0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #60 -: Февруари 18, 2009, 21:12:58 pm »
Zai, не е от превода, поне не само от превода  :wink:

Според мен Елфи ти казва, че преводът бива, а не книгата, ама както и да е ...
Аз лично повече няма да се занимавам с Кандис Бушнел, пък било то и на плаж  yahoo_33...


:D следната оценка на книгата ми хареса (точно в стила на авторката :D):

Save your money, save your brain cells. Don't buy this book. Don't even think about it.
Maggie Mortimer
  :lol: 

О, боже! :D Аз я купих импулсивно, не съм чела рецензиите. Но пари съм давала, ще се чете.  :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #61 -: Февруари 19, 2009, 00:10:13 am »
Оги, и аз, като Елфи, ще ти кажа, че си си дала парите на вятъра за "Анатомия на илюзиите"! :( ... Ми първо питай, бе!? :( :lol: Аз вече, като отделя пари за книга, първо тук ще надниквам!  :wink: :lol: А иначе добре, че са библиотеките!  :lol:
Душе, немаше как душа - опознай врага си... беше целта...
Тоя Памук май ви е извадил душата. Отворих го и аз преди няколко дни и започнах да чета леко предубедена от думите ви тук... Но открих харесван от мен стил. Е, до 10 страница съм, не знам как ще вървят нещата, проблемът ми е че нямам време да чета вече, вечер съм труп... Но ще го прочета и тогава ще се изкажа окончателно за него  :P
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #62 -: Февруари 19, 2009, 00:16:49 am »
mmary, много ти благодаря за информацията за "Зимата на нашето недоволство"! ще мина на Славейков да си я купя. аз я имам в том 3-ти, ще си я купя в отделното издание.

а Норвежката гора... ами в моите очи е просто една плоско разказана история за нечии младежки преживявания - без видим художествен талант и с далечни за не-японската душевност настроения. сигурно съм дефектна, защото чувам, че народа масово примира по този автор. признавам, че не съм чела друго, това ми беше първи опит, тъй като му била най-известната книга. може да му дам още един шанс.

на Памук четох само "червената" книга и с леки прескоци я изчетох. и той е прехвалена бира като автор, според мен, но може да се чете с удоволствие.
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 00:18:40 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #63 -: Февруари 19, 2009, 15:20:02 pm »
"Сексът и градът" - и аз да споделя за това голямо, голямо разочарование.
Точно както Мери казва, и за такива книги си трябва майсторство, няма какво ...
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #64 -: Февруари 21, 2009, 09:56:46 am »
в момента чета Мъртвите сибирски полета.чела съм я един път .не ми харесва представянето на някой събития в стил приказка.увлекателна е и се чете бързо.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #65 -: Февруари 21, 2009, 10:34:32 am »
 Да, наистина е малко като приказка, но пък интересна  :D
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #66 -: Февруари 21, 2009, 17:27:01 pm »
Вчера бях в "Хеликон". Естествено, че не излязох празна!  :wink: :lol:
Джази, загледах се в книгите на тази авторка и аз. Май ми се четеше точно тнещо такова по-лекичко.  :lol: Ама след хилядите реклами тук си купих "Ловецът на хвърчила"! Довечера след гостите я почвам!  :wink: :lol: Тамара, това с борсата е страхотна идея! За някои книги май ще трябва да наддаваме!  :wink: :lol:

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #67 -: Февруари 21, 2009, 18:02:03 pm »
Някой чел ли е "Не пипай тази книга". Препоръчаха ми я, но дори не знам на каква тематика е.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #68 -: Февруари 21, 2009, 19:33:14 pm »
 За първи път я чувам.
Гугъл ми каза това  http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=24234
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #69 -: Февруари 21, 2009, 19:42:02 pm »
За първи път я чувам.
Гугъл ми каза това  http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=24234
Като че ли ми звучи малко "сектанско". Или е раздел практична психология. Не мога да се ориентирам.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #70 -: Февруари 22, 2009, 09:42:41 am »
Цитат
Ама след хилядите реклами тук си купих "Ловецът на хвърчила"! Довечера след гостите я почвам!
Много хубава книга.На мен толкова ми хареса ,че дори смятам да я препрочета.  :P Душка,пиши какви са твоите отзиви.
 А снощи едни приятели точно казаха,че са си купили ,,Не пипай тази книга" и била доста интересна.Не била художествена литература.Като я прочетат ще ми предадат щафетата.
 Сега чета „Наследството на Болейн„ и засега ми допада.Бяха ме настроили скептично ,защото не била хубава като „Другата Болейн„ ,но на мен и тази ми допада почти толкова.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #71 -: Февруари 22, 2009, 10:08:46 am »
peroshinka, непременно ще пиша!  :lol: Но, снощи след гостите не я почнах, а и сега, смятам чак след като ушетам, защото съм сигурна, че започна ли я, няма спиране до като не я свърша!  :wink: :lol: Имаше ги и двете книги за Болейн и аз доста се чудих дали да не купя някоя от тях, но имах пари само за една!  :( В тази връзка да попитам двете книги свързани ли са и задължително ли се четат в такава последователност?

