0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #80 -: Февруари 12, 2009, 15:52:33 pm »
Гери, аз от опит знам, че акушерките много бързо се отказват да ги хранят с биберон. В симсъл като то започне да плюе, трябва малко повече настоятелност за да свикне, а те просто нямат това в еме или не им се разправя не знам, но се отказват и дават дозата със сонда. Това даже и на Алекс са го правили в мое присъствие. В началото като се захранваше и трябва да изяде 40 мл. например аз се мъча и едвам изяде 10-15 мл. за 40-50 мин. и те хоп бам в устата със сонда остатъка. След това съм ги виждала на други бебета, на които майките им не ходят на някое дневно хранене и те пак чрез сондата. Просто на детето така му е по лесно, някои деца свикват бързо, други има трябва време. Но определено ще има разлика след като махнат сондата, тогава ще яде много по-бързо.
Инфото за столчетата много ми е полезно, то ни е рано,у но живи и здрави другия, по другия месец и ние ще купуваме.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #81 -: Февруари 12, 2009, 16:19:08 pm »
Гери дано бързо се науЧи Стефко да пие от шише ,а и може в болницата там да им е по-удобно със сондата за мед. сестрите  ,а като се прибере в къЩи няма да има друг наЧин и Ще се науЧи ,след 2,3 пропуснати ядения .Дано да си го вземете по-бързо ...

Мими26  имам една идея за тебе ,но първо ,Ще се допитам до няколко Човека ,тъй като аз не се прибирам за бг ,а ако беше казала за столЧета Зорито наскоро се прибра в бг и можеше тя да ти донесе  ,но Ще видя какво мога да направя по въпроса ...Става въпрос за столЧета от магазините на Икеа ,не са последна мода и лукс,нямат положение за гръбЧето за веЧе седнали деца са  ,ама за цената толкова  ,но вършат работа ,аз такова купих за морето тук като ходим да летуваме ...
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 16:30:32 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #82 -: Февруари 12, 2009, 16:59:56 pm »
Гери, аз от опит знам, че акушерките много бързо се отказват да ги хранят с биберон.

Mary, недей така да стряскаш жената, де... знаеш от твоя опит и за болницата, където ти си била. моят опит е по-различен. не съм видяла да пъхат сонда за щяло и нещяло. след като вече беше махнат дихателния апарат, сонда сложиха на сина ми само веднъж за 5 дни - защото беше повърнал. и тогава не мисля, че се налагаше особено, но явно искаха да се застраховат, че ще си изяде дозата - не че им е по-лесно със сондата. така е било и в твоя случай - след като за 50 минути е изяждал 10-15 мл, очевидно не е имал сили да се справи сам. едно хранене с биберон не бива да продължава безкрайно. затова са му слагали сондичка - защото е било по-важно в началото да получи храна, а не да се учи да смуче биберон.

при нас акушерките друго правеха, за да им е по-лесно - пъхат им шишетата в устите, подпират ги с една сгъната пеленка и ги оставят да помпат сами. на това му казват "автопилот". а кой ял, кой спал....

аз имах страшни мъки с техните старовремски шишета и биберони. в къщи, с Авент, направо се родихме и детето почна да яде.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #83 -: Февруари 12, 2009, 17:14:15 pm »
Днес си го видях, пък било то и за 1 минута... А за храненето ми обясниха, че имал слаб или недоразвит сукателен рефлекс затуй се затруднявал с шишето, ама и аз си го мисля това, че им е по лесно да го хранят със сондата и не са достатъчно търпеливи и настоятелни, ама утре ще питам кога смятат да го изпишат и неможели аз в къщи да си го уча да си яде. А и уж ще се учим и да сучим, въпреки че ако остане там още малко, няма да му се наложи.

А да ви се оплача от свекърва ми, тя е още тук с идеята като изпишат Стефко тя да си отиде, а да дойде майка ми. Тя води Ели на ясла и принципно и я взема, оня ден се прибрах по-рано от пътищата и и казвам, че аз ще ида да я прибера, на което тя изръси "и защо така реши" 8O, сякаш трябва да имам специална причина да си взема детето :x . Да не говорим Ели колко е обсебена от нея и мен ме няма за нищо. Вчера Ели се удари и аз я вдигнах да я гушна и онова като взе да пищи и да се гърчи, да я вземе баба и, няма да ви обяснявам как се почуствах... Ако не изпишат Стефко скоро и не сменим бабите, незнам какви ще ги свърша или наговоря. Предния път не съм изпадала в следродилна депресия, ама сега имам всички шансове да ми се случи. Сори, пак ви се наоплаквах, ама много ми се насъбра...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #84 -: Февруари 12, 2009, 17:45:38 pm »
Зори добре дошла  2bg у дома!
Вече бях започнала да се притеснявам къде се загуби!

Гери има и такива моменти, дано пуснат Стефко
и да се успокоиш, прегръщам те!

Митака е с вирус  :? и хрема, уффффф да минава и заминава чееее...


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #85 -: Февруари 12, 2009, 18:54:45 pm »
Привет и от нас - Стилияна от снощи и тя с хрема, аман вече...
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #86 -: Февруари 12, 2009, 20:49:05 pm »
А Джам, не съм се изразила правилно, те не я пъхат след като са я махнали, освен ако няма нещо сериозно, просто има един такъв преходен период, в който детето яде и от сонда и от биберон. Това е в самото начало. Права си за пелената, която се подлага,  аз говоря за момента, когато те не  са си изяли храната точно по този начин "автопилот", остатъка им го вкарваха със сондата. Но все пак си зависи и от самата акушерка, в МД имаше само една единствена която вземаше в ръце детето докато го хранеше, за месец и половина друга не видях да го прави. В началото се ядосвах, но после видях, че просто не достига персонал и те нямат физическата възможност да ги хранят всяко едно.
Като махнат сондата много бързо свикват с бибата, че то гладно съ не седи. :lol:
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 20:54:37 pm от Mary »
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #87 -: Февруари 13, 2009, 09:25:39 am »
Да не говорим Ели колко е обсебена от нея и мен ме няма за нищо. Вчера Ели се удари и аз я вдигнах да я гушна и онова като взе да пищи и да се гърчи, да я вземе баба и, няма да ви обяснявам как се почуствах...
Не искам да те плаша, но все едно ме връщаш година назад - когато родих Дара. Нямаше баби в къщи постоянно, но като дойдеха, Исак заприличваше едно към едно на Ели, да не говорим че няколко пъти си стягаше багажа да се изнася при бабите. Мисля, че това е някаква ревност. При нас продължи около 3-4 месеца, на периоди. Вие сте по-малки, може и да е различно.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #88 -: Февруари 13, 2009, 09:49:40 am »
абе незнам дали е ревност, но според мен малките гадинки ни манипулират така. на Деси като й се скараме за нещо и казва - искам бабаааа, а не е гледана от баби. майка ми я вижда на 2м. веднъж, при свекървата я оставаме на 2 седмици за по няколко часа събота или неделя. а онази вечер като се прибрахме от градината и пак правеше някаква беля, та като й скарах искаше да ходела при кака Вили (едната кака от градината), не искала с мен :wink: само дето мен не ме трогва и не й минава номера :lol:
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #89 -: Февруари 13, 2009, 09:59:14 am »


при нас акушерките друго правеха, за да им е по-лесно - пъхат им шишетата в устите, подпират ги с една сгъната пеленка и ги оставят да помпат сами. на това му казват "автопилот". а кой ял, кой спал....

Не знам, ама на мен тази практика ми се струва много по-опасна. Ами като се задави детето и оттам се наруши дишането...и ако няма кой да го погледне в този момент, до какви страшни последствия може да се стигне. Нямам думи, направо 8O
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #90 -: Февруари 13, 2009, 10:21:47 am »
Здравейте и от мен.

Борислава втори ден е на ясла след много тежък тройно мутирал ясленски вирус,който не премина бързо и стигнахме до антибиотик.За сега сме добре само дето цялата фамилия също се разболя в това число и аз,беше кошмарно.
Ние по традиция не ядем в яслата и вчера като първи ден също сме отказали и на обед и следобед,но в 16.30 започнала да вика АМ АМ АМ,но отказала следобедния крем и като я взех ядеше като обезумяла една мекица от стрешното меню,аз бях предвидила такъв развой на нещата и носех пакетче обикновенни бисквити,като ги видя изпадна в истерия разпищя се поиска да държи цялото пакетче на път за вкъщи и сама да си взима но не и се получаваше,при моя опит да и помогна направо се разпищя все едно я убивам.Предполагам,че беше толкова гладна,че се ядосваше,че неможе да се засити толкова бързо колкото и се искаше.Направо луднах прибирахме се половин час и отгоре.Днес даже съм се подготвила с кофичка кисело мляко.Незнам защо така не яде там,вкъщи нямам проблем с яденето,никога не е била злояда.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #91 -: Февруари 13, 2009, 12:13:17 pm »
meshko, абсолютно съм съгласна, че е много опасна тази практика.

Delica, това с глада след вземане от ясла явно е типично, много майки го споделят. приготви се винаги да носиш нещо за ядене като я взимаш. а и първи ден е - нормално е да не яде там. стрес му се вика на това.

има го и елемента на ревност при поява на второто дете. отделно, че бързо научават къде е на баницата мекото. всеки път, когато се скарам на Мартин, той започва да нарежда "Тати да дойде!". щото тати е мекичък и добричък... днес нещо спомена на закуска да дойдела друга майка...

а иначе, моят 2,7 годишен синковец в момента има режим на новородено кърмаче. пие мляко по два пъти на нощ. бебета на 2 месеца вече спят непробудно, но не - ние пием мляко и това е. ако му дадеш вода, започва настойчиво да агитира - "Напавиме маако, хаааайде напавиме мааако!"

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #92 -: Февруари 13, 2009, 12:20:59 pm »
Преслава днес имаше първа среща с голямата игла- вземаха й кръв от вената за да видят на какво се дължи непреминалата жълтеница
много е неприятно, на никой не го пожелавам дете на такава възраст да го подлагат на това
чакам всеки момент резултати и се надявам да няма лоши новини от там
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #93 -: Февруари 13, 2009, 12:23:00 pm »
Гери, ние имахме един такъв период на преадаптация. Аз нали също лежах в болница и след това още веднъж, а после и за раждането и Алекс не искаше да се отдели от баща си. През нощта е спял при него на спалнята, а като станеше нещо, не ми даваше да го гушкам и отиваше при баща си. Понеже теб те е нямало дълго време, тя си избира родител или някой, който е бил близо през цялото време и е свикнала много с него. Това е напълно естествен страх да не изчезнеш пак, не е чак толкова ревност. Сега наблюдавам Алекс, че откакто съм се прибрала само ходи и ме кара да го гушкам, гали се в мен и ме търси почти непрекъснато. Нормално е, малки са още и го има страха да не изчезнеш. Затова се и застрахова с бабата. Ще мине и ще се нагласите една към друга отново. Просто трябва да имаш търпение и ясното съзнание, че ще те отблъсква още малко, но после ще дойде пак при теб. Пожелавам ти скоро да си приберете и Стефко в къщи!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #94 -: Февруари 13, 2009, 12:53:08 pm »
Джами права си за среса,отначало ходехме с кеф и проплакваше само на вратата като я вземеха,но се разболя и я спрях и сега плаче още от двора на яслата,докато я събличам и нищо не я успокоява.Опитвам се да я подготвя от вкъщи как ще ходи при лелите и децата и ще си играе а тя почва да вика не не не и се разплаква,направо драматично,до момета яслата вместо да ми е в помощ май повече ме натовари психически,физически и не на последно място финансово(наложи се да пазарувам доста дрехи с тези 2-3 комплекта дето ми ги искат за преобличане) вкъщи няма такова нещо ходим на гърне и си изкарва деня с един чифт ама разбирам,че в яслата не е само тя ......,освен това лекарства един куп.
Да си кажа още нещо при нас таткото е много зает и се прибира късно работи често и през почивните дни и сега малката е обзета от ТАТИМАНИЯ,по цял ден само ТАТКО ТАТКО ТАТИ ТАТЕ във всякакви варианти.Голяма любов стърже по цяла вечер на входната врата в очакване на татето а като го види целувки прегръдки такава любов  :D а аз бърша ли бърша наа.... дупета признание никакво  :lol: а само това ли е..........

