0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #160 -: Юни 25, 2009, 16:41:45 pm »
Амазония на Джеймс Роулинг - много е интересна :)


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #161 -: Юни 25, 2009, 22:53:51 pm »
Рей Бредбъри е добър!
:balk_602:
знам ,че съм чела "Вино от глухарчета ",че  ми хареса и си пренесох книгата да я имам от родителите ми при мен,но   :balk_132: за какво се разказва в нея ,ми е бяло петно.
Повод да я препрочета.Благодаря за напомнянето.


*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #162 -: Юни 25, 2009, 22:59:12 pm »
поредицата "Преживяно" не е лоша.
Аз обичам Стивън Кинг.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #163 -: Юни 25, 2009, 23:18:00 pm »
  Отдавна не съм се включвала в темата,защото чета тази книга от поредицата "Преживяно"   .

  Ох,такава мъка ми е.Изобщо не ми е интересна.От 2 месеца не мога да я прочета,ама нали съм тъпа и упорита...хванала съм се и няма мърдане.
  Иначе и аз харесвам поредицата и съм чела доста книги.
  Чака ме и тази ,но изобщо не си падам по любовни романи.Обичам историческите и съм си набелязала   и .
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #164 -: Юни 27, 2009, 00:44:35 am »
Днес прочетох един трилър на Сидни Шелдън "Отвъд полунощ". Книгата е страхотна. Препоръчвам я.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #165 -: Юни 28, 2009, 11:30:56 am »
Днес прочетох "Междинна станция" на Клифърд Саймък.
Много хубава фантастика - накара ме да погледна отвъд непосредствената действителност и да се замисля за чара на тривиални неща и събития.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #166 -: Юли 12, 2009, 16:18:33 pm »
В момента чета "Случаят Джем" на Вера Мутафчиева.
Иначе досега на един дъх съм прочитала само книгата "Сто години самота" /намерихме я с триста мъки в една антикварна срещу 50 лева  8O/.

А за всички, които не са чели "Време разделно"  я препоръчвам горещо - велика е.

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #167 -: Юли 12, 2009, 16:26:00 pm »
Днес прочетох един трилър на Сидни Шелдън "Отвъд полунощ". Книгата е страхотна. Препоръчвам я.
Да!Всичко що е от Шелдън е страхотно,изчела съм ги всичките му книги.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #168 -: Ноември 26, 2009, 09:56:25 am »
Темичката е замряла ,но това не значи, че не четем :wink:

Аз  съм си все така твърд почитател на Исабел Алиенде  -велика е тази жена .

Прочетох  / докато чаках резултата след трансфера/ :


В дните на  отрицателния резултат започнах това:


чета я на "хапки" - много силна книга ,която  ме зареди и даде сили и на мен!


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #169 -: Ноември 26, 2009, 10:27:24 am »
Нимика, и аз съм й голяма фенка. Изчела съм всичко от нея. Последната й книга излезе през септември и веднага си я поръчах. Сега седи и чака да я почна. Мисля, че не е преведена още на бг. Аз ги чета в оригинал.  :wink:

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #170 -: Ноември 26, 2009, 11:01:08 am »
На испански? Браво, сигурно е голям кеф.

След "Сборът на дните" излизало ли е нещо друго на Исабел Алиенде? Не мисля  :?
Ако нея имате предвид, вече /август/ е преведена и на български, издадена от Колибри.
« Последна редакция: Ноември 26, 2009, 11:17:25 am от mmary »
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #171 -: Ноември 26, 2009, 14:46:23 pm »
Аз чета напоследък (научих във форума за него) Хорхе Букай. Намерих три негови книги, сега чета третата "Писма до Клаудия". Харесва ми, не ме натоварва. Дава ми теми за размисъл, когато чета рано сутрин.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #172 -: Ноември 26, 2009, 15:35:48 pm »
Последно прочетох двата романа на Халед Хосейни- "Лoвeцът на xвъpчила" и "Хиляда cияйни cлънца" .Уникални!


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #173 -: Ноември 26, 2009, 17:34:06 pm »
В момента чета "Не пипай тази книга" на Ян ван Хелсинг.Много е интригуваща.Който е чел книги на Мулдашев ще му допадне.Препоръчвам ви "Яж,моли се и обичай" на Елизабет Гилбърт.Тя е нещо като женска библия.Прочетох я на един дъх.
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #174 -: Ноември 26, 2009, 17:34:59 pm »
Мен ме интригуват Кралете на трилъра.Прочетох "Черният орден" на Джеймс Ролинс.Мисля да изчета всичките му книги.Ако мога и на всички други автори.Харесвам книгите на Дан Браун,Матю Райли и др.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #175 -: Ноември 26, 2009, 18:23:33 pm »
В момента чета "Клиентът" на Гришам и все пред очите ми е Сюзан Сарандън, която ми е любима артистка и толкова много и пасваше ролята на Реджи.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #176 -: Ноември 26, 2009, 19:26:50 pm »
Последно прочетох двата романа на Халед Хосейни- "Лoвeцът на xвъpчила" и "Хиляда cияйни cлънца" .Уникални!

  Така е,уникални са!   :D
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #177 -: Ноември 26, 2009, 19:45:38 pm »
Сега чета "Скитница" на Стефани Майер - две души в едно тяло, има върху какво да се замисли човек...

Четох лятото Х.Букай - много добър
Също четох и два трилъра на Дж. Ролинс - държи в напрежение, определено  8)

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #178 -: Ноември 26, 2009, 20:00:52 pm »
Нимика, и аз съм й голяма фенка. Изчела съм всичко от нея. Последната й книга излезе през септември и веднага си я поръчах. Сега седи и чака да я почна. Мисля, че не е преведена още на бг. Аз ги чета в оригинал.  :wink:

завиждам ти  :balk_69: най -благородно  -в оригинал се докосваш най-истински до написаното.
За мое съжаление ми куцат чуждите езици.

Така-гледам една от любимите ми теми живна,което значи ,че каквото й да става ,ние си четем!


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #179 -: Ноември 26, 2009, 23:31:24 pm »
На Исабел Алиенде има една книга, която е страхотна, но не е преведена на български. Написана е преди "Сборът на дните". Разказва за историята на Инес Суарес, която е една от завоевателките на Чили. На испански заглавието е "Ines del alma mia". На български евентуално "Инес на сърцето ми", въпреки че звучи странно.
Новата е "La isla bajo el mar" - "Островът под морето" и мисля, че скоро ще излезе преводът й на английски.

"Ловецът на хвърчила" я четох миналата година. Много плаках. Невероятно истинска книга. От нея научих и много неща за талибаните.  :( "Слънцата" ги имам на немски и чакат да намеря време за тях.

Иначе половинката си купи "Революция менте" на Троянов и много беше впечатлен. Опитах и аз да я чета на немски, но много сложен изказ има авторът и доста се озорих, защото изисква и много концентрация. Поръчала съм я да ми я донесат за Коледа на български.