!
jazzy, аз слагах свещички -Вибуркол -н и много ни помагаха.
Вече съм на работа. Много ми беше хубаво вкъши, ако изключим на моменти абсолютно непоносимото поведение на Мия. Чела съм много книжки за гледане на деца, но това момиченце не се вмества в никакви представи и всичките ми теоретични подходи се разбиват в нея. Направо не знам как да се отнеса към нея. Опитвах се да я игнорирам, когато направи истерия, оставям я в стаята и излизам, а тя идва след мен и започва да ме дърпа и да пищи още по-силно и то със злоба. Вече се опитва и да удря в такива моменти. Опитвам с добро, въобще не ме чува, с лошо -не й прави никакво впечатление, направо се чувствам супер безсилна. Четох пак за тези прояви в "Изкуството да бъдеш родител", много точно са описани. Казват, че като стане на 3, ще се променят коренно нещата, тази криза на 2те години ще отмине и детето ще стане по-осъзнато и по-сговорчиво. да, ама ако не стане така?!
<br />[link=http:
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2009, 10:42:44 am »
Детнитокс и Калгел, но ефектът е около половин час, пробвах и някакви хомеопатични - Дентокид, без ефект. При нас е много тежко със зъбите - започна да яде масата вече. Дано вие нямате проблем.

Да питам и аз ако някой има опит - вече съм се оплаквала, че моята яде само Гербер. Пробвах да й пробутвам кухнята на Ози - първо смесвах с Гербера- без успех, после давах по малко преди Гербера - хапваше 3-4 лъжици и толкова, но от събота отказа категорично - предпочита да стои гладна, но не иска друго освен Гербер. Пробвах и друга кухня - категоричен отказ, само с Ози имахме променлив успех. Давайте съвети - да я оставя ли за седмица - две пак само на Гербер и да пробвам отново, или да съм настоятелна? Хванала съм се за главата с този Гербер.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2009, 10:51:22 am »
И ние сме били с Дентинокс, зор видяхме накрая само с кътниците. Другото беше само дъвкане на всякакви гумени работи...
Ние сме здравички, засега, да чукаме на дърво, и отнова на ясла :wink:
Мешко, нашите деца са екстраординерни и се вписват във всичко, бе, споко... :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2009, 12:29:14 pm »
при Мартин Дентинокс помагаше, но не е имал силни зъбни прояви.

да ви разкажа за нашата монетна мистерия. както ви писах, глътна монетата пред очите ми в петък. оттогава е на картофено пюре и следим какво излиза на изхода. до днес нищо не излезе. заведохме го на снимка. първо снимаха корема - няма я монетата. за всеки случай снимаха и хранопровод/бели дробове - и там я няма!

докторът обяви Марти за невинен, но в такъв случай трябва аз да съм не у ред, защото монетата влезе вътре...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2009, 12:34:04 pm »

докторът обяви Марти за невинен, но в такъв случай трябва аз да съм не у ред, защото монетата влезе вътре...


то, това ни е ясно :wink: :P
важното е че детето е добре и няма да муа още 2 дни картофи само :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #12 -: Февруари 09, 2009, 12:58:38 pm »
абе Мели изказа съмнение, че все пак е възможно да не се види монетата на снимката при определени условия... мен това ме притеснява. не може да се е изпарила, нали?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #13 -: Февруари 09, 2009, 13:11:06 pm »
Дано излезе тази монета, че иначе си представям колко ще има да я мислиш... Аз като бях дете, едно приятелче на 3г беше глътнало от старите 5 ст, те бяха бая големи, но без проблеми доставени на изхода.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2009, 13:25:36 pm »
абе Мели изказа съмнение, че все пак е възможно да не се види монетата на снимката при определени условия... мен това ме притеснява. не може да се е изпарила, нали?

Аз без да съм медицинско лице, си го мисля това, а щом Мели го казва, значи има основание. Чакай си, налблюдавай, следи изпржненията, ако трябва - пак снимка.

И Кристина съм я мазала с Калгел и Дентинокс за зъби, но тя също не е имала големи проблеми и неразположения от зъби. Чувала съм за Генгигел, че е добър, малко по-скъп е обаче.

Бъдете здрави всички!  :D
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2009, 14:09:44 pm »
Весела седмица и от нас! :)

Стефко от петък е в първа градска. Там пак мога да го виждам само веднъж седмично и събота и неделя сведения не дават. Днес ходих и нали се надявах да ми го дадът скоро, ама явно няма да стане толкова бързо, защото още бил в кувьоз, скоро му била махната тръбата и му трябвало време още да се стабилизира, от шише неможел още да яде (в смисъл не се сещал как се прави) и такива ми ти работи...

За зъбите, Ели я мажа с Дентинокс, ефекта е, че реве за още и ако може цялата тубичка ще изяде. Иначе продължава с тръшканията и истериите, но забелязвам че основно когато не си е доспала или и се спи. Но най си се тръшка като види свекърва ми щото знае, че ще и угоди, та се надявам като разкарам бабите нещата да си дойдат на мястото.

jam, дано я откриете скоро тая монета, че да не я мислите...

Фоксче, ако сложиш храната в бурканче на Гербер няма ли да мине номера?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2009, 14:28:03 pm »

Фоксче, ако сложиш храната в бурканче на Гербер няма ли да мине номера?

дааа, добра идея. при нас имаше период на ядене само готови буркани, писала съм. тогава почнах да сипвам моите манджи в буркани от Хип и често номерът минаваше. добре е да се пробва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #17 -: Февруари 09, 2009, 14:31:39 pm »
Благодаря много, още утре ще пробвам  :bighug:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #18 -: Февруари 09, 2009, 14:38:12 pm »
Фоксче, навремето и аз давах Гербер за кратко. Не знам какво слагат вътре, ама Александра така се пристрастяваше, че отказваше всякакви други пюрета - домашни, хипски, сънвалски, всякакви. Ама и аз инат -  оставих я хубаво да огладнее без да предлагам друго освен предвиденото. Като не иска, слиза от стола и остава без ядене. Та като огладня всичко си дойде на мястото. И оттогава повече Гербер не купих.

Джам, дано скоро да излезе монетката.

Гери, а дано Стефко скоро да пропие от биберон и да си се прибира при кака, мама и тати.

Джази, аз за зъбите освен Дентинокс и Калгел, кат се закучат много нещата давам и панадол или нурофен. Слава богу, скоро не се е налагало.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #19 -: Февруари 09, 2009, 15:04:26 pm »
Джам и Тонино като глътна зъбчето от гребенчето, го набедиха за невинен, а ние живитие свидетили за ... както и да е, не го намерих в памперса, защото аз продължавах поне още месец да следя.

Да ви се оплача, поръчах си пенолатексовата възгланвница от Нани.бг и естествено ми фактурирала 60Х40 която исках, пък ми пратили 30х40. Голям панаир вдигнах, щото моят дзвер от вчера е нещо страшно, само като видя куриера, грабна пакета и го разкъса като някое не видяло... 8O Таз патица, ми казва че щом била разкъсана опаковката, не можела да се направи рекламация. Навях и насях я, че неможе да разбере какво и обяснявам, а в точно в това време докато се обяснявахме, диването счупи поредният телефон, за малко ТВ плазмата, пиеше и плюеше вода, това ни е голям хит. Измъкна кабелите от компютъра, абе тва всичко за 5-10 минути. Изкарах си го на нея, но явно е имало ефект, щото после ми звънна да ми каже, че лично ще се заеме да ми прати точната възглавница.

Сега към мъжките майки въпрос, моето дете от известно време има много, бих каза огромен интерес към пениса си. Маха си памперса и започва да дърпа, незнам боли ли го, сърби ли го или просто е любопитство. Правихме изследвания наред са, да не би защото още не му е отлепен препуциума и това да го дразни. Ще споделите ли, че започна много често да се опипва, досущ като някой дърти вече мъже  8O :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #20 -: Февруари 09, 2009, 15:15:30 pm »
а привет от шаркав Криско :D пипна ни варицелата в последния ден от инкубационния период. ама такава шарка пожелавам на всички - човека има 15 пъпки, само три с връх, колкото да се диагностицира все пак. няма температура, не го сърби, нищо. много се радвам, че я отметнахме така. какви ужасии бях чела...
и понеже нали много говори, та вече си развали българския и ябълката е еппълка. това Baby TV барем на английски го научи.

джам, ще я изходи бе. тя е гладка, без ръбчета. какво може да направи? пък може и фокус да ти е спретнал Марто.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #21 -: Февруари 09, 2009, 15:45:01 pm »
За зъбите - и аз ползвах генгигел и дентинокс.

Фоксче, или оставяш гладна, или както е казала Джам - сипваш друго в бурканче от Гербер. Доколкото схващам проблемът е в каротена, нали? Не отлагай, а ги махни от менюто тези пюрета.
Джам,  ама естествено че Марти е невинен :lol: Ако е застанала под определен ъгъл монетата няма да се види със снимка, да. Затова следиш още известно време. А картофеното пюре не го ли запича?


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #22 -: Февруари 09, 2009, 15:47:09 pm »
manhattan, явно фокус ще да ми е спретнал Марто, щото по снимки я няма монетата в него. хм, преди малко говорих и с една позната рентгеноложка, тя рече, че ако има метална монета в тялото, не може да не се види на снимката, независимо как е застанала... каза, че трябва да "светне" в бяло - независимо дали като диск или като ивица.

Перде, при нас няма голям интерес към пениса, може би защото още сме с памперс, но съм чела доста такива питания из бг-мамма и навсякъде разправят, че е нормално да си опознава органите и да си играе с тях. не бива да се забранява и да се внушава, че това е нещо лошо. не се дължи и на болестен проблем.

via, интересно, но си ака старателно, въпреки картофите. при това - кашави изпражнения. разбихме мита за запичащите картофи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #23 -: Февруари 09, 2009, 16:01:52 pm »
Здравейте и от мен! Успешна седмица ви пожелавам! Здрави бебета и родители!

 manhattan, дано вече да е излязла монетата! стискам палци, че си е притеснение! Нашата мома непрекъснато вади една купа с боб и го разхвърля из цялата къща и все се карам с баща и че и го дава, защото точно от това ме е страх.
При нас на дневен ред са кътниците, много са подути и 4 те, мажа с Дентинокс и давам Панадол, но особен ефект няма. Мисля да питам в хомеопатичната аптека какво биха ми препоръчали и ако има ефект и въобще имат нещо ще пиша пак!
Фоксче, моето дете яде само Гербер и Хип и то- предпочита само манджите с месо. Аз и готвя и сипвам съответно в такива бурканчета и моите манджи също ги яде, но само ако имат месо! Отказа попарата за закуска, отказа Кус- куса, отказа плодовете, от време на време успявам да и дам пак на Хип млечни каши с плодове, въобще... с яденето нещо удрям на камък. ДЕтската кухня беше в ремонт, но един месец преди това пробвахме и опитваше от много малка част от манджите, надявам се от другия месец пак да пробваме там и .... ще видим. Притеснява ме че повечето време е доста запечена...
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #24 -: Февруари 09, 2009, 16:17:20 pm »
Габи, ние хапваме плодовите пюрета на Хип и Гербер, та за запичането - не сме запечени, но сме леко пожълтели. Гледам да редувам Гербер без домати например, отрязала съм любимата й кайсия, та да не взима и от там керотин, но се притеснявам - не може цял живот да кара на Гербер, нали  :(.
Виа, за гладна - сърце не ми дава - тя е на година и месец и е 7,900 кг - слабушка е и като си представя да я оставя гладна и направо притрепервам от ужас. Иначе не я тъпча - като спре, спирам и аз, ама чак пък нищо да не й дам за ядене не мога.
Педре, Исак като дойде в къщи такъв интерес имаше към пишката - само я пипаше, подпипваше, придърпваше, изобщо всякакви опити си правеше с нея, но с време - сега не се и сеща за нея. Казват че интересът е нормален, при него малко закъснял, понеже кой знае какво са правили в дома. Важното е да не му правиш забележка.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #25 -: Февруари 09, 2009, 16:26:05 pm »
Фоксче, това с наливането на домашна манджа в бурканче проработи при нас, случвало се е обаче да не иска и така, защото вижда че бурканчето няма етикет /затри се в миалната :D/. Установих обаче, че не иска храна от една определена купа, която си беше само нейна, дори отказваше да опита изобщо, после си хапваше, преди което като се обръщах с гръб и наливах в буркан. От друга купичка яде, разибра се ако не реши, че не е по вкуса й. И ние като Ана-Неда на Габи постно не ядем, само тиква :)
Та често се случва децата да "стачкуват" заради лъжичка или посуда не по вкуса им. Специално окрасих бурканче с изрязани фигурки, за да й привличат вниманието докато хапва. Може и при вас да има подобен момент  :?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #26 -: Февруари 09, 2009, 16:47:47 pm »
meshko аз лично не зная дете между 2 и половина и 3 години, което да не е такъв кошмар. Марио бабите му не искаха да го погледнат в този период. Аз бях предупредена за това и точно от 2г и 5 мес до 2 год и 11 мес продължи. На 2 години комшийките ме питаха какво му давам на това дете, че е толкова весело и добро. На три пак си беше старото дете. Но през тези 6 месеца само да не направиш нещо както той иска и той веднага правеше нещо, което знае, че не трябва (например тичаше в кухнята и си слагаше ръцете на котлона). И ако искам да направи нещо му го забранявах. Ще мине.

Най-добрата ми приятелка ми беше казала: "ако искаш второ дете правете го преди първото да стане на 2 и нещо, че после до три е такъв ужас, че чак докато стане на 5 не можеш и да помислиш за второ".

На Гербер пюретата са много ситно смляни. Поне плодовите. Пак Марио и до сега не може да яде (пие) нектар или нещо, в което нещо плува. Догажда му се. Дори и от сок от портокал с парченца портокал.

А за пишката - като се махне памперса има един такъв период, когато на момченцата ръцете им са все там (ако дрехите го позволяват). Аз пробвах да му казвам съвсем спокойно да си остави пишката намира, а той се смееше и казваше "сега ще си направя голяяяма пишка". Чаках да мине този период. Даже гледахме едно предаване, където се казваше, че така се кръвоснабдявало и че било полезно... На баща му обаче нещо не му се хареса положението и започна да му прави забележки. Та така се отказа.
« Последна редакция: Февруари 09, 2009, 16:50:17 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #27 -: Февруари 09, 2009, 17:00:44 pm »
Хм, ми той е с памперс още, сваля си го или ако е с боди се мъчи през крачола да си го дърпа човечето. И при нас бащата е повече разтревожен и прави забележка от колкото аз.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #28 -: Февруари 09, 2009, 17:06:19 pm »

Най-добрата ми приятелка ми беше казала: "ако искаш второ дете правете го преди първото да стане на 2 и нещо, че после до три е такъв ужас, че чак докато стане на 5 не можеш и да помислиш за второ".
:lol: Да, абсолютно не мога да си представя, че ще оцелеем ако се пръкне още едно подобно упорито човече като Мия.
Мия от няколко дни пък кара само на сок по цял ден и яде само вечер, не знам какво й става, тя винаги е имала завиден апетит. Аз разреждам сока с вода, за да не прекалява, но защо не яде, представа си нямам. Иначе кипи от енергия.
Гери, стискам палци Стефан да се оправи по-скоро и да си го вземете вкъщи. Не мога да проумея защо в нашите болници правят всичко възможно да скъсят живота на родителите и дори информация не дават.... :(
jam, а казаха ли ти колко време по принцип е нормално да мине докато излезе стотинката?
<br />[link=http:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #29 -: Февруари 09, 2009, 18:08:57 pm »
Слънчева и здрава седмица и от нас!

Да започна с едно въпросче, някой давал ли е Calcarea phosphorica? Ефект?
Изобщо, споделете какво давате при зъбоникнене?

Калкарея, хамомила, ферум незнам кво си  и тем подобни хомеопатични глупости /според мен/ - ефект нулев. Предишната ни педиатърка беше и хомеопат.
Генгигел и Дентинокс, а когато положението става нетърпимо - съответните милилитри Панадол. Прибавям и Долче нанна при истерия - разбирайте блъскане на главата по стената, наядено дървен елемент от детското легло с вадене на трески от устата и в този порядък.
Джази, понеже знам, че живееш някъде към Лагера, в други ден ще ходя до Брачна колегия, та ако искаш прати някой да вземе от Мундисал-а /прехвалено гръцко мазило за венци, което на нас не помогна/. Имам три неотворени опаковки в срок на годност.


Джам, по принцип монетата действително трябва да "светне" - имам приятелка ехографист и от нея знам, че метала свети на рентген. Даже ми разправяше куриозна случка за един гробар по повода...
« Последна редакция: Февруари 09, 2009, 18:21:29 pm от lady_11 »
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #30 -: Февруари 09, 2009, 18:35:38 pm »
Момичета, специални благодарности на всички ви, писали в закованата тема за захранването!!!

Тези седмици ще я проуча основно и май ще почнем и ние по схемата на Бърди, и то към пет месеца и три седмици, защото тогава ще махнем каишите на Емма. Много полезни неща, поднесени синтезирано и наготово, споделен опит и един куп други интересности откривам там! Имам и някакви купени книжки, но, доколкото видях, вие, като модерни майки, следвате точно указанията на Британската Здравна система и материалите, които издава!  :D Ех, тези стари и нови (западни) школи!

Внимавайте с дребните предмети!!! В десети клас на руската гимназия една съученичка (попреминала доста детската възраст) в часа по физика глътна карфица, и то с острата част надолу...Знам само, че я нямаше цяла година на училище, а после се разпиляхме и не съм в час с историята и, но явно не са били добре нещата...

Лека седмица!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #31 -: Февруари 09, 2009, 19:30:48 pm »
Джази, понеже знам, че живееш някъде към Лагера,

В центъра съм, от доста време. Ако имаш път, ще се радвам да се видиме  :D

lb2f
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #32 -: Февруари 09, 2009, 21:17:25 pm »
Джази, понеже знам, че живееш някъде към Лагера,

В центъра съм, от доста време. Ако имаш път, ще се радвам да се видиме  :D

Къде в Центъра, щото офисът ми е в Центъра, до Булбанк и св. Неделя.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #33 -: Февруари 09, 2009, 22:45:38 pm »
За зъбките ползвах/м Панзорал. Не съм и ползвала друго, защото това облекчаваше, но Андрея не е и имала кой знае какви истерии покрай никненето на зъбките.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #34 -: Февруари 10, 2009, 12:39:13 pm »
Голямото завръщане! ... Не се бях вясвала от декември, та вече ми е време да отбележа присъствие за 2009 :)Местихме се в Ст.Загора, ще останем тук до края на годината. Живеем при свекърите и докато свикна с новите усолвия на живот, не ми беше до писане. Видях, че има много за честитене, няма да изреждам поименно, само ще пожелая много, много здраве на всички, нека имат късмет и любов до втръсване ;)!

Ние скоро ще се готвим за рожден ден, та сега съм в трескава подготовка  :lol: Това ми е тръпката в последните няколко и наближаващи дни...

Миналата седмица спрях да кърмя, понеже се наложи да пия антибиотик, бях оставила само сутришното и чат-пат вечерното кърмене, та слава Богу нямам много кърма, но все пак усещам лека болка и бучки в гърдите  :( Дали да не изпия Достинекс-че? Някакви съвети?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #35 -: Февруари 10, 2009, 13:36:08 pm »
Аничко  :hug2: липсваше ми!
Целувки за Вики и бърза адаптация в Стара Загора!
Ей, този град прибави още две прекрасни дами в редиците си!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #36 -: Февруари 10, 2009, 13:58:08 pm »
да поясня за монетата и рентгеновите снимки - може да е полезно и на други в бъдеще.
говорих днес отново с рентгенолог и заедно гледахме снимките. обясни ми, че няма начин да не се види метална монета на рентгенова снимка, независимо как е застанала в тялото. показа ми как силно свети металът на снимките. може да се вижда като черта, като елипса, като диск - но ще се вижда.

