0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #40 -: Ноември 06, 2008, 14:54:18 pm »
Ам освен с биберон с друго не съм давала до сега - 2г. :wink:
ако се притесняваш, че ще пие от шише до първи клас, не, няма.
Ами, минавали са ми и такива мисли през главата. То и ние само в леглото вече пием АМ и като гледам скоро няма да се откаже, та за това попитах.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #41 -: Ноември 07, 2008, 23:20:55 pm »
Искам да попитам мамите с повече стаж. До кога давате АМ с биберон и изобщо има ли възможност да се дава с накрайник. Аз не бързам, но просто се замислих и не намирам отговора.

На чашите с накрайник изрично е указано, че не се пие мляко и сок с тях. Ако държиш вероятно може с чаша със сламка ама и сламката не се чисти много лесно.


Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #42 -: Ноември 08, 2008, 15:04:01 pm »
А моят въпрос е -  когато давате млекото Млечко на Май дей на детето нужно ли е да се вари или не.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #43 -: Ноември 09, 2008, 01:09:44 am »
Така, аз да се похваля :lol:, 4е моята Бета от седмица насам си изяжда по 1 плодово пренце сутрин от 130 мл., и за ве4еря запо4на да си хапва по няколко лъжи4ки от мойте супи4ки :lol:
Доста са безвкусни4ки, но пък им слагам и по малко зехтин4е и сол.

Въпроса ми е, вие от кога запо4нахте да давате кисело мляко?

тук има едно на данон за деца, но тя не го хареса, пробвах да и дам 1 л. от обикновенното и си я хапна с наслада.
Но ме беШе страх да дам по_ве4е :oops:

А маслинки от кога? :wink:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #44 -: Ноември 09, 2008, 06:12:04 am »
Елеонор, браво на  :PБеа!
Виж за маслинките незнам и немога да ти кажа, дано се включи някой друг.
Кисело мляко аз дадох на Митака някъде около 10-10м и половина, като тръгна на кухня.
Прие го много добре, понякога закусва с него + бисквитки или сухарче.
И за следобедна закуска давам с плод добавен вътре, примерно банан става много вкусно.
Уточнявам не в шише с лъжичка, с шишето пием АМ сутрин и вечер.
Понякога когато нямам вечеря, правя нещо като картофено пюренце, което той много хареса.
Сварявам и намачквам с вилица или преса 2 картофа,
добавям масалце и сиренце, колкото за попарка + 2-3 лъжици кисело мляко.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #45 -: Ноември 09, 2008, 09:22:06 am »
Извинявам се ако темата вече е обсъждана,но да ви питам.Какво кисело мляко давате-краве или друго и на коя фирма?А прясното - освен тези на май дей?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #46 -: Ноември 09, 2008, 12:40:30 pm »
И мен ме интересува какво кисело мляко давате.
Спомням си, че темата е обсъждана, но не можах да намеря къде точно.
Вчера в магазина забелязох, че има някакво ново за мен детско мляко на Сердика. И кисело и прясно. Пише точно детско мляко 3%

