0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #40 -: Февруари 10, 2009, 14:54:34 pm »
Може и да има урочасване (не съм се сблъсквала до сега), но щом се проявява всеки ден по едно и също време изобщо няма да е урочасване. И на тази възраст си е чисто и просто колики. Даваш капки, чайчета ако щеш, разнасяш, топли компреси на коремчето, носене на бебето така че да лежи на долу и ръката ти да е на коремчето, спане върху някой по корем... Рядко помага нещо, но поне знаеш че опитваш, а не стоиш безучастно.

Една позната така вместо да вдигне да гушне детето се почваха едни процедури от миене на очите, палене на клечки и тем подобни и накрая като гушнене детето то се успокояваше... от клечките, според нея. Не съм съгласна. Първо изпробвай всичко и тогава ако видиш, че с нищо не се оправя баячки. Аз си мисля, че едно урочасване изобщо няма да мине с баене от необучен човек.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #41 -: Февруари 10, 2009, 15:02:21 pm »
Момичета, споделете за столчетата за хранене, моля, моля!  :D  Понеже ни предстои да започнем захранването, мисля другата седмица да купим такова нещо, за да не е мъчение храненето. Интересува ме обаче от кой месец и до кой месец най-вече реално ползвахте такава мебел?  :D

Мерси!
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #42 -: Февруари 10, 2009, 15:05:39 pm »
Цитат
Но всички около нас твърдят, че освен коликите много я урочасваме

Това с урочасването ми звучи страшно несериозно. Щом се гърчи докато спи, значи го боли коремчето, демек колики. Василена ти е написала всички трикове, с които можеш да си помогнеш. Можеш и със сушоар да пробваш да топлиш коремчето. Когато гушнеш бебето, колокото и да го боли, то се успокоява от твоята топлина и от прегръдката.

Розичка, аз Алекс я сложих от началото на захранването, тоест на 5 месеца и 10 дни, но на най-легналата степен.
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #43 -: Февруари 10, 2009, 15:10:02 pm »
Тони в столче за хранене направо седнал на 6 м. и половина. До момента (2,3 г) още предпочита да се храни там, макар да проявява интерес към масата и нормалните столове, рядко яде там.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #44 -: Февруари 10, 2009, 15:10:23 pm »
Розичке, аз такова столче не съм купила (много ми два скъпо за двамата да взимам  :oops: ) Храня ги в кошниците за кола, наредени на дивана. Супер удобно ми е, защото и да ходим някъде на гости пак сме с кошниците, не е необходимо да нося и столчета.
http://media.snimka.bg/1861/009976965-big.jpg
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #45 -: Февруари 10, 2009, 15:10:59 pm »
Rozi, Кристина на 5.5 месеца, но ти си прецени как сте със сядането. Тя започна по принцип много рано да сяда. Не съм я ограничавала. Много съм доволна от столчето и смятам това съвременно изобретение за много практично :)
Нашето столче е чиполино Гранд Комфорт, взех го от Вени - страхотно е. Може да се ползва доста дълго, защото е широко, таблата се маха, слагаш на детето коланите и седи на масата с всички като равноправен хранещ се :) Криси много обича така да яде, а не да е изолирана  :lol:

Поздрави на Емма! И на теб, есетествено  :wink:
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #46 -: Февруари 10, 2009, 16:34:00 pm »
everything_possible, не отричам съществуването на урочасване, но във вашия случай едва ли става дума за такова. Имахме една съседка, която колкото пъти погледнеше малката ми сестра, толкова пъти детето след това изпадаше в някакви кризи. Вярвам, че има хора с лоша енергия -аз самата съм го изпитвала върху себе си, но при вас все пак най-вероятно са колики. Не се притеснявай, ще ги израсне детето. Мия плачеше от сутрин до вечер и спеше само по 15 минути. Със сешуарче малко се поуспокояваше пр по-леките, за тежките нищо не помагаше. Но един ден просто спряха изведнъж и детето стана спокойно.
DivaRoza, ние столче за хранене купихме на 7 месеца, тогава вече не й беше удобно в кошницата за кола. Нашето е с 3 позиции, така че аз я слагах в полулегнало положение, защото Мия седна късно. Ползвахме го докъм 2,4г. сега вече въобще не седи там, всъщност не седи никъде -яде права пред телевизора или пред огледалото. Не е правилно, ама на този етап не мога да се преборя с безкрайните й "не-та" на всичко.
<br />[link=http:
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #47 -: Февруари 10, 2009, 16:39:32 pm »
И на тази възраст си е чисто и просто колики. Даваш капки, чайчета ако щеш, разнасяш, топли компреси на коремчето, носене на бебето така че да лежи на долу и ръката ти да е на коремчето, спане върху някой по корем... Рядко помага нещо, но поне знаеш че опитваш, а не стоиш безучастно.
 

