0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #1000 -: Октомври 03, 2009, 14:19:13 pm »
Вдигам байряка, моето говедо категорично отказва да яде и най-вече обяда. Не яде нито зеленчук, нито месо. Помагайте! С какво да я храня? Удачно ли е да се връщам пак на АМ? После пак ли ще се захранваме? Не зная вече. Приготвям домашно, не ще. Отварям купешко, не ще. Йогурт- с триста зора. Кисела, който уж обичаше и него вече не изяжда напълно, и кашите я товарят много...., на къде  :ask:
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #1001 -: Октомври 03, 2009, 15:34:12 pm »
Вдигам байряка, моето говедо категорично отказва да яде и най-вече обяда. Не яде нито зеленчук, нито месо. Помагайте! С какво да я храня? Удачно ли е да се връщам пак на АМ? После пак ли ще се захранваме? Не зная вече. Приготвям домашно, не ще. Отварям купешко, не ще. Йогурт- с триста зора. Кисела, който уж обичаше и него вече не изяжда напълно, и кашите я товарят много...., на къде  :ask:
Възможно е да му пробиват зъбки. Доста често покрай зъбоникненето бебетата отказват твърда храна. Моят съвет е да продължаваш да му предлагаш твърда храна, но не настоявай - колкото изяде, толкова.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #1002 -: Октомври 03, 2009, 15:42:04 pm »
А защо толкова рано си почнала с жълтъка? И такова количество? Според мен първо месото трябва да се въведе, после жълтъка. А до домашните яйца... не вярвам кокошките да са проверени за болести. Според мен купешките в това отношение са по-контролирани.
Ами честно да си кажа, защото се обърках от стари и нови методи, и от нежеланието на детето да прояде, все пак около 20 дни бяха нужни за заместване на хранене.Тези дни ще го заведа на изследвания и ако хемоглобина е добре, ще изчакам.Ние сме почти само на кърма и се притеснявам от анемия.
А сега като почнах да давам каша след колко време да му дам месо?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #1003 -: Октомври 03, 2009, 15:47:50 pm »
Елфита, 150 грама си е едно прилично количество твърда храна за шестмесечно бебе. Но ако мислиш, че проблема е в жълтъка и е мъчение и за двама ви, спокойно можеш да го спреш. В кърмата ти има всичко нужно, в много по-добро количество и подходящо за усвояване от организма, отколкото в жълтъка. Отделно, че напълно подкрепям мнението на Мими, че при купешките яйца контрола е много по-голям. И наистина първо се въвежда месо, после жълтък. Както и да го триеш или пасираш, жълтъка все ще си остава на малко бучки.
Спокойно можеш да даваш сурови плодове, настъргани или намачкани. Дори са много по-полезни от соковете. А и това е първата стъпка към непасираната храна. Все пак, съобразявай ги със сезона, нека да са плодове, които в момента зреят в нашите географски ширини. Ябълката е подходяща, пък и й е сезона. Любимото занимание и на двете ми деца беше настъргана ябълка в чиния, един стар чаршаф на пода и половин час спокойствие за мама  :lol:
С кашата може би щеше да е по-добре да поизчакаш още малко, но щом вече си започнала. Все пак ти прецени.
Не разбирам това за кърменията. Как 4 са му малко, пък да станат три? Колкото по-малко кърмения имате, толкова по-малко кърма ще се образува. Ако исакш да запазиш по-дълго кърменето, просто предлагай първо гърда, а  след 30-40 мин твърдата храна.


А защо толкова рано си почнала с жълтъка? И такова количество? Според мен първо месото трябва да се въведе, после жълтъка. А до домашните яйца... не вярвам кокошките да са проверени за болести. Според мен купешките в това отношение са по-контролирани.
Ами честно да си кажа, защото се обърках от стари и нови методи, и от нежеланието на детето да прояде, все пак около 20 дни бяха нужни за заместване на хранене.Тези дни ще го заведа на изследвания и ако хемоглобина е добре, ще изчакам.Ние сме почти само на кърма и се притеснявам от анемия.
А сега като почнах да давам каша след колко време да му дам месо?

Доказано е, че кърмените бебета развиват много по-рядко анемия. Единственият проблем е, че в България за долна граница на хемоглобина се взема 120, а при децата е в зависимост от възрастта. При 6-месечни е около 103-104 долната граница.
Месото - както си го решила, на 7 месеца е ок.
Не се вглеждай толкова много в схеми, стари и нови методи. Води се по детенцето и не се притеснявай излишно.
« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 15:51:53 pm от микки »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #1004 -: Октомври 03, 2009, 15:56:53 pm »
everything_possible Ние сме същите след няколко дни става на 10 месеца, от 8,5м не яде нищо зеленчуково освен тиква и морков с ябълка. Месо беше прояла пилешко и пуйка, също отказва. Отказва купешките пюрета както и готвените. На обяд редувам тиква, морков с ябълка, някой дни и давам по 1 йогурт (това поне при нас се приема) и после я кърмя. Има дни като днес дето се кърмим през 2-3 часа и следобед яде каша с плод или плодово пюре. АМ отказва, но и аз не съм я и насилвала да го пие.
Ако ти отказва обяда, спокойно можеш да и давш АМ според мен.
Или пробвай да добявяш ябълка или круша в пюрето. При нас до едно време минаваше номера, другото което правя е загребвам от зел. пюре и после на върха ябълка с морков ядеше до едно време.




*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #1005 -: Октомври 03, 2009, 16:17:24 pm »
Вдигам байряка, моето говедо категорично отказва да яде и най-вече обяда. Не яде нито зеленчук, нито месо. Помагайте! С какво да я храня? Удачно ли е да се връщам пак на АМ? После пак ли ще се захранваме? Не зная вече. Приготвям домашно, не ще. Отварям купешко, не ще. Йогурт- с триста зора. Кисела, който уж обичаше и него вече не изяжда напълно, и кашите я товарят много...., на къде  :ask:

Тикваааа. :lol:
Сега поне има прясна по пазарите.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #1006 -: Октомври 03, 2009, 17:08:55 pm »
Вдигам байряка, моето говедо категорично отказва да яде и най-вече обяда. Не яде нито зеленчук, нито месо. Помагайте! С какво да я храня? Удачно ли е да се връщам пак на АМ? После пак ли ще се захранваме? Не зная вече. Приготвям домашно, не ще. Отварям купешко, не ще. Йогурт- с триста зора. Кисела, който уж обичаше и него вече не изяжда напълно, и кашите я товарят много...., на къде  :ask:

Тикваааа. :lol:
Сега поне има прясна по пазарите.

Добре де ама само тиква неможе да се яде постоянно.  :?

При нас наистина никнат 5 зъба в момента. Не съм много убедена, че това е причината за отказ на зеленчуковите пюрета. Защото плодове и каша с плод яде, чак ми се кара като се замотам с лъжичката.  :D Кашата много често я правя доста гъста и няма никакъв проблем.


*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #1007 -: Октомври 03, 2009, 19:35:01 pm »
Не разбирам това за кърменията. Как 4 са му малко, пък да станат три? Колкото по-малко кърмения имате, толкова по-малко кърма ще се образува.
Последния месец имах известни проблеми.Определено не му стигаше кърмата и искаше много често да се храни.Което в никакъв случай не доведе до образуване на повече мляко, напротив гърдите ми бяха като изцедени.Слава богу този период мина и сега на всяко хранене усещам напрежение и съм нетърпелива да засуче.Пък и е толкова сладък и доволен, кърменето ми доставя удоволствие и не ми тежи.Ще забавя малко заместването на  следобедното и ще спра жълтъка засега.
Момичета благодаря за съветите.Ако питам педиатърката,баби и познати трябва вече да сме на попара, кисел , кисело мляко и месо.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #1008 -: Октомври 03, 2009, 21:15:44 pm »
Ох, ако знаете с моя хайванин откога съм вдигнала байрака... Още е само на мляко, на няколко пъти почвам да захранвам и прекратявам, защото стиска устни и реве и блъска лъжицата и с биберон пробвах, пак плюе, няма домашно, купешко, вносно, българско нищо не минава... Миналата събота за пръв път го видях да си отваря устата на пюре и си мислех, че най-после е дошъл момента и вече захранването ще върви по-лесно - е НЕ, явно е било еднократно. Всякак съм пробвала да е умрял от глад да е ял малко да е ял много, не минава номера и това е (и зъби няма нито виждам да му растат), а на фона на триглавата ламя Ели, която яде всичко, ми се плаче като си помисля за неговото захранване... Ама това е положението продължавам с опитите, накрая ще му връча кокала и хляба и да се оправя  8).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #1009 -: Октомври 03, 2009, 21:39:33 pm »
... накрая ще му връча кокала и хляба и да се оправя  8).

ХиХи, мда май на там отиват нещата и при нас.  :lol:  Вече и давам да опитва и от нашата храна, за да видя къде бъркам. Диването по миналата вечер яде парченца от пилешка пържола, даже дъвчеше да му се невидяло (има само 3 долни зъба).  :D  Давам и трохички хляб, дъвче и преглъща. Само да ме види, че ям кисело мляко от кофичка и наддава вой да и дам. Харесва и но ме е шубе да давам че са пълни с консерванти. Взех и йогурти на Хумана, давам и през ден.


Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #1010 -: Октомври 03, 2009, 22:31:10 pm »
Ако питам педиатърката,баби и познати трябва вече да сме на попара, кисел , кисело мляко и месо.[/color]
И кебапчета и винце, че да спи повече нощем  :D
Елфита, наистина около 6 месец някои бебета преминават през криза на растежа. А това, че не усещаш напрежение в гърдите, не трябва да те тревожи. Когато лактацията се установи спрямо нуждите на бебето, а това се случва около края на първия-втория месец, гърдите остават меки и не се втвърдяват както в началото. Някои майки след няколкомесечно кърмене дори спират да усещат рефлекса на слизане на млякото. Давай на бебето да суче винаги, когато си поиска и си свиркай. Ще кърмиш толкова дълго, колкото искаш, всичко зависи от теб и бебето!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #1011 -: Октомври 03, 2009, 22:32:50 pm »
Ох, ако знаете с моя хайванин откога съм вдигнала байрака... Още е само на мляко, на няколко пъти почвам да захранвам и прекратявам, защото стиска устни и реве и блъска лъжицата и с биберон пробвах, пак плюе, няма домашно, купешко, вносно, българско нищо не минава... Миналата събота за пръв път го видях да си отваря устата на пюре и си мислех, че най-после е дошъл момента и вече захранването ще върви по-лесно - е НЕ, явно е било еднократно. Всякак съм пробвала да е умрял от глад да е ял малко да е ял много, не минава номера и това е (и зъби няма нито виждам да му растат), а на фона на триглавата ламя Ели, която яде всичко, ми се плаче като си помисля за неговото захранване... Ама това е положението продължавам с опитите, накрая ще му връча кокала и хляба и да се оправя  8).
А защо не пробваш педагогическо захранване?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #1012 -: Октомври 03, 2009, 22:57:49 pm »
аз викам ура ако Преслава изяде 100 грама, това не е причина да я захранвам с каквото и да е само и само да яде
днес дадох жълтък- на 8 месеца и 23 дена, преди около 20 дена въведох пуешко, другата седмица мисля да въведа пилешкото
глутен на навършени 10 месеца, ако преди това някой услужлив съгражданин не се смили над горкото ми дете и не му навре напосоки храна в устата  :x :x :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #1013 -: Октомври 04, 2009, 10:48:33 am »
Вдигам байряка, моето говедо категорично отказва да яде и най-вече обяда. Не яде нито зеленчук, нито месо. Помагайте! С какво да я храня? Удачно ли е да се връщам пак на АМ? После пак ли ще се захранваме? Не зная вече. Приготвям домашно, не ще. Отварям купешко, не ще. Йогурт- с триста зора. Кисела, който уж обичаше и него вече не изяжда напълно, и кашите я товарят много...., на къде  :ask:

Тикваааа. :lol:
Сега поне има прясна по пазарите.

Добре де ама само тиква неможе да се яде постоянно.  :?

При нас наистина никнат 5 зъба в момента. Не съм много убедена, че това е причината за отказ на зеленчуковите пюрета. Защото плодове и каша с плод яде, чак ми се кара като се замотам с лъжичката.  :D Кашата много често я правя доста гъста и няма никакъв проблем.


Може. Тиква добавях на всичко близо месец, тамън се регулира и изхождането. После пробвах на место тиква - 30 мл АМ, че и така караме и до сега.
Ние ядем все що е зеленчук/месо, на плода и кашите се понамръщва, но не се оплаквам! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com