0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #120 -: Ноември 19, 2008, 19:45:01 pm »
Нинче, аз не смея да се похваля още, но онзи период като че ли отмина. сега яде доста задоволително като количества, прояде пак домашна храна... изобщо, за пореден път се затвърждава усещането ми, че всичко е на периоди при децата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #121 -: Ноември 19, 2008, 22:31:42 pm »
Със сигурност е на периоди - няма го вече моето всеядно дете. Преди колкото и каквото й дам - всичко се изяждаше без претенции. Елате ни вижте сега - почти нищо не й харесва - цупи се, стиска устата, бута лъжицата. Виж сухите неща не ги отказва, но манджите в момента са й "най-отвратителното нещо". Сега чакам да отмине този период :?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #122 -: Ноември 19, 2008, 23:50:32 pm »
Въпросът е да издържат нервите и да не се гони детето с лъжицата. Щом не иска - не иска. Колкото и да му бутаме лъжицата, няма да му стане по-вкусно, а напротив. Аз така, но в по-голяма възраст повърнах от супа, защото една другарка се беше заинатила, че ще ме накара да изям, това най-ужасно за мен тогава чудо.

Предлагам до две други храни максимум. Но това само когато виждам, че е гладна, а аз се мъча да й пробутам нещо, което не обича много. Когато е нещо, което обича, щом откаже, свалям я от столчето. Е понякога ме вбесяват тези капризи, но попринцип гледам да не се ядосвам.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #123 -: Ноември 20, 2008, 10:02:54 am »
Е, радвам се, jam, занам, че голям дерт ти беше, запомних ти думите, писани веднъж по повода.
Васи, права си. Аз вече не отдавам също голямо значение, че един ден не яла достатъчно. Наваксва си после, но в началото, въпреки, че Кристина е ящна и радко има проблем, се чувствах така, сякаш е била гладна с месеци. Представям си ако съм в ситуация с перманентно гладно дете.
Абе да са живи и здрави.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #124 -: Ноември 20, 2008, 15:18:29 pm »
Аз също не я насилвам Еличка, само предлагам и ако иска хапва по една лъжичка на 5 минути  :D. Но има ситуации, в които не иска да яде на столчето, а например напоследък седи под масата и съответно и аз клякам и давам ядене или пък прави круизи, като обикаля около масата или диваните /още не е проходила самостоятелно/ и аз по нея и така се навива да хапне десетина лъжички.
Съгласна съм, че всичко е на периоди.
И се чудя откъде е тази неизчерпаема енергия.
Важното е , че е здрава, а това че не наддава много може би не е чак такъв проблем.
Моя приятелка отива със супер злоядото си дете на доктор, оплаква му се, иска хапчета за апетит, а той й казва следното: "Няма в света дете умряло от глад при наличието на храна край него".

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #125 -: Ноември 20, 2008, 15:24:17 pm »
Принципно е така, ама аз вече изобщо не мога да я разбера моята - хем е гладна, хем хапне 50-60 грама и стисне устата. Като махна бурканчето и лигавника, ревва за още - давам, яде 2-3 лъжици и пак стиска устата и така по половин час ревем и ядем. И понеже като реве нямам нерви да слагам пак лигавника, всичките ни бодита са на оранжеви петна и не могат да се изперат. Не е от храната - вече давам само любими неща, отказала съм се да предлагам ново - явно сме в период, в който не понасяме новата храна, ама не издържам вече на тез лигавщини.
Но виж круизи не разрешавам - или яде в столчето, или не яде и реве - това е положението.

Аз за какво влезнах, какво избълвах... исках да питам - имам два пътя - единия е да храня ситната на 5 часа (на толкова огладнява горе-долу), като започвам от първото хранене, което е между 6 и 8 часа обикновено - това правя в момента. Другия е да й фиксирам часовете и ял не ял, ревал не ревал, да чака часа - така ме съветва педиатърът, като казва че по този начин детето ще огладнява по едно и също време през деня. Между другото второто го бях въвела между 6-я и 8-я месец и си действаше, но тогава детето много ядеше. Вие какво сте избрали и как действате ми е интересно?
« Последна редакция: Ноември 20, 2008, 15:38:46 pm от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #126 -: Ноември 20, 2008, 16:04:19 pm »
нашият период с държане на храната в устата мина и съм много доволна.
Няколко дни давах само АМ вместо плодово пюре и после като предложих,човечко си прояде без проблем.

Жори яде на закуска каша,още от 6-ти месец (то тогава и захраних на 5,5м.).
Поне от 1,5м. режимът му е такъв:
9-9.30 каша от 180 мл. АМ(или вода,зависи от кашата).
12-12.30 редувам месно и зеленчуково пюре по 200гр.
15.30 АМ - 210мл.
18.30 плодово пюре 200гр. + 90 или 120 мл.АМ /мляко с бисквити или пък плодово кремче пак + АМ.
21-21.30 210 АМ.

Часовете на хранене се спазват всекидневно.Рядко отказва да яде нещо,но ако го направи,то давам АМ и не го оставям без ядене.
<br />
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #127 -: Ноември 20, 2008, 16:07:01 pm »
Фокси, аз на тази възраст се водех по първото хранене, и така следващите след 4 часа долу горе, малко по-късно тя сама си регулира часовете и варираха -+30 мин. :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #128 -: Ноември 20, 2008, 16:37:04 pm »
Имам аз една, две питанки :ask:, ако въпросите са задавани, извинете ме!