Аз до сега не съм давала нито кисело, нито прясно понеже на Боян му излизаха едни екземи, заради които мина на ХА мляко.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #47 -: Ноември 09, 2008, 13:29:43 pm »
На мен това захранване много ми се обърка. Педиатърката каза да замествам хранене с зеленчуково пюре, статиите които чета казват по около 30 гр само да се дава и вече незнам. На почти 5 месеца сме преди месец захраних с пюре от морков с кърма и от тогава давам по няколко лъжички пюре и веднъж- два пъти седмично сок на обяд. Вкарала съм морков, ябълка, тиква, круша и от вчера слива(плодовете не ги харесва).
Въпросът ми е да заместя ли цяло хранене с пюре и какво количество мога да давам (тиквата толова я харесва че без проблем може да изяде цяло пюре)? Чух че след обяд било хубаво да давам плодово половин с мляко (досега давам само веднъж на ден на обяд).
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #48 -: Ноември 09, 2008, 22:27:15 pm »
Рано ви е било за захранване, какво остава за заместване на ядене. Изчакай още.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #49 -: Ноември 09, 2008, 22:33:41 pm »
Коки, мен ако питаш изчакай още с млякото, аз кисело дадох на 13 навършени месеца, а прясно едва на 19 месеца, при все че Стефания няма предразположеност към алергии.
Това детското и аз го видях, само че не е на Сердика, а друга фирма беше /в Билла почнаха да го получават преди 2-3 седмици/.
Елеонор и на вас ви е доста рано, особенно за плодовите на Данон, ама ти си знаеш. Маслини след годинка, старателно изкиснати, че са доста солени. Аз наскоро дадох- не ги хареса въобще, а съм чувала, че децата много ги харесват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #50 -: Ноември 10, 2008, 09:06:20 am »
О Деси може да изяде едно кило маслини, ако има кой да й даде :wink:
дадох ги някъде след 13-14 м. изкиснати, сега вече яде и не изкиснати, но купувам от един вид само, които не са особено солени :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #51 -: Ноември 10, 2008, 09:32:35 am »
Момичета аз все още не съм вкарвала риба и вчера реших да пробвам, купих на Семпер сьомга и дадох на бебо да близне от лъжичката, ужаааас изповръща си червата горкото само от една мъничка хапка, защо така според вас? Вие как вкарахте рибката, тя вярно че е с доста силна миризма, ама те и броколите миришат силно.... да поизчакам ли и да смеся с друго пюре и фатално ли е, че още не съм му давала риба?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #52 -: Ноември 10, 2008, 09:41:43 am »
И аз рибата я вкарах наскоро.
Аз купих пъстърва и му я приготвих вкъщи. Прие се чудесно.
Само че, Боян няма храна която да не хареса. Абсолютно всичко до сега си го хапва с апетит.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #53 -: Ноември 10, 2008, 14:56:08 pm »
Въведох рибата с домашно готвено. Хек или треска беше, не съм си записала. С картоф и копър можеш да пробваш, да убие миризмата, но попринцип тези риби на мен не ми миришат.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #54 -: Ноември 10, 2008, 15:03:48 pm »
Виолет, не е фатално, че не си дала още риба. изчакай няколко седмици и пак предложи. пюретата на Семпер не миришат силно на риба, едва ли е от миризмата. просто е нов вкус. моят син обожава всички рибни пюрета. захранен е с риба на 1 година и 6 месеца.
захранване с домашно приготвена риба - не бих препоръчала. първо, заради деликатността на този хранителен продукт по отношение на годност и свежест, второ - заради потенциалната опасност от костици. чоплила съм с лупа рибно филе и пак съм пропускала понякога костици - не си е работа да се рискува. а и с каква риба ще готвите - замразена? или прясна с неясен произход и време на престой в магазина?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #55 -: Ноември 10, 2008, 17:31:20 pm »
Eлеонор,
моят съвет е да не даваш сол поне до една годинка.

Мими лео,
защо толкова бързаш? Много храни си въвела. Мисля да не избързваш и да не въвеждаш нови храни.

Аз имам питанка:
Някой знае ли в коя от готовите каши има просо, а също и царевица? Мисля, че Хип имаха каша ориз и просо, ако не се лъжа, но в момента я няма в складовете.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #56 -: Ноември 10, 2008, 17:55:20 pm »
Милупа имат ориз+царевица+тапиока. Без глутен е.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #57 -: Ноември 10, 2008, 17:57:23 pm »
White,
благодаря ти за експресния отговор, мила. Ще я потърся кашата.
Това пък "чудо" "тапиока" не ми е познато. :oops:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #58 -: Ноември 10, 2008, 18:06:39 pm »
Просто вече мисля че му е време (четох достатъчно за късното захранване). 4,5 месеца мисля че са добре, но както и да е вече захраних и няма да спирам ще продължавам да захранвам но просто от толкова схеми и захранвания съвсем се обърках.
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 20:00:29 pm от Mimi_leo »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #59 -: Ноември 10, 2008, 18:07:44 pm »
Милена виж тук http://papa-bebe.com/ka6i/sunval.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит