0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #80 -: Февруари 25, 2009, 08:12:58 am »
  Практиката на библиотеката от която аз си взимам книги е такава,че като получат нова ,още преди да й сложат номер и да я подпечатат,първо я прочитат всички които работят в библиотеката.После всички приятелки и роднини на библиотекарките и чак вече след около година я пускат за обществено четене.Имам приятелка която работи там и повечето книги които ми дава са чисто нови,дори не отваряни.Но даже и да нямах ,,връзка,, в библиотеката пак щях да си взимам от там,защото обичам да чета, а не мога да давам по 50лв. за книги всеки месец.
 
Цитат
в момента чета "Не пипай тази книга" на Ян ван Хелсинг.
От снощи наистина не смея да я пипна.... 8O, ноооо не за дълго  надявам се!
  И как е? Интересна ли е?На мен много ми я похвалиха.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #81 -: Февруари 25, 2009, 09:35:15 am »
 
Цитат
в момента чета "Не пипай тази книга" на Ян ван Хелсинг.
От снощи наистина не смея да я пипна.... 8O, ноооо не за дълго  надявам се!
  И как е? Интересна ли е?На мен много ми я похвалиха.
Провокативна е и много дръзка. Разбива митове -религиозни , научни , социални ,подлага на съмнение събития в историята, развенчава изявени личности....
Световна конспирация,древни цивилизации, скрити от света научни открития,мистика.
Авторът е германец с две забранени книги в собствената си държава.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #82 -: Февруари 25, 2009, 09:42:15 am »
Аз също си я купих и я започнах. Началото е в стил "световна конспирация". Не бих казала, че засега с нещо ме е впечатлила. Хора разни - идеали разни. Всеки се впечатлява от различни неща. Но явно доста се харесва от хората, защото имам хубави отзиви зо нея от мои познати.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #83 -: Февруари 25, 2009, 10:32:58 am »
Какво ще кажете, да пускам ли тема за размяна на книги? Мислех тук да го правим, ама май ще е по-удобно в отделна тема.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #84 -: Февруари 25, 2009, 11:42:50 am »
Аз напоследък чета само книги за пътешествия.
Тур Хейердал-"Кон-Тики", "Ра";
"Пътешествие по екватора"-не помня името на автора, но е много интересна за хора, обичащи предизвикателатвата на дивата природа.
Наскоро препрочитах "Свирепа арена" на Джо Таскър.
А книгите, които наистина ми останаха с дълбока следа в съзнанието в последните години са на Ернст Мулдашев - най-вече "От кого сме произлезли".
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #85 -: Февруари 25, 2009, 12:28:16 pm »
Какво ще кажете, да пускам ли тема за размяна на книги? Мислех тук да го правим, ама май ще е по-удобно в отделна тема.
Може и в отделна, за да не стане обърквация yahoo_33
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #86 -: Февруари 25, 2009, 18:13:50 pm »
mari-al, ако не си чела Коелю досега, по-добре почни с "Алхимикът".
о,к, благодаря
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #87 -: Февруари 26, 2009, 00:17:50 am »
Аз бях една седмица в отпуска и прочетох няколко книги. Най-интересната беше Брида на Коелю. Другите не знам дали ги има преведени на бг и няма да ги споменавам.
В момента се боря с автобиографията на Ланг ланг. Иначе си купих и най-новия роман на Исабел Айенде. Не пропускам нищо нейно, въпреки че според мен вече е малко поизчерпана.
Нимика, чела съм Паула като студентка. Голям рев падна.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #88 -: Февруари 28, 2009, 18:49:02 pm »
За един ден прочетох Английският съсед на Михаил Вешим :D Е направо е невероятна, така съм се смяла със сълзи :D Изключително пълна картина на съвременното ни общество с умел психопртрет, лека ирония, сарказъм и много смях! Горещо я препоръчвам, аз я изчетох на един дъх :D
Сега се връщам към Сергей Минаев и Медия сапиенс 2, че все нещо друго изчитам преди нея :oops:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #89 -: Февруари 28, 2009, 21:00:40 pm »
Браво бе, моята тема я оставихте, почнахте в таз, аааа! :lol:  osi_6

