0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #500 -: Януари 02, 2009, 13:30:06 pm »
Благодаря докторе но аз точно това се чудя, дали наистина е астма. Само веднъж е правил наистина голям пристъп и то може донякъде поради нашето невежество тогава. Иначе свирканията (с малко изключения при смяна на климата) са в хода на инфекциите. В повечето случаи се стига до свиркане. А за алергията няма някакви силни клинични изяви като обриви, силно разстройство. Тук, една докаторка каза, че за нея това е алергия от забавен тип ( нещо тип 4, не ги разбирам много). А иначе се изявява като постоянни кашави(макар и 1-2 на ден) изпражнения и светли. Като ограничихме, но не спряхме напълно кравите продукти цвета си дойде нормален. Затова много се чудя за какво в крайна сметка иде реч.А като характер детето, като съм чела си клони към хиперактивните деца с липса на концентрация. Винаги е на пружина, независимо къде е и какво прави. Казвам това ако има някакво значение за да се прецени за състоянието му. Даже съм решила да посетим и специалист, че направо сериозно се замислям като стане време за училише определено ще имаме проблем с ученето. :?
Направо сте истински късмет за всички нас тук. :D
« Последна редакция: Януари 02, 2009, 13:33:00 pm от dama »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #501 -: Януари 02, 2009, 16:21:44 pm »
Здравейте д-р Бърди 

ЧНГ

Дъщеря ми е на 1,5г. и от 6 месеца е  с  кашлица  след която понякога сутрин й е гади и се оригва и повръща  - казаха рефлукс изписаха  мотилиум който аз не дадох
Сменихме аптамил 2 аптамил3 лактана био и хумана но положението не се подобри  .Хумана пие от около 4 месеца  .От три седмици положението се влоши всяка сутрин след като яде в 5-6 часа не може да заспи  започва да кашля силно и дълбоко от което се оригва мощно и повръща на фонтан много  като слуз точи се  .

От 3 дни спрях хуманата  т.е. не яде  никакво АМ вече 3 дни  и не е повръщала сутрин т.е. вече трета сутрин не повръща не се оригва и не кашля така . За тези три дни наблюдавам че спи по - добре не кашля така но все пак се случва да се изкашля т.е. проблема с кашлянето  не е решен 100%но не е така както беше преди .Освен това забелязвам че белия нялеп който се появи на езика й вече почти е изчезнал .

Как си обяснявате положението

Моля посъветвайте ме какво да правим с АМ  в такъв случай  трябва ли да й давам АМ  и какво може ли без АМ 
По принцип яде сирене и масло  кисело мляко не съм давала никога заради рефлукса .


Предварително благодаря

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #502 -: Януари 02, 2009, 17:54:21 pm »
Здравейте, доктор Бърди! Честита нова година и ви пожелавам през нея всичките ви желания и мечти да се сбъднат!
Аз имам няколко въпроса относно храненето. В момента се храним така:
8-8.30 часа - предимно 180-240 мл.  прясно мляко с бисквите или без, понякога попара, макарони със сиране, но много рядко. Наблягаме на шишето с мляко;
12-13 часа -  300-400 гр. готвено ядене през ден с месо и 30 грама хляб. Десерт - плод, плодово мляко или  крем от типа на пудингите;
18-18.30 - каша с плод;
22ч. - 180-240 мл мляко.
Моля да коментирате следното:
1. Заради зъбите /първите кътници и кучешките зъби избиват почти наведнъж/ се принудих да мина отново на пасирана храна. Трябва ли да настоявам да дъвче, защото видимо при дъвкането го боли и плюе по-твърдите частици?
2. Без да съм променяла нещо в режима на хранене и въведените храни, детето се запича. В смисъл трудно се изхожда, но поне веднъж на ден,  екстрементите са на топчета. Единственото обяснение, което имаме е да е от хляба и в този ред на мисли , вие какъв вид хляб бихте препоръчали?
3. Добър ли ни е хранителния режим за сега и трябва ли нещо да променя в него?

« Последна редакция: Януари 02, 2009, 18:02:24 pm от lady_11 »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #503 -: Януари 02, 2009, 19:13:56 pm »
Докторе, моля Ви за коментар.
Вчера следобед Мая беше с температура 38,6. Изобщо не личеше, че й има нещо, беше жизнена както винаги и разбрах за температурата случайно (та затова се чудя колко ли такива състояния съм изпуснала да засека). Сложих свещичка Ефералган, но темепратурата не падна и след 3 часа дадох Панадол. Около 5 часа след това температурата беше 39,8, свалихме я до 37,4 на сутринта.
Бяхме на преглед сега - гърло, гърди и уши чисти; лимфни възли и корем нормални, нямаше температура, без да съм давала лекарство цял ден. Според педиатърката тази температура е инцидентна, но ако се повтори, утре ще изследва стерилна урина с някакъв лакмус. Но аз утре очаквам да излязат резултатите от изследване на урина, което пуснах сутринта.
Въпросът ми е трябва ли да се чака температурата да се задържи 3 дни и детето да е по-вяло и тогава да се вземта мерки? Педиатърката ни ми каза, че практиката е такава и ни е приела, само защото съм звучала притеснено. Та ако съм параноичка, да се поправя  :?
Според Вас нормална ли е такава температура и на какво може да се дължи?
Благодаря Ви & хубава вечер!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #504 -: Януари 04, 2009, 22:36:30 pm »
Благодаря за отговора! За третата сливица- не съм убедена, че няма, тъй като прегледа за нея се състоя в запушване последователно на всяка ноздра, като доктора го караше да диша от другата. Незнам такъв ли е прегледа. За синузит никога и никой не го е поставял като въпрос. Явно ще търсим друг специалист УНГ, може би в София, че тук ходихме при "най-добрия"... Благодаря отново за насоките!!!
« Последна редакция: Януари 04, 2009, 22:45:07 pm от fjeliazkova »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #505 -: Януари 04, 2009, 23:04:49 pm »
Благодаря докторе но аз точно това се чудя, дали наистина е астма. Само веднъж е правил наистина голям пристъп и то може донякъде поради нашето невежество тогава. Иначе свирканията (с малко изключения при смяна на климата) са в хода на инфекциите. В повечето случаи се стига до свиркане. А за алергията няма някакви силни клинични изяви като обриви, силно разстройство. Тук, една докаторка каза, че за нея това е алергия от забавен тип ( нещо тип 4, не ги разбирам много). А иначе се изявява като постоянни кашави(макар и 1-2 на ден) изпражнения и светли. Като ограничихме, но не спряхме напълно кравите продукти цвета си дойде нормален. Затова много се чудя за какво в крайна сметка иде реч.А като характер детето, като съм чела си клони към хиперактивните деца с липса на концентрация. Винаги е на пружина, независимо къде е и какво прави. Казвам това ако има някакво значение за да се прецени за състоянието му. Даже съм решила да посетим и специалист, че направо сериозно се замислям като стане време за училише определено ще имаме проблем с ученето. :?
Направо сте истински късмет за всички нас тук. :D

Може да спрете млякото. Но не да правите "широки" диети.
Доколко се касае за астма, не мога да преценя от разстояние.
Промяната на изпражненията към нормални се дължи на премахване на лактoзата (вид захарид,съдържащ се в млякото)-от нея идва ферментацията и по-различния цвят. А не от "алергия".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #506 -: Януари 04, 2009, 23:10:22 pm »
Здравейте д-р Бърди 

ЧНГ

Дъщеря ми е на 1,5г. и от 6 месеца е  с  кашлица  след която понякога сутрин й е гади и се оригва и повръща  - казаха рефлукс изписаха  мотилиум който аз не дадох
Сменихме аптамил 2 аптамил3 лактана био и хумана но положението не се подобри  .Хумана пие от около 4 месеца  .От три седмици положението се влоши всяка сутрин след като яде в 5-6 часа не може да заспи  започва да кашля силно и дълбоко от което се оригва мощно и повръща на фонтан много  като слуз точи се  .

От 3 дни спрях хуманата  т.е. не яде  никакво АМ вече 3 дни  и не е повръщала сутрин т.е. вече трета сутрин не повръща не се оригва и не кашля така . За тези три дни наблюдавам че спи по - добре не кашля така но все пак се случва да се изкашля т.е. проблема с кашлянето  не е решен 100%но не е така както беше преди .Освен това забелязвам че белия нялеп който се появи на езика й вече почти е изчезнал .

Как си обяснявате положението

Моля посъветвайте ме какво да правим с АМ  в такъв случай  трябва ли да й давам АМ  и какво може ли без АМ 
По принцип яде сирене и масло  кисело мляко не съм давала никога заради рефлукса .


Предварително благодаря


Спрете млякото.
Другото,което давате, го замества.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #507 -: Януари 04, 2009, 23:13:38 pm »
@lady_11

1.Не е проблем това с пасираното.
2.Не давайте ориз, спанак, фиде,макарони,юфка и подобни тестени. Не мисля че е от хляба.
3. Добро е храненето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #508 -: Януари 04, 2009, 23:17:24 pm »
Докторе, моля Ви за коментар.
Вчера следобед Мая беше с температура 38,6. Изобщо не личеше, че й има нещо, беше жизнена както винаги и разбрах за температурата случайно (та затова се чудя колко ли такива състояния съм изпуснала да засека). Сложих свещичка Ефералган, но темепратурата не падна и след 3 часа дадох Панадол. Около 5 часа след това температурата беше 39,8, свалихме я до 37,4 на сутринта.
Бяхме на преглед сега - гърло, гърди и уши чисти; лимфни възли и корем нормални, нямаше температура, без да съм давала лекарство цял ден. Според педиатърката тази температура е инцидентна, но ако се повтори, утре ще изследва стерилна урина с някакъв лакмус. Но аз утре очаквам да излязат резултатите от изследване на урина, което пуснах сутринта.
Въпросът ми е трябва ли да се чака температурата да се задържи 3 дни и детето да е по-вяло и тогава да се вземта мерки? Педиатърката ни ми каза, че практиката е такава и ни е приела, само защото съм звучала притеснено. Та ако съм параноичка, да се поправя  :?
Според Вас нормална ли е такава температура и на какво може да се дължи?
Благодаря Ви & хубава вечер!
Да, правилно Ви е казано.
Оценката е комплексна-ако няма видна инфекция или се прави посявка на урина, или се изчаква 2-3 дена. Това разбира се при липса и на обезпокояващи данни при прегледа и пълно ваксинирано дете.
Ако не сте поставили Превенар и/или Хиб ваксината, никой нищо не може да грантира при температурни състояния. То и затова се правят ваксините-за да се изключва риска.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #509 -: Януари 05, 2009, 07:07:46 am »
Здравейте, докторе и честита Нова Година.
Местя се в тази тема, защото бебето след два дена става на 1 година, а въпросът ми касае този период. Интересува ме, какво мислите за ваксината за варицела - за малката, на 1 година и за големия - на 4 години. Замислих се, понеже на 26-ти декември бяхме в контакт с дете, което вечерта се е изринало и ако случайно не се разболеем, се чудя, кое е по-доброто. Предварително благодаря.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #510 -: Януари 05, 2009, 09:10:05 am »
Не, няма мехурче, но все едно седи малко повдигнато и малко е мъничко е хванало коричка - все едно е изгорено от цигара - нещо подобно :?
Докторе, може ли отговор?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #511 -: Януари 05, 2009, 11:50:37 am »
Здравейте, докторе и честита Нова Година.
Местя се в тази тема, защото бебето след два дена става на 1 година, а въпросът ми касае този период. Интересува ме, какво мислите за ваксината за варицела - за малката, на 1 година и за големия - на 4 години. Замислих се, понеже на 26-ти декември бяхме в контакт с дете, което вечерта се е изринало и ако случайно не се разболеем, се чудя, кое е по-доброто. Предварително благодаря.
Избягвам все още да ползвам тази ваксина.
Не се чувствам сигурен с (в) нея.
Мисля, подхода на страни като Швейцария, да поставят само една доза на възраст 11г, и то на деца непреболедували дотогава, е най-правилния на този етап подход.

Моля изказаното мнение да се приема само като лично мнение на пишещия.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #512 -: Януари 05, 2009, 11:52:25 am »
Не, няма мехурче, но все едно седи малко повдигнато и малко е мъничко е хванало коричка - все едно е изгорено от цигара - нещо подобно :?
Докторе, може ли отговор?
Не мисля че там има какво да лекувате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #513 -: Януари 05, 2009, 11:57:00 am »
@lady_11

1.Не е проблем това с пасираното.
2.Не давайте ориз, спанак, фиде,макарони,юфка и подобни тестени. Не мисля че е от хляба.
3. Добро е храненето.
От изброените от Вас храни не давам. Спанака е веднъж на една или две седмици. Предпочитам листно цвекло пред спанака. Ориз също /е, яде оризово-царевична каша на Милупа, обаче той я яде от 7 месечен и нямаше такъв проблем/. Не давам и нишестета, грис и тем подобни.
Възможно ли е да се получава запека от това, че не пие "сокчета" - вода си пие по бутилка - бутилка и половина на ден - около 300-500мл, обаче какъвто и да било сок - Хип, Бебевита, Гербер - не иска. Може би защото въобще не е свикнат да пие такива неща.
Мазнина също давам - редувам краве масло, слънчогледово или царевично олио.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #514 -: Януари 05, 2009, 12:04:16 pm »
"Сокчетата" нямат нищо общо.
Намалете мазнините.
Ако давате червено цвекло, няма проблем.

Какво мляко даваме?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #515 -: Януари 05, 2009, 12:14:50 pm »
"Сокчетата" нямат нищо общо.
Намалете мазнините.
Ако давате червено цвекло, няма проблем.

Какво мляко даваме?

Мазнина яде само в обедното хранене.
Да, давам червено цвекло.
Давам прясно мляко 3% масленост, марката е "Пършевица" / в гръцко я няма де/. Преварено - четох в бг-мама как го дават направо от картонената кутия, но бррр, аз съм мерси.  Принципно смених няколко марки мляко и общо взето са вода с цвят на мляко.
Не рискувам да купувам прясно мляко от кравари, защото хигиената и ветеринарния контрол са нулеви.
Възможно ли е да е от млякото?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #516 -: Януари 05, 2009, 12:43:30 pm »
Да, правилно Ви е казано.
Оценката е комплексна-ако няма видна инфекция или се прави посявка на урина, или се изчаква 2-3 дена. Това разбира се при липса и на обезпокояващи данни при прегледа и пълно ваксинирано дете.
Ако не сте поставили Превенар и/или Хиб ваксината, никой нищо не може да грантира при температурни състояния. То и затова се правят ваксините-за да се изключва риска.
Сложена е ваксина Инфанрикс хекса. Тя покрива Хиб, нали  :ask: Превенар педиатърката ни отказва да постави, защото не сме в рисковата група - детето не боледува и не ходи на ясли. Мисля да я сложим напролет, като си идем до България.
Тези дни Мая няма температура и приемам, че е било инцидентно и нормално. Но изследването показа, че в урината има масово бактерии, левкоцити, еритроцити и нитрити. Да пусна ли все пак стерилна урина или щом няма температура, няма проблем?
Благодаря Ви отново!

Фоксче, и в италианската ваксинационна програма ваксината против варицела се прави на 12-15 години.
« Последна редакция: Януари 05, 2009, 12:50:19 pm от Нели* »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #517 -: Януари 05, 2009, 13:13:54 pm »
"Сокчетата" нямат нищо общо.
Намалете мазнините.
Ако давате червено цвекло, няма проблем.

Какво мляко даваме?

Мазнина яде само в обедното хранене.
Да, давам червено цвекло.
Давам прясно мляко 3% масленост, марката е "Пършевица" / в гръцко я няма де/. Преварено - четох в бг-мама как го дават направо от картонената кутия, но бррр, аз съм мерси.  Принципно смених няколко марки мляко и общо взето са вода с цвят на мляко.
Не рискувам да купувам прясно мляко от кравари, защото хигиената и ветеринарния контрол са нулеви.
Възможно ли е да е от млякото?

Да, възможно е.
Може да ползвате АМ на прах за деца над 12м възраст. Хумана 3 или НАН 3.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #518 -: Януари 05, 2009, 13:19:46 pm »
Да, правилно Ви е казано.
Оценката е комплексна-ако няма видна инфекция или се прави посявка на урина, или се изчаква 2-3 дена. Това разбира се при липса и на обезпокояващи данни при прегледа и пълно ваксинирано дете.
Ако не сте поставили Превенар и/или Хиб ваксината, никой нищо не може да грантира при температурни състояния. То и затова се правят ваксините-за да се изключва риска.
Сложена е ваксина Инфанрикс хекса. Тя покрива Хиб, нали  :ask: Превенар педиатърката ни отказва да постави, защото не сме в рисковата група - детето не боледува и не ходи на ясли. Мисля да я сложим напролет, като си идем до България.
Тези дни Мая няма температура и приемам, че е било инцидентно и нормално. Но изследването показа, че в урината има масово бактерии, левкоцити, еритроцити и нитрити. Да пусна ли все пак стерилна урина или щом няма температура, няма проблем?
Благодаря Ви отново!

Фоксче, и в италианската ваксинационна програма ваксината против варицела се прави на 12-15 години.
Находката е показателна за уроинфекция, освен ако пробата не е замърсена.
Само в Гърция варицела ваксината я сложиха задължителна над 12м възраст.
Макар че са епидемиологично са най-добре по отношение на варицела. Но тук са Балкани, и критериите са други. Както навсякъде из Блаканите.
Аз така или иначе Гръцкия календар не следвам-до преди година беше много лош.
Едва от една година преписаха буквално Американския Имунизационен Календар и нещата си дойдоха по местата (с малки изключения). Дотогава? Бяха "горди". Ама то само с "гордост" не става. Както някои в Бг в специалността са.
Аристотел ваксини не поставя.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #519 -: Януари 05, 2009, 13:47:13 pm »
Благодаря от сърце, мазах няколко дни докато ми отговориш с овлажняващия крем на Авен за деца, почти се скри. :D