та значи, Мартин или ми е направил фокус и е изплюл тайно монетата, или я е изакал още по-тайно или я е смлял с железния си стомах, хихих :) важното е, че се отърва от картофеното пюре. Перде, да видиш след 2 дни принудителна картофена диета как огладня и взе да налита на ядене!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #37 -: Февруари 10, 2009, 14:07:02 pm »
Здравейте мами!
До сега не съм писала в тази тема, но ми се ще да споделя нещо с вас. Става въпрос по скоро за една питанка. Дано не ви се сторя смешна, но какво мислите за урочасването на бебчетата. Вярвате ли в тези неща? Моята бебка ужасно плаче, предимно следобед от 3 до към 7ч. Нищо не я успокоява и аз не знам как да и помогна. Ние с татко й си мислим,че това са колики, защото наистина си ги има. Но всички около нас твърдят, че освен коликите много я урочасваме. Вечер си й измивам лекичко очичките със светена вода, а след къпане всичко се оправя. Спинка си и даже прескачаме храненето в 12ч. и се храним чак в 3. Така ни посъветваха, да не я будим в 12, ако иска да яде в 3,че така или иначе и двете хранения трябва да отпаднат.
Но когато е разстроена, положението е направо страшно. Плаче непрестанно и така се захласва,че чак посинява. А това много ме тревожи и се чувствам безпомощна. А иначе като спи постоянно се гърчи и се присвива, вероятно от коликите. Пропуснах да кажа, че за тях и давам какво ли не- еспомизан и колииф, но не помага.
Как е при вас? Има ли подобни случаи и какво мислите по въпроса?
Дано не съм досадна и ме извинете ако засягам вече разисквана тема
« Последна редакция: Февруари 10, 2009, 14:12:29 pm от everything_possible »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #38 -: Февруари 10, 2009, 14:11:50 pm »
Слънчева седмичка и от нас!
За зъбките аз мажа с Генгигел и давам гранули Камомила. Незнам от тях ли, от чая на Хипп или от Биогая, но имаме напредъксъс спането. От 3 дни спят по добре вечер. Снощи Дани от 11 до 5 без да се събуди, Криси само с 2 будения в полунощ и в 3. Сутринта в 7 се събудих те си играеха кротко в кошарите. Предната нощ беше подобно положението, но обратното. Дано да ни се е свършило коравото безсъние, че вече бях на ръба...
everything_possible , и ние бяхме така от самото начало, но около 5тия месец го израстнаха. Обаждах се постоянно на село една баба да им бае, със светена вода им миех очите, ами поуспокояваха се. Била съм свидетел с голямата ми племенница като беше на 3 годинки, докато си игра, изведнъж прижълтя, започна да повръща, миглите и се заплетоха, опъна се без да мръдне. Заведоха я при една баба да и бае и изведнъж се оправи детето. Лъжа, истина, факта си е факт.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #39 -: Февруари 10, 2009, 14:46:45 pm »
Благодаря Джам, за споделената информация. Тонино не обича картофи, особено под формата на пюре, та такава диета не съм прилагала, дори и при гълтането на зъбчето от гребен. Аз знам, че картофите не запичат. Даже при запек, хемороиди, както и при всякакви стомашно чревни оплаквания като гастрит, колит и т.н. се препоръчва именно на първо място картофи да се консумира.
 
everything_possible Тони, като плачеше нон стоп така, какво ли не ми е минавало през главата, но не посмях да заведа детето при врачки и баячки. Всичко отдавах първо с трудна новородена адаптация, после на колики, накрая на проблеми с коремчето. Стана ясно, че е последното, временна лактазна непоносимост.


« Последна редакция: Февруари 10, 2009, 14:49:38 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #40 -: Февруари 10, 2009, 14:54:34 pm »
Може и да има урочасване (не съм се сблъсквала до сега), но щом се проявява всеки ден по едно и също време изобщо няма да е урочасване. И на тази възраст си е чисто и просто колики. Даваш капки, чайчета ако щеш, разнасяш, топли компреси на коремчето, носене на бебето така че да лежи на долу и ръката ти да е на коремчето, спане върху някой по корем... Рядко помага нещо, но поне знаеш че опитваш, а не стоиш безучастно.

Една позната така вместо да вдигне да гушне детето се почваха едни процедури от миене на очите, палене на клечки и тем подобни и накрая като гушнене детето то се успокояваше... от клечките, според нея. Не съм съгласна. Първо изпробвай всичко и тогава ако видиш, че с нищо не се оправя баячки. Аз си мисля, че едно урочасване изобщо няма да мине с баене от необучен човек.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #41 -: Февруари 10, 2009, 15:02:21 pm »
Момичета, споделете за столчетата за хранене, моля, моля!  :D  Понеже ни предстои да започнем захранването, мисля другата седмица да купим такова нещо, за да не е мъчение храненето. Интересува ме обаче от кой месец и до кой месец най-вече реално ползвахте такава мебел?  :D

Мерси!
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #42 -: Февруари 10, 2009, 15:05:39 pm »
Цитат
Но всички около нас твърдят, че освен коликите много я урочасваме

Това с урочасването ми звучи страшно несериозно. Щом се гърчи докато спи, значи го боли коремчето, демек колики. Василена ти е написала всички трикове, с които можеш да си помогнеш. Можеш и със сушоар да пробваш да топлиш коремчето. Когато гушнеш бебето, колокото и да го боли, то се успокоява от твоята топлина и от прегръдката.

Розичка, аз Алекс я сложих от началото на захранването, тоест на 5 месеца и 10 дни, но на най-легналата степен.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #43 -: Февруари 10, 2009, 15:10:02 pm »
Тони в столче за хранене направо седнал на 6 м. и половина. До момента (2,3 г) още предпочита да се храни там, макар да проявява интерес към масата и нормалните столове, рядко яде там.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #44 -: Февруари 10, 2009, 15:10:23 pm »
Розичке, аз такова столче не съм купила (много ми два скъпо за двамата да взимам  :oops: ) Храня ги в кошниците за кола, наредени на дивана. Супер удобно ми е, защото и да ходим някъде на гости пак сме с кошниците, не е необходимо да нося и столчета.
http://media.snimka.bg/1861/009976965-big.jpg
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #45 -: Февруари 10, 2009, 15:10:59 pm »
Rozi, Кристина на 5.5 месеца, но ти си прецени как сте със сядането. Тя започна по принцип много рано да сяда. Не съм я ограничавала. Много съм доволна от столчето и смятам това съвременно изобретение за много практично :)
Нашето столче е чиполино Гранд Комфорт, взех го от Вени - страхотно е. Може да се ползва доста дълго, защото е широко, таблата се маха, слагаш на детето коланите и седи на масата с всички като равноправен хранещ се :) Криси много обича така да яде, а не да е изолирана  :lol:

Поздрави на Емма! И на теб, есетествено  :wink:
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #46 -: Февруари 10, 2009, 16:34:00 pm »
everything_possible, не отричам съществуването на урочасване, но във вашия случай едва ли става дума за такова. Имахме една съседка, която колкото пъти погледнеше малката ми сестра, толкова пъти детето след това изпадаше в някакви кризи. Вярвам, че има хора с лоша енергия -аз самата съм го изпитвала върху себе си, но при вас все пак най-вероятно са колики. Не се притеснявай, ще ги израсне детето. Мия плачеше от сутрин до вечер и спеше само по 15 минути. Със сешуарче малко се поуспокояваше пр по-леките, за тежките нищо не помагаше. Но един ден просто спряха изведнъж и детето стана спокойно.
DivaRoza, ние столче за хранене купихме на 7 месеца, тогава вече не й беше удобно в кошницата за кола. Нашето е с 3 позиции, така че аз я слагах в полулегнало положение, защото Мия седна късно. Ползвахме го докъм 2,4г. сега вече въобще не седи там, всъщност не седи никъде -яде права пред телевизора или пред огледалото. Не е правилно, ама на този етап не мога да се преборя с безкрайните й "не-та" на всичко.
<br />[link=http:
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #47 -: Февруари 10, 2009, 16:39:32 pm »
И на тази възраст си е чисто и просто колики. Даваш капки, чайчета ако щеш, разнасяш, топли компреси на коремчето, носене на бебето така че да лежи на долу и ръката ти да е на коремчето, спане върху някой по корем... Рядко помага нещо, но поне знаеш че опитваш, а не стоиш безучастно.
 

Така мисля и аз. Всички трикове съм пробвала, за ръчичките да не говорим, май вече няма отърване от носене на ръце. :lol: Това няма значение, всичко бих направила за да е добре и за да е спокойна. Само че всички мои познати, които също са мами, е на вече порастнали деца,твърдят че от радост и чудене я урочасваме. Не знам дали ще ползвам услугите на "баячките",едва ли, но ми се ще да не съм толкова безпомощна.
Благодаря ви за изказаните мнения, ако има и други, ще ви бъда признателна да ги споделите.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #48 -: Февруари 10, 2009, 16:55:15 pm »
Розичке,
гледай да има позиции на гръбчето. Това според мен е най-важното за столчето.
Жорката много обича да играе на столчето, нареждам играчки върху таблата и детето се занимава дълго време.
Теди не му е такъв фен, но поне се научи да яде там. Имаше период, в който ядеше само права в проходилката. Е, нема такова омазване  :?

everything_possible, аз съм реалист и не вярвам на такива неща. А пък сами да урочасвате детето, това вече ми звучи направо абсурдно. На тази възраст, с любов и грижа можеш само да му помогнеш, не й да му навредиш.
Момичетата вече са ти казали какво да пробваш. Теди беше с ужасни колика, а сешоарът - най-добрият ми приятел  :lol:

lb2f
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #49 -: Февруари 10, 2009, 17:32:20 pm »
everything_possible, това определено са си колики и рано или късно ще минат. Това с урочасването ми звучи несериозно...

DivaRoza, ние столче взехме Ели като беше на 6 - 7 месеца, преди това я хранех в кошницата за колата. Това което трябва да гледаш е лесно да се почиства (нашето е мушамяно изцяло и както се казва и с маркуча мога да го измия ;) ) и другото което е много важно да има колани и през раменцата, не само през кръста, за да не тръгне да се изправя и да падне. Иначе, нашето столче няма положения на гръбчето и не са ни липсвали...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #50 -: Февруари 10, 2009, 18:46:17 pm »
Точно родителите да урочасват детето ми се вижда доста несериозно.Чужди хора-да,но близките не.Моята Ива е с ярко сини очи които казват че хващали уроки.Единственото което съм правила е след разходка и измивах 3 пъти очичките със студена вода и то по настояване на баща и който много вярва в тези неща.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #51 -: Февруари 10, 2009, 18:51:52 pm »
everything_possible имахме една баба в градинката, когато Марио беше бебе. Беше много стара, ама все при бебетата сядаше и казваше "Като ти реве така детето направи му едно кръстче на челцето против Уроци" и казваше да си близнеш пръста и с него да нарисуваш кръстче на челцето. Така ако са уроки щяло да мине и щяло да се успокои детенце. Тогава нашите вече бяха "големи" (над 3 месеца) и обикновено се успокояваха като им обърнеш внимание и "Уроците минаваха". Нищо не ти пречи да му направиш едно кръстче. Вържи червен конец. Но много по-важно е ти да се успокоиш :)
Марио е ревал така от недоспиване. Като се преумори и реве, реве докато не го изкъпем или му дадем да яде. Тогава се успокояваше и заспиваше.
Защо не пробваш с някоя играчка, която пее тихо. Ако спре да плаче за малко и се загледа в играчката, явно е нещо такова. Не го боли, а се дразни от нещо.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #52 -: Февруари 10, 2009, 19:13:57 pm »
Я аз да попитам тук. Разглеждам пюретата и се чудя
1. какво е модифицирана скорбяла?
2. растително масло от рапица - то ли е за предпочитане или слънчогледовото?
3. броколите и пащърнака не са много традиционни у нас, а гледам в много пюрета ги има. Имат ли нещо по-полезно от нашите си неща?
4. някой пробвал ли е българските пюрета на Мандев, ам-ам, бебе и какво ви е мнението за тях. Аз гледах едно на Ганчев - беше покъртително (пюрето от моркови и картофи съдържаше ябълки, домати, олио, сухо мляко и... ннам-кво-си).
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #53 -: Февруари 10, 2009, 21:10:21 pm »
Я аз да попитам тук. Разглеждам пюретата и се чудя
1. какво е модифицирана скорбяла?
2. растително масло от рапица - то ли е за предпочитане или слънчогледовото?
3. броколите и пащърнака не са много традиционни у нас, а гледам в много пюрета ги има. Имат ли нещо по-полезно от нашите си неща?
4. някой пробвал ли е българските пюрета на Мандев, ам-ам, бебе и какво ви е мнението за тях. Аз гледах едно на Ганчев - беше покъртително (пюрето от моркови и картофи съдържаше ябълки, домати, олио, сухо мляко и... ннам-кво-си).

1. Това, мисля е генномодифицирано нишесте. Къде го видя, на детско пюре?
2. Знам, че е по евтино. Често добавят рапично масло в слънчогледовото олио и затова при пържене мирише на риба. Ама дали е по-полезно, не знам  :oops:
3. Броколите може и да не са толкова традиционни, но са много полезни. А пащърнака си е съвсем традиционен, купувам от бабите на пазара.
4. Български пюрета не давам.

Сега поздрав за всички родители на двегодишни деца  :lol: Откъс от книгата "Как да приучим децата си към дисциплина":

Цитат
Как да овладявам желанието си да напердаша двегодишното си дете, когато се държи наистина непоносимо и ми къса нервите?

Добре дошли в клуба на родителите! Всички родители на двегодишни деца познават тези пристъпи на гняв. Опитайте по следния начин.
Затворете се в стаята си, вземете една възглавница и започнете да удряте с нея по леглото, изразявайки на глас целия яд, който изпитвате към детето си. Ако то не може да ви чуе, викайте. Ако, напротив, има опасност да ви чуе, изразявайте гнева си мълчаливо, без да произнасяте думите на глас. Ще се изненадате от облекчението, което ще изпитате, като излеете чувствата си. Едно е сигурно - за да се освободите от тях, не е достатйчно да мълчите и мислите. Прекият и примитивен начин - удрянето с възглавница по леглото - може да ви донесе истинско успокоение.

На този етап ми е смешно, но съм сигурна, че ще дойде време, когато ще ми се иска да го направя  :lol:

lb2f
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #54 -: Февруари 10, 2009, 21:22:56 pm »
Я аз да попитам тук. Разглеждам пюретата и се чудя
1. какво е модифицирана скорбяла?
2. растително масло от рапица - то ли е за предпочитане или слънчогледовото?
3. броколите и пащърнака не са много традиционни у нас, а гледам в много пюрета ги има. Имат ли нещо по-полезно от нашите си неща?
4. някой пробвал ли е българските пюрета на Мандев, ам-ам, бебе и какво ви е мнението за тях. Аз гледах едно на Ганчев - беше покъртително (пюрето от моркови и картофи съдържаше ябълки, домати, олио, сухо мляко и... ннам-кво-си).

стига бе, хора - па има Гугъл, най-малкото.

1. http://en.wikipedia.org/wiki/Modified_starch
"модифицирано" не значи непременно "генетично модифицирано".

2. рапичното олио се счита по-подходящо за бебета. в пюретата на Семпер за най-малките има само рапично олио. някоя от немските мами беше писала преди време за това - че в Немско препоръчват да се готви за бебета с рапично олио.

3. броколите и пащърнака са много полезни и не е вярно, че не са нашенски зеленчуци. броколи е готвила още баба ми навремето, а пащърнак си е толкова типична подправка за супа, че няма накъде. по принцип, идеята е храната да е разнообразна и балансирана в крайна сметка. не можеш да избереш един продукт, щото е най-полезен от всички и само с него да храниш, нали? така че, търсенето на "по-полезни" зеленчуци е малко безсмислено. всички си имат своя принос, най-малкото към вкуса и разнообразието.

4. аз също не бих рискувала никога с българско бебешко пюре.
« Последна редакция: Февруари 10, 2009, 21:24:36 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #55 -: Февруари 10, 2009, 22:29:28 pm »
Дива розичке,
Вероника ползва столчето за хранене от 6м. директно седналото положение. Най-много оценявам следните екстри: сгъваемо (подходящо за малки жилища, материята е лесна за почистване, има голям джоб за лигавници, кърпи и т.н, има под-седалка от мушама (таква, която се маха, когато детенцето поотрасне иму стане тясно), различни нива на височина, колани с лесно закопчаване.

Я аз да попитам тук. Разглеждам пюретата и се чудя
3. броколите и пащърнака не са много традиционни у нас, а гледам в много пюрета ги има. Имат ли нещо по-полезно от нашите си неща?
4. някой пробвал ли е българските пюрета на Мандев, ам-ам, бебе и какво ви е мнението за тях. Аз гледах едно на Ганчев - беше покъртително (пюрето от моркови и картофи съдържаше ябълки, домати, олио, сухо мляко и... ннам-кво-си).

Броколите и пащърнака са си полезни така или иначе, но хич да не, ама разнообразието което предлагат като вид пюре си е голяма екстра, като изредя всички налични видове.
БГ пюрета не съм пробвала. Изключение прави на ОVKO плодово с извара, но го отказах, защото има добавена захар.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #56 -: Февруари 11, 2009, 00:04:38 am »
everything_possiblе, не съм чувала досега урочасване от родители. Всички родители се радват на децата си, това си е съвсем нормално. Може би ние тук малко повече (или доста повече).

Мими, рано или късно ще трябва да купиш столчета. До кога мислиш, че ще можеш да ги храниш в кошниците за кола.
Иначе столче ползваме от самото начало на захранването, та и до сега. Нашето може да се регулира на височина и сега така съм го нагласила, че да "сяда" Андрея с нас на масата. Освен което е споменато да е мушамяно (ако не, става и с някаква калъфка, която да се слага и пере често), на нашето не са нужни каиши защото таблата се мести навътре и навън и в най-вътрешната позиция детето не може да мръдне почти. Отделно, че почти не пада храна така. Другото, което мога да препоръчам е да се сваля таблата или поне част от нея, да може да се мие директно на мивката. Нашето е и с много голяма табла и не може да пуска храна отстрани.
Първо бяхме купили дървено, което после се трансформира на стол и масичка, но табличката е прекалено малка. Абсурд да оставиш детето само да яде на нея след време.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #57 -: Февруари 11, 2009, 07:28:36 am »
Дива роза, до 8-месечна възраст я хранех в шезлонга - хем ми беше и по-лесно, че я хранех полулегнала и не можеше да ми "бяга". После обаче като седна храненето в шезлонга беше кошмар и купих столче. Много съм доволна - неоценима вещ е.
За броколите - казват че са много полезни, но моята ги отказва категорично под какъвто и да е предлог.
За носенето на детето - ами и аз я носех докато бяха коликите - друго спасение нямаше, ама чак пък за урочасване - вижда ми се нереално.

Да се отчета за пробата с детска кухня в бурканче Гербер - пълен крах, абсолютен и непоколебим отказ да яде не само Ози-то, но и Гербера след това. Докато я накарам да хапне лъжичка за да види че е Гербер голям зор видях. Намислила съм нова стратегия - оставям я на спокойствие за седмица и пробвам пак. Стискайте ми палци.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #58 -: Февруари 11, 2009, 07:55:30 am »
Добро утро на всички!
Розичка подхвана темата за столовете за хранене и аз да добавя и следното питане,
някое детенце ползва ли подобен или ТОЗИ стол за хранене?
Има и на Fisher price два сходни модела- ЦЪК 1 и ЦЪК 2.

