0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #20 -: Октомври 16, 2008, 00:08:31 am »
Зори, период е. Но за да не стане навик, просто не му давай зор. Като не иска - не иска. Не предлагаш нищо повече или най-много още едно ядене. Много често се случва при никнене на зъбки.

eleonor, аз мисля ти отговорих в седмичната тема. Не се притеснявай. Все някога ще прояде. Не му давай зор на детето. Никой не ходи в първи клас с шишето с млякото :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #21 -: Октомври 16, 2008, 07:43:05 am »
Момичета, период е и се надявам да отмине - малката спря да се буди нощем, но храненето с лъжичка все още е голям зор и не изяжда същите количества като едно време. Може и от зъбите да е, че нощем се буди и голям рев настава, докато не намажа венците - на нас 6 май ни избиват на веднъж  :(.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #22 -: Октомври 16, 2008, 23:03:46 pm »
Васи да права си, но нали знаеШ, за вси4ко се тревожим :wink:

Виждам , 4е не само мойта сладунка е в такъв период :(
Дано моми4ета скоро отмине, аз уж не насилвам, но всеки ден пробвам :lol: и една лъжи4ка да хапне, съм доволна :lol:
Такава хубава ве4еря и спретнах, пиленце с картофки, морковки и грах(варени и нама4кани), но уви...

Фокси как 6 зъб4ета на веднъж 8O, ние само 2 си имаме :)



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #23 -: Октомври 17, 2008, 14:43:15 pm »
Елеонор, като решат да не ядат децата, колкото и да се стараем в готвенето, колкото и вкусни манджички да правим, нищо не помага. То това е положението. Затова като стана на годинка - на кухня. Поне не ме е яд, че съм се старала с готвенето и после не се яде.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #24 -: Октомври 17, 2008, 17:00:01 pm »
И при нас е война с храната.Но поне изяждаме по половин пюре.По зле сме с кашите.
Да попитам мамите с повече стаж тъй като глутена трябва да го въвеждаме след годината единствения безглутенов сухар,който на мерих е царевичен.Някой давал ли е такова нещо и ако да то след кой месец ?
Знам,че царевицата е след 10м,но пък в много бебешки каши има царевично брашно.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #25 -: Октомври 17, 2008, 18:12:40 pm »
колкото и вкусни манджички да правим, нищо не помага

А как ти стават вкусни манджичките, Васи? Както и да ги приготвя, домашно не ще да яде (не че към купешките няма претенции, но поне знам кои харесва и купувам само от тях). И по малко зехтин капвам и щипка сол пробвах да слагам, но то и с щипка и без щипка е еднакво на вкус, та спрях. И въобще, изхвърлям храна на поразия.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #26 -: Октомври 18, 2008, 00:25:22 am »
Започват да приличат на храна, като започнем да ги готвим като за нас, с мазнинка, подправчици. До преди това са си все бъркочи  :lol:, за мен де, те децата незнаят още, че ядат бъркочи  :wink:

Сериозно сега, не помня какво точно съм готвила на тази възраст. Но тя моята тогава ядеше, макар и по 70 гр.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #27 -: Октомври 18, 2008, 19:48:28 pm »
марби заЩо 4ак след година глутена?
Аз го въведох преди месец със глутенова каШа.
Но яйце оЩе не съм, Ще въведе след няколко дни, но като не иска ниЩо да яде освен мляко, незнам къде да и го сложа :(,
та може и да из4акам докато прояде неЩи4ко



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #28 -: Октомври 18, 2008, 20:17:48 pm »
Елеонор, опитвала ли си да слагаш по малко оризова каша в пюрето? При нас това помогна да прояде прилично количество плодове.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #29 -: Октомври 18, 2008, 20:29:45 pm »
Елеонор, опитвала ли си да слагаш по малко оризова каша в пюрето? При нас това помогна да прояде прилично количество плодове.

Не не съм, преди я деШе оризова каШа с голям апетит,а сега и нея не иска.
Само в плодовото ли или и в зелен4уковите и месните да пробвам :oops:(няма ли гадни4ко да стане)
Ще опитам и Ще докладвам
Мерси White



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #30 -: Октомври 21, 2008, 21:14:35 pm »
марби заЩо 4ак след година глутена?
Аз го въведох преди месец със глутенова каШа.
Но яйце оЩе не съм, Ще въведе след няколко дни, но като не иска ниЩо да яде освен мляко, незнам къде да и го сложа :(,
та може и да из4акам докато прояде неЩи4ко
Защото се оказа,че сме предразположени към алергии.Почти два месеца лекувах кашлица с хрипове/секрети/,която се оказа че е алергична от нещо,но това е за друга тема.Затова сега питам освен докторите и тук ,понеже знам че има мами с алергични деца.
Бях спряла и захранването докато не се оправи дребчо напълно.И  жълтъка ще е по-късно при нас.
За оризовата каша аз слагам в пюретата,които и приготвям.Когато няма в пюрето картоф слагам от нея.Ползвам на Милупа и Сънвал.Те са безмлечни и неподсладени.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #31 -: Октомври 22, 2008, 00:10:45 am »
marbi, непоносимостта към глутен (цьолиакия) няма връзка с алергии. това си е специфично заболяване и ако нямате фамилна обремененост точно с цьолиакия, вероятността за разболяване е нищожна.
това, че детето ти може да има някаква хранителна алергия, не е причина да спираш точно глутена.

не е нужно да чакаш с глутена толкова много. дори съм чела изследвания, според които прекалено късното въвеждане на глутен е също толкова вредно, колкото и прекалено ранното въвеждане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #32 -: Октомври 29, 2008, 15:09:00 pm »
Момичета, имам следния въпрос: понеже мисля, че Мия отказва АМ (последните 3-4 пъти, когато уж искаше да пие, почваше и после хвърляше шишето), та исках да й купя Млечко на My day, което се води подходящо за деца и т.н. Обаче никъде не го намирам. Обиколих всякакви магазини около нас -Фантастико, Калея и всякакви малки и няма. Някой знае ли къде мога да го намеря?
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #33 -: Октомври 29, 2008, 15:42:42 pm »
Мешко, аз преди около 6м. съм купувала ор Била, но незнам дали още има там :?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #34 -: Октомври 29, 2008, 15:47:20 pm »
Аз преди месеци от Пикадили и други магазини, не хипермаркети.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #35 -: Октомври 29, 2008, 17:29:46 pm »
Мерси много.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #36 -: Октомври 29, 2008, 20:12:47 pm »
Мешко, в Елемаг редовно го зареждат.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #37 -: Октомври 29, 2008, 21:42:10 pm »
В Билла и в МЕТРО съм виждала. А специално за деца е, защото има добавени витамини и минерали и една камара щуротии. Лично мнение. Но не виждам смисъл от Млечкото специално за деца.
Ако има други особености може да споделите, може и да съм в заблуда.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #38 -: Ноември 05, 2008, 22:21:51 pm »
Искам да попитам мамите с повече стаж. До кога давате АМ с биберон и изобщо има ли възможност да се дава с накрайник. Аз не бързам, но просто се замислих и не намирам отговора.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #39 -: Ноември 05, 2008, 22:33:29 pm »
Ам освен с биберон с друго не съм давала до сега - 2г. :wink:
ако се притесняваш, че ще пие от шише до първи клас, не, няма.
Деси, не пие абсолютно нищо друго освен АМ от шише вече, дори чашите със сламки и накрайници не иска, пие от обикновена чаша, но АМ го пие в леглото и сутрин и вечер, затова не съм провала от друг съд.