0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #120 -: Април 30, 2009, 19:49:16 pm »
Другата е  "Дъщеря на съдбата". Харесвам  Исабел Алиенде.
Вярвам ,че ще ти хареса .


Аз днес  купих   две книги;


и

http://e-vestnik.bg/3605
След прочита  да видим как ще са .
« Последна редакция: Април 30, 2009, 19:59:05 pm от nimika »


*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #121 -: Май 09, 2009, 00:59:34 am »
През последните седмици прочето доста книги, разбира се онлайн.
Това са някои от тях, всички много добри:

Мръсницата е мъртва от Колин Декстър

Роузана от Май Шьовал, Пер Вальо

Златните паяци от Рекс Стаут

Пъстрата лента от Артър Конан Дойл

Кукла на верига от Алистър Маклейн

От любопитство от Джуд Деверо

Зимни огньове от Джоана Линдзи

Гордост от Джудит Макнот

и др.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #122 -: Май 09, 2009, 21:28:13 pm »
"Здрач" на Стефани Майер
Много хубава книга, скоро не ми се беше случвало да оставям книгата и цял ден да мисля само за нея.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #123 -: Май 09, 2009, 21:45:11 pm »
Стрихнин в супата - Удхаус :D :D Препоръчвам го на всички, които си падат по английски хумор.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #124 -: Май 13, 2009, 12:38:56 pm »
"Здрач" на Стефани Майер
Много хубава книга, скоро не ми се беше случвало да оставям книгата и цял ден да мисля само за нея.
аз чак като прочетох четвъртата мирясах  :lol:
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #125 -: Май 13, 2009, 17:43:31 pm »
Видях че е излязла нова книга на Куелю,сега не мога да си явзема така че чакам отзиви от вас.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #126 -: Май 13, 2009, 18:01:20 pm »
"Здрач" на Стефани Майер
Много хубава книга, скоро не ми се беше случвало да оставям книгата и цял ден да мисля само за нея.
аз чак като прочетох четвъртата мирясах  :lol:

Може аз да не съм много в час, обаче преди два, три дни почнах "Зазоряване" Стефани Майер, е не можах да я дочета...до средата стигнах и не ми се чете и толкоз!  :oops: Такова нещо не ми се е случвало по принцип, да не прочета книга, щото не ми е интересна или не ме влече. Може би защото не почнах с първата книга от поредицата, не знам. А аз обичам вампири! За себе си обаче знам, че Майер отпада от списъка ми с автори, които да чета.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #127 -: Май 13, 2009, 22:06:23 pm »
"Здрач" на Стефани Майер
Много хубава книга, скоро не ми се беше случвало да оставям книгата и цял ден да мисля само за нея.
аз чак като прочетох четвъртата мирясах  :lol:

Може аз да не съм много в час, обаче преди два, три дни почнах "Зазоряване" Стефани Майер, е не можах да я дочета...до средата стигнах и не ми се чете и толкоз!  :oops: Такова нещо не ми се е случвало по принцип, да не прочета книга, щото не ми е интересна или не ме влече. Може би защото не почнах с първата книга от поредицата, не знам. А аз обичам вампири! За себе си обаче знам, че Майер отпада от списъка ми с автори, които да чета.

  Преди да разбера ,че има такава книга,гледах филма по книгата.Голяма простотия беше и ми насади едно скиптично настроение за романа.И аз няма да я чета ,въпреки че имаше много добри отзиви и въпреки че и аз си падам по вампирите. :D
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #128 -: Май 14, 2009, 00:13:22 am »



Приятни и ненатоварващи.

lb2f
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #129 -: Май 15, 2009, 23:30:24 pm »
Днес прочетох Кей Скарпета: Аутопсия  — Патриша Корнуел   osi_9







"Здрач" на Стефани Майер
Много хубава книга, скоро не ми се беше случвало да оставям книгата и цял ден да мисля само за нея.
аз чак като прочетох четвъртата мирясах  :lol:

Може аз да не съм много в час, обаче преди два, три дни почнах "Зазоряване" Стефани Майер, е не можах да я дочета...до средата стигнах и не ми се чете и толкоз!  :oops: Такова нещо не ми се е случвало по принцип, да не прочета книга, щото не ми е интересна или не ме влече. Може би защото не почнах с първата книга от поредицата, не знам. А аз обичам вампири! За себе си обаче знам, че Майер отпада от списъка ми с автори, които да чета.

  Преди да разбера ,че има такава книга,гледах филма по книгата.Голяма простотия беше и ми насади едно скиптично настроение за романа.И аз няма да я чета ,въпреки че имаше много добри отзиви и въпреки че и аз си падам по вампирите. :D

Не съм сама значи. :wink:
« Последна редакция: Май 15, 2009, 23:35:15 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #130 -: Май 15, 2009, 23:34:34 pm »
Аз чета "Разговори с Бога" на Нийл Доналд Уолш
 Има много философия и те кара да мислиш. В никакъв случай не е на религиозна основа (ако някой мисли, че е ). Ще се радвам да "чуя", че и някой друг я е чел. В момента съм на 2 част ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #131 -: Май 18, 2009, 00:18:28 am »
Томас Харис
Червения дракон  osi_9

Патриша Корнуел 
Жестоко и необичайно  osi_9
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #132 -: Май 20, 2009, 22:29:53 pm »
Днес започнах "Няколкото живота на Пипа Лий" на Ребека Милър, все още нямам мнение, но ми върви леко и бързо, сякаш не е много натоварваща.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #133 -: Май 20, 2009, 22:37:01 pm »
"Опасно лекарство"на Артър Хейли(много обичам неговите книги)любима засега ми е"Високо напрежение"
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #134 -: Май 20, 2009, 22:54:28 pm »
Прочетох две криминални книги на Мики Спилейн, добри са. "Секс капан" и "Убиецът".
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #135 -: Май 25, 2009, 13:04:02 pm »
"Проектът Монтоук - Експерименти във Времето"-Престън Б. Никълс и Питър Муун

Цитат
В познатата ни и непозната история, съществуват много събития от фундаментално значение, които са променяли коренно хода на случването в тази реалност. Може би един от най-многозначителните епизоди в съвремието (а в много отношение и въобще) е провеждането на експериментите „Филаделфия“ и Монтоук.
За по-голямата част от българския читател, интересуващ се от подобен род информация, случилото се по време на двата гореспоменати проекта, е бегло познато от частично излизалата у нас информация с конспиративна насоченост, като може би най-познатото произведение базиращо се на събитията случили се в Монтоук, е поредицата „Троянски Кон“ на Х. Х. Бенитес и сборника със статии „Тайни Проекти“. За пръв път с настоящото издание обаче, нещата които са се случили тогава, биват представени в официален и хронологичен вид, както са били преживени от един истински участник в проекта Монтоук.
..................................
Държим да отбележим, че разказът на Престън Никълс за неговите преживявания е сам по себе си уникален, именно защото това е описание на нещо преживяно. Това не е просто история разказана му от някой трети човек. Описаното тук е плод на години собствено депрограмиране и разследвания в посока възстановяване на истинските ключови събития, случили се през 80-те години на миналия век. Всичко това включва въпроси като контрол над съзнанието и климата, окултните измерения на квантовата физика, манипулиране на времето и пространството, пътуване във времето и пространството, паралелни реалности, междузвездни пътувания, работа с извънземни и много други. Именно в това се крие магнетизма на тази книга – в нейната многопластовост и обвързаност с други, наглед с нищо несвързани събития.

Препоръчвам я на любителите на конспиративна литература. osi_9
« Последна редакция: Май 25, 2009, 13:07:54 pm от Eфирче »
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #136 -: Май 25, 2009, 14:03:47 pm »
Паулу Коелю - Победителят е сам - преполвих я, който харесва Коелю, няма да остане разочарован, различна от другите му книги като сюжет, отново поставени екзистенциални въпроси, типичният му лек стил на писане, аз го наричам четец на човешката душа(не съм манекенка, но пък съм русокоса :wink:).
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #137 -: Май 25, 2009, 19:34:17 pm »
Тери Брукс "Първият крал на Шанара" - малко фентъзи :-) предпочитам го напоследък и паралелно "Пилешка супа за женската душа" - разкази са силата и красотата на женската душа (пише отзад на корицата). Прочетох първите два разказа и никак не съм впечатлена, но се надявам нататък да станат по-интересни :-)
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #138 -: Май 25, 2009, 21:44:25 pm »
Тези Пилешки супи изобщо не ме впечатлиха. не очаквай нещо по-различно нататък. Имах 2-3 от поредицата, но нито една не дочетох.
« Последна редакция: Май 25, 2009, 21:47:00 pm от eterna »
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #139 -: Май 26, 2009, 01:05:25 am »
Мда, зарежи я пилешката супа, голяма скука  :?

lb2f