0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
  Много ми се ще да има една такава активна тема.
Има стара тема , но тя често изпада в забвение. Пък и тя е за любимо четиво.
Бих искала тук да се споделят всякви коментари.
Обикновено ровя в други форуми, но ще ми е по-приятно да ги коментираме тук.
Тук има доста хора, които четат, с няколко от тях си обменяме информация на скайп, но често забравям книгата, която са ми препоръчали.
Ако е записана в темата, няма да е проблем да се разровя и да я открия.


 Знам, че напоследък е трудно да се намери време за книга, пък и интернет предлага интересна и разнообразна информация, но аз все още  си държа на единия час вечер, прекаран с книжка на дивана.

Последната книга, която прочетох , и която препоръчвам , е:



Книгата е за поколението, родено през 1970-1976г.


Сега съм започнала:



Това е първата книга на Орхан Памук, която чета. Съвсем в началото съм, още нямам мнение.

Едновременно с това чета и



Не е лоша книгата, интересен стил, но нещо не можа да ме грабне. Ще я дочета, обаче.

После ще допълвам, че ми се налага да изляза.
« Последна редакция: Януари 30, 2009, 15:47:41 pm от rally_pat »
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #1 -: Януари 30, 2009, 11:08:25 am »
Хубава идея за тема  :lol:

За съжаление в момента чета основно "Ветеринарен наръчник за притежателите на домашни кучета".

Но пък горещо я препоръчвам на всички собственици на лаещи четирилапи - много полезни съвети, добре структурирани, написана на достъпен език.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #2 -: Януари 30, 2009, 11:46:43 am »
В момента чета Стефан Цанев  ,Български Хроники първи том от общо три и трите ги имам,но кого ли ще ги прочета незнам,все няма врече за четене а много обичам.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #3 -: Януари 30, 2009, 11:54:43 am »
Обожавам да чета :D не мога да заспя вечер, ако не съм прочела поне 3 страници, колкото и да съм изморена. Преди два дни приключих Медиа сапиенс на Сергей Минаев -1 част. До дни ще ми доставят и втората част - Дневник на информационния терорист. Много ми хареса. А докато я чакам започнах Конспирацията срещу Магдалина на Лорънс Гарднър. Все още съм в началото, но на мен такива мистерии ми допадат :wink:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #4 -: Януари 30, 2009, 12:22:20 pm »
Обожавам да чета :D не мога да заспя вечер, ако не съм прочела поне 3 страници, колкото и да съм изморена. Преди два дни приключих Медиа сапиенс на Сергей Минаев -1 част. До дни ще ми доставят и втората част - Дневник на информационния терорист. Много ми хареса.
Има ги в библиотеката, но препочетох да започна от Духless / първата му книга/. Значи ще ги взема следващия път.

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #5 -: Януари 30, 2009, 15:36:40 pm »
Елфи, аз скоро четох "Името ми е червен"  :D Малко трудно се чете, доста описателна и философска е, но като свикне човек с особения стил на автора, става интересна.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #6 -: Януари 30, 2009, 15:48:56 pm »
 Имам аз резерви към прехвалени автори. Бестселъри, нобелови лауреати...ще видим.

Не ми хареса особено бестселърът



Също съм разочарована от



Даже последната я сравняват с "Мълчанието на агнетата"

След такива суперлативи очакванията са големи, а не винаги е така. Не са лоши и двете книги, но не са това, което очаквах.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #7 -: Януари 30, 2009, 18:43:41 pm »
Вчера свърших книгата "Тайните на привличането" на Сандра Ан Тейлър, а днес вече чета "Ключът" на Джо Витале. И в двете се говори за силата на положителното мислене. На мен ми харесват :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #8 -: Януари 31, 2009, 09:23:14 am »
И аз в момента чета"Ключът"на Джо Витале,не е лоша,акцентът е върху практическата част.На мен лично"Тайната"ми допадна повече,изчетох я на един дъх.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #9 -: Януари 31, 2009, 11:54:05 am »
   Голям срам ! И аз преди време се опитах да прочета "Черната Книга" на Орхан Памук и не успях... :oops: :oops:   Авторът  остана ,нерзабран от МЕН...
Реших да оставя книгата за "по-умни " дни.Явно не ми е времето сега за неговите книги. Все пак прочетох около 50 страници ,което е постижение за човек ,четящ  Кандис Бушнел, Пени Виниченци и разбира се (без да съм манекенка) Коелю.  :oops:
You can't report your own post to the moderator, that doesn't make sense!


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #10 -: Януари 31, 2009, 12:03:40 pm »
от миналата година препрочитам любимите ми книги на Дж.Гришам.следя и купувам всичко ново от този автор.в момента съм на Камерата.за съжаление остава все по малко време за четене.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #11 -: Януари 31, 2009, 14:12:26 pm »
Преди няколко дни прочетох "Странник в странна страна" на Робърт Хайнлайн. Книгата не е нова, фантастика... За който обича жанра, става. Дебеличка е. Започва увлекателно, първата половина се изчита на един дъх, малко след средата обаче за около 50 страници доскучава, но затова пък после действието става толкова динамично, че отново страниците се поглъщат бързо. Неочаквана е като сюжет, първата й половина и последните 200 страници, сякаш са две отделни книги, или тома, и все едно са писани от двама различни автори... :)
Въпреки че не е кой знае какво, след прочита й четецът (поне аз) остава в размисъл, и едно 2-3 дни мисли за книгата, което пък от своя страна говори за умел авторски почерк...
Категорично не става за девици, както и за хора, които държат на високия морал и норми...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #12 -: Януари 31, 2009, 16:04:38 pm »
"Фантастична светлина" на Тери Пратчет.Доста често препрочитам книгите му,особено когато имам нужда да се посмея.Започнах да чета и "Дарк Холоу" на Конъли,но е вярно това което Елфи е написала,че не е каквото човек очаква.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #13 -: Януари 31, 2009, 17:07:23 pm »
Това са последните две книги, които прочетох




а това е книгата, която чета в момента


Общо взето, падам си по книги с историческа тематика. Смятам скоро да прочета трилогията на Стефан Цанев - Български хроники
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #14 -: Януари 31, 2009, 17:21:53 pm »
"Светата кръв и свещеният Граал - Майкъл Бейджънт, Ричард Лии, Хенри Линкълн"
Това четох последно.Но наистина не остава много време за книги :)
Снежи,ще те грабнат книгите на С.Цанев,щом си падаш по историческа тематика.Четът се с лекота,има дори сравнения с днешните политици. :)
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #15 -: Февруари 01, 2009, 09:53:04 am »
  Преди няколко дни свърших ето тази книга    Страхотна книга.Който иска да научи повече за живота в Афганистан му я препоръчвам.Написана е много увлекателно ,лесна за четене,много истинска,но на места доста тъжна.Много ми хареса.Даже сега видях,че има и филм http://cinefish.bg/%D0%9B%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%86%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D1%85%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B0-The-Kite-Runner-id5888.html
  Сега чета„Източен вятър,западен вятър„   Също е хубава.
  А преди тези двете прочетох „Парфюмът„   И тя е много хубава,но на мен на моменти ми дотежаваше да я чета.
  Сега чакам майка да прочете ,,Наследството на Болейн„ за да ми я даде .Много ми беше харесала „Другата Болейн„ от същата авторка

  И аз преди няколко години си купих "Светата кръв и свещеният Граал - Майкъл Бейджънт, Ричард Лии, Хенри Линкълн" И продължението „Месианското наследство„ .Много ми бяха интересни.И не само -дори ми обърнаха цялата представа за религията като цяло.И мен ме влекаът историческите романи.  :P
« Последна редакция: Февруари 01, 2009, 10:36:35 am от peroshinka »
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #16 -: Февруари 01, 2009, 11:27:55 am »
"Наследството на Болейн" и "Другата Болейн" съм ги набелязала за четене. Първо ще поизчакам да видя дали ще ги донесат в библиотеката. Ако не, ще ги купя.
Аз също си падам по исторически книги. Въпреки, че  всеки автор си има различен поглед към историята и много често има разминавания.

Препоръчвам една поредица на Морис Дрюон - "Прокълнатите крале". Чела съм я доста отдавна, но ми беше много интересна.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #17 -: Февруари 02, 2009, 16:29:15 pm »
в петък си купих "Ловецът на Хвърчила" на Халед Хосейни ...
отдавна се канех да я прочета, дори си я бях поръчала от amazon.com /уви са ми загубили пратката/.

В събота станах, пихме кафе, закусихме и реших да я започна ... Имах планове за пазар, разходки и прочие активности -  :nono:. тц
Докато не я прочетох, не мръднах от леглото, четях като закована.
Бях като замаяна, хипнотизирана, бях в друг свят ... усещах миризмите от книгата, виждах цветовете на картините. Невероятно усещане!
В момента не намирам определения, които да опишат чувствата ми от този роман.
Цяла неделя бях под негово влияние, не ми е излязал от мислите още  :D.
Който го е пропуснал, както бях аз - препоръчвам! препоръчвам!  :D

Днес ще си купя и "Хиляда сияйни слънца", ще споделя  :D


П.П. Бях си дръпнала филма, но нарочно изчаквах да го гледам след книгата, естествено в събота вечерта го изгледах. Сам по себе си - да!, но в сравнение с романа - бледа, непълна, неточна адаптация и пресъздаване!
Който е гледал само филма, няма де разбере какво искам да кажа!

Приятно четене момичета!

 
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #18 -: Февруари 02, 2009, 18:21:25 pm »
На мен почти не ми остава време да чета, а толкова обичам... С лягането съм заспала на секундата. Искам да ви попитам дали сте чели или гледали "Зеленият път" на Стивън Кинг? Снощи даваха и филм по книгата. Това беше първия филм от доста време насам, на който не успях да заспя! Мери, ще си купя препоръчаната от теб книга - благодаря!

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #19 -: Февруари 02, 2009, 18:44:01 pm »
Наистина хубава тема. Аз като вляза в книжарница, все се чудя коя книга да си купя. От тук ще черпя ценна информация.