0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #40 -: Февруари 16, 2009, 20:32:19 pm »
На мен Стайнбек ми действа зареждащо  :D
Обожавам "Тортила Флет", да не говорим за "На изток от рая".
Иначе сега чета Летище, на Хейли. Много обичам да препрочитам книги  :)
"На изток от рая" е една от любимите ми книги , чела съм я 3 пъти.
Още съм на Памук...

от една порода сме :wink:
 
За Стайнбек май трябва само с уважение да се говори-"На изток от рая"  е нещо  велико ,но да отдадем дължимото и на "Улица Консервна" ...страхотен автор.

ХЕЙЛИ-Колела,Летище-класика са  - няма какво да добавя .

Струва си  горните автори да се препрочитат ,а които не е- да им отдели време.

Окончателно затвърждаваме ,че Орхан Памук не е за нас

 an_manisto  -дано и други момичета изкажат мнение за Букай -не е книга, която може да се описва -хем за размисъл ,хем за зареждане ,малко философска ..Не е нещо скъпо като цена -така че или купи или потърси в библиотека.Надявам се да не съжаляваш-от типа книги ,които зависят от настроението .
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 20:36:38 pm от nimika »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #41 -: Февруари 16, 2009, 20:46:58 pm »
любимата ми творба на Стайнбек е "Зимата на нашето недоволство". някой да я има случайно и да е навит да ми я заеме за малко? в моя екземпляр липсват няколко страници, а там е точно развръзката на историята :(

Харуки Мураками и "Норвежка гора" - не е моята чаша чай, както казват англичаните. изтормози ме тоз човек и не можах да разбера какво му харесват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #42 -: Февруари 16, 2009, 21:20:47 pm »
Сега чета Ернест Мелдашев "От кого сме произлезли" в началото ми беше много интересна, но към средата почна всичко да се повтаря и се тъпче на едно място. Ако беше написана по-сбито щеше да ми хареса като поглед на света от друга гледна точка.


Иска ми се да започна друга, но още не съм си харесала.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #43 -: Февруари 16, 2009, 21:36:52 pm »
В момента чета "Законът за привличането" на Естер и Джери Хикс - помогна ми да надигна глава и да се поусмихна на живота.
Иначе и аз гласувам за "Улица консервна" на Стайнбек, а когато ме стегне шапката за настроение препрочитам някой от разказите на О'Хенри - мн са разведряващи. На някои от тях се смея с глас
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #44 -: Февруари 16, 2009, 21:53:18 pm »
Записвам се да следя темичката, въпреки, че не ми остава време за четене /то не ми остава време за сън, та камо ли за нещо друго:)/

Последно преди да родя прочетох:

А сега чета:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #45 -: Февруари 17, 2009, 11:45:14 am »
Иначе и аз гласувам за "Улица консервна" на Стайнбек, а когато ме стегне шапката за настроение препрочитам някой от разказите на О'Хенри - мн са разведряващи. На някои от тях се смея с глас

Недопустимо от моя страна ,че досега не  дадох своя глас и за О'Хенри - велик е :wink:

п.п май тази тема ми става най-любимата  :D


*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #46 -: Февруари 18, 2009, 14:22:45 pm »
Това лято имах мнооого свободно време :)
Много ми хареса "Клетка" на Стивън Кинг. Даже не знам как да й разкажа съдържанието с две думи. В един момент огромна част от човечеството се побърква и малкото останали нормални се опитват да съхранят човешкото в себе си. Много е лека за четене. Чете се на един дъх и няма ужаси (или поне не страшни).

Четох и "Пътна мрежа" на Стивън Кинг. Но тя е тежка. Все едно всички проблеми на съвремието се струпват на един човек в предпенсионна възраст на главата. Едва я дочетох и то само за да не му хрумне някога да се върна пак на нея.

Много ми хареса и "Сливането" на Стивън Фрей. Става дума за няколко влиятелни хора, които се опитват (и успяват) с много пари и влияние да контролират политиката и икономиката. Действието се развива на финансовата борса. Надяват се със сливането на две компании да сринат борсата и това да доведе до фалити и политически ннамк'во си, но един младок им слага прът в колелото. Чете се много леко, но ако знаете основни финансови категори. Иначе в моменти, когато действието се развива бързо ще ви се наложи да изчитате по няколко бележки под линия на страница и това дразни.

А защо не си направим борса за книги. Да разменяме, подаряваме и т.н. На мен Д-р Масларска ми подари "пренаталното възпитание". Много е хубава, но няма да я прочета пак. Ако някой си пада по такива неща...
Също така "Пътна мрежа" на Стивън Кинг. След като ви я похвалих... не е нужно да си я купувате. На мен само място ми заема.
Сигурно има и други. Тази събота и неделя пратих три рафта книги на село за подпалки, ама и останаха доста :)
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #47 -: Февруари 18, 2009, 14:33:47 pm »
Мда, тази идея за борсата ми харесва.
Имам си книги, на които държа и не бих дала, но има и книги , които бих разменила.
Ще огледам какво имам тук ( в Елхово) , имам да си вземам 5-6 книги от хора, дето се ослушват, и ще пусна тези, които ще разменя.
Тамара, отсега си давам заявката за книгите на Стивън Кинг, аз съм му голям фен.
Сега нямам много време, но ще оформим идеята и ще пуснем книгите за размяна в първия пост.
На прима виста се сещам, че най-евтиният начин за разменяне е Български пощи.
Ако някой има идея за друг вариант, да пише.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #48 -: Февруари 18, 2009, 15:00:21 pm »
ОК
Ако искате тук или в отделна тема.
Пазя ти "Клетка" и "Пътна мрежа" на Стивън Кинг. Като се позатопли ще ти ги изпратя.

Другата книжка е "Всичко за пренаталното възпитание" на Мари-Андре Бертен. Тя участва в основаването на френска асоциация за пренатално възпитание(ПВ) и е президент на световната организация за ПВ. Книжката е преведена и издание на А.Ф.И.М.Б. (Българската асоциация за ПВ). Давам я заедно с календарът на Еврофутбол "Ние чакаме бебе". Съвсем чист е не съм писала в него.
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 15:16:00 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #49 -: Февруари 18, 2009, 15:02:49 pm »
Тук.
Книгите  не ги взех при преместването, ще отскоча скоро до апартамента и ще видя какво имам.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #50 -: Февруари 18, 2009, 15:10:02 pm »
Аз чета:


Честно казано, леко съм разочарована. Очаквах повече.
 

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #51 -: Февруари 18, 2009, 15:14:18 pm »
 Не можеш да очакваш кой знае какво от такъв тип книги. Тези ги чета на плажа аз, или когато мъжът ми ме навие да ходя с него за риба.
Леки, разтоварващи.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #52 -: Февруари 18, 2009, 15:27:47 pm »
Четох и "Тъмната половина", ама нещо не я виждам в библиотеката. Сигурно съм я била взела от някой. Тя е за човек, който като дете пада на пързалката и си удря главата. От тогава започва да "вижда" някои неща, които ще се случат в близко бъдеще. Предимно инциденти и много силни преживявания. Все си мисля че и тя беше на Кинг. Лека и приятна е.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #53 -: Февруари 18, 2009, 15:31:46 pm »
 Това е "Мъртвата зона". И мисля, че инцидентът беше катастрофа. Не си спомням много добре, защото това е първата книга на Стивън Кинг, която съм чела.
"Тъмната половина" е за писател, който решава да се раздели с псевдонима си, под който е писал и издателската му къща прави ритуално погребение - надгробна плоча със стария псевдоним...хубава е книгата.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #54 -: Февруари 18, 2009, 17:23:12 pm »
Не можеш да очакваш кой знае какво от такъв тип книги. Тези ги чета на плажа аз, или когато мъжът ми ме навие да ходя с него за риба.
Леки, разтоварващи.
може би това има предвид момичето - че не стават и за лекота и разтоварване  :D

Бях взела от съседка "Сексът и градът" - то ясно, че няма да ме обогати литературно, ама  такова пълно разочарование, дори не я и дочетох ... То и за чиклит проза се иска все някаква кадърност ...

Купих си най-накрая "Черна книга" на Памук и "Творците" на Пол Джонсън ... За Памук ще споделя.

jam, много те мислех с твоята "Зима на нашето недоволство"  :D това не бива да остава така  :D Питам сред познати, засега не, но все отнякъде ще изскочи ...
Проверих и на Славейков като ходих днес, за всеки случай, ако решиш да си я купуваш. Има я в две стари издания: том 3 на Стайнбек и като отделна книжка - цени 15 лв ...

"Норвежка гора" от Харуки Мураками я загледах, четох ревюто, чудех се. Какво не ти допадна?

Елфи, Тamara идеята за борсата е добра ... супер дори ...
ей така нещо, което трудно ще прочете човек втори път  :D - нека друг прочете, пък после и да му позабърше и праха  :D ...
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 17:27:37 pm от mmary »
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #55 -: Февруари 18, 2009, 18:22:17 pm »
Бях взела от съседка "Сексът и градът" - то ясно, че няма да ме обогати литературно, ама  такова пълно разочарование, дори не я и дочетох ... То и за чиклит проза се иска все някаква кадърност ...

Мда, пълно разочарование :? И аз не я дочетох, а обичновено не оставям книга недочетена.

Ако ви се чете нещо леко, сега съм на тази:

Лека и забавна. Харесвам и другите две книги на авторката.


lb2f
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #56 -: Февруари 18, 2009, 18:26:11 pm »
Ами за Lipstick Jungle очаквах да е нещо забавно, леко и остроумно. Очаквах нещо като филма - това е авторката на "Секса и града". Засега със зор го чета. Книгата е оригиналът на английски, не знам дали е превеждана. Като знам как ги превеждат такива книги... може и по-зле да стане. Просто тежко върви и това си е.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #57 -: Февруари 18, 2009, 18:29:36 pm »
Превеждана е, аз съм я чела. Бива.
Българското заглавие е "Триумфът на червилата".
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 18:31:10 pm от Елфи »
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #58 -: Февруари 18, 2009, 18:34:14 pm »
Превеждана е, аз съм я чела. Бива.
Българското заглавие е "Триумфът на червилата".


Ще се боря значи. :D Дано стигна скоро до интересното.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #59 -: Февруари 18, 2009, 18:51:14 pm »
Zai, не е от превода, поне не само от превода  :wink:

Според мен Елфи ти казва, че преводът бива, а не книгата, ама както и да е ...
Аз лично повече няма да се занимавам с Кандис Бушнел, пък било то и на плаж  yahoo_33...


:D следната оценка на книгата ми хареса (точно в стила на авторката :D):

Save your money, save your brain cells. Don't buy this book. Don't even think about it.
Maggie Mortimer
  :lol: 
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 18:53:10 pm от mmary »