Медец кога, колко и с какво?
Намерих едно инфо за след годинка, обаче ако не питам вас, не давам! 8)

Коприва, кога дадохте?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #129 -: Ноември 20, 2008, 16:39:38 pm »
Мише, аз лично мед дадох тази есен, т.е. на 1г. и 11м., а коприва май не съм давала. Сега свекито ме снабди с три торбички замразени зелентии - коприва, лапад и спанак, обаче убий ме незнам кое какво е, та от едното съм готвила, може и коприва да е било. Аз такива екстри не ям, така че и на вкус немога ги разпозна :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #130 -: Ноември 20, 2008, 17:38:16 pm »
Фокси, аз на тази възраст се водех по първото хранене, и така следващите след 4 часа долу горе, малко по-късно тя сама си регулира часовете и варираха -+30 мин. :)

и аз така. не държа да закове на конкретния час, все пак следам малко дете, не войник :)
мише, коприва дадох съвсем наскоро, ама не че съм изчаквала някаква определена възраст, нямам представа кога е по книжките.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #131 -: Ноември 20, 2008, 18:53:47 pm »
За меда и мен живо ме интересува 8) и прясното мляко дали вече мога да дам при положение че към нищо не е имала алергии. Киселото не ще й да го види. Вече се чудя кво да разнообразявам закуските. От 2 месеца следобяд яде само банани :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #132 -: Ноември 20, 2008, 19:53:29 pm »
Аз мисля, че меда наравно със шоколада трябва да се избягва за по-дълго време - поне до 2 годинки, да не кажа и повече, но не съм особено компетентна за меда.
Копривата е много полезна и си е типично българско ястие. Веднъж по едно предаване казаха, че най-полезни са храните от твоята географска ширина, това било най-естествено да се яде. Ето например педиатрите в България препоръчват първо ябълка или сок от ябълка, а в съседна Гърция първия сок им е от портокал - съвсем естествено и натурално. Аз специално първо дадох зеленчук - картоф и после тиква и после морков.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #133 -: Ноември 20, 2008, 22:15:13 pm »
копривата и киселецът май имаха доста оксалати, които не са добри за малките бъбреци.

Мари_ПЗ, ще прояде кисело мляко. и Мартин не ядеше до скоро, сега прояде.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #134 -: Ноември 21, 2008, 00:37:00 am »
Мари и д-р Бърди е на мнение, че след навършена 1 год спокойно се въвежда прясно мляко.

За храненето и злоядството - Никакво гонене с лъжицата, ако яде е само на столчето й, компромисно, ако е някаква принцеса за следобедна закуска или плод на фотьойла й или в колелото на двора. Ако веднъж слезе от столчето, втори път храна не се дава, освен плод, ако сама поиска.

Медът и той след годинката се дава. При него проблемът е не толкова в алергия, колкото евентуално да се разболее детето от ботулизъм. Това е което аз съм чела.

Фоксче, аз от самото начало със захранването го фиксирах в определени часове, които са варирали +/- 10-15 мин. По принцип и за възрастния организъм е полезно да се яде в определени часове. Когато ходех по лагери едно време (а това се случваше по 3-4 пъти годишно), едно нещо ми беше направило впечатление, тогава огладнявах 15-20 мин преди да отворят стола и всички чакахме наоколо лелките да отворят и да ни пуснат :lol:. Същото е и като съм на работа. Винаги започвам да огладнявам в 12 без нещо, защото обядвах около 12,30.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #135 -: Ноември 21, 2008, 14:23:51 pm »
Мише и аз за меда съм чела след годинка, а и като прочетох менюто в яслата, дават им чай с мед, тъй че Елена вече го е опитала...

За коприва незнам, но то сега няма и прясна, на пролет като излезе ще чета дали се дава, че и аз много обичам на каша.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #136 -: Ноември 21, 2008, 14:29:41 pm »
Момичета дайте идея за някакви постни манджички/пюренца/ за дечко, защото от 2 седмици стачкува, ако е с месце същите зеленчуци се приемата, но само тях не ги иска, а му слагам и сиренце и масълце и неееее, само като близне лъжичката и е готов да повръща. Днес му отворих купено зеленчуково и него не го иска, ама не може само мръвки!!! правих му днес картофено пюренце с тиква - отказа, онзи ден карфиол, броколи, картофи, чушка- друг път го е ял,сега не го иска, може да е период, но може пък да се налага да променя начина на готвене вече за едногодишно дете, знам ли вече...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #137 -: Ноември 21, 2008, 14:34:22 pm »
Violet, период е, период... :) пробвай да слагаш по мъничко месо, колкото само да овкуси пюрето, ако наистина това му е зора на човечето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #138 -: Ноември 21, 2008, 14:38:47 pm »
OK благодаря ти Jame както и преди това за отговора ти за рибата! Явно мръвкар ще да е ама то и не познавам вегетарианци около нас :)))
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #139 -: Ноември 21, 2008, 14:44:00 pm »
че какво му е на месото, аз 30 г. с това преживявам :lol:
Деси и кускус за закуска яде с шунка, иска си мръвка детето и това е :lol: