0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #180 -: Ноември 25, 2008, 22:24:05 pm »
Роби, смятам, че всяка майка сама преценява за детето си - аз жълтък въведох на 9,5 мес, белтък сега на 1,2-3 мес. но всеки си преценява сам.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #181 -: Ноември 25, 2008, 22:26:24 pm »
Роби, смятам, че всяка майка сама преценява за детето си - аз жълтък въведох на 9,5 мес, белтък сега на 1,2-3 мес. но всеки си преценява сам.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #182 -: Ноември 25, 2008, 22:37:11 pm »
Роби, и аз купувам яйца от пазара. Винаги такива съм давала.  Нищо и няма на Алекс. Варя ги поне 15 минути. Белтък не съм въвела, но само защото още нямам кухня.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #183 -: Ноември 26, 2008, 00:36:45 am »
Ох, на мен позната докторка ми даваше акъл като захранвам да запържвам малко брашно с масълце, че ставало по-вкусно.

Мими, даваш или чисто, или с кърма/АМ. И за зехтин ви е рано. Няма какво да гониш, ако ядат - ядат. Моята прояде количества по-големи от 50 гр горе долу след 8ия месец. А хранене заместих след 9-10 месец и то с количества от 120-160 гр. И досега така яде, на 6 лъжици се радвам. А беше бебе, което сучеше лакомо и наддаваше по кило на месец. На 10 месеца беше 10 кила, сега на 18 месеца е 13.

Предпочитах яйца от магазин за малката. Поне си мисля, че кокошките са лекувани, ако са болни.  Жълтък въведох на 10 м и 27 дни, белтък след 14 месеца.
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 00:40:55 am от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #184 -: Ноември 26, 2008, 08:33:06 am »
Е Васе к'во й е на 18м. 13 кг., Деси е на 25м. и е 13 кг. :wink: :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #185 -: Ноември 26, 2008, 08:39:32 am »
и Стефания е толкова на 20 месеца  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #186 -: Ноември 26, 2008, 08:55:11 am »
Аз ще замълча за мерките.  :wink:



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #187 -: Ноември 26, 2008, 09:22:32 am »
А ние с дрехите и ботушките, без якето и шапката гоним заветните 12.9 кг.  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #188 -: Ноември 26, 2008, 10:17:06 am »
Мартин е на 2 години и 5 месеца и тежи 13.5 кг.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #189 -: Ноември 26, 2008, 10:18:52 am »
И аз така си мисля Джам, ама все пак да питам, знам ли...Уж аз трябва да ям обезмаслени млека и сирена, пък как на тях да давам чисто масло... Смятам с кърма да разреждам картофа, не е ли по-добре?

Джам е имала предвид, че е рано за млечен продукт, какъвто е маслото, а пък сол по други причини не се слага. Но по-късно, когато захраничш с млечни, не е нужно да са обезмаслени, напротив. На бебета и мънички дечица си се дават пълномаслени продукти.
Някой да ме поправи ако бъркам.

точно това имах предвид, мерси, Нина.

а за яйцата да кажа, мисля, че именно магазинските яйца са по-сигурни поради начина на производство. аз не бих дала на детето домашни яйца все още.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #190 -: Ноември 26, 2008, 11:03:01 am »
Еее, ние водим май в килата на 2 години и 9 месеца - цели 17 сме :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #191 -: Ноември 26, 2008, 11:36:15 am »
Нинка, Джам, и аз това имах предвид, но не съм се изказала както трябва  :oops: А това че аз трябва да ям обезмаслени, го казах, защото сме предразположени към алергии и за да не направят алергия към млякото чрез кърмата. Знам и че маслото се дава след 7мия месец, или греша?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #192 -: Ноември 26, 2008, 15:11:20 pm »
А, Стефи, добре си ми е детето. И бузки си има, и баджаци и дупе, абе пухкаво е от всякъде. Мисълта ми е, че докато беше предимно на кърма си наддаваше доста и от както започна да има заместени хранения, намаля яденето, съответно и качването. За 8 месеца е качила само 3 кг. То съм наясно, че през втората годинка не се качва като през първата, ама ние последните 4-5 месеца нищо.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #193 -: Ноември 26, 2008, 16:07:03 pm »
Василена, това е нормално. моят син за последните 6 месеца едва ли е качил повече от 100 грама. освен, че се намалява яденето, се увеличава движението.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #194 -: Ноември 26, 2008, 17:47:02 pm »
Джам, то ми е ясна таз работа, ама като чета как други деца си качват по половин кило на месец след годинката. Абе не че искам да отглеждам дебело дете, ама си викам, то бива, ама чак пък толкоз. Ама щом има и други като моето съм по-спокойна  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #195 -: Ноември 26, 2008, 20:23:26 pm »
При нас Хриси качва по 400-500гр. на месец, вече е 14кг и 85см., всичко си е ген. Не изглежда дебел, а едър и много здрав и добре сложен. Мишо качва по 100-200гр, и е почти 10кг. и 79см. Аз преди се притеснявах, вече не, важно е да са ни здрави децата.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #196 -: Ноември 26, 2008, 23:33:05 pm »
Каси, твоите малчугани са жив пример, че не всичко зависи и е под влияние на майката.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #197 -: Ноември 27, 2008, 10:00:43 am »
Мартин е на 2 години и 5 месеца и тежи 13.5 кг.
В една категория сме. :eating:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #198 -: Ноември 27, 2008, 11:39:10 am »
ох, болна тема са и у нас килограмите! ние на 1,3 г сме едва 7750 кг! такива двуцифрени числа педи каза, най рано на 2 г! :( въпреки, че трудно, но си хапва, но не се и спира! важното е,че е здрава!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #199 -: Ноември 27, 2008, 15:05:19 pm »
Благодаря ви за отговорите за яйцата  :balk_35:, аз жълтък отдавна съм въвела, просто се притеснявах за яйцата, които купувам, радвам се, че няма значение от къде.

Ние на една годинка, едвам минахме 9 кг, сега сме 9.120, знам, че сме на минимума за момче, но няма значение, защото човека е като моторетка, доста хапва, но и гори  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!