0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #140 -: Ноември 21, 2008, 18:15:13 pm »
Днес явно ми е ден за въпроси, но се сетих за още един - как е най-добре да въведа кисело мляко- да купя био-кис.мляко или да ползвам някое от детските йогурти с плодове, сега разглеждам хип и др. ? и пак ли по 1 лъжичка като начало?
Педиатърката ми казва, че мога да давам от АМ вече тройка ИЛИ кис. мляко, не знам кое е по добре?
« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 18:17:25 pm от Violet »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #141 -: Ноември 21, 2008, 22:15:18 pm »
Мисля Нестле имаха чисто кисело мляко. Аз въведох с обикновено, не био. Въведох с 2 лъжици, после 7-8
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #142 -: Ноември 23, 2008, 15:28:36 pm »
Здравейте момичета.Имам няколко  питанки :ask:  Кажете ми мога ли да дохранвам беба с кисело мляко?Явно кърмата не и стига.И ако немога с какво да я дохранвам?От каква възраст мога да давам пюре???Благодаря ви предвариелно!!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #143 -: Ноември 23, 2008, 16:50:37 pm »
Цитат
с какво да я дохранвам?
С някое от адаптираните млека.
Много е малка още за к.мляко.

Цитат
От каква възраст мога да давам пюре?
Най-добре от 5-6м.
Макар ,че ако попиташ педиатърът ви сигурно ще ви каже от 2,5-3м.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #144 -: Ноември 23, 2008, 21:17:22 pm »
Откога започнахте да слагате сухар в храната?

Той въпросът ми е малко постфактум, но все пак да се консултирам. Преди седмица приключих със захранването с глутен. Вчера на обяд супата, която сготвих стана малко по-рядка, отколкото Тодор щеше да я яде и си позволих да стрия вътре едно сухарче.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #145 -: Ноември 23, 2008, 21:46:25 pm »
аз след 11 месеца, и то само при нужда от сгъстяване
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #146 -: Ноември 23, 2008, 22:02:33 pm »
Моята категорично отказва сухара под каквато и да е форма, така че не давам, но започнах да пробвам на 10 месеца.

Аз да питам за агнешкото - захранила съм с всичко друго без агнешко, свинското не ни кефи, ядем само Гербер и то само някои пюрета - общо взето редувам телешко, пилешко, заешко, пуешко. Това когато ядем де. Иска ми се да разнообразя и да добавя и агнешко - дали ни е време?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #147 -: Ноември 23, 2008, 22:06:27 pm »
Фоксче, мисля, че може още малко да изчакаш с агнешкото. Дадох на Кристина преди две седмици, чела съм от по-опитни майки тук, че с агнешкото след годинката се захранва.
Някде го описват като сравнително алергенно месенце.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #148 -: Ноември 24, 2008, 09:02:05 am »
Сухар дадох на 10 мес за първи път. Сега в супите слагам, защото са по-редички.

И аз въпрос имам - Стилияна отказва от снощи АМ. Не ще й да го види. Да не говорим, че никакво мляко друго не иска да пие. Тя не че нещо пие като хората де :? Още си караме на детски чай на Хипп.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #149 -: Ноември 24, 2008, 09:15:37 am »
мари, със сламка приема ли течност? питам те, защото мона на вашата възраст също отказа и вечерното, и сутрешното АМ. последствие разбрах обаче, че не го иска не заради вкуса, а не ще шишето вече. ако и го предложех в чаша със сламка - пие. този период продължи  няколко месеца, сега пак пие от шише - изобщо, бърви ги разбери :lol: убедила сум се, че с малките деца нищо постоянно няма, всичко е периоди и каквото е днес, утре може да е обратното :lol:
ако никак не ще да го пие - има варианти да й го слагаш в храната.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #150 -: Ноември 24, 2008, 09:31:58 am »
Цвети, от сламка не пие. Обаче пробвах и в попара да й го направя пак не иска да опита даже. Сега се чудя, че иска все сухо да дъвче, да не би да е от някой кътник... Но пък тя трепереше преди за млякото си 8) Знам ли! Дано е период, че не ми се мисли как ще й набавям необходимото количество.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #151 -: Ноември 24, 2008, 12:32:02 pm »
пробвай в кус куса. в началото сложи по-малко кол-во АМ. и аз съм пробвала в попарата и не се прие изобщо.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #152 -: Ноември 24, 2008, 13:24:48 pm »
аз след 11 месеца, и то само при нужда от сгъстяване

mini, някакви специални съображения ли имаш спрямо сухара или просто си преценила, че няма нужда?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #153 -: Ноември 24, 2008, 14:03:32 pm »
ами чак съображения някакви, по принцип в общия случай яденето й съдържа богати на въглехидрати продукти- винаги слагам или картоф, или ориз, моркова също е добър източник на въглехидрати и от тази гледна точка не държа мого да яде хляб и сухари
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #154 -: Ноември 24, 2008, 16:14:54 pm »
Ние трябва да се захранваме със зеленчуково пюре или каша. Педиатърката ни каза да започна с картофено пюре, обаче гледам някои предпочитат оризово първо. Вие какво мислите?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #155 -: Ноември 24, 2008, 16:16:39 pm »
ами или оризова каша или плод, според мен де. особено ако детето е било на кърма прехода с плода е по-лесен :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #156 -: Ноември 24, 2008, 16:23:31 pm »
Плодови пюрета вече ядем, между храненията. Въпроса ми е при замяната на 1 хранене със зеленчуково пюре или каша, какво да предпочета?
Досега сме изцяло на адаптирано мляко,кърма не.
« Последна редакция: Ноември 24, 2008, 16:28:16 pm от green apple »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #157 -: Ноември 24, 2008, 16:27:57 pm »
нищо не пречи да вкараш 2-3 зеленчука, за да започнеш да даваш на обед, след това да въведеш оризовата каша, която да смесваш с плодове за следобедна закуска :)
на колко сте месеца?
по принцип в рамките на един месец можеш да заместиш две хранения и така до около годинката :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #158 -: Ноември 24, 2008, 17:29:47 pm »
аз заместих първо с каша,а после вкарах зеленчук.
<br />
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #159 -: Ноември 24, 2008, 18:41:33 pm »
Ох чета,чета и много се обърках момичета.Незнам защо но много се притеснявам за това захранване. Моето детенце е изключително кърмено бебе и от 3 дни започнах да го захранвам с оризова каша. Хапва си с охота. Давам му по един път на ден на обяд. Изяжда по една супена лъжица каша разтворена с кърма. Искам да ви питам от кога мога да вкарам пюре,след колко дни от първото захранване с каша с какво количество да започна? Плод или зеленчук? Тук в Канада навсякаде препоръчват първо зеленчук после плод. Когато дам пюренце за първи път в същото хранене с кашата ли да стане? От кога мога да започна да давам на бебо каша или пюре по два пъти на ден и от кога мога да заместя кърмене само с каша и пюре? Ей това постепенно захранване много ме обърква незнам защо. Последно въпросче, мога ли днес отворено пюре да го дам утре пак ако е в хладилника?
Извинявам се за многото въпроси момичета, но с толкова много информация се сблъсках, че се оплетох като пате в калчища.