Така мисля и аз. Всички трикове съм пробвала, за ръчичките да не говорим, май вече няма отърване от носене на ръце. :lol: Това няма значение, всичко бих направила за да е добре и за да е спокойна. Само че всички мои познати, които също са мами, е на вече порастнали деца,твърдят че от радост и чудене я урочасваме. Не знам дали ще ползвам услугите на "баячките",едва ли, но ми се ще да не съм толкова безпомощна.
Благодаря ви за изказаните мнения, ако има и други, ще ви бъда признателна да ги споделите.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #48 -: Февруари 10, 2009, 16:55:15 pm »
Розичке,
гледай да има позиции на гръбчето. Това според мен е най-важното за столчето.
Жорката много обича да играе на столчето, нареждам играчки върху таблата и детето се занимава дълго време.
Теди не му е такъв фен, но поне се научи да яде там. Имаше период, в който ядеше само права в проходилката. Е, нема такова омазване  :?

everything_possible, аз съм реалист и не вярвам на такива неща. А пък сами да урочасвате детето, това вече ми звучи направо абсурдно. На тази възраст, с любов и грижа можеш само да му помогнеш, не й да му навредиш.
Момичетата вече са ти казали какво да пробваш. Теди беше с ужасни колика, а сешоарът - най-добрият ми приятел  :lol:

lb2f
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #49 -: Февруари 10, 2009, 17:32:20 pm »
everything_possible, това определено са си колики и рано или късно ще минат. Това с урочасването ми звучи несериозно...

DivaRoza, ние столче взехме Ели като беше на 6 - 7 месеца, преди това я хранех в кошницата за колата. Това което трябва да гледаш е лесно да се почиства (нашето е мушамяно изцяло и както се казва и с маркуча мога да го измия ;) ) и другото което е много важно да има колани и през раменцата, не само през кръста, за да не тръгне да се изправя и да падне. Иначе, нашето столче няма положения на гръбчето и не са ни липсвали...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #50 -: Февруари 10, 2009, 18:46:17 pm »
Точно родителите да урочасват детето ми се вижда доста несериозно.Чужди хора-да,но близките не.Моята Ива е с ярко сини очи които казват че хващали уроки.Единственото което съм правила е след разходка и измивах 3 пъти очичките със студена вода и то по настояване на баща и който много вярва в тези неща.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #51 -: Февруари 10, 2009, 18:51:52 pm »
everything_possible имахме една баба в градинката, когато Марио беше бебе. Беше много стара, ама все при бебетата сядаше и казваше "Като ти реве така детето направи му едно кръстче на челцето против Уроци" и казваше да си близнеш пръста и с него да нарисуваш кръстче на челцето. Така ако са уроки щяло да мине и щяло да се успокои детенце. Тогава нашите вече бяха "големи" (над 3 месеца) и обикновено се успокояваха като им обърнеш внимание и "Уроците минаваха". Нищо не ти пречи да му направиш едно кръстче. Вържи червен конец. Но много по-важно е ти да се успокоиш :)
Марио е ревал така от недоспиване. Като се преумори и реве, реве докато не го изкъпем или му дадем да яде. Тогава се успокояваше и заспиваше.
Защо не пробваш с някоя играчка, която пее тихо. Ако спре да плаче за малко и се загледа в играчката, явно е нещо такова. Не го боли, а се дразни от нещо.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #52 -: Февруари 10, 2009, 19:13:57 pm »
Я аз да попитам тук. Разглеждам пюретата и се чудя
1. какво е модифицирана скорбяла?
2. растително масло от рапица - то ли е за предпочитане или слънчогледовото?
3. броколите и пащърнака не са много традиционни у нас, а гледам в много пюрета ги има. Имат ли нещо по-полезно от нашите си неща?
4. някой пробвал ли е българските пюрета на Мандев, ам-ам, бебе и какво ви е мнението за тях. Аз гледах едно на Ганчев - беше покъртително (пюрето от моркови и картофи съдържаше ябълки, домати, олио, сухо мляко и... ннам-кво-си).
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #53 -: Февруари 10, 2009, 21:10:21 pm »
Я аз да попитам тук. Разглеждам пюретата и се чудя
1. какво е модифицирана скорбяла?
2. растително масло от рапица - то ли е за предпочитане или слънчогледовото?
3. броколите и пащърнака не са много традиционни у нас, а гледам в много пюрета ги има. Имат ли нещо по-полезно от нашите си неща?
4. някой пробвал ли е българските пюрета на Мандев, ам-ам, бебе и какво ви е мнението за тях. Аз гледах едно на Ганчев - беше покъртително (пюрето от моркови и картофи съдържаше ябълки, домати, олио, сухо мляко и... ннам-кво-си).