Мини гадна работа,дано да няма проблеми повече.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #95 -: Февруари 13, 2009, 13:38:08 pm »
Мини , дано няма нищо сериозно на Пресито !Жори имаше жълтеница до 40-тият ден и замалко да ни вземат в педиатрията ,но ни се размина.Не исках да давам вода със захар и т.н. ,ма накрая склоних.

Момичета от София ,от къде купихте тортите за РД на дребчовците.Ние скоро ще празнуваме първият РД и започвам да умувам нещата около събитието.Мислех си и аз да я направя,но едвали ще стане толкова красива.Гледам много красоти в сайтовете на различни сладкарници,но като не знам дали са вкусни ,ми се ще да чуя отзиви от опит.
<br />
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #96 -: Февруари 13, 2009, 13:47:20 pm »
Зори, лично аз опитах на едно детско парти тортите на Лагуна. Перфектни са.
Аз направих грешка и поръчах от Неделя, че ми беше наблизо. Голяма грешка от моя страна - цените като на другите поръчкови торти, а на вкус ужасни. Само на картинка го докарват.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #97 -: Февруари 13, 2009, 14:19:24 pm »
Аз живея до цеха на Лагуна в Дианабад, та ако няма да поръчвате от цеха директно, не препоръчвам поръчка от тях - оставят колите с отворени задни врати /те са тип баничарки/ и гълъбите кълват директно от тортите. Може във всяка сладкарска работилница да е така, но това съм го видяла с очите си. Иначе аз поръчах и на двамата от Лагуна - страхотни торти, но ги взех от цеха.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #98 -: Февруари 13, 2009, 14:29:11 pm »
Аз живея до цеха на Лагуна в Дианабад, та ако няма да поръчвате от цеха директно, не препоръчвам поръчка от тях - оставят колите с отворени задни врати /те са тип баничарки/ и гълъбите кълват директно от тортите. Може във всяка сладкарска работилница да е така, но това съм го видяла с очите си. Иначе аз поръчах и на двамата от Лагуна - страхотни торти, но ги взех от цеха.

Картинката е абсолютно същата при много други тортени фирми, да не кажа всички. Да не говорим, че въпросните "баничарки" отвътре изглеждат супер мърляви, поне да слагаха в кутии някакви тортите. Та мисълта ми е - от която и сладкарница да купи човек, това няма да му е спестено.
Иначе и аз харесвам тортите на Лагуна и за наближаващия рожден ден мисля точно от тях да поръчвам - Фоксче, дай го адреса на този склад, че аз съм в Изгрев и ми е близо.
Не препоръчвам две сладкарници за поръчкови торти - Лейди в Дървеница (два пъти сме поръчвали, не ги правят вкусни) и 100 грама сладки (много са им сладки и тежки тортите)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #99 -: Февруари 13, 2009, 14:43:12 pm »
благодаря ви ,знаех си аз,че трябва да питам.Аз си харесах на външен вид една в Неделя,но все не съм попадана на вкусни техни торти .За Лагуна - яла съм еклерова торта там и много ми харесват.
Ще съм благодарна и аз за адреса на склада ,ние сме в Дружба,но има кой да отиде да я вземе.
<br />