0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #220 -: Февруари 23, 2009, 17:48:48 pm »
малко встрани от темата за фонда, но се съмнявам, че някой ще откаже да прави инвитро на 44 годишна жена, която си плаща сама процедурата, само защото в наредба някаква пишело нещо...
ами спомнете си за 52 годишната майка на близнаци миналата година само...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #221 -: Февруари 23, 2009, 17:53:28 pm »
БЛАГОДАРЯ ТИ, Ultra и сдружение Зачатие за всичко което правите и сте постигнали за нас.
Ще се опитаме и ние да направим каквото можем.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #222 -: Февруари 23, 2009, 17:59:54 pm »
малко встрани от темата за фонда, но се съмнявам, че някой ще откаже да прави инвитро на 44 годишна жена, която си плаща сама процедурата, само защото в наредба някаква пишело нещо...
ами спомнете си за 52 годишната майка на близнаци миналата година само...
в случай, че Фонда им гарантира прекрасен оборот, за какво да си създават главоболия и риск да им се отнеме лиценза за единични случаи ...
Ще си спазват Наредбите, защото от самофинансиращите се пациенти не им зависи нищо.

Но това наистина е встрани от темата. По важен е Правилника за Фонда. Наредба по-лесно се променя.
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 18:02:32 pm от mmary »
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #223 -: Февруари 23, 2009, 18:07:49 pm »
Jam, за съжаление фактите са следните: прословутата Наредба 28 е от 20 юни 2007г. тя е обнародвана в държавен вестник бр.55 от 6 Юли 2007г. Момиченцата на 52-годишната Зоя Цветкова на 5.11.2008г. са на 1 година и 3 месеца http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=120880, което означава, че нейната ин витро процедура е извършена около ноември-декември 2006г.- много преди да влезе в сила Наредба 28. Тогава най-вероятно е нямало такива възрастови ограничения.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #224 -: Февруари 23, 2009, 18:13:45 pm »
И текстът за  „липсващ или ограничен яйчников резерв със стойности на ФСХ повече от 12.5 mIU/ml” ми се струва, че трябва да отпадне, или поне да се увеличи границата. Все пак, процедури се препоръчват със собствени яйцеклетки и при стойности над 12.5, особено при млади момичета. В много западни частни клиники има такова ограничение, защото гонят висока успеваемост. Един държавен фонд не е с комерсиална насоченост. Ако една жена забременее от четвърти или пети опит, а фондът е помогнал за първите три опита, то успехът пак може да се отчете до много голяма степен като заслуга на фонда.
Ако лекар в която и да е друга област на медицината каже на пациент „Ти си много зле, няма да се занимавам с тебе, защото ще ми свалиш успеваемостта”, всички биха го намерили за нередно.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #225 -: Февруари 23, 2009, 18:48:48 pm »
Ако лекар в която и да е друга област на медицината каже на пациент „Ти си много зле, няма да се занимавам с тебе, защото ще ми свалиш успеваемостта”, всички биха го намерили за нередно.
Струва ми се, че и в тази "област на медицината" е морално престъпление да направиш подобен коментар. Не знам на изуст ХИпократовата клетва, но... :?
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #226 -: Февруари 23, 2009, 19:09:34 pm »
малко встрани от темата за фонда, но се съмнявам, че някой ще откаже да прави инвитро на 44 годишна жена, която си плаща сама процедурата, само защото в наредба някаква пишело нещо...
ами спомнете си за 52 годишната майка на близнаци миналата година само...

Ами колкото и да не ти се вярва на мен са ми отказали вече.
Аз не се сърдя на доктора дори съм доволна че в клиниката се спазват нормативните актове. Ако аз бях на негово място щях да направя същото. Той не е виновен, че виждането на министъра на здравеопазването е такова и е въведоно това дискримационно ограничение. А относно спазването на правилата мисля че за нормалните държави и за отговорните хора това е нормално. Защото неспазването на наредбата се наказва и не си струва да се рискува.
Скоро ми предложиха една клиника в която няма да ми откажат......но аз не искам да правя процедури там и да започвам отначало след като имам вече три процедури в друга клиника и съм доволна.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #227 -: Февруари 23, 2009, 19:15:57 pm »
Не знам как точно да попитам, но смисъла е следния - процедурите, направени тази година, но преди още фонда да е започнал ефективна дейност дали ще имат шанса да бъдат финансирани със задна дата, така да се каже? Има доста момичета, включително и такива, които почват март, и такива които сигурно ще са в процедура точно по времето на заработване на фонда /примерно април, знам ли?/. Дали и те ще имат тази възможност?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #228 -: Февруари 23, 2009, 21:54:40 pm »
Нещо явна съм пропуснала  :oops: Къде може да се прочете нещо за критериите за подбор на нуждаещите се от ин-витро? Моля ви ако имате линк го постнете пак!
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #229 -: Февруари 23, 2009, 22:06:25 pm »
След като е готов правилника от кога можем  да кандидатстваме?
 Огромно благодаря на всички които помогмаха това да се случи!!! :wave:
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #230 -: Февруари 23, 2009, 22:12:13 pm »
КЪДЕ ЩЕ МОГА ДА ПРОЧЕТА ЗА ПРАВИЛНИКА?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #231 -: Февруари 23, 2009, 22:30:13 pm »
Прочете ли цялата тема? Доста изписано точно за фонда има. Дори на тази страница е поста на Ултра и има прикрепени файловете с окончателния вариант. Четете бе хора. И моля те не викай!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #232 -: Февруари 23, 2009, 22:32:00 pm »
Ето това са файловете, които беше пуснала ultra!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #233 -: Февруари 24, 2009, 00:27:33 am »
Имам питане, и моля да ме извините, ако прозвуча глупаво  :oops: Във формулировката на чл.26, ал.1, т.ж от Правилника е записано: ендометриоза, засягаща аднексите и свързана с безплодието . Доколкото разбрах от нета аднексите са двустранните придатъци на матката, т.е. яйчник и тръби. Означава ли това, че само ендометриозата засегнала това, ще бъде покрита от Фонда или не? Аз например съм с ендометриоза на тазовия перитонеум, без лечение, с три неуспешни опита инвитро и една инсеминация.
Обаче, както и да го чета, си мисля, че май няма да се класирам  :ask:
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #234 -: Февруари 24, 2009, 03:48:34 am »
Правилника и проложенията са качени на първа страница на сайта, за удобство който не ги е изтеглил.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #235 -: Февруари 24, 2009, 09:14:33 am »
Забелязвам, че в правилника са поставени едни срокове , които преди ги нямаше

Чл. 38 . (1) Общественият съвет взима решение по всеки доклад по чл. 34 , което съдържа:
6. срок, до който да бъде извършена процедурата по асистирана репродукция, който не може да бъде по-дълъг 6 месеца
Чл. 39. (1) Въз основа на решението на Обществения съвет директорът на фонда, в тридневен срок от заседанието, на което е взето решението издава заповед за организационно и финансово подпомагане на заявителя, в която посочва размерът на отпусната парична сума, избраното от лицето лечебно заведение, срокът, до който се проведежда процедурата или прави мотивиран отказ.

Интересно ми е какво ще стане ако жената не успее по някаква причина да направи процедурата в поставения и срок. Ще се брои ли,че веднъж е била финансирана вече? /въпреки , че не е направена процедура/ Този срок ми се струва не добре обмислен.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #236 -: Февруари 24, 2009, 10:55:58 am »
Срокът е съгласуван между всички от работната комисия. Прие се единодушно.
6 месеца са достатъчно дълъг срок, за да се планира процедура. Да не забравяме, че и изследванията имат някаква давност.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #237 -: Февруари 24, 2009, 11:00:14 am »
Нещо явна съм пропуснала  :oops: Къде може да се прочете нещо за критериите за подбор на нуждаещите се от ин-витро? Моля ви ако имате линк го постнете пак!
И аз не мога да ги намеря тези критерии!!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #238 -: Февруари 24, 2009, 11:04:44 am »
Ultra, до кога-до кой ден от тази седмица е крайния срок, в който можем да подаваме своите възражения на посочените email-и?
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #239 -: Февруари 24, 2009, 11:07:13 am »
"Чл.31, ал1, т.1
б) за индикации по чл. 26, ал. 1, т. 2: документи от извършването на два или повече спермални анализа, последният от които е извършен  преди не по-повече от 6 месеца преди подаване на заявлението, а последният – преди не по-малко от 3 месеца от предходния”, в повече от едно лечебно заведение, получило разрешение по чл. 131, ал. 1 от Закона за здравето..."
Моля, обърнете внимание на тази неточност!