1. Това, мисля е генномодифицирано нишесте. Къде го видя, на детско пюре?
2. Знам, че е по евтино. Често добавят рапично масло в слънчогледовото олио и затова при пържене мирише на риба. Ама дали е по-полезно, не знам  :oops:
3. Броколите може и да не са толкова традиционни, но са много полезни. А пащърнака си е съвсем традиционен, купувам от бабите на пазара.
4. Български пюрета не давам.

Сега поздрав за всички родители на двегодишни деца  :lol: Откъс от книгата "Как да приучим децата си към дисциплина":

Цитат
Как да овладявам желанието си да напердаша двегодишното си дете, когато се държи наистина непоносимо и ми къса нервите?

Добре дошли в клуба на родителите! Всички родители на двегодишни деца познават тези пристъпи на гняв. Опитайте по следния начин.
Затворете се в стаята си, вземете една възглавница и започнете да удряте с нея по леглото, изразявайки на глас целия яд, който изпитвате към детето си. Ако то не може да ви чуе, викайте. Ако, напротив, има опасност да ви чуе, изразявайте гнева си мълчаливо, без да произнасяте думите на глас. Ще се изненадате от облекчението, което ще изпитате, като излеете чувствата си. Едно е сигурно - за да се освободите от тях, не е достатйчно да мълчите и мислите. Прекият и примитивен начин - удрянето с възглавница по леглото - може да ви донесе истинско успокоение.

На този етап ми е смешно, но съм сигурна, че ще дойде време, когато ще ми се иска да го направя  :lol:

lb2f
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #54 -: Февруари 10, 2009, 21:22:56 pm »
Я аз да попитам тук. Разглеждам пюретата и се чудя
1. какво е модифицирана скорбяла?
2. растително масло от рапица - то ли е за предпочитане или слънчогледовото?
3. броколите и пащърнака не са много традиционни у нас, а гледам в много пюрета ги има. Имат ли нещо по-полезно от нашите си неща?
4. някой пробвал ли е българските пюрета на Мандев, ам-ам, бебе и какво ви е мнението за тях. Аз гледах едно на Ганчев - беше покъртително (пюрето от моркови и картофи съдържаше ябълки, домати, олио, сухо мляко и... ннам-кво-си).

стига бе, хора - па има Гугъл, най-малкото.

1. http://en.wikipedia.org/wiki/Modified_starch
"модифицирано" не значи непременно "генетично модифицирано".

2. рапичното олио се счита по-подходящо за бебета. в пюретата на Семпер за най-малките има само рапично олио. някоя от немските мами беше писала преди време за това - че в Немско препоръчват да се готви за бебета с рапично олио.

3. броколите и пащърнака са много полезни и не е вярно, че не са нашенски зеленчуци. броколи е готвила още баба ми навремето, а пащърнак си е толкова типична подправка за супа, че няма накъде. по принцип, идеята е храната да е разнообразна и балансирана в крайна сметка. не можеш да избереш един продукт, щото е най-полезен от всички и само с него да храниш, нали? така че, търсенето на "по-полезни" зеленчуци е малко безсмислено. всички си имат своя принос, най-малкото към вкуса и разнообразието.

