0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #140 -: Май 26, 2009, 21:15:21 pm »
От цялата работа само ми се прияде пилешка супа та си направих наистина :-). Иначе книгата не струва. Ще я настаня на едно място на което сутрин чета по нещичко :constipated:
С Тери Брукс обаче случих много! Чудесно си прекарвам с историята за Шанара. Страшно се радвам, защото купих и трилогията, освен "Първият крал..." Ще има да чета през целия болничен до теста :-)
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #141 -: Май 26, 2009, 23:24:27 pm »
"КЛЮЧЪТ липсващата тайна за привличане на всичко желано" на Джо Витале(един от участниците във филма "Тайната").Приготвила съм след нея "Извинете,животът ви чака" на Лин Грабхорн
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #142 -: Май 27, 2009, 11:28:15 am »
" Смях в залата" на Михаил Вешим . Интересно четиво . След това смятам да прочета  "Английският съсед" пак от Михаил Вешим.
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #143 -: Май 27, 2009, 14:55:48 pm »
Аз сега започнах "Не споделяй тайни с мен" на Джой Филдинг струва ми се интересна, ама по-нанатък ще кажа дали си струва времето!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #144 -: Май 28, 2009, 16:51:03 pm »
Нора Робъртс
Гола в смъртта  osi_9
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #145 -: Юни 03, 2009, 13:29:21 pm »
" Смях в залата" на Михаил Вешим . Интересно четиво . След това смятам да прочета  "Английският съсед" пак от Михаил Вешим.

Аз изчетох на един дъх "Английския съсед" на М.Вешим -бях я купила преди време ,но  я прочетох сега  и я препоръчвам на всички -много  разтоварваща  и забавна .Ще си  купя  и негови други  книжки - за разтоварване са страхотни.


Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #146 -: Юни 04, 2009, 01:26:54 am »
Тери Брукс - първата книга от трилогията "Мечът на Шанара"
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #147 -: Юни 10, 2009, 18:24:07 pm »
Тази я четох преди време и ми хареса.
Свърших"Ловецът на хвърчила" от Хосейни.Разбрах повечко за талибаните,шиити,сунити,вообще за живота на афганистан през този период.
А сега започвам "Ачупая"-за изгубения град на инките,да видим дали ще ме заинтригува,че исторически порядко чета.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #148 -: Юни 10, 2009, 18:44:36 pm »
От седмица насам съм подвласна на сагата "Здрач". Чак съм учудена от себе си  8O. В момента съм на третата книга и едва изчаквам да се прибера от работа и да продължа.
     
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #149 -: Юни 15, 2009, 20:16:36 pm »
Препоръчвам четирилогията на Нора Робъртс "Братята Куин (Quinn Brothers)"
В основата си романите имат любовен характер, но в тях има доста неща около нашия проблем или по-скоро с осиноваването, също за семейството, за децата. На всеки от четирите романа от поредицата съм си поплаквала. Заслужава си наистина да се прочетат. Може би съм станала сантиментална напоследък... 8O


Братята Куин (Quinn Brothers)

    1. Пристанище за мъже (Sea Swept, 1987)
    2. Самотни пясъци (Rising Tides, 1998)
    3. Нежни урагани (Inner Harbour, 1998)
    4. Заливът на тайните (Chesapeake Blue, 2002)

   
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 20:19:38 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #150 -: Юни 15, 2009, 22:31:43 pm »
Мъча се с "Майстора и Маргарита" на Булгаков, но не върви и това е. След всички хвалби колко велика книга е това... не ме грабва, въпреки че вече я преполових.

"Английският съсед" я махнах на един дъх и много се смях, забавно книжле!

Вчера по радиото чух за "Сексът и София" - някой прочел ли е книгата?
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #151 -: Юни 16, 2009, 10:41:02 am »
Цитат
Мъча се с "Майстора и Маргарита" на Булгаков, но не върви и това е. След всички хвалби колко велика книга е това... не ме грабва, въпреки че вече я преполових.
  Аз пък я четох преди няколко години и страшно ми хареса!  :P
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #152 -: Юни 16, 2009, 11:21:31 am »
Аз да се отчета. Преборих с много мъка Lipstick Jungle. Ужасна е. Страшна глупост.
Сега чета Sushi for Beginners на Marian Keyes. Хубавка е.

Междувременно гаврътнах и


Не е особено задълбочена литература :D, но поне е забавно. Особено Софи Кинсела. Много я обичам, много свежи книги.
« Последна редакция: Юни 16, 2009, 11:25:13 am от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #153 -: Юни 16, 2009, 12:11:58 pm »
Леле, момичета, ама кога ви остава време да четете? Аз като се върна от работа хапвам на бързо и веднага заспивам... :( както и да е, стига спам... по темата... Обичам да чета леки книги - нещо на Даниел Стийл, Сандра Браун или Нора Робъртс. Оси, благодаря ти за предложението. :lol: Ще проверя в библиотеката дали ги имат.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #154 -: Юни 16, 2009, 20:34:37 pm »
Паулу Коелю - Победителят е сам - преполвих я, който харесва Коелю, няма да остане разочарован, различна от другите му книги като сюжет, отново поставени екзистенциални въпроси, типичният му лек стил на писане, аз го наричам четец на човешката душа(не съм манекенка, но пък съм русокоса :wink:).
Напълно подкрепям! И аз не съм манекенка, даже съм и леко кестенява, но харесвам Коелю като автор и тази му книга е едно от отличните му попадения. Лично на мен много ми хареса osi_9
[/url]
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #155 -: Юни 19, 2009, 00:18:52 am »
Цигуларче, за "Секса и София" чух, че била в стила на "Секса и града", но от недостоверен източник. Не познавам някой да я е чел още. Като я прочетеш кажи мнение, че и аз се интересувам.
За Рей Бредбъри някакво мнение?
Иначе още съм на фентъзи: Тери Брукс и "Шанара"
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #156 -: Юни 19, 2009, 00:33:03 am »
Чела съм няколко разказа от "Сексът и София" в някакво списание. Ако са направили книга от тях значи мога да изразя мнение...някой някъде беше написал...спестете си времето и мозъчните клетки.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #157 -: Юни 19, 2009, 01:44:23 am »
Eterna , благодаря за коментара.

Harmony, чела съм разкази на Рей Бредбъри и много ми харесаха.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #158 -: Юни 19, 2009, 01:48:46 am »
Рей Бредбъри е добър!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #159 -: Юни 19, 2009, 15:58:23 pm »
До сега не бях влизала в тази тема защото си мислех че всички четат някаква възвившена литература- психологичсеки , философски , дълбокомислени книги.И установявам че имало и като мене хора , които си падат по Нора Робъртс , Сандра Браун , Даниел Стиил. Оси , Душе    osi_9