0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #120 -: Октомври 09, 2008, 19:28:01 pm »
Лелееееее като ви чета ще излезе, че моето дете си ляга с кокошките. :lol: Вече е изкъпана, изпи си млякото, гушна си другарчето, изслуша си приказката и сега сигурно вече спи. Е, случвало се и по-късно да я сложа в леглото, но като цяло в 20.00 вече спи. И така до следващата сутрин в 7.30 - 8.00 часа.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #121 -: Октомври 09, 2008, 19:45:37 pm »
Sia, Алекс си е дете за пример... Ели в 8 без 10 я къпем пие АМ и ако имам късмет заспива до 9 ако не може и до по късно да откара. В 11.30 давам пак АМ и сменям памперс, че да може да спи до 8.30 сутрин. Ще видим като тръгне на ясла как ще е но за момента е така. Иначе спи на светнато, телевизор и компютър и даже се е случвало като угасим всичко и тя да се събуди и тогава е лошо...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #122 -: Октомври 09, 2008, 20:20:08 pm »
E, Sia, сега наистина завидях - мислех, че децата, които си лягат в 20, стават в 6... :)
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #123 -: Октомври 09, 2008, 20:22:16 pm »
А за смяната на времето аз съм най-голямата излагация, на 28-и септември реших, че се сменя времето, та още вечерта обърнах всички часовници, разбрах чак следобяда, когато отидох на сватба  :lol:.

Касси, разсмях се с глас, бе мила! :lol: :lol: По кое радио или по коя телевизия го чу това за 28-ми септември? По централно пакистанско? :lol:

За заспиването - Мишка я слагам към 21ч. Обаче при нас програмата е следната: 19 - 19:30ч - АМ, 20ч - къпане (тя много се кефи и я оставям повечко да пляска из водата), леко масажче и приспиване с кърмене и носене на ръце из стаята. Спи до към 7ч, като се буди 2 пъти за кърмене. То не че моите гърди пускат нещо, но тя си се успокоява явно така. Един единствен път (на 17.09.) се наложи майка ми да е при нея и я предупредих, че към 23:30 - 00ч се буди и инструктирах майка ми да приготви 110мл АМ. Оказа се, че нашата изяла само 20мл. Явно толкова пускам и аз. :) Дори тя реално не се буди, а суче спейки.
През лятото обаче, режимът беше с 1 час по-късно, тъй като използвахме времето и седяхме навън до 20:30 - 21ч, къпането започваше към 21 и нещо и лягането към 22.

Спи с пижамка с дълъг ръкав, къси чорапки и чувалче (не много дебело).
През лятото, в големите жеги и Миша, и ние с баща и спяхме абсолютно отвити. Тя усещаше дори на сън, ако я завия с чаршаф, го изритваше и го смотаваше някъде под нея. Спи по корем - сама си се намества така.

По предната тема - за обличането - гледам да не я навличам и да я свикна така. Самата аз в тези дни ходя по къс ръкав и по сандали или дори по рокля без ръкави. Ама да поясня, излизаме към 14ч - в най-топлото. И детето е с боди със сукманче и чорапки. Вземам дрешки с нас и към 16 - 16:30 и слагам суитчър и чорапогащник.

П.П. А ако се чудите защо точно сега пиша, а не къпя детето - ами и аз се чудя :)
Днес заспа в 19ч, докато пи АМ и така си остана некъпана, със сукмана от разходката.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #124 -: Октомври 09, 2008, 21:17:23 pm »
Малко не по темата, но съм Шокорана от едно предаване, което гледах сноЩи.
За стерилитета тук в Испания, 4е са над 860 хиляди двойки, който след 2 до 3 години борба се отказват от АРТ, подават документи за осиновяване и по_ве4ето не ги одобряват(не оказаха при4ините)и прибягват към купуването на бебета от Перу.
По то4но към майките "под наем" или "кенгурута" и за скромните суми от 10 хил. до 13 хиляди евро, сбъдват ме4тата си да станат родители.
Ами немога да ги разбера,  има и моми4ета с над 10 години борба във форума и пак не се отказват, да не говорим 4е тук 3 инсета и 3 опита ин витро поема здравната каса.
 незнам, аз никога може би не бих предприела такава стъпка, колкото и пари да имам, бих се борила до край с АРТ ИЛИ ОСИНОВЯВАНЕ(но както си му е реда).
Или може би разсъждавам така, заЩото след близо 5 години 4акане, забременях естествено_незнам.
Все пак всеки сам избира как да живее.
Не бях чувала за тези майки"под наем" 8O.Странно действат испанците-не им се чака,не им се бори ли ,какво?При положение,че касата им поема такъв брой инсета и ин витро.Наистина ми се вижда странно.

За спането:аз го слагам да спи в зависимост от това колко е спал преди това и колко време е минало от последното спане.Мики ляга в интервала 20-21ч.Днес например заспа в 19:30ч,защото следобеда спа 40мин и съответно сега беше гроги.От доста време не използвам спален чувал и смятам,че такъв няма повече да му трябва,усуква се по него и му пречи на движението(преди заспиване).Хич не обича да му завивам ръцете,те винаги остават отвън.При нас това е пошението :).
« Последна редакция: Октомври 09, 2008, 21:29:10 pm от joshi »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #125 -: Октомври 09, 2008, 21:35:54 pm »
Стефито ми спи постоянно отвита и ми се лензи поне до 11 часа, да не казвам и по-късно. Като по-малка часа й за заспиване беше 1 вечерта. Да сме живи и здрави ще си отспим сигурно някога  :D
Спи с пижамка от две части /тъничка/ и боди-потник.
Навън в момента я обличам с дънки /да речем/, блузка с дълъг ръкав /тънка/ и суитчър с лека подплата, естествено отдолу има боди и чорапки. Не смятам, че й е студено. Имаше един много студен ден- облякох й зимното яке  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #126 -: Октомври 09, 2008, 22:08:42 pm »
Леле, чета, чета и мойто дете май е най-примерното :D Пу, да не са му уроки.
Къпем я в 19.30ч, вечеря каквото има(за АМ не иска да чуе) вече е кухня, но иначе аз готвя. Ляга си в спалния чувал без протести по боди потник и тънка пижамка и е заспала в 20.00-20.30ч. Излизам от стаята, гася и отивам да изпия чаша вино.
Става сутрин в 8.00 и закусва.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #127 -: Октомври 09, 2008, 22:45:31 pm »
Леле, чета, чета и мойто дете май е най-примерното :D Пу, да не са му уроки.
Къпем я в 19.30ч, вечеря каквото има(за АМ не иска да чуе) вече е кухня, но иначе аз готвя. Ляга си в спалния чувал без протести по боди потник и тънка пижамка и е заспала в 20.00-20.30ч. Излизам от стаята, гася и отивам да изпия чаша вино.
Става сутрин в 8.00 и закусва.

Наздраве :wine: :wine: и те така....а ние с гайдите, какво да кажем!
В 0 часа ни започва втората смяна, в 1.00, 2.30, 3.30 в 5-6 АМ, и така до абитЮренти! :lol:
:balk_69:Надинко :balk_21:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #128 -: Октомври 09, 2008, 22:51:39 pm »
Охх, от няколко дни спането ми е болна тема. Така както си заспиваше с млякото най-късно в 21 часа от няколко дни не ще й да чуе. Пие си АМ-то, изпива го, хвърля шишето настрани, уж започва да се гуши да спи и точно след 2 мин е скочила на крака и започва да събира чаршафите и да скача по леглото. Незнам какво е това чудо ей така изведнъж. Заспива около 22 - 22,30ч. Рядко по-късно. Ама хич  не ми харесва така....
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #129 -: Октомври 10, 2008, 08:07:39 am »
Добро утро

Браво на отличничките sia ,Nadin и техните момичета.