 :flower:Благодаря предварително за споделените мнения!

Фокси  yahoo_17късмет след седмица!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #59 -: Февруари 11, 2009, 08:45:36 am »
ние, все още го ползва- втория вариант на Фишър Прайс
и Мона на Цвети го ползва известно време- много е доволна
за хора с малко място вкъщи като нас е пИрфектен, сега сме го вързали на единия стол и тя си знае мястото като сядаме да ядем, възможно е вече на нашата възраст просто да сложиш детето без таблите до масата и то си хапва редом с вас и се чувства доволно и щастливо  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #60 -: Февруари 11, 2009, 08:52:06 am »
мда, който има маса и столове :lol:
сега сериозно, една приятелка има, но не на фишър прайс, а по скоро нещо като първия модел. Не беше много доволна, защото не бил стабилен, т.е. ако детето е по буйничко може и да се обърне.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #61 -: Февруари 11, 2009, 09:04:19 am »
И ние имаме втория модел на фишър прайс. Доволна съм, удобно е, става перфектно и за пътуване, само дето трябва да е наистина прикрепено към стол. Опитът ми да оставя Валери в него на дивана завърши с падане 8)


*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #62 -: Февруари 11, 2009, 09:23:41 am »
everything_possible, не ми се вярва да е урочасване, да се върна малко на предната страница, че от вчера ми се ще да го напиша, ама все не ми остава време. по- скоро детето е по- емоционално и срещите с хора го карат да преживява, и как да изрази емоциите - ами с плач. същото го наблюдавам и при моето зверче. още от мъничка, може би 2-рия месец. след гости, особено когато са хора, които тя не "познава" и които нямат правилен подход,да я оставят тя да свикне с тях и тогава да й обърнат внимание (това вече като стана разбиращо човече), цяла нощ ревове, търси биберона, вземаме я при нас и тогава кротясва. моето мнение е, че просто има по- емоционални деца, които трудно преживяват срещите с хора ;) може и да греша за твоя случай, но не пречи да се замислиш, дали няма нещо общо.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #63 -: Февруари 11, 2009, 11:38:33 am »
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/images/chicco_polly_2in1_manhattan-copy.jpg
това е нашият стол за хранене, много съм доволна от него, стабилен е, удобен, лесен за почистване, има три позиции на облегалката, табла, която се маха, отделно още една малка табла-поставка, ако храната е топла да я далеч от детето, има 5 положения на височината, на задните крака е на колела, които имат спирачка. Купихме го когато Елица беше на 7 месеца, дотогава храненето беше кошмар,аз я държа на коленете си, а тя рита лъцицата и ставаме в пюре от горе до долу и двете. Тогава след хранене трябваше едва ли не да влизаме в банята и двете. Аз ставах живата вода, докато се боря с нея да яде, не че сега е по-лесно. Сега пък има друг проблем, седи известно време в стола, после й омръзва и иска да слиза и да се разхожда, но понякога има моменти , в които си седи спокойно по доста време.

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #64 -: Февруари 11, 2009, 13:15:05 pm »
Васи, ами мисля още доста време да си ги храня в тях. Кошниците ни са до 13кг, а това означава годинка и нещо. Пък за р.д. ако си съберат парички може и да им купим столчета  :lol:
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #65 -: Февруари 11, 2009, 14:02:34 pm »
Ние от скоро сме с такова столче за хранене:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/57_443/products_id/4324
Родих се. Преди това ползвахме Чико и още на първата лъжица Калоян ставаше или започваше да се гърчи да се измъкне от коланите. Храненето беше кошмар. Сега си седи с нас на масата, докато се храним и рядко протестира. Много удобно се сгъва и става за пътуване.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #66 -: Февруари 11, 2009, 14:41:05 pm »
Васи, ами мисля още доста време да си ги храня в тях. Кошниците ни са до 13кг, а това означава годинка и нещо. ...

А те дали ще са на същото мнение  :wink:. Шегата настрана, но още малко ще искат да започнат да се хранят сами с лъжицата. Отделно е хубаво все пак детето да е седнало удобно, а не да е полулегнало. Знам, че са доста пари, но храненето в шезлонг/кошница за кола, изобщо не е удачно според мен. Иначе ти в кошниците може и до две годишни да успяваш да ги натъпчеш в тях.
Отделно, че като съберете пари за РД, ще се наложи да купувате столчета за кола от следващата категория. Да не е и по-рано даже, още малко и няма да искат да се возят в тези полулегнали столчета, без да гледат какво става навън.

Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #67 -: Февруари 11, 2009, 14:52:14 pm »
Аз да се отчета, че Стефко вече е на креватче, а не в кувьоз, ама диването продължава да отказва да яде от биберон и почвам да се чудя това нормално ли е...  :? Иначе ми обясниха, че няма да го изпишат докато не се научи да се храни от шише и аз съм изпаднала в тих ужас, че това обучение може да продължи дълго, а аз си искам детето и взех да си мисля дали пък аз няма да мога да си го науча сама да се храни... Та в общи линии ей такива неща ме занимават в момента. Иначе утре се надявам да си го видя, че днес главната я нямало, а само тя можела да разреши свиждане.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #68 -: Февруари 11, 2009, 14:55:31 pm »
Василена, а защо си мислиш че сега ядат полулегнали? Не е хубаво да се говори наизуст, без да си видяла... Пък и нас като че ли в специални столчета са ни хранили. Предпочитам да дам парите за качествена храна, отколкото за стол, в който няма да има какво да ядат.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #69 -: Февруари 11, 2009, 15:03:29 pm »
Момичета, супер сте, както винаги!!!  :D Благодаря на всички ви за отговорите! Нямах представа, разбира се, за всичките детайли, за които споменавате! Откъде пък и да ги знам тези неща?! Ще внимавам и ще оглеждам хубаво за всички неща, които споменавате:материята, позициите, коланите и т.н.  :D

При нас проблемът е, че Емма два месеца не си е движила свободно крачетата, защото е в колани, но вече започнахме да я раздвижваме и ги сваляме за по няколко часа на ден. Нямах представа, че едно пет месечно бебе може да усеща и разбира какво се случва с него - тя направо се залива от радост, когато ги сваляме и плаче с истински сълзи, като ги слагаме пак коланите. Бебетата са много интелигентни емоционално! Но това вие си го знаете!  :D Явно, ще и трябва време да навакса движенията с крачетата и особено с лявото, защото все още няма идея как да го движи и какво да го прави. Но ще свикне, важното е, че това лечение се оказа подходящо и успешно за нея. Първоначално явно ще се храним и ние в кошницата, но искам да купим още в началото столчето, за да е на разположение, когато стане готова за него.

И днешния ден съм го отделила  да разглеждам темите за захранване, които са супер полезни! Това е предимството за всички нас сега, че можем да черпим като едни готованки всичко сдъвкано и смляно!  :D

Лек ден на всички!  :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #70 -: Февруари 11, 2009, 15:12:19 pm »
Гери  :hug2:, браво на Стефко!Юнак е той!Вече на креватчеее!
Гери ще се научи мило, може още малко сила да му трябва.
Какво казват педиатрите, защо може да отказва?.

Момичета  :flower:Благодаря са споделените мнения!
Днес ходих до Джъмбо да ги видя на живо, тези столчета за които питах.
Давата варианта на Fisher price не са лоши но седалката ми се вижда малка с
оглед на това че Миташун едър върви!
Имаше модел на KidsKit който не съм срещала в нета,и той най-много ми хареса,
именно поради това че седалките са 2 и за малко и за по-голямо дете!
Още малко ще помисля им ще преценя!

Ехаааа  :hug2: Розичке, Розичке, да нацелуваш Еммата, така ме стопли разказа ти!
Нека се залива от смях, нека всико бъде само лош спомен!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #71 -: Февруари 11, 2009, 15:36:30 pm »
Мише, Стефания по последни данни от днес е 14 кг и преспокойно се събира в столчето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #72 -: Февруари 11, 2009, 15:47:48 pm »
милата душичка Емма...

добре, че лечението действа, Роза. това ще ви даде сили да надживеете сълзичките от слагането на коланите...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #73 -: Февруари 11, 2009, 16:38:27 pm »
Василена, а защо си мислиш че сега ядат полулегнали? Не е хубаво да се говори наизуст, без да си видяла... Пък и нас като че ли в специални столчета са ни хранили. Предпочитам да дам парите за качествена храна, отколкото за стол, в който няма да има какво да ядат.

За второто си права. А за първото, все пак сме ползвали кошница за кола и знам как изглежда. Аз просто давам съвет като човек, който е минал по пътя. Никакви лоши помисли или да се заяждам. Съжалявам, че така е прозвучало.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #74 -: Февруари 11, 2009, 16:45:33 pm »
mimi26, като поотраснат децата, ще почнат да се хранят сами или поне да се учат на това. ще трябва масичка, на която да се сложи купичката, детето да бърка, маже и цапоти... това в столчето за кола не може да стане.

а кошниците са до 13 кг, но това е малко условно. ако детето е дългичко и главата започне да се подава над горния ръб на кошницата или краката започнат да са твърде свити - време е за столче. Мартин бееш така - 10 кг, но на дължина не се събираше в кошницата.
« Последна редакция: Февруари 11, 2009, 16:47:14 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #75 -: Февруари 11, 2009, 18:19:32 pm »
mishanta,нашия стол е аналогичен на тези, от които ти се интересуваш. На САМ е, ето така изглежда. http://family-bg.com/prX_2513.htmАз съм много доволна, още си го ползваме, а Юлия е над 16 кг вече, така че за дупето не се притеснявай. За Александра още не го ползвам, отскоро се захранваме, но за сега в кошницата за храна, защото за ползването на такъв стол е необходимо детето да седи стабилно. В тая връзка, mimi26, добре че са ти кротки децата, защото моята още от сега прави мост и иска да излиза от стола. Тя върви едричка, макар и не толкова като кака си и явно и е тясно в него.Точно по тая причина писах миналата седмица, че ще я слагам в стола на сестра и който група 0+,1 веднага щом купим на Юлка нов.



*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #76 -: Февруари 11, 2009, 18:55:44 pm »

Това е нашия стол. Изключително съм доволна , защото долната част става на масичка, а на столчето се маха табличката и става до по-късна възраст.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #77 -: Февруари 12, 2009, 11:36:54 am »
Здравете мили мами. :D
И от нас едно пожелание за хубава и здрава седмица.
Живот и здраве,вече редвно ще се записваме при вас,Алекс е вече по-добре ,рефлук поспнно намаля ,само имаме проблеми с захранването.
но с времето и това ще преодолеем. :D
В момента най-голям помощник е проходилка,там е права и повърща по-малко.
И аз вече отново ще мога да съм сред вас. :D
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #78 -: Февруари 12, 2009, 13:20:23 pm »
Нещо много ми се понасъбра напоследък - като ангажименти де, не че се оплаквам... ама от 2 седмици около нас тече поредната история за осиновяване. Наши близки кандидатстват .... и си мисля за пореден път колко е важно да вършим нещата навреме... ама карай
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 15:45:12 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #79 -: Февруари 12, 2009, 13:41:17 pm »
здравейте ,ние вече сме си в България. :D

Гери,браво на мъничето,сега му пожелавам бързо да се научи да папка с шише,за да е в прегръдките ти у дома!

DivaRoza,нашето столче е като на Fia и аз съм много доволна от него.Тя ти е описала подробно функциите.Жори яде само в него ,също така е в него и когато ние вечеряме,много работа ми върши.
Иначе го сложих за първи път в него на 5м. и 13 дни - тогава започнах захранване.

За кошниците - нашата кошница до 13 кг. е толкова тясна,че Жори едва изкара в нея до 7м. и му взехме стол от 9-18кг.Сега е 11кг. и 80 см . ,но е абсурд да седне в нея.



<br />
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #80 -: Февруари 12, 2009, 15:52:33 pm »
Гери, аз от опит знам, че акушерките много бързо се отказват да ги хранят с биберон. В симсъл като то започне да плюе, трябва малко повече настоятелност за да свикне, а те просто нямат това в еме или не им се разправя не знам, но се отказват и дават дозата със сонда. Това даже и на Алекс са го правили в мое присъствие. В началото като се захранваше и трябва да изяде 40 мл. например аз се мъча и едвам изяде 10-15 мл. за 40-50 мин. и те хоп бам в устата със сонда остатъка. След това съм ги виждала на други бебета, на които майките им не ходят на някое дневно хранене и те пак чрез сондата. Просто на детето така му е по лесно, някои деца свикват бързо, други има трябва време. Но определено ще има разлика след като махнат сондата, тогава ще яде много по-бързо.
Инфото за столчетата много ми е полезно, то ни е рано,у но живи и здрави другия, по другия месец и ние ще купуваме.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #81 -: Февруари 12, 2009, 16:19:08 pm »
Гери дано бързо се науЧи Стефко да пие от шише ,а и може в болницата там да им е по-удобно със сондата за мед. сестрите  ,а като се прибере в къЩи няма да има друг наЧин и Ще се науЧи ,след 2,3 пропуснати ядения .Дано да си го вземете по-бързо ...

Мими26  имам една идея за тебе ,но първо ,Ще се допитам до няколко Човека ,тъй като аз не се прибирам за бг ,а ако беше казала за столЧета Зорито наскоро се прибра в бг и можеше тя да ти донесе  ,но Ще видя какво мога да направя по въпроса ...Става въпрос за столЧета от магазините на Икеа ,не са последна мода и лукс,нямат положение за гръбЧето за веЧе седнали деца са  ,ама за цената толкова  ,но вършат работа ,аз такова купих за морето тук като ходим да летуваме ...
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 16:30:32 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #82 -: Февруари 12, 2009, 16:59:56 pm »
Гери, аз от опит знам, че акушерките много бързо се отказват да ги хранят с биберон.

Mary, недей така да стряскаш жената, де... знаеш от твоя опит и за болницата, където ти си била. моят опит е по-различен. не съм видяла да пъхат сонда за щяло и нещяло. след като вече беше махнат дихателния апарат, сонда сложиха на сина ми само веднъж за 5 дни - защото беше повърнал. и тогава не мисля, че се налагаше особено, но явно искаха да се застраховат, че ще си изяде дозата - не че им е по-лесно със сондата. така е било и в твоя случай - след като за 50 минути е изяждал 10-15 мл, очевидно не е имал сили да се справи сам. едно хранене с биберон не бива да продължава безкрайно. затова са му слагали сондичка - защото е било по-важно в началото да получи храна, а не да се учи да смуче биберон.

при нас акушерките друго правеха, за да им е по-лесно - пъхат им шишетата в устите, подпират ги с една сгъната пеленка и ги оставят да помпат сами. на това му казват "автопилот". а кой ял, кой спал....

аз имах страшни мъки с техните старовремски шишета и биберони. в къщи, с Авент, направо се родихме и детето почна да яде.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #83 -: Февруари 12, 2009, 17:14:15 pm »
Днес си го видях, пък било то и за 1 минута... А за храненето ми обясниха, че имал слаб или недоразвит сукателен рефлекс затуй се затруднявал с шишето, ама и аз си го мисля това, че им е по лесно да го хранят със сондата и не са достатъчно търпеливи и настоятелни, ама утре ще питам кога смятат да го изпишат и неможели аз в къщи да си го уча да си яде. А и уж ще се учим и да сучим, въпреки че ако остане там още малко, няма да му се наложи.

А да ви се оплача от свекърва ми, тя е още тук с идеята като изпишат Стефко тя да си отиде, а да дойде майка ми. Тя води Ели на ясла и принципно и я взема, оня ден се прибрах по-рано от пътищата и и казвам, че аз ще ида да я прибера, на което тя изръси "и защо така реши" 8O, сякаш трябва да имам специална причина да си взема детето :x . Да не говорим Ели колко е обсебена от нея и мен ме няма за нищо. Вчера Ели се удари и аз я вдигнах да я гушна и онова като взе да пищи и да се гърчи, да я вземе баба и, няма да ви обяснявам как се почуствах... Ако не изпишат Стефко скоро и не сменим бабите, незнам какви ще ги свърша или наговоря. Предния път не съм изпадала в следродилна депресия, ама сега имам всички шансове да ми се случи. Сори, пак ви се наоплаквах, ама много ми се насъбра...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #84 -: Февруари 12, 2009, 17:45:38 pm »
Зори добре дошла  2bg у дома!
Вече бях започнала да се притеснявам къде се загуби!

Гери има и такива моменти, дано пуснат Стефко
и да се успокоиш, прегръщам те!

Митака е с вирус  :? и хрема, уффффф да минава и заминава чееее...


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #85 -: Февруари 12, 2009, 18:54:45 pm »
Привет и от нас - Стилияна от снощи и тя с хрема, аман вече...
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #86 -: Февруари 12, 2009, 20:49:05 pm »
А Джам, не съм се изразила правилно, те не я пъхат след като са я махнали, освен ако няма нещо сериозно, просто има един такъв преходен период, в който детето яде и от сонда и от биберон. Това е в самото начало. Права си за пелената, която се подлага,  аз говоря за момента, когато те не  са си изяли храната точно по този начин "автопилот", остатъка им го вкарваха със сондата. Но все пак си зависи и от самата акушерка, в МД имаше само една единствена която вземаше в ръце детето докато го хранеше, за месец и половина друга не видях да го прави. В началото се ядосвах, но после видях, че просто не достига персонал и те нямат физическата възможност да ги хранят всяко едно.
Като махнат сондата много бързо свикват с бибата, че то гладно съ не седи. :lol:
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 20:54:37 pm от Mary »
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #87 -: Февруари 13, 2009, 09:25:39 am »
Да не говорим Ели колко е обсебена от нея и мен ме няма за нищо. Вчера Ели се удари и аз я вдигнах да я гушна и онова като взе да пищи и да се гърчи, да я вземе баба и, няма да ви обяснявам как се почуствах...
Не искам да те плаша, но все едно ме връщаш година назад - когато родих Дара. Нямаше баби в къщи постоянно, но като дойдеха, Исак заприличваше едно към едно на Ели, да не говорим че няколко пъти си стягаше багажа да се изнася при бабите. Мисля, че това е някаква ревност. При нас продължи около 3-4 месеца, на периоди. Вие сте по-малки, може и да е различно.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #88 -: Февруари 13, 2009, 09:49:40 am »
абе незнам дали е ревност, но според мен малките гадинки ни манипулират така. на Деси като й се скараме за нещо и казва - искам бабаааа, а не е гледана от баби. майка ми я вижда на 2м. веднъж, при свекървата я оставаме на 2 седмици за по няколко часа събота или неделя. а онази вечер като се прибрахме от градината и пак правеше някаква беля, та като й скарах искаше да ходела при кака Вили (едната кака от градината), не искала с мен :wink: само дето мен не ме трогва и не й минава номера :lol:
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #89 -: Февруари 13, 2009, 09:59:14 am »


при нас акушерките друго правеха, за да им е по-лесно - пъхат им шишетата в устите, подпират ги с една сгъната пеленка и ги оставят да помпат сами. на това му казват "автопилот". а кой ял, кой спал....

Не знам, ама на мен тази практика ми се струва много по-опасна. Ами като се задави детето и оттам се наруши дишането...и ако няма кой да го погледне в този момент, до какви страшни последствия може да се стигне. Нямам думи, направо 8O
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #90 -: Февруари 13, 2009, 10:21:47 am »
Здравейте и от мен.