И стига с тези книги, време е за плетки!  osi_18

Аз съм голяма спамърка!  :balk_70:

Та, по темата, аз какво ли не прочетох в последно време, ама само онлайн, че книги на Бг тука вече нямам непрепрочетени по хиляда пъти.
Изчетох на Чейс! (моя човек) около 10 романа, някои от които са: "Внимавай с жените…", "Да повярваш на лисица", "Дай ми смокинов лист", "Дванайсет жълти и една жена", "Двойно разбъркване","Златните рибки няма къде да се скрият", "Няма да ти се размине" и т.н.. На Кунц прочетох 5-6 романа, направо са супер, "Гръмотевичният дом",  "Древният враг",  "Зимна луна",  "Пророчество" и други.  На Паулу Коелю "Единайсет минути", "Венчило с дявола" на Джули Гарууд - интересен роман, леко любовен (не си падам по такива, но!) го изчетох на един дъх  8O. От месец не съм чела нищо, дадох си малко почивка на очите, пък и в последно време нямам много време за компа.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #90 -: Март 04, 2009, 23:22:52 pm »
 Рядко зарязвам книга, преди да я прочета, но с Памук не се разбрахме.
Сега съм на Стайнбек - " Към един незнаен бог" , в началото съм, но ми харесва.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #91 -: Март 05, 2009, 00:23:01 am »
Елфи, тази книга на Стайнбек не съм я чела. Пиши като я приключиш. Може после да я разменим  :wink:
Osiana, права си - стига книги! И аз отворих запрашената кутия със стария гоблен, ама не на всякъде мога да си го нося... :(
"Гласувам" за "11 минути" на Коелю, но другите му вече ме дразнят.
Какво стана с идеята за размяна на книги?
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #92 -: Март 05, 2009, 00:59:23 am »
Елфи, тази книга на Стайнбек не съм я чела. Пиши като я приключиш. Може после да я разменим  :wink:

Взела съм я от библиотеката.

Ето темата за размяна на книги:  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34304.0
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #93 -: Март 05, 2009, 01:03:58 am »
Оки и аз ще я потърся в нашата библиотека.
Извинявам се, че не потърсих темата за размяна преди да попитам. Благодаря за препратката.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #94 -: Март 09, 2009, 20:54:07 pm »
  Започнах да чета тази книга
  Първите петдесетина страници не ми беше много интересна,но сега нямам търпение да си намеря свободно време за да си я чета.  :P
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #95 -: Март 09, 2009, 21:10:52 pm »
Имам доста старо издание на "Папеса Йоана" , но от друг автор. Чела съм я отдавна,  беше ми много интересна.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #96 -: Март 11, 2009, 13:12:49 pm »
 ,,Болестта като път " на Торвалд Детлефсен и Д-р Рюдигер Далке
Разтърсващ поглед върху , това как сами си причиняваме болестите.
Особено интересна е втората част на книгата.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #97 -: Март 11, 2009, 15:08:18 pm »
Много се забавлявам с "Приятели мои" на Людмил Станев.
Стар почитател съм му аз. Като студенти си четяхме разказите му на глас и си умирахме от смях :lol:

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #98 -: Март 11, 2009, 19:47:31 pm »
Към един незнаен бог, Единадесет минути, Болестта като път - и трите книги да мнооого добри, макар и доста различни :) Първите две се четат "на един дъх". Т.е сядаш да четеш и забравяш ден ли е, нощ ли е, докато не ге свършиш.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #99 -: Март 11, 2009, 20:20:25 pm »
За два дни прочетох една книга, просто хванах една за ушите, първата която ми излезе на екрана: Джоана Линдзи  - "Ангел на греха"
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."