0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #920 -: Август 01, 2009, 02:12:32 am »
не, бъркаш, няма витамин Д, а железните запаси спадат към 6тия месец
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #921 -: Август 01, 2009, 15:32:35 pm »
Мнения различни, реших че ще навърши 8м и тогава ще и дам месо.
А и хемоглобина и е според педиатърът и е добър, така че нищо няма да и стане за една седмица според мен.


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #922 -: Август 01, 2009, 15:36:22 pm »
То пък като го прояде с тия 8% съдържание на месо в готовите пюрета...
На 7 и кусур дадох пуйка, пиле, заек - яде всички домашни пюрета (зеленчукови и плодви).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #923 -: Август 01, 2009, 16:07:39 pm »
Евро,
надявам се, че не допускам грешка по този начин. Но аз винаги приготвям домашни пюрета. А в тях слагам повече от 8% месо. Слагам 25-30г, което идва около 12%.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #924 -: Август 01, 2009, 16:35:36 pm »
И аз, слагам по 2-3 кубчета месо, но за захранване ползвах бурканчета.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #925 -: Август 01, 2009, 19:33:54 pm »
Попара пробвай дали ще яде - повечето деца на тази възраст си умират за нея.
Да, попара яде, но пък гледам да не давам много хлебец:)
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #926 -: Август 01, 2009, 19:42:52 pm »
Сега ми хрумва, че и кисело мляко с бисквити е чудесна закуска, пък и диетична. :wink: Аз правех със Закуска. Начупени във киселото мляко. % минутки преседяват и стават мекички и едва ли не се смилат.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #927 -: Август 02, 2009, 00:31:56 am »
Малина, добре й е на Андрея хемоглобинът :D
Преди забравих да ти пиша, че ако те мързи да изцеждаш кърма, за да приготвиш с нея нещо, спокойно можеш да ползваш АМ - то не е вредно и при добре установено кърмене няма нищо страшно (освен, че трябва да го купиш, де :D)
Основният довод за по-ранното захранване (който аз не споделям) е, че в БГ имало голям процент желязодефицитна анемия при бебетата - каза ни го доцент гастроентеролог-педиатър. От зеленчуците със сигурност се усвоява по-малко желязо, отколкото от месото.
Иначе по въпроса за месните манджи - аз купувам чисто месо, има хубаво на Хипп и на Сънвал - и го смесвам със зеленчуково бурканче 50/50 или както ми е удобно, така съдържанието на месо става повече.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #928 -: Август 02, 2009, 12:53:11 pm »
Фреши, имам останала една опаковка неразпечатвана Аптамил 1 освен за това да я ползвам. :D Зимата като ни почнаха зъбите рано рано, девойката ме докара до мастит и я дохранранвах една седмица  :( И аз гледах онзи ден, че има изцяло месни пюрета и реших, че ще взимам от тях и ще и бъркам със зеленчук. Мисля като стане на 9м жълтък да и дам, дано има домашни яйца че в момента няма. Аз също съм против ранното захранване. Възмущаваме това че майките ги мързи да се информират и каквото им каже педиатъра това правят. Преди две седмици моя приятелка почна да захранва със сок от ябълка от 4м защото и големия и син захранвала така преди 5г.  8O


Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #929 -: Август 02, 2009, 16:31:24 pm »
Аз също съм против ранното захранване. Възмущаваме това че майките ги мързи да се информират и каквото им каже педиатъра това правят. Преди две седмици моя приятелка почна да захранва със сок от ябълка от 4м защото и големия и син захранвала така преди 5г.  8O

И аз така!
И аз се възмущавам от подобни изцепки! Сякаш не са чували, че за последните 5 години тенденциите са се променили. Етърва ми по същия начин, захранила си на времето 5-годишния син със сок на 4 месеца и сагашното бебе пак по тая схема го караме. Щото така била казала педиатърката. :x И се ядосвам на свекърва ми, като вземе да ми я хвали, колко много си слушала педиатърката. Питам аз: "И защо слуша тез простотии на педиатърката?" :x
"О, че как няма да я слуша! Че те колко бебета са минали през тая педиатърка!" - ми отговаря.
Казах и, че това колко бебета са минали въобще не е показател.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #930 -: Август 02, 2009, 19:40:57 pm »
Захраних си на 6м. без да слушам чужди изцепки. педиатърът ми много бързо омекна, след като си изтъкнах доводите. Водили сме много спорове с нея и като се види резултата все аз съм печелила. Така, че се научи да ме слуша  :lol:.
Иначе ние сучем на воля, но за кашите купувам АМ. Лактацията на този етап е променена и не мога да се цедя.
« Последна редакция: Август 02, 2009, 19:43:56 pm от Abloy »

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #931 -: Август 03, 2009, 17:20:55 pm »
Аз също съм против ранното захранване. Възмущаваме това че майките ги мързи да се информират и каквото им каже педиатъра това правят.   8O
Съгласна съм с вас за новите тенденции в захранването. Но си мисля, че съветник на майката трябва да бъде педиатърът. И не е необходимо майката да рови и търси да се образова, та нали на педиатърът това му е работата.
Не може за всяка област на живота да изкарваме по една магистратура.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #932 -: Август 03, 2009, 23:57:01 pm »
Педиатърът е добре да обсъжда с майката захранването и въобще храненето на детето. Но крайният избор трябва да е на майката. Все пак, лекарите учат предимно за болестите, а храненето не е болестно състояние. А майката трябва да вземе решение да кърми или не, кога и как да захрани. След като се запознае с различните методи.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #933 -: Август 04, 2009, 00:15:47 am »
Педиатърът е добре да обсъжда с майката захранването и въобще храненето на детето. Но крайният избор трябва да е на майката. Все пак, лекарите учат предимно за болестите, а храненето не е болестно състояние. А майката трябва да вземе решение да кърми или не, кога и как да захрани. След като се запознае с различните методи.

Подкрепям с две ръце!

Имам такава питанка:
Вярно ли, че не се смесва риба с яйца? И ако да - от какви съображения?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #934 -: Август 04, 2009, 12:47:00 pm »
И ние се захранихме късно, но смятам, че както за много други неща, човек трябва да узрее, за да вземе това решение. Защото, ако реши защото някой й е казал, че така е добре, но не е убедена, после винаги може да си намери причина за "неприятни" последици от късното захранване. И си е до интелект също.
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #935 -: Август 05, 2009, 16:36:56 pm »
Болната тема с педиатрите, както и с доста лекари в Бг. Голяма част просто не правят нищо за да се информират за новостите или си карат по схемите, които са им познати. При условие, че дори Педиатричната асоциация препоръчва захранване не по-рано от 6 месец, значи това не са случайни неща плъзнали из нета. За това уважавам педиатърката на братовчедка ми. Сина си (на 5 години) е захранила рано, рано, но сега малката по съвет на същата им педиатърка я захрани на 6 месеца. Но в крайна сметка е хубаво да си убеден, в това което правиш.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #936 -: Август 14, 2009, 23:55:48 pm »
Аз също съм за по-късното зхранване.
Хрумна ми, четейки, какво всъщно им е станало на въпросните деца, на ваши познати, които са захранени по-рано???.
Не прочетох досега инфо, да се е случило нещо лошо с тях, в здравословен или друг аспект. От тази гледна точка размишлявам, дали все пак не преиграваме, водейки се от новите тенденции.... След 10на години мойе да бъде отречен и сегашния метод на захранване... Какво правим тогава.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #937 -: Август 16, 2009, 15:11:54 pm »
Аз също съм за по-късното зхранване.
Хрумна ми, четейки, какво всъщно им е станало на въпросните деца, на ваши познати, които са захранени по-рано???.
Не прочетох досега инфо, да се е случило нещо лошо с тях, в здравословен или друг аспект. От тази гледна точка размишлявам, дали все пак не преиграваме, водейки се от новите тенденции.... След 10на години мойе да бъде отречен и сегашния метод на захранване... Какво правим тогава.

Мдамм, преиграваме малко, някои дори повече от други.  Крайностите не са хубави, баланс му е майката.  На повечето дечица май нищо им няма.  И ние сме добре, в голямата си част, а да не мислиш, че след 6 месеца сме захранени.  И за гледната точка след 10 години съм съгласна, най-вероятно ще е променена, а ние ще сме назадничави спрямо тогавашните тенценции.  Ама нейсе...
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #938 -: Август 18, 2009, 16:05:04 pm »
Опитвам се да давам бишкотки на Плазмон с АМ, но не ми се получава. Бишкотата се размазва по биберона и запушва дупката, сукането става НЕВЪЗМОЖНО. При вас получавало ли се е подобно нещо? Къде греша? А мога ли да и ги давам да си ги гризка- вече има две зъбчета?
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #939 -: Август 18, 2009, 16:13:04 pm »
Аз също давам бишкоти на Плазмон с АМ, но нямам такъв проблем. Ползвам на Авент трифазния биберон.
Опитай с биберон с по-голяма дупка.