4. аз също не бих рискувала никога с българско бебешко пюре.
« Последна редакция: Февруари 10, 2009, 21:24:36 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #55 -: Февруари 10, 2009, 22:29:28 pm »
Дива розичке,
Вероника ползва столчето за хранене от 6м. директно седналото положение. Най-много оценявам следните екстри: сгъваемо (подходящо за малки жилища, материята е лесна за почистване, има голям джоб за лигавници, кърпи и т.н, има под-седалка от мушама (таква, която се маха, когато детенцето поотрасне иму стане тясно), различни нива на височина, колани с лесно закопчаване.

Я аз да попитам тук. Разглеждам пюретата и се чудя
3. броколите и пащърнака не са много традиционни у нас, а гледам в много пюрета ги има. Имат ли нещо по-полезно от нашите си неща?
4. някой пробвал ли е българските пюрета на Мандев, ам-ам, бебе и какво ви е мнението за тях. Аз гледах едно на Ганчев - беше покъртително (пюрето от моркови и картофи съдържаше ябълки, домати, олио, сухо мляко и... ннам-кво-си).

Броколите и пащърнака са си полезни така или иначе, но хич да не, ама разнообразието което предлагат като вид пюре си е голяма екстра, като изредя всички налични видове.
БГ пюрета не съм пробвала. Изключение прави на ОVKO плодово с извара, но го отказах, защото има добавена захар.
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #56 -: Февруари 11, 2009, 00:04:38 am »
everything_possiblе, не съм чувала досега урочасване от родители. Всички родители се радват на децата си, това си е съвсем нормално. Може би ние тук малко повече (или доста повече).

Мими, рано или късно ще трябва да купиш столчета. До кога мислиш, че ще можеш да ги храниш в кошниците за кола.
Иначе столче ползваме от самото начало на захранването, та и до сега. Нашето може да се регулира на височина и сега така съм го нагласила, че да "сяда" Андрея с нас на масата. Освен което е споменато да е мушамяно (ако не, става и с някаква калъфка, която да се слага и пере често), на нашето не са нужни каиши защото таблата се мести навътре и навън и в най-вътрешната позиция детето не може да мръдне почти. Отделно, че почти не пада храна така. Другото, което мога да препоръчам е да се сваля таблата или поне част от нея, да може да се мие директно на мивката. Нашето е и с много голяма табла и не може да пуска храна отстрани.
Първо бяхме купили дървено, което после се трансформира на стол и масичка, но табличката е прекалено малка. Абсурд да оставиш детето само да яде на нея след време.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #57 -: Февруари 11, 2009, 07:28:36 am »
Дива роза, до 8-месечна възраст я хранех в шезлонга - хем ми беше и по-лесно, че я хранех полулегнала и не можеше да ми "бяга". После обаче като седна храненето в шезлонга беше кошмар и купих столче. Много съм доволна - неоценима вещ е.
За броколите - казват че са много полезни, но моята ги отказва категорично под какъвто и да е предлог.
За носенето на детето - ами и аз я носех докато бяха коликите - друго спасение нямаше, ама чак пък за урочасване - вижда ми се нереално.

Да се отчета за пробата с детска кухня в бурканче Гербер - пълен крах, абсолютен и непоколебим отказ да яде не само Ози-то, но и Гербера след това. Докато я накарам да хапне лъжичка за да види че е Гербер голям зор видях. Намислила съм нова стратегия - оставям я на спокойствие за седмица и пробвам пак. Стискайте ми палци.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #58 -: Февруари 11, 2009, 07:55:30 am »
Добро утро на всички!
Розичка подхвана темата за столовете за хранене и аз да добавя и следното питане,
някое детенце ползва ли подобен или ТОЗИ стол за хранене?
Има и на Fisher price два сходни модела- ЦЪК 1 и ЦЪК 2.

 :flower:Благодаря предварително за споделените мнения!

Фокси  yahoo_17късмет след седмица!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 09.02- 15.02.2009
« Отговор #59 -: Февруари 11, 2009, 08:45:36 am »
ние, все още го ползва- втория вариант на Фишър Прайс
и Мона на Цвети го ползва известно време- много е доволна
за хора с малко място вкъщи като нас е пИрфектен, сега сме го вързали на единия стол и тя си знае мястото като сядаме да ядем, възможно е вече на нашата възраст просто да сложиш детето без таблите до масата и то си хапва редом с вас и се чувства доволно и щастливо  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит