0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #160 -: Ноември 24, 2008, 18:45:31 pm »
Цвети, ще пробвам аз и в кус-куса, обаче там колкото и да сложа ще е малко като количество иначе ще е много рядко.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #161 -: Ноември 24, 2008, 18:59:17 pm »
Цвети, ще пробвам аз и в кус-куса, обаче там колкото и да сложа ще е малко като количество иначе ще е много рядко.

мари, аз ползвам по друга технология - сварявам кус куса, изцеждам му водата - съвсем малко оставям и докато е топъл, слагам примерно 2-3 мер.л. АМ и разбърквам интензивно - хич не е рядко.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #162 -: Ноември 24, 2008, 19:35:00 pm »
Цвети, ще пробвам аз и в кус-куса, обаче там колкото и да сложа ще е малко като количество иначе ще е много рядко.

мари, аз ползвам по друга технология - сварявам кус куса, изцеждам му водата - съвсем малко оставям и докато е топъл, слагам примерно 2-3 мер.л. АМ и разбърквам интензивно - хич не е рядко.
Ааааа Цвети, мерси за идеята, а добавяш ли масло и сирене пак или не?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #163 -: Ноември 24, 2008, 21:16:14 pm »
Ааааа Цвети, мерси за идеята, а добавяш ли масло и сирене пак или не?

всичко си слагам :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #164 -: Ноември 24, 2008, 22:25:49 pm »
sunnyflower, прочети малко по-назад имаше подобни на твоите въпроси. Най-много две странички. Попрочети още някоя страница и ако още имаш въпроси - питай.

А дали да започнеш с плод и зеленчук реши сама - плюсове и минуси има и за двете. Аз лично първо въведох зеленчуци, малката беше изцяло на кърма и нямаше възражения.

Всичко ново се въвежда постепенно - 2 лъжици, 5 лъжици, 10 лъжици или 2-4-6-8-10, минимум 3 дни като следиш за всякакви реакции - изхождания, пъпки, зачервявания, подсичане...
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #165 -: Ноември 24, 2008, 22:30:07 pm »
Цвети, благодаря ти много за съветите, ще пробвам :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #166 -: Ноември 24, 2008, 23:30:41 pm »
sunnyflower ,аз също започнах с каша,но я давам сутрин.Около седмица след кашата,започнах да въвеждам зеленчуци ,но за обяд.Първо му давах по 2-3 лъжички,на другият ден 5-6 и така,но после започнах по-смело. :oops:
Въведох морков,картоф,тиква и след това започнах плодове - пъро ябълка,после слива.След това започнах да редувам ту нов зеленчук,ту нов плод и така.Нова храна въвеждам за 5 дни и после без почивка минавам на друга.
Пюрето може да се дава и на другият ден,но ако не си бърказа в бурканчето с лъжицата,с която детето яде.
<br />
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #167 -: Ноември 25, 2008, 10:58:33 am »
Аз да питам за агнешкото - захранила съм с всичко друго без агнешко, свинското не ни кефи, ядем само Гербер и то само някои пюрета - общо взето редувам телешко, пилешко, заешко, пуешко. Това когато ядем де. Иска ми се да разнообразя и да добавя и агнешко - дали ни е време?

Аз захраних с агнешко към 11 м, но с готово пюре, мисля, че Sunval имаха агнешко. Заешкото също го включих горе-долу по това време, Хип имат, аз за месни пюрета не рискувам да купувам месо и да готвя. Според книгата, която четох за захранването и за двата вида меса вече си е време.

Момичета, някоя няма ли да се включи за яйцата? Всички ли позвате само домашни? :wink:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #168 -: Ноември 25, 2008, 11:42:49 am »
Roby ,аз още не съм въвела жълтък,но като започна,няма да е от домашни яйца.Просто няма как,защото си нямаме село и ще трябва да купувам.
<br />
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #169 -: Ноември 25, 2008, 12:24:17 pm »
И ние ще почваме да се захранваме след 2-3 дни с картоф. Въпроса ми е: слагате ли сол, захар и масло, защото педиатърът ми каза да слагам по малко, за да го ядяли. Ама аз изпаднах в чуденка, викам как тъй, тя каза по съвсем малко.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #170 -: Ноември 25, 2008, 13:54:57 pm »
Мими26,
нищо от тези неща не слагам в картофеното пюре, само малко зехтин - 1 бебешка лъжичка като начало. Сол и захар, до колкото знам е абсолютно противопоказно за бебета под 1г.

Съни,
и аз започнах с оризова каша на обяд, като в началото давах по-малко количество. След една седмица към кашата добавих ябълка 25-30г. След 3-4 дни удвоих количеството ябълка, за сметка на кашата. Една седмица след въвеждането на ябълка, добавих круша, след още една седмица банан. После плодовото пюре дойде следобяд, а на обяд започнах зеленчуково. Първо картоф, пак след 3-4 дни увеличих количеството. Нова храна въвеждам точно на интервал от една седмица. След картофа - морков, тиквичка, броколи. След оризовата каша въведох елда.
Към зеленчуковото пюре можеш да прибавяш по 1 лъжичка зехтин.
Аз не съм правила почивка между въвеждането на нова храна.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #171 -: Ноември 25, 2008, 13:58:53 pm »
Въпроса ми е: слагате ли сол, захар и масло, защото педиатърът ми каза да слагам по малко, за да го ядяли.

не се слага! педиатърът ти е глупачка, с извинение. а като сложиш масло, значи си захранила и с млечен продукт, барабар с картофите...

направи картофеното пюре с адаптирано мляко и ще стане чудесно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #172 -: Ноември 25, 2008, 14:02:22 pm »
Здравейте момичета.Имам няколко  питанки :ask:  Кажете ми мога ли да дохранвам беба с кисело мляко?Явно кърмата не и стига.И ако немога с какво да я дохранвам?От каква възраст мога да давам пюре???Благодаря ви предвариелно!!

абсурд е да даваш кисело мляко на бебе на 2 месеца!!! до минимум 4 месеца бебето е само на кърма и/или адаптирано мляко, подходящо за възрастта. ти как разбра, че не й стига кърмата? ако наддава добре, значи стига. пробва ли да увеличиш кърмата си?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #173 -: Ноември 25, 2008, 14:25:15 pm »
Въпроса ми е: слагате ли сол, захар и масло, защото педиатърът ми каза да слагам по малко, за да го ядяли.

не се слага! педиатърът ти е глупачка, с извинение. а като сложиш масло, значи си захранила и с млечен продукт, барабар с картофите...

направи картофеното пюре с адаптирано мляко и ще стане чудесно.
И аз така си мисля Джам, ама все пак да питам, знам ли...Уж аз трябва да ям обезмаслени млека и сирена, пък как на тях да давам чисто масло... Смятам с кърма да разреждам картофа, не е ли по-добре?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #174 -: Ноември 25, 2008, 14:37:00 pm »
да, с кърма е чудесно и аз така правех. :)
доста време към пюрето от малките бурканчета на хип от 125гр. добавях 30-40 гр. кърма, хем да се разреди малко, хем да направим количество като за 6м. :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #175 -: Ноември 25, 2008, 15:28:23 pm »
Стефи, благодаря ти за идеята. Накупих сега и аз малко пюренца на промоция, ама като се сетя че за двамата като се захраним, ще отиват по 3 пюрета и ми става лошо. Така ако го разреждам ще смъкна бройката на 2  :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #176 -: Ноември 25, 2008, 15:38:44 pm »
ами аз също захраних на навършени 5м. и малко, заместих цяло хранене-обедно чак към 6м., а до тогава разреждах с кърма зеленчуците. започнах с ябълка, но след това редувах плод, зеленчук и така, като заместих едно хранене въведох и оризова каша и някъде 20 дни след това започнах да давам следобед каша с плод и така на 7-8м. вече имахме две заместени хранения, което продължи почти до 1г., тогава започнах и закуска, а 1-2 м. след това и вечеря. Но при нас си остана сутрешното и вечерното мляко та и до днес, така че тази схема сработи успешно, но има деца които отказват млякото, а е хубаво до 3г. да изяждат по 400-500 мл. Ще се ориентираш в хода на захранването, успех :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #177 -: Ноември 25, 2008, 15:40:31 pm »
Roby ,аз още не съм въвела жълтък,но като започна,няма да е от домашни яйца.Просто няма как,защото си нямаме село и ще трябва да купувам.
Ами и аз си нямам  :lol:, а жълтъка е важен, био яйцата са добър вариант, но не винаги ги има, а други не знам кои са проверени, ама явно другите не дават жълтък  :wink:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #178 -: Ноември 25, 2008, 22:09:00 pm »
И аз така си мисля Джам, ама все пак да питам, знам ли...Уж аз трябва да ям обезмаслени млека и сирена, пък как на тях да давам чисто масло... Смятам с кърма да разреждам картофа, не е ли по-добре?

Джам е имала предвид, че е рано за млечен продукт, какъвто е маслото, а пък сол по други причини не се слага. Но по-късно, когато захраничш с млечни, не е нужно да са обезмаслени, напротив. На бебета и мънички дечица си се дават пълномаслени продукти.
Някой да ме поправи ако бъркам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #179 -: Ноември 25, 2008, 22:16:48 pm »
Роби, аз почти не давам яйце- белтъка го въведох наскоро, иначе жълтък също не съм давала особенно, не смятам че я лишавам от нещо кой знае колко важно, яде месо достатъчно, въпреки че нашите яйца са изключително домашни, кокошките се хранят с фураж от тукашния екарисаж /към който има ферма за отглеждане на кокошки/, баща ми като бивш работник има привелегии разни там  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит