0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #80 -: Октомври 08, 2008, 15:24:10 pm »
Стеф, мерси, ходя на италиански близо до един магазин на Бокал и ще проверя.
Наде, Чико имат възглавници, но не знам какви пари са. Ние също не заспиваме без възглавница, но аз ползвам една детска много малка и тънка, съвсем обикновена, даже не помня от кой магазин точно я взех.
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #81 -: Октомври 08, 2008, 15:41:52 pm »
И ние сме в отбора на спящите отвити и без чорапи. Макар че през нощта по някое време я местим при нас, пак не се будя на 10 мин и понякое време като се събудя я виждам отвита и разкрачена на кръст спи като пън. В момента,в  който я завия  се буди и започва лудо въртене. Хич не се сещам в чувал как ще я сложа зимата :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #82 -: Октомври 08, 2008, 16:01:11 pm »
баба ми казваше така - човек може с вестник да е завит, но трябва да е завит с нещо. аз лично и в най-голямата жега не мога да спя комфортно, ако не съм покрита с нещо.

синковецът напоследък не дава да го пъхам в торба, затова заспива и го "торбалираме" след това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #83 -: Октомври 08, 2008, 16:04:42 pm »
мда, и аз съм така, задълже трябва да съм завита, за да не кажа добре затрупана :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #84 -: Октомври 08, 2008, 16:27:36 pm »
И моята баба така казва. Още като бях младо девойче и поспивах на дивана в кунхята блажено, все ми беше топло. А баба като задремех все ме намяташе, даже и през лятото. Аз все и се карах, ама си е права.
Кристина не мога да я "торбалирам" като заспи, щото ще се събуди. А разбудя ли я като е заспала - няма заспиване и е много сърдита  :?
Спи на тихо, на шум не може да спи. Така съм я била научила викат. Но не е вярно.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #85 -: Октомври 08, 2008, 16:50:14 pm »
Валери спи с боди, тънка пижамка и "барбарон". Това последното е 2 в 1 - цяла пижамка без крака като много тънка пухена завивка. Но не е и торба, а си е с крака и решаваме проблема със ставането в леглото и безкрайните опити да се съблече/отвие. Купихме го от Джъмбо в началото на годината и е за 2-3 годишни, затова в момента му стои точно като барбарон. Не знам дали ги има и сега.
И аз слагам тънък чорапогащник и анцунг в това време. Е, ако има вятър, иначе е с чорапи само. Ама той на мен се е метнал- колкото повече дрехи, толкова по-добре. Адски съм заморничава и аз.

Да ви споделя какво интересно занимание му намерих :lol: Водих Валери в неделя на театър. И гледа, и интересно му беше, и търча по сцената преди представлението и изобщо отлично прекарване на времето за предстоящите студени и ветровити уикенди :D Е, не попаднахме на най-хобавата постановка, но все пак... Театърът е "Ариел", http://www.arieltheatre.com/, има и в Гео Милев, и в Лагера. Някои от пиеските са обозначени като "подходящи и за най-малките" и са с времетраене около 40 мин., но ако не му е интересно нищо не пречи просто да си тръгнеш.

Днес ходихме да му направят тестуване за упойки в Алергологията и ако успея да го опазя здрав другата седмица ще го оперират от хернии в Пирогов. Ужасно ми е стегнато под лъжичката и се чудя как да не го мисля, ама не става :?


*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #86 -: Октомври 08, 2008, 16:58:47 pm »
Ох мила via знам какво преживяваш, но не е чак толкова страшно. Бяхме април месец в пловдиската детска хирургия, поради оперативно лекуваната фисура на Тони и лекарите ме успокоиха, че оперативните интервенции при хернии се водят рутинни/леки, но пък  си е интервенция все пак. Видях и деца оперирани от криптохизъм и пъпна херния, повярвай ми ще се справите. Още след една вечер престой, може да се долекувате у дома, както вие в случая сте от София. Стискам палци безпроблемно и бързо възстановяване.
« Последна редакция: Октомври 08, 2008, 17:00:22 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #87 -: Октомври 08, 2008, 21:38:42 pm »
баба ми казваше така - човек може с вестник да е завит, но трябва да е завит с нещо. аз лично и в най-голямата жега не мога да спя комфортно, ако не съм покрита с нещо.

синковецът напоследък не дава да го пъхам в торба, затова заспива и го "торбалираме" след това.

и аз съм така, просто не ми е комфортно и абсурд да заспя, ако не съм си метнала отгоре нещо, ако ще и лято да е.
симона също заспива по пижама и после я "торбалираме".

Виа, и да искаш, няма как да не го мислиш. Има една поговорка по този случай - да не ти се случва, каквото майка ти ти мисли. Да мине всичко по вода ти желая!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #88 -: Октомври 08, 2008, 21:47:07 pm »
Виа, дано мине леко. Пожелавам ти спокойствие, доколкото е възможно.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #89 -: Октомври 08, 2008, 22:19:07 pm »
за колко см са най-големите торби? най-голямта, което открих в магазина беше 80, казаха ми, че по-големи нямало.

Като си бяхме сега в България,купих на Жори 90 см. и имаше и по-дълги.Нашият е дебел с вата и е 17 лв. от един базар на "Пиротска".

Виа,стискам палци всичко да мине безпроблемно!
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #90 -: Октомври 08, 2008, 22:25:39 pm »
Вия, стискаме палци всичко да мине бързо и възможно най-безболезнено, както за малкия, така и за теб. Успех.
Снощи Стефания преди заспиване ни направи един пищяш тур, сигурно половин час тръшкане, писъци, ревове, ужас. И по едно време просто си се кротна в баща си и заспа за нула бройка. Аз щях да откача обаче, супер безпомощтна се чувствах, вече мислех да звъня тук в частното спешно и да ги викам у нас. Подозирам гадните кучешки зъби, които все още ни тормозят и не избиват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #91 -: Октомври 09, 2008, 09:21:04 am »
успех на малкия Валери, да мине бързо и лесно, а за мама :bighug:

Мини, Деси така миналата седмица три вечери като по часовник точно 1.5 часа след заспиване започваше да плаче, ама толкова жално и неможем да я успокоим по 10 мин. и това спейки и тикайки си цялата ръчичка в устата. Та и аз го отдадох на някой пробиващ кътник, но чак след като спряха нощите изпълнения, иначе малко се бях шашнала. Така че нищо чудно и при вас да е от някой зъб...
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #92 -: Октомври 09, 2008, 11:50:44 am »
Успех на Валерката и мама! Спокойствие и само спокойствие  :lol: всичко ще  е наред!

Аз да се похваля!!! Нашият татко взе та прочете цели 50тина страници от Донахю!Освен това приложи и на практика препоръките там, благодарение на което вчера цяла вечер с Колето бяха в блестящи отношения!
В очакване ....
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #93 -: Октомври 09, 2008, 11:58:32 am »
Ауу, ще взема и аз да я прочета тази книга вече :lol:

мацки, да ви питам, кога слагате децата да спят вечер, имам предвид наборчетата, не бебенцата дето папкат още и през нощта? :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #94 -: Октомври 09, 2008, 12:02:23 pm »
мацки, да ви питам, кога слагате децата да спят вечер, имам предвид наборчетата, не бебенцата дето папкат още и през нощта? :)

Не сме съвсем наборчета, ама не яде през нощта, та - 20.00 къпане, АМ и до към 20.30 вече се опитва да заспи. Най-късно в 21.00 е заспала. Разбира се има и изключения, ако има неразположения, но съм твърдо на мнение, че до към 21.00 детето трябва да е в леглото.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #95 -: Октомври 09, 2008, 12:07:57 pm »
Колето ляга към 9.30 - 10.00 Обаче според мен е късно. Изместихме му ние часа за лягане, от лиготия...Цял ден като сме разделени и си играем заедно тримата вечер и така си откарваме... Сутрин аз го будя към 8.00. Ако го оставя, вероятно ще си спи детето и до по-късно, което означава, че има нужда от сън. Мисля тия дни да започна пак да го слагам към 9.00
В очакване ....
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #96 -: Октомври 09, 2008, 12:10:10 pm »
Фани, какво на Донъхю? Да не би за Додсън да говориш? Че аз и преди те четох за тоз Донахю ама никъде не намерих нещо от него :oops:

Стефи, Симеон го слагаме към 21, преди стоеше до 21,30 - 22, ама сега за яслата става рано и в 20 вече е гроги, едвам издържа да се натуткаме с банята.

Да докладвам - на яслата спи редовно, яде прилично за неговото злоядство, седи на гърне с децата. С пиенето от чашка няма напредък, ама аз нагло му нося шишето сутрин, като си изпие сока му дават вода, следобедната напитка също я сипват в шишето.
Вече плаче сърцераздирателно като го осавяме :( Тази нощ плака много, най-накрая спа при мен, а татко му се изсели в кухнята.
В готината смяна се грижат добре за тях, пеят песнички, играят игри, извеждат ги на терасата, гушкат ги и ги хранят.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #97 -: Октомври 09, 2008, 12:27:15 pm »
Стефи, Мия си ляга в 9. Ако е спала много през деня, й отпускам още половин час.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #98 -: Октомври 09, 2008, 12:34:02 pm »
Ultra, дано си по-спокойна вече, малко по малко ще се адаптира Мони.
Стеф, вие в колко лягате и какво те притеснява? Хубаво казвате не било редно малко дете след 9 да не спи, но при нас това не става. Симона от новородена по-рано от 8:30 не се буди, като нощното храненен го отказа сама още на първия месец и си спеше по цяла нощ. Съответно и по-рано от 22ч не заспива. Опитвала съм се да изместя постепенно ставането й с 10, 15 и т.н. минутки по-рано от 8:30, но единственият резултат е, че е в полусънно състояние и неадекватна след "насилственото" събуждане, кисела през деня и отново не заспиваща по-рано от 22ч, даже напротив! Опитвали сме се да я слагаме по-рано, всичко съм пробвала - песнички, приказки, мълчание, галене по главата, но не заспива. Затова това е пошението при нас, колкото и неприемливо да изглежда отстрани за другите. Майка ми и свекърва ми постоянно ми  натякват как техните деца в 8 след сънчо са били в леглото. Еми лятото в 8 си е още ден...Мъжът ми долу горе по това време се прибира от работа, искат да се видят, да поиграят, да почетат книжки. Освен това аз съм много по-адекватна да си свърша домакинството като стана сутрин преди нея, отколкото вечер - вечер и аз искам да хапнем, да се видим като семейство, да пийнем по вино и после вече нищо не ми се прави.Такъв е при нас режимът. Като дойде време за градина и се налага да я будим и извеждаме от нас по-рано, предполагам ще се уморява повече и сама ще иска да си ляга.
« Последна редакция: Октомври 09, 2008, 14:03:05 pm от tzvetenze »
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #99 -: Октомври 09, 2008, 12:57:00 pm »
Момичета, минавам навързичко да ви кажа, че вчера правихме прощапулник!
Е, какво да ви кажа, Зачатските дечица са най-интелигентни :lol:,
Алекс ще става адвокат, а Сами доктор :wink:.
Голям смях беше, но зажалост залюсаната им майка забрави да направи снимки, само тати снимаше с камерата.
Стефи, ние също не сме ви набори, но все пак да кажа, малките ги слагам да спят вечер към 21.00h. ако незаспят, играем на леглото 20тина минутки, след това вече се трупират и отвъртат до към 8сутринта :D.

Айде, от мен ЧАО, полета ми е след 3часа, незнам колко време няма да имам нет, но при първа възможност ще се включа! :bighug:
п.п.: дано малките се държат добре в самолета, че не ми се мисли... :lol: