0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #20 -: Февруари 02, 2009, 19:42:35 pm »
Искам да ви попитам дали сте чели или гледали "Зеленият път" на Стивън Кинг? Снощи даваха и филм по книгата.

Мда,един от любимите ми филми - снощи го гледах за N-ти път и пак бих го гледала,невероятен е! :balk_602:


Иначе самата книга, да си призная, не съм я чела.
« Последна редакция: Февруари 02, 2009, 19:44:44 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #21 -: Февруари 02, 2009, 19:58:51 pm »
Филмът е значително по-въздействащ от книгата. Поне за мен, разбира се.
 
И аз снощи го гледах за пореден път  :D и отново с интерес, и отново някои послания ме докоснаха като за първи път ...
Страхотен филм!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #22 -: Февруари 02, 2009, 22:33:30 pm »
Цитат
П.П. Бях си дръпнала филма, но нарочно изчаквах да го гледам след книгата, естествено в събота вечерта го изгледах. Сам по себе си - да!, но в сравнение с романа - бледа, непълна, неточна адаптация и пресъздаване!
Който е гледал само филма, няма де разбере какво искам да кажа!

Приятно четене момичета!
  И ние с мъжът ми вчера гледахме "Ловецът на хвърчила". На него филма много му хареса,защото не е чел книгата,аз обаче останах много разочарована.Като цяло филма е направен добре,но няма въздействието на книгата,ЕСТАСТВЕНО.Тази книга наистина трябва да се прочете!  :P
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #23 -: Февруари 02, 2009, 22:56:20 pm »
Искам да ви попитам дали сте чели или гледали "Зеленият път" на Стивън Кинг? Снощи даваха и филм по книгата. Това беше първия филм от доста време насам, на който не успях да заспя! Мери, ще си купя препоръчаната от теб книга - благодаря!
Това е е една от любимите ми книги. И май единствената, на която съм плакала.
Естествено, книгата е много по-хубава от филма.
 Май това е първият филм по книга на Стивън Кинг, който ми харесва.
Нещо не могат да го усетят тия режисьори.

 Моят  кръстник още ме приказва, как са ми дошли на гости и са ме чакали  да си дочета книгата.  :lol: :lol: :lol:
Бях приготвила масата, настаних ги  и им казах , че просто трябва да си довърша книгата.
Зеления път беше издаден в 6 книжлета и аз бях на последните страници на 6 -тата книжка.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #24 -: Февруари 03, 2009, 12:15:13 pm »
Май това е първият филм по книга на Стивън Кинг, който ми харесва.
Нещо не могат да го усетят тия режисьори

Елфи, според мен режисьорът Франк Дарабонт се справя страхотно и в още два много силни филма по романи на Стивън Кинг: "Изкуплението Шоушенк" /филмът на филмите  :wink:/ и "Мъглата"  :D

Признавам, книгите не съм чела  :D

 
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #25 -: Февруари 03, 2009, 12:33:26 pm »
 Да, за изкуплението забравих.
Но, книгата , естествено , е по-хубава.
"Мъглата" не съм я чела, затова нямам мнение как е адаптирана. Филма го гледах, даже вчера се сетих за финала. Типично в стил Стивън Кинг.
Е, който обича американските филми с хепи енд, да не го гледа.  :mrgreen:
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #26 -: Февруари 03, 2009, 14:11:12 pm »
Като заговорихте за Стивън Кинг и аз съм изчела доста от книгите му, наскоро гледах и филма "Мъглата", бях позабравила книгата и бях малко учудена на финала.
Иначе в момента съм се захванала да чета поредицата на Робърт Джордан " Колелото на времето", в момента съм на четвъртата книга  "Силата на сянката". Много ми харесват.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #27 -: Февруари 04, 2009, 21:10:08 pm »
Заредена от вас, мили дами, вчера се вмъкнах в набелязана книжарница и ръснах едно 50 кинта за книги. Взех си Истанбул, Орхан Памук, 18 % сиво на Захари Карабашлиев, Майките на Теодора Димова и на нашата всеобща любимка Людмила Филипова "Анатомия на илюзиите". (много ми се четат български автори; от фантастиката нищо не ме привлече и увиснах  :()
Отзиви след известно време...но предполагам познавате книгите. Започнах Майките, но май ще я спря засега, че ми е малко противопоказна в момента... иначе първите ми впечатления са добри, но акумулира много стрес...и точно за това си я бива...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #28 -: Февруари 04, 2009, 21:19:53 pm »
Еми, не мога да се разбера с Орхан Памук , и това е!
Три пъти заспивам, докато го чета  :lol: :lol: :lol: 
Прекалено изискан е за мен. Той е за хора с фини души.

"Анатомия на илюзиите" няма с какво да те впечатли. Пари на вятъра , Оги.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #29 -: Февруари 05, 2009, 10:28:22 am »
Два пъти започвам да чета Вихрушка и не мога да я прочета.А мъжъ ми на годината един път я препрочита.Явно нещо не мога да се разбера с този стил.А съм била в Иран и доста от нещата са ми познати,но така и не ми потръгна книгата.
Помните ли малката жълта книжка - Кметът на Кастърбридж.Първата книга на която ми стана мъчно.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #30 -: Февруари 06, 2009, 01:00:49 am »
Оги, с "Истанбул" се боря от година.  :lol:

Гледах по тв представяне на "18 % сиво" и реших, ме няма да си я купя. После ще споделиш твоето впечатление, но на мен ми се стори твърде плосък сюжетът.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #31 -: Февруари 06, 2009, 11:54:55 am »
Еми, не мога да се разбера с Орхан Памук , и това е!
Три пъти заспивам, докато го чета  :lol: :lol: :lol: 
Прекалено изискан е за мен. Той е за хора с фини души

Аз нищо не съм чела от него. Бях решила да си купя "Черна Книга" (корифеите по "дисекция" на Памуковите творби я препоръчват като най-добра), но тиражът в София бил изчерпан  :? Поне така ме осветлиха на Славейков. Ще изчакам преиздаване  :D

Вчера си купих "За писането" на Стивън Кинг. Ще споделя в понеделник :D
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #32 -: Февруари 12, 2009, 21:19:18 pm »
Да се отчета. Не можах да оставя Майките. Прочетох я. Не на хапки, на "хапове", по малко може да се чете, много горчи. Книга, която със съдържанието си може да ни е обица на ухото. Нищо особено като богатство на думи. Богатството й е другаде. Препоръчвам я, трябва да се прочете, за да помним добре приоритетите си... Душата ми е настръхнала направо от нея... но това е съвремието ни...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #33 -: Февруари 13, 2009, 10:10:03 am »
Да призная- Орхан Памук и мен  ме "изтормози" :wink:-купих "Сняг "  преди повече от година и така и не мога да я довърша-мудно и нищо не се случва ...

Започнала съм "Паула " на Исабел Алиенде -любима моя авторка.Засега ми е добре с нея.
Иначе за заредждане чета - на малки порции -Хорхе Букай- "Нека ти разкажа " - много ми допадат приказките  на терапевта  в нея ...сега ще купя "Приказки за размисъл" на същия автор.

Дайте  идея за нещо весело и зареждащо , и разтоварващо  , и позитивно ?-ех ,че много изискваняи имам  :D


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #34 -: Февруари 16, 2009, 18:15:38 pm »
На мен Стайнбек ми действа зареждащо  :D
Обожавам "Тортила Флет", да не говорим за "На изток от рая".

Иначе сега чета Летище, на Хейли. Много обичам да препрочитам книги  :)
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #35 -: Февруари 16, 2009, 18:19:27 pm »
На мен Стайнбек ми действа зареждащо  :D
Обожавам "Тортила Флет", да не говорим за "На изток от рая".

Иначе сега чета Летище, на Хейли. Много обичам да препрочитам книги  :)
"На изток от рая" е една от любимите ми книги , чела съм я 3 пъти.

А на Хейли съм чела почти всички книги. Харесва ми този автор. Само "Колела" ми беше леко досадна, ама леко  :D  Автомобилната индустрия не е много забавна материя за мен.

Още съм на Памук...
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #36 -: Февруари 16, 2009, 18:25:05 pm »
и аз на Кинг  :D - НО не заради книгата, заради читателя - направо ми се затварят очите вечер като си легна, нещо умора ми се посъбра ...

Стайнбек! О Стайнбек - любим, много любим. Но не във всяко настроение мога да го чета.

И аз обичам да препрочитам, ама с тоя темп, ако започна и да препрочитам, ептен ще затъпея  :D, гледам да наблягам на тези, които не съм чела  :D
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #37 -: Февруари 16, 2009, 19:45:28 pm »
Оги, и аз, като Елфи, ще ти кажа, че си си дала парите на вятъра за "Анатомия на илюзиите"! :( ... Ми първо питай, бе!? :( :lol: Аз вече, като отделя пари за книга, първо тук ще надниквам!  :wink: :lol: А иначе добре, че са библиотеките!  :lol:

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #38 -: Февруари 16, 2009, 19:48:29 pm »
тоя Памук нещо и мен ме измъчва, хич не ми лепна...
факт е обаче за временните състояния и четенето на определена тематика и стил. Та, като не зачета книга от начало с кеф я оставям и се връщам след време - невинаги успешно  :)
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #39 -: Февруари 16, 2009, 19:51:30 pm »
Какво ще кажете за Хорхе Букай, това което чух ме заинтригува...някой чел ли е...???
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.