Борислава втори ден е на ясла след много тежък тройно мутирал ясленски вирус,който не премина бързо и стигнахме до антибиотик.За сега сме добре само дето цялата фамилия също се разболя в това число и аз,беше кошмарно.
Ние по традиция не ядем в яслата и вчера като първи ден също сме отказали и на обед и следобед,но в 16.30 започнала да вика АМ АМ АМ,но отказала следобедния крем и като я взех ядеше като обезумяла една мекица от стрешното меню,аз бях предвидила такъв развой на нещата и носех пакетче обикновенни бисквити,като ги видя изпадна в истерия разпищя се поиска да държи цялото пакетче на път за вкъщи и сама да си взима но не и се получаваше,при моя опит да и помогна направо се разпищя все едно я убивам.Предполагам,че беше толкова гладна,че се ядосваше,че неможе да се засити толкова бързо колкото и се искаше.Направо луднах прибирахме се половин час и отгоре.Днес даже съм се подготвила с кофичка кисело мляко.Незнам защо така не яде там,вкъщи нямам проблем с яденето,никога не е била злояда.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #91 -: Февруари 13, 2009, 12:13:17 pm »
meshko, абсолютно съм съгласна, че е много опасна тази практика.

Delica, това с глада след вземане от ясла явно е типично, много майки го споделят. приготви се винаги да носиш нещо за ядене като я взимаш. а и първи ден е - нормално е да не яде там. стрес му се вика на това.

има го и елемента на ревност при поява на второто дете. отделно, че бързо научават къде е на баницата мекото. всеки път, когато се скарам на Мартин, той започва да нарежда "Тати да дойде!". щото тати е мекичък и добричък... днес нещо спомена на закуска да дойдела друга майка...

а иначе, моят 2,7 годишен синковец в момента има режим на новородено кърмаче. пие мляко по два пъти на нощ. бебета на 2 месеца вече спят непробудно, но не - ние пием мляко и това е. ако му дадеш вода, започва настойчиво да агитира - "Напавиме маако, хаааайде напавиме мааако!"

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #92 -: Февруари 13, 2009, 12:20:59 pm »
Преслава днес имаше първа среща с голямата игла- вземаха й кръв от вената за да видят на какво се дължи непреминалата жълтеница
много е неприятно, на никой не го пожелавам дете на такава възраст да го подлагат на това
чакам всеки момент резултати и се надявам да няма лоши новини от там
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #93 -: Февруари 13, 2009, 12:23:00 pm »
Гери, ние имахме един такъв период на преадаптация. Аз нали също лежах в болница и след това още веднъж, а после и за раждането и Алекс не искаше да се отдели от баща си. През нощта е спял при него на спалнята, а като станеше нещо, не ми даваше да го гушкам и отиваше при баща си. Понеже теб те е нямало дълго време, тя си избира родител или някой, който е бил близо през цялото време и е свикнала много с него. Това е напълно естествен страх да не изчезнеш пак, не е чак толкова ревност. Сега наблюдавам Алекс, че откакто съм се прибрала само ходи и ме кара да го гушкам, гали се в мен и ме търси почти непрекъснато. Нормално е, малки са още и го има страха да не изчезнеш. Затова се и застрахова с бабата. Ще мине и ще се нагласите една към друга отново. Просто трябва да имаш търпение и ясното съзнание, че ще те отблъсква още малко, но после ще дойде пак при теб. Пожелавам ти скоро да си приберете и Стефко в къщи!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #94 -: Февруари 13, 2009, 12:53:08 pm »
Джами права си за среса,отначало ходехме с кеф и проплакваше само на вратата като я вземеха,но се разболя и я спрях и сега плаче още от двора на яслата,докато я събличам и нищо не я успокоява.Опитвам се да я подготвя от вкъщи как ще ходи при лелите и децата и ще си играе а тя почва да вика не не не и се разплаква,направо драматично,до момета яслата вместо да ми е в помощ май повече ме натовари психически,физически и не на последно място финансово(наложи се да пазарувам доста дрехи с тези 2-3 комплекта дето ми ги искат за преобличане) вкъщи няма такова нещо ходим на гърне и си изкарва деня с един чифт ама разбирам,че в яслата не е само тя ......,освен това лекарства един куп.
Да си кажа още нещо при нас таткото е много зает и се прибира късно работи често и през почивните дни и сега малката е обзета от ТАТИМАНИЯ,по цял ден само ТАТКО ТАТКО ТАТИ ТАТЕ във всякакви варианти.Голяма любов стърже по цяла вечер на входната врата в очакване на татето а като го види целувки прегръдки такава любов  :D а аз бърша ли бърша наа.... дупета признание никакво  :lol: а само това ли е..........

Мини гадна работа,дано да няма проблеми повече.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #95 -: Февруари 13, 2009, 13:38:08 pm »
Мини , дано няма нищо сериозно на Пресито !Жори имаше жълтеница до 40-тият ден и замалко да ни вземат в педиатрията ,но ни се размина.Не исках да давам вода със захар и т.н. ,ма накрая склоних.

Момичета от София ,от къде купихте тортите за РД на дребчовците.Ние скоро ще празнуваме първият РД и започвам да умувам нещата около събитието.Мислех си и аз да я направя,но едвали ще стане толкова красива.Гледам много красоти в сайтовете на различни сладкарници,но като не знам дали са вкусни ,ми се ще да чуя отзиви от опит.
<br />
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #96 -: Февруари 13, 2009, 13:47:20 pm »
Зори, лично аз опитах на едно детско парти тортите на Лагуна. Перфектни са.
Аз направих грешка и поръчах от Неделя, че ми беше наблизо. Голяма грешка от моя страна - цените като на другите поръчкови торти, а на вкус ужасни. Само на картинка го докарват.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #97 -: Февруари 13, 2009, 14:19:24 pm »
Аз живея до цеха на Лагуна в Дианабад, та ако няма да поръчвате от цеха директно, не препоръчвам поръчка от тях - оставят колите с отворени задни врати /те са тип баничарки/ и гълъбите кълват директно от тортите. Може във всяка сладкарска работилница да е така, но това съм го видяла с очите си. Иначе аз поръчах и на двамата от Лагуна - страхотни торти, но ги взех от цеха.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #98 -: Февруари 13, 2009, 14:29:11 pm »
Аз живея до цеха на Лагуна в Дианабад, та ако няма да поръчвате от цеха директно, не препоръчвам поръчка от тях - оставят колите с отворени задни врати /те са тип баничарки/ и гълъбите кълват директно от тортите. Може във всяка сладкарска работилница да е така, но това съм го видяла с очите си. Иначе аз поръчах и на двамата от Лагуна - страхотни торти, но ги взех от цеха.

Картинката е абсолютно същата при много други тортени фирми, да не кажа всички. Да не говорим, че въпросните "баничарки" отвътре изглеждат супер мърляви, поне да слагаха в кутии някакви тортите. Та мисълта ми е - от която и сладкарница да купи човек, това няма да му е спестено.
Иначе и аз харесвам тортите на Лагуна и за наближаващия рожден ден мисля точно от тях да поръчвам - Фоксче, дай го адреса на този склад, че аз съм в Изгрев и ми е близо.
Не препоръчвам две сладкарници за поръчкови торти - Лейди в Дървеница (два пъти сме поръчвали, не ги правят вкусни) и 100 грама сладки (много са им сладки и тежки тортите)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #99 -: Февруари 13, 2009, 14:43:12 pm »
благодаря ви ,знаех си аз,че трябва да питам.Аз си харесах на външен вид една в Неделя,но все не съм попадана на вкусни техни торти .За Лагуна - яла съм еклерова торта там и много ми харесват.
Ще съм благодарна и аз за адреса на склада ,ние сме в Дружба,но има кой да отиде да я вземе.
<br />
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #100 -: Февруари 13, 2009, 14:52:05 pm »
Еклерова с баварски пълнеж - децата си облизаха пръстите.
Цехът се намира тук
http://bgmaps.com/services/links/links.asp?linkkey=63651a47a305634a6230bd5ec1314e78между бл. 59 и бл. 58 - има нещо като малка уличка между двата блока - цехът е в ниските постройки към бл. 59 - до магазина за хранителни стоки. Блоковете са от този тип, дето партерните етажи са с дворчета.
Поръчва се минимум 3 работни дни предварително, като при поръчката се заплаща цената на тортака + кутията /кутиите им обаче са супер отвратителни - едни картонени и големи, никаква работа не вършат освен да пречат/. Ако ще носите тортата в детската градина, си искате и сертификат - издават, иначе в някои детски не ги приемат.
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 14:56:20 pm от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #101 -: Февруари 13, 2009, 15:17:10 pm »
Знам, че е нормално в момента да е привързана повече към баба си. Аз по скоро се дразня на поведението на свекърва ми, както и да е, ще я изтрая още малко.
А иначе днес шефката на отделението в шеги и закачки ми каза, че щели да държат Стефко още една седмица, че да му свършела пътеката. Аз понеделник, ако сериозно го държат само заради пътеката имам намерение да им кажа, че ще се разпиша където трябва и ще си го прибера, щото аман от тия пътеки.  :x

Мини, дано резултатите са добри и да не ви се налагат такива манипулации повече.

Delica, и Ели винаги е озверяла от глад като се прибере, хем там съм убедена, че яде, че и допълнително си проси. А твойта мома като сте я спирали за известно време, сега пак ще трябва да се адаптира на нова сметка и може в това да е проблема. А за боледуването и ние сме така, ама да чукна на дърво сега вече втора седмица ходи без прекъсване. Иначе беше 2 дена на ясла 5 с разстройсто, а последния път и повръщане, та съм заредила у дома с какви ли не прахчета и свещички.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #102 -: Февруари 13, 2009, 15:34:44 pm »
Хайде да се похваля, че тук само се оплаквам. Тонино има вече цели 20 временни млечни зъба. Пфууууууууу най сетне една тегоба по малко, толкова съм щастлива, че ми идва да ви  :bighug:  и :balk_21: подред. И да ви кажа, че откакто проби макар и леко Тонино спи по цяла нощ. Е върти се приплаква, ръкомаха, смее се, но това е от емоциите през деня. Знаех си, че тоз кошмар с никненето на зъбките го тормози много, при все че минимум по 2-3 наведнъж е вадил. Тоз последният беше за сефте единак. :wink: Замислям вече и почерпката по случая. 8)


За тортите, много съм разочарована от тези предлагани в сладкарници Неделя. Горе долу вид имат, но не са кой знае какво, на вкус са поне леки. Ама не се светнах и аз по рано за сладкарски цех Захаро /Поморие/, та все от Неделя се набутвам. :?

Здраве за мало и голямо, леко адаптиране на мъничета-лисичета към братчета и сестричета.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #103 -: Февруари 13, 2009, 16:06:50 pm »
100 грама сладки (много са им сладки и тежки тортите)

обаче пък правят най-красивите торти... :) за мен лично, тортата за първи рожден ден е преди всичко част от украсата на празника и в нея съм търсила основно външния вид. аз поръчах от 100-грама сладки, обясних им точно какво искам да направят (не по каталог) и хората се справиха отлично. това, че са правили нещо по мой проект, не ми струваше пари - цената беше същата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #104 -: Февруари 13, 2009, 17:03:06 pm »
Мини, дано резултатите от изследванията са добри!

Зори, аз също съм на вълна торти... В "Неделя" не можаха да ме впечатлят нито с вкус, нито с дизайн, "100 гр. сладки" наистина правят много красиви торти, но в момента не сме в София и няма как да отида и да си избера/поръчам красотичка...Затова се спрях на "Двете фукли", на вид са много хубави, а и каквото да съм опитала в сладкарниците, не съм оставала разочарована. Така или иначе за 1-ви рожден ден повече ще гледаме , няма да обръщаме внимание на вкус, консистенция и т.н ;)

понеже в момента го разглеждам, ето и сайта:
http://www.2fukli.net/butikovi.aspx?pv=2
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 17:05:27 pm от ani4ka »
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #105 -: Февруари 13, 2009, 17:27:40 pm »
А някой може ли да препоръча цех за торти, но във Варна?Пробвала съм Крамер, но не съм впечатлена - поне за детските торти.
Ще съм ви благодарна някой ако сподели мнение.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #106 -: Февруари 13, 2009, 17:28:40 pm »
Зори,
Лагуна имат и каталог с детски торти. На брой парчета са, като ти казваш колко да е голяма. Имаше много красиви неща, не чак като на 100 гр. сладки, но поне са изпитано вкусни  :eating:

http://www.laguna-bg.com/catalog/index-7.html
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 17:30:20 pm от jazzybaby »

lb2f
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #107 -: Февруари 13, 2009, 17:29:36 pm »
аничка, а от двете фукли как ще поръчваш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #108 -: Февруари 13, 2009, 17:30:53 pm »
И нашата торта беше от лагуна /еклерова с баварски крем/. Ето тази:

Доставиха я в детския клуб непосредствено преди партито и не баничарката не ми се стори нехигиенична.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #109 -: Февруари 13, 2009, 17:46:56 pm »
Мини,
ние ще празнуваме веднъж в СЗ с бабите и след това в Сф с приятелите, понеже така или иначе по това време ще ходим за контролен преглед на Рони. А Фуклите доставят и до други градове, ако правилно съм ги разбрала - цената е 6 лв, цената за куриерска услуга. "100 гр. сладки" доставят за 1 лв/км  8O , като ги питах: "доставката до от Сф до Сз излиза има-няма 400 лв, т.е 5 пъти по-скъпа от самата торта?", те съвсем спокойно ми отговориха - "да"! :)

Иначе тортата, на която съм се спряла е ето тази:
http://www.2fukli.net/gallery.aspx?id=533
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #110 -: Февруари 13, 2009, 17:47:37 pm »
Е, как не съм знаела, че 100 грама сладки правят по "проекти на клиента" :P Не съм се сетила да питам. Аз от тях съм поръчвала най-често, защото преди живеехме до една от сладкарниците им, вярно е, че са страшно красиви, то не бяха самолети, къщи, ски писти - какво ли не сме поръчвали, но не ми е хрумвало да питам дали може аз да кажа какъв да е пълнежът - връчваха ми един каталог с 6-8вида блатове, но всичките са много тежки и сладки. И бонбони много красиви правят, и ах, какви къщички, захарни...ама само да ги гледам, аз обичам по леки сладкиши.

И аз съм се спряла на еклеровата с баварски крем на лагуна + съответната картинка отгоре.

Аничка, писах ти на лични, дали получи?...
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 17:52:17 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #111 -: Февруари 13, 2009, 18:13:13 pm »
И нашата торта беше на лагуна-еклеровата с мечо пух, вхусна и лека торта :)

Абе да се похваля, кака Деси от 10 дни е без памперс вече окончателно, само вечер слагаме :jump12:
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #112 -: Февруари 13, 2009, 19:37:46 pm »
Стефи, кога бе, как, нали до онзи ден не казваше, аз съм изтървала развръзката :) Ами браво на кака Деси.
Ето че си се наместват нещата...
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 19:39:33 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #113 -: Февруари 13, 2009, 20:25:17 pm »
Ами преди 3 седмици ме пита директорката на градината дали искам да махаме памперса, защото били решили на цялата групичка да им ги махат, от 9 деца само едно било без памперс. И така миналия понеделник занесох 5 ката дрехи, 2 от 5 дни ми върнаха по един чивт напикани, събота и неделя продължихме експеримента, тази седмица само един път се е напишкала и така :D Казва си детето, а ако не си е казала като мине около един час, я водя в тоалетната и готово :) За акането няма пропуск, само на тоалетната е.
Като тръгваме навън минаваме първо през тоалетната, за да може да издържи 1-2 часа.

и за протокола, Деси не е седяла никога преди това на гърне (даже нямаме такова), оставяла съм я няколко пъти в къщи след 2г. възраст по гащички, но без успех и се отказах. така че мили момичета явно си идва момента и наистина не е необходимо да си създаваме излищни емоции дебнейки и клечейки с децата на гърнето :wink:
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 20:53:23 pm от StefiZ »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #114 -: Февруари 13, 2009, 20:50:11 pm »
Мини,
ние ще празнуваме веднъж в СЗ с бабите и след това в Сф с приятелите, понеже така или иначе по това време ще ходим за контролен преглед на Рони. А Фуклите доставят и до други градове, ако правилно съм ги разбрала - цената е 6 лв, цената за куриерска услуга. "100 гр. сладки" доставят за 1 лв/км  8O , като ги питах: "доставката до от Сф до Сз излиза има-няма 400 лв, т.е 5 пъти по-скъпа от самата торта?", те съвсем спокойно ми отговориха - "да"! :)

Иначе тортата, на която съм се спряла е ето тази:
http://www.2fukli.net/gallery.aspx?id=533

Да бе, Вальо /шефа на фирмата, един от братята/ от "Двете фукли", ще ти достави торта до СЗ. Как пък не! Ще се прекръстя три пъти ако го направи и то за 6 лева.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #115 -: Февруари 13, 2009, 20:53:38 pm »
А някой може ли да препоръча цех за торти, но във Варна?Пробвала съм Крамер, но не съм впечатлена - поне за детските торти.
Ще съм ви благодарна някой ако сподели мнение.

детските торти на ВИКИ са много хубави
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #116 -: Февруари 13, 2009, 21:04:40 pm »
... така че мили момичета явно си идва момента и наистина не е необходимо да си създаваме излищни емоции дебнейки и клечейки с децата на гърнето :wink:

Тъй, тъй да живеят детски ясли. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #117 -: Февруари 13, 2009, 21:05:21 pm »
Лейди, писах им и ми отговориха, че да- пращат, но ше трябва да си я взема от офиса на спедиторската фирма
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #118 -: Февруари 13, 2009, 22:36:57 pm »
Аз пък говорих лично по телефона и изрично им казах, че искам две торти - една за Сф и друга за Сз. Разпитах преподробно за всичко, като за Сф ми е най-удобно лично да си я получа от сладкарницата на Хр.Ботев. А в Сз няма значение откъде ще си я взема. Виж, озадачава ме това, че спедиторска фирма доставя тортите, защото мъжът ми работи в такава и ме погледна ето така, като го питах възможно ли е и как точно:  8O

 :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #119 -: Февруари 13, 2009, 22:49:39 pm »
Цитат
Здравейте Мария,
Благодарим за добрите думи .Относно доставките извън София цената е същата като в София т.е. 5 лв.без ДДС.Разликата е в това ,че не доставяме до адреса ви а до офиса на спедиторската фирма с която работим и вие си я взимате оттам.Плащането е предварително с кредитна карта или по банков път.
 
Поздрави.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #120 -: Февруари 14, 2009, 13:30:14 pm »
А някой може ли да препоръча цех за торти, но във Варна?Пробвала съм Крамер, но не съм впечатлена - поне за детските торти.
Ще съм ви благодарна някой ако сподели мнение.

детските торти на ВИКИ са много хубави

Не са коректни Вики - за нашия рожден ден заради тях детето ми щеше да остане БЕЗ торта!!!!
дадохме поръчката в сладкарницата няколко дни по-рано,записаха адрес и телефон за доставката, цял ден чаках и като се обадих ми заявиха, че нямат такава поръчка! щеше да има бити ако бях отишла! развалиха ми празника и даже не благоволиха да се извинят! 
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #121 -: Февруари 15, 2009, 10:24:34 am »
Мини, все се каня да те питам и забравям - ти да не мислиш да поръчваш торта от Фуклите?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #122 -: Февруари 15, 2009, 12:57:19 pm »
ахам, даже харесах 5-6 варианта
цените на нашите цехове са подобни, поне ще е нещо, което не предлага всеки цех в града
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит