0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #60 -: Ноември 10, 2008, 18:27:39 pm »
Това пък "чудо" "тапиока" не ми е познато. :oops:
В Африка от него си приготвят брашното захляба. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #61 -: Ноември 10, 2008, 19:30:40 pm »

Елеонор и на вас ви е доста рано, особенно за плодовите на Данон, ама ти си знаеш. Маслини след годинка, старателно изкиснати, че са доста солени. Аз наскоро дадох- не ги хареса въобще, а съм чувала, че децата много ги харесват.


Mini това на данон е от 6 месе4на възраст, в България няма ли го?
Плодово не съм давала, това си е обикновенно.
Ооо, Беа много хареса маслинките, докато ние ве4еряхме и тя бракна в 4инията ми и си взе :oops:аз, не си мислех 4е Ще си я хапне, каквато е злояди4ка :lol:, но като и хареса и иска оЩе и после рев, 4е не съм и дала.
По принцип аз си ги ям изкиснати и без костилка, сол по4ти не се консумира в нас Миленка :wink:

МиШе оЩе тази ве4ер Ще пробвам това с картофките, много вкусни4ко ми се струва, аз досега без кисело млек4е съм правила :P



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #62 -: Ноември 10, 2008, 23:50:57 pm »
Mimi_leo, твоя воля. Но ако беше чела достатъчно за късното и ранното захранване, надали щеше да решиш да е преди 5 навършени месеца поне. Прочетох и предишния ти пост. Как определи, че не харесва плодове, като си въвела само такива и морков, който на вкус е по-скоро плод отколкото безвкусен зеленчук?
На въпроса ти - изчакай със заместването. А и не казваш какви количства предлагаш сега или е в рамките на захранването - няколко лъжички. Продължавай в същите количества, след известно време започни да даваш колкото иска детето, докато стигнете до необходимите количества (над 130 гр), тогава вече можеш да оставиш детето само на безмлечно хранене. Като започнеш да въвеждаш зеленчуците, в началото ще даваш нов продукт и продължаваш с познатия. След като въведеш можеш плодовото да го изместиш след обед, а зеленчуковите ще си останат на обед.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #63 -: Ноември 11, 2008, 10:25:04 am »
сол по4ти не се консумира в нас Миленка :wink:

Елеонорка, извинявай, мила, но аз заради това ти изречение
Доста са безвкусни4ки, но пък им слагам и по малко зехтин4е и сол.

...та, затова те посъветвах да не слагаш сол. Има време, ще ядат и по-вкусничка неща децата. :)

Мини, много ти благодаря за линка. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #64 -: Ноември 11, 2008, 19:36:31 pm »
wassilena благодаря
Давам само по няколко лъжички размесени с кърма, веднъж само дадох 1/2 пюре от тиква от 125 гр. защото много му хареса. Разбрах защото от досега въведените предпочита морков и най-вече тиква, ябълката не иска да я яде. Давам му я с морков.
Чухте ли в новините за пюретата, направо съм в шок. Ако си ги правя вкъщи пак трябва да ги купувам от пазара т. е. пак може (и вероятно е пълно с хормони) за местните пюрета става въпрос.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #65 -: Ноември 11, 2008, 19:48:27 pm »
какво си чула по новините за пюретата, дай повече информация?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #66 -: Ноември 11, 2008, 20:28:55 pm »
Имаше репртаж за пюретата с пилешко месо. Не казаха фирмата.
Поради голямото съдържание на Естрогени в месото, предизвикват ранен пубертет.
Имаше майка с 10 месечно момиченце, което имало бучка в гърдата, и след като
е почнала да готви с домашно месо, след 1 месец се е махнала.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #67 -: Ноември 11, 2008, 22:32:16 pm »
ами каквото месото в пюретата, такова и в магазина. а колко хора могат да си осигурят редовна доставка на домашно отглеждани птици?
аз като захранвах Мартин, разбрах колко е трудно - мои познати от село обиколиха 3 видински села, за да намерят една пуйка!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #68 -: Ноември 11, 2008, 23:29:36 pm »
еми моята племенница й докараха ранен пубертет тъкмо с пилешко от магазина.
който няма домашно, кво прави?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #69 -: Ноември 12, 2008, 00:49:14 am »
Казаха, че напоследък такива проблеми освен пилешкото, създава и телешкото. Симптомите се проявявали само при момиченцата.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #70 -: Ноември 12, 2008, 09:01:58 am »
е то хубаво, дори в къщи да я храня с домашно месо на градината нали яде купено от магазина :?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #71 -: Ноември 12, 2008, 09:05:53 am »
Вегетарианци-това е положението.  :wink:

Аз готвя от повече от месец. От време на време давам и пюрета, заради някои неща, които не мога аз да им направя.

Дала съм леща, хапват я, няма проблеми, може ли боб вече?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #72 -: Ноември 12, 2008, 09:09:16 am »
може разбира се, само го прекарай през цедка, за да махнеш люспите :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #73 -: Ноември 12, 2008, 10:53:43 am »
А лимон от кога може да се дава? Рових из нета и освен клипчета с бебета как ядът лимони, нищо смислено не излиза...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #74 -: Ноември 12, 2008, 11:01:30 am »
Гери, аз цитруси дадох след 13м., лимон давам да си ближе, дъвче, тя обича. Подправям й салатите с лимон, на супи също слагам, а сега от няколко дни сутрин бъркам едни коктейли от изцеден лимон, портокал и малко мед :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #75 -: Ноември 12, 2008, 18:06:55 pm »
Мерси, StefiZ! Ще я пробвам да видим дали ще го одобри, че в грипния сезон лимоните вършат чудеса.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #76 -: Ноември 13, 2008, 01:24:52 am »
eleonor ,тук в Белгия също ги има,даже и от 4м.Аз още не съм дала,че нещо не мога да разбера ,какво преставляват - истинко мляко ли са ,какво са-нали не знам една дума на френски. :?
Аз риба още не съм давала - по-натам ще е ,но се чудя дали не е време за жълтък.
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #77 -: Ноември 13, 2008, 07:52:01 am »
Зори, жълтък дадох след 10 м, цитруси- на 11 месеца мандарина, ама тя не я прие, после съм опитвала лимон, ама и него не хареса, после се стопли и не съм давала /освен грейпфрут сега като съм бременна, че много ям, но и него не хареса/
Момичета, на Хип са пуснали готово АМ за след 10 месец се води- малко скъпо ми се вижда, почти 9 лева за 4 шишенца от по 250 мл, както и едно за лека нощ, пак АМ на прах и се чудя дали да не почна от него дадавам, че аз АМ давам само вечер /чета му сега етикета, че съдържа оризово и овесено брашно/.
http://papa-bebe.com/mleka/mlekamarkihipp.html#gn
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #78 -: Ноември 13, 2008, 12:58:31 pm »
Аз да попитам нещо за режима
До сега Боян се хранеше по следния начин
8ч - 240 АМ, 12,30 - обяд, 16,30 - каша с плод, 20ч - 270 Ам, че и на горе
Започна, обаче, все по-рано да огладнява и все по-големи количества да изпива за това от седмица към 19ч му давам вечеря, обикновено супа, и евентуално към 21ч АМ около 150мл. Няколко вечери той си заспива без мляко към 8,30 и си спи цяла нощ.
Чуденката ми е изобщо бива ли го тоя режим  :? Приемам съвети всякакви  :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #79 -: Ноември 13, 2008, 13:10:13 pm »
Коки, на мен ми се струва идеален :lol: Нашият е почти същият като закуската е различна, не само АМ. Давам и кус-кус и филия с масло и сирене. Следобяд яде само някакъв плод евентуално, защото друго не иска. Трябва да се гризе, не трябва да е течно или кашесто...