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #72 -: Февруари 22, 2009, 10:40:13 am »
  Ако не си чела „Другата Болейн„ ,няма да разбираш „Наследството на Болейн„.От друга страна е доста объркващо,защото има и нови и стари герои,но става смесване на имена и постоянно търсиш връзка кой ,кой е.Другото което е, има стари герои представени в друга светлина,абе...не знам какво да ти кажа ,ама са хубави книгите.Хем имат голяма връзка,хем не чак толкова.  :lol: .Аз „другата Болейн„ я четох септември и не мога да си я спомня с подробности,но определено трябва да си я чел за да разбираш другата, иначе ще се забатачиш.
  А що се отнася до цените на книгите,направо са кошмарни.Отдавна спрях да си купувам книги ,взимам си от библиотеката.Направо ме боли сърцето да дам 15лв. ,за една единствена книга.А и после се чудя къде да ги прибирам.Определено откакто се записах в библиотеката,чета повече от преди.
« Последна редакция: Февруари 22, 2009, 10:43:47 am от peroshinka »
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #73 -: Февруари 22, 2009, 14:49:20 pm »
взимам си от библиотеката.Направо ме боли сърцето да дам 15лв. ,за една единствена книга.А и после се чудя къде да ги прибирам.Определено откакто се записах в библиотеката,чета повече от преди.
И аз така. Повечето книги ги взимам от библиотеката.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #74 -: Февруари 22, 2009, 19:21:12 pm »
в момента чета "Изумителната сила на осъзнатото намерение"на Естер и Джери Хикс,преди нея прочетох другата им книга-"Законът за привличането",видях,че и smilя е чела.Авторите са много готини и позитивни,и точно с това ме заредиха.От есента чета само такива книги-насочени към позитивното мислене и развитие на духа,контрол на ума,личностно израстване и т.н,и да ви кажа честно-тези книги ме изкараха от дупката,от депресията и саможъжалението,в което бях изпаднала.Далеч са от романите,но си имат своето предназначение и успех в крайна сметка."Светецът,сърфистът и корпоративният директор" на Робин Шарма е страхотно книжле,бих казала романче, за самоусъвършенстванеИзчетох книгите на Джон Кехоу,които също допринесоха за повдигнатата ми глава."Методът Силва"най-много ми помогна,дори карах курс по този метод.Сега съм си подготвила П.Куелю-"Вещицата от Портобелъо"-досега не съм чела Куелю.А преди тези позитивни обучаващи книги бях подхванала Дж.Браун-много ми допадна този автор-"Шестото клеймо" доста  повлиява върху представата ни за Църквата(Ватикана в частност)-бях увлечена,след това като прочетох "Шифърът на Леонардо"бях доволна,че не съм гледала филма,защото романът ме завладя,което нямаше да стане,ако го бях гледала.И така-сега ще препитам Куелю,после ще видя какво четете тук и ги почвам и аз.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #75 -: Февруари 24, 2009, 20:55:11 pm »
  Чели ли сте някоя от тези 2 книги
 http://www.book.store.bg/c/p-p/m-417/id-19756/princhipesata-peter-prange.html

 http://www.books.bg/book.php?ISBN=9789549420876&PHPSESSID=-
  Чудя се коя да е следващата книга,която да си взема.  :ask:
« Последна редакция: Февруари 24, 2009, 20:58:42 pm от peroshinka »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #76 -: Февруари 24, 2009, 23:21:03 pm »
mari-al, ако не си чела Коелю досега, по-добре почни с "Алхимикът".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #77 -: Февруари 24, 2009, 23:22:50 pm »
  А що се отнася до цените на книгите,направо са кошмарни.Отдавна спрях да си купувам книги ,взимам си от библиотеката.Направо ме боли сърцето да дам 15лв. ,за една единствена книга.А и после се чудя къде да ги прибирам.Определено откакто се записах в библиотеката,чета повече от преди.

мен също ме боли, особено когато знам, че дадена книга втори път няма да отворя, а чета толкова бързо, че не мога да си насмогна на харчовете. по една книга на вечер, къде ще му излезе края...
има ли още библиотеки, които успяват да купуват и нови книги? тази информация ме сюрпризира...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #78 -: Февруари 24, 2009, 23:25:43 pm »
 Да, има. Аз така се снабдявам с нови книги. Вече не мога да купувам толкова много , колкото преди.

 
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #79 -: Февруари 24, 2009, 23:35:13 pm »
в момента чета "Не пипай тази книга" на Ян ван Хелсинг.
От снощи наистина не смея да я пипна.... 8O, ноооо не за дълго  надявам се!
« Последна редакция: Февруари 24, 2009, 23:38:54 pm от Eфирче »