0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #80 -: Ноември 13, 2008, 13:11:57 pm »
Коки, екстра ви е бил режима, само дето детето расте, а реално има само две сериозни хранения, другите две са АМ. Можеш спокойно да вкараш някаква лека вечеря към 19.00, постна супичка или някаква друга постна манджичка - запечени картофки със сирнце, карфиол, броколи и т.н., а като ляга да си пие АМ, дори и по 200 да изпива няма проблем. :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #81 -: Ноември 13, 2008, 13:43:19 pm »
я кажете за меда.
какъв тип мед купувате, от къде, как се пазим от ботулизъм? изобщо, каквото знаете по темата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #82 -: Ноември 13, 2008, 19:20:45 pm »
eleonor ,тук в Белгия също ги има,даже и от 4м.Аз още не съм дала,че нещо не мога да разбера ,какво преставляват - истинко мляко ли са ,какво са-нали не знам една дума на френски. :?
Аз риба още не съм давала - по-натам ще е ,но се чудя дали не е време за жълтък.


зОРИ със АМ е направено това мляко и на мен педиатъра от 6м. ми каза да давам, но аз скоро и дадох и не го хареса.
Аз риба пробвах преди седмица, но такава физиономи направи, и върна вси4ко, 4е скоро  няма да пробвам :?
Жълтък преди 2 седмици дадох

МиленкаБза какво се извиняваШ  :wink:,
ами слагам сол, но много малко, то е позволено :wink: и за нас така готвя по4ти безсолно.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #83 -: Ноември 13, 2008, 23:47:38 pm »
мерси eleonor.Аз днес му купих (пишеше даже за 4м.) и много му хареса. :D
<br />
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #84 -: Ноември 15, 2008, 14:00:51 pm »
Исках да питам за гъбите. От кога, колко и защо не се дават? Имам тук записано, че се дават след 3тата годинка, но защо? Защото са алерген или защото са тежка храна?! Не че бързам толкова. Конкретно въпросът, който ме интересува е, ако има някоя гъбка из ястието/пицата и прочие, пречи ли след махането й да дам на детето да яде? Говоря за култивирана печурка, не бих рискувала с други в никакъв случай. Аз ям след като е ял някой от тях  8)
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #85 -: Ноември 15, 2008, 20:08:05 pm »
Васи, предполагам, че защото гъбите са трудносмилаема храна, а от друга страна не съдържат нищо важно и незаменимо като хранителна стойност. като махнеш гъбата от пицата, разбира се, че може да изяде останалото.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #86 -: Ноември 17, 2008, 11:44:26 am »
Здравейте момичета! Много ми липсвате, но напоследък не мога да се организирам и да ми остава свободно време за да ви чета. :bighug:

Моето хлапе, стана на 10 месеца и мисля, че е време сутрин да яде нещо по-различно от АМ с или без бисквитка. Чуденката ми е как да направя точно това, защото тя яде 4 пъти на ден, т.е. пие мляко в 8.00 и в 12.00 вече е зеленчуковото пюре. Ако заменя изцяло АМ в 8.00 с попара, няма ли непревилно да лиша детето от мляко сутрин? Мислех си да намаля дозите на АМ и да додавам попара. Правилна ли ще е тази мешавица? Мога ли освен попара да давам и кус-кус на тази възраст?

Jam, какво ти е мнението за кравето сирене на Лакрима? Мисля ти беше с добри отзиви за козето такова?
За меда мога да ти кажа, че е най-добре да се купува от частни лица. Скъпо е да си хранят пчелите със захар, така че е много вероятно медът им да е чист. Магазинският все е с глюкозен сироп. Това според моето скромно мнение и познания - дядо ми гледаше преди време пчели. Истинският мед в момента вече се е захаросал, твърд, често може да има отгоре тъничък слой подобен на пяна, в който се забелязват малки частички восък, на зрънца, с никакви течни включвания в него. Така може да го познавате. Не купувайте втечнен мед, всеки може да си го разтопи на водна баня с температура не по-висока от 40 градуса.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #87 -: Ноември 17, 2008, 12:42:51 pm »
Чуденката ми е как да направя точно това, защото тя яде 4 пъти на ден, т.е. пие мляко в 8.00 и в 12.00 вече е зеленчуковото пюре. Ако заменя изцяло АМ в 8.00 с попара, няма ли непревилно да лиша детето от мляко сутрин? Мислех си да намаля дозите на АМ и да додавам попара. Правилна ли ще е тази мешавица? Мога ли освен попара да давам и кус-кус на тази възраст?

Ами аз му правя попарата с АМ, точно поради тази причина, така поема поне 120 гр. сутрин. Кус-кус мисля, че вече може (има специален бебешки), но моя човек не го уважава много много  :lol:.

Накой от вас дава ли каша за закуска, ние нещо и попарата не харесваме вече и се чудех...

Сирене купувам краве на Маджаров.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #88 -: Ноември 17, 2008, 12:55:17 pm »
Роксана, аз само на Лакрима купувам сирене за Марти - и козе, и овче, и краве.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #89 -: Ноември 17, 2008, 12:58:59 pm »

Накой от вас дава ли каша за закуска, ние нещо и попарата не харесваме вече и се чудех...


Давам рендосани ябълки или банан, с малко каша. Повечето пъти следобед, но днес дадох за закуска.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #90 -: Ноември 17, 2008, 14:12:48 pm »
Мисля да се захраним на 6 навършени месеца. Колкото повече чета, толкова повече се обърквам. Правилно ли разсъждавам или нещо бъркам?
Въвеждам постепенно първата храна за 5 дни. В края на седмицата какво количество от тази храна трябва да изяде?
Правя почивка 2-3 дни (?) и въвеждам втората храна. Предполагам, че трябва да продължа с първата, но изместена в друг час.
Правя отново почивка от 2-3 дни и въвеждам третата храна. Сега мога да направя комбинация ат първата и втората.
И всичко това го правя между две къмения.

Кога трябва да изместя храненето преди кърменето? След колко време да изместя едно кърмене с храна?

До кога ще поддържам този темп на въвеждане на нова храна? Първите три години няма да ми стигнат да въведа всички храни. След колко месеца мога да въвеждам две нови храни едновременно? (Естествено първо ще дам едната храна и слес 1-2 дена ако няма реакция ще дам другата.)
Не сме обременени наследствено за алергии нито аз, нито съпруга ми.

Пълна каша ми е в мозъка.

педиатърът искаше да се захраним сега директно с готовите пюрета. Аз така я изгледах, че много бързо се съгласи да започнем захранването след 6-тия месец.
Имам възможност да давам на детето си екологично чисти продукти, така че всичко ще си приготвям сама.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #91 -: Ноември 17, 2008, 15:25:59 pm »
И аз съм твърдо за захранване след 6-ия месец.

Под 2-3 дни почивка в повечето случай се разбира да няма вкарване на нова храна. Спокойно можеш да вкарваш 3-4-5-6 дни нов продукт и после на следващия да започнеш с друг или към въведения да добавиш нов. Т.е. неизместваш в друг час въведения вече продукт. Но ако искаш да ти е по-спокойно можеш 3-4-5 дни да вкарваш нов продукт, после 2 дни почивка (само на мляко) и после или нов, или познат+нов. Като въведеш 4-6 продукта, 10ина дни може да не въвеждаш нищо ново, а да правиш комбинации от познатите. След време се премахва паузата, която е само на мляко, както и времето на въвеждане става за около 2 дни. Но това става приблизително към 9ия месец отпада паузата, а към 11-12 и дните на въвеждане се свеждат до 2.

А по кое време да въвеждаш е въпрос на избор, колкото хора, толкова и мнения. Едни дават между кърмения/хранене с мляко, други преди, трети след. Аз давах в точен час. Андрея беше на кърмене на поискване и изобщо не се съборазявах, кога ще е кърменето. Но ако съвпада с него, давах след това. Все пак въвеждаме нова храна и е хубаво детето да не е умряло от глад и да лапа, само защото е гладно или да се изнерви от непознатия вкус. След време се измества преди млякото, като се дохранва после с мляко. Т.е. това е когато количествата са над 50 гр. приблизително.
А за цялостно премахване на едно хранене с мляко има време. И най-вече остави детето да ти покаже, кога е готово да стане това. При моята дъщеря стана след годинката.

Това е моето мнение. Прочети и други и реши сама за себе си, кой вариант ти изглежда най-добър.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #92 -: Ноември 17, 2008, 15:36:29 pm »
Първо се приготви, че каквото и да прочетеш и каквото и решение да вземеш за себе си, не всичко ще протече по иделния начин, имам предвид така както ти си си го представяла. На нас например ни трябваха две седмици, за да започне да опитва това, което му давам в лъжичката, а нали разбираш, че ти не можеш да му буташ нагло в устата, когато то не проявява никакъв интерес, дави се и реве.
Иначе принципа е правилен - избираш си на обед или следобед ще започнеш, със зеленчук или с плод. Въвеждаш за 5-7 дни първата храна (2 лъжички-4 лъжички-6 лъжички и т.н.). Лично аз рядко съм правила паузи между два нови продукта. След седмица започвам да добавям следващата храна към вече въведената, например, ако си въвела картоф, започваш пак с лъжичките да добавяш към вече познатия вкус морков, или пък ако си въвела круша, започваш да добавяш ябълка. Ти решаваш дали ще увеличаваш общото количество или ще намаляваш първия продукт за сметка на втория. Аз не съм се стремяла да достигам количеството, което трябва да се изяде за съответния месец, защото след това съм кърмила. Седмица-две-три след като си започнала да захранваш следобед с плод, например, започаваш да захранваш със зеленчук на обяд. След като въведох два-три плода в следобедното хранене, започнах да добавям и оризова каша.
Имаш още време да четеш и да си направиш план. Просто след като започнеш, следвай детето си.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #93 -: Ноември 17, 2008, 18:03:11 pm »
Накой от вас дава ли каша за закуска, ние нещо и попарата не харесваме вече и се чудех...
Давам рендосани ябълки или банан, с малко каша. Повечето пъти следобед, но днес дадох за закуска.
Аз също редувам попарата с каша сутрин. Друг е въпросът, че Жорко освен бисквитената на Милупа друга не иска, но пак е някакво разнообразие.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #94 -: Ноември 17, 2008, 19:43:57 pm »
При нас кашите нещо не минават - нито сутрин, нито следобяд.
Да не говорим, че следобяд освен банан да си го яде сама, друго не признава :?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #95 -: Ноември 17, 2008, 22:17:13 pm »
Стефи, Мари благодаря ви за отговорите!

А, какъв интервал е най-добре да има между вечерята и вечерното мляко?
Аз се опитвам да докарвам два часа, обаче той като вечеря в 7 едва издържа до 9  :?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #96 -: Ноември 17, 2008, 22:36:38 pm »
ами интервал, Деси вечеря към 7,30 и си ляга към 8,30-9 и тогава си пие млякото. мисля че не е нужно да има кой знай какъв интервал :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #97 -: Ноември 17, 2008, 23:20:44 pm »
Mari_Pz, Кристина отдавна отказа кашите. Сега сутрин пие мляко /АМ/+ веднага след това си закусва обилно, но не каша - филийка с различни неща, домашна баница с айран или плодове, квото иска. После яде на обяд манджа, стабилно и обилно. Вече след обедната закуска не ми е дерт, яде само кисело мляко с плодове или само пресни плодове, вечеря обилно и час, час и половина след това приключва деня с АМ.

коки, Криси понякога прави интервал от час и половина, понякога само час, но 200 мл. АМ изпива. 










 
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #98 -: Ноември 17, 2008, 23:31:28 pm »
Я кажете, какво количество трябва да ядат на тази възраст моите маймуни. Значи мляко 200/220 сутрин, трите хранения през деня са по 400 общо, и вечеря мляко 260/280. Малко ли е, че нещо чета другите хапват по-обилно. Като цяло винаги всичко си изяждат, но знам ли, все съм в чуденки.  :? И също кога на обяд трябва да се дават първо и второ? Аз давам един вид храна.
Бърди каза да не им давам вечеря, щом се засищат, докога може да си караме по лесния начин само с мляко след банята в леглата.  :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #99 -: Ноември 17, 2008, 23:40:38 pm »
каси, аз на обяд също давам един вид храна, като гледам Кристина няма и да иска втори вид. За сега, де. Ами например майка ми и прави кюфтенца с бял сос. Кюфтенцата са малко по-малки от стандартните кюфтаци за възрастни  :lol: Изяжда ги, барабар със соса, понякога иска да и сложа и "тьепче" /хлебче/. Такова е количеството на всички манджи, но дадох тоя пример, понеже по-лесно ще добиеш представа. Смятам е достатъчно, а и тя си казва, че се е нахранила. По натам може да добава салатка някаква. Но за сега не смятам да ползвам "първо, второ, десерт". Когато е яла по-малко иска плод, давам ако има от искания или прелъгвам с друг. Това го водя за десерт, но не го предлагам аз, само ако си поиска.
След обяд изяжда 200 мл. кисело мляко и плодове, различни. Ако не иска мляко предлагам най-напред банан, че е по-хранителен, но не настоявам. При всички положения м/у обяд и вечеря хапва нещо, де. Набляга се на плодовете.
Вечеря постна манджа, понякога и с месо, често ориз със зеленчуци, картофи и други подобни. Пак прилично хапва.