При нас пошението,не е по различно от болшинството.От един месец съвсем не си харесва кошарата и спи на стандартно еденично легло в стаята си.Вечер въобще не оставя майка си от ласки нито да хапна нито да пийна.Постоянно е върху мен.Обичайната поза като готвя е аз до печката а на кракът ми едно човече дето ще ми свали панталона.Заспива на ръце към 21,00-21,30 и към 23,30 когато аз вече се отпускам да спя,тя надува клаксона и се почва стани легни до сутринта.
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #130 -: Октомври 10, 2008, 09:00:32 am »
E, Sia, сега наистина завидях - мислех, че децата, които си лягат в 20, стават в 6... :)
Сега се сетих, че Мия до 1,5 си лягаше в 19.30 -20 и си спеше до 8.30 -9, ама колкото повече пораства, толкова по-рано се буди като че ли. Сега се субужда заедно с нас обикновено към 7.30 -8 и много рядко спи до по-късно.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #131 -: Октомври 10, 2008, 09:13:42 am »
ох, и аз ви завидях, Деси до 2,5м. само е заспивала сама в кревата, това ни беше царството :lol: след това дойде един период от 3-4 м. в който само в ръце, на кенгуро или в количката заспиваше, след това минахме на приспиване някой с нея на спалнята и сега е най-лесно де, заспива бързо в креватчето си, но някой трябва да е при нея.
Никога не съм се опитвала да й налагам някакви стандарти, защото всичко това са периоди, минахме през доста, сама си е показвала и избирала кога, как и защо, във всяко едно отношение.
А това че като малки спяха повече е факт, Деси спеше по 12-13 часа нощен сън, отделно по 2-3 часа на обед, но сега прави макс 10-11, ето тази сутрин стана в 6.30 за наш ужас :lol:
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #132 -: Октомври 10, 2008, 09:53:04 am »
Браво на Сия и на Надин за примерните деца! Все така да са ви! :)

Дели, съчувствам ти за нощните неволи. :(

И при нас имаше един период през лятото (на 4-5 месеца), когато много трудно заспиваше Миша. Чак съм излизала навън на двора да обикалям с нея на ръце, та белким заспи. Сега в настоящия период е по-лесно или може би аз и свикнах и най-после и опознах навиците и сигналите, които ми дава.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #133 -: Октомври 10, 2008, 10:10:36 am »
Така Тони се е сдобил с "чудни" афти и затова неиска да се храни или по точно да яде друго освен каша определена марка, кекс и шоколад.
Живот и здраве 20 октомври, ще бъде първоят учебен ден за Тони бой.
Много ми харесва яслата, директорката, мненията на майките, абе въобще много очаквам, ама ще видим при нас как ще потръгне и получи в крайна сметка.
Четири, пет пъти досега съм ходила и не съм чула ни едно дете да плаче, а яслата е много голяма. Видях и седмичната програмата по която работят,идеална е за нашТо Тони. :wink:

Ако някоя мама е лекувала афти на детенцето си (изключвам Дактарин, той е за гъбички)моля да сподели.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #134 -: Октомври 10, 2008, 10:38:32 am »
Наде, Деси пролетта изкара един вирус, който след 48 часа Т изби в афти по гърлото, т.е. по дъгите и тя не яде 2 дни нищо, но не съм я мазала, защото е много трудно да се намаже с нещо там, а и докторката не каза. Но по препоръка на ветеринаря разтварях на върха на лъжичката малко хлебна сода с водичка и 2 пъти на ден й давах да я глътне, това 2 дни и на 3 почти бяха минали и тя си прояде. Незнам на Тони къде са му афтите, но ако искаш можеш да пробваш, не мисля че ще има проблем от содата, но все пак той е с по-чувствителен стомах, а тя е основа...
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #135 -: Октомври 10, 2008, 12:33:59 pm »
Ох, снощи пак не спахме. Заспаха в 23 и в 3 вече имаше концерт и така до 4 и 30. В 5 беше повторението, а в 6 и 30 трета част  :? Вече в 8 и 30 бяхме готови за игра. Май ще ги почвам вечер след къпане с АМ, че от кърмата явно си огладняват на 3 часа. Вие какво ще кажете?
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #136 -: Октомври 10, 2008, 13:36:42 pm »
Браво на послуШните деца, дано все така се държат.

Joshi ами  това е много 4ето среЩана тема тук, аз  съм Шокирана заради отказването им в борбата толкова бързо и лесно, те си знаят 4е с пари могат да купят вси4ко та така...

Mishanta и моята принцеска до преди 2 месеца беШе на този режим :lol: и да е здрав татко и, по_ве4ето пъти той ставаШе и в 6х ве4е бе6е готова за игри и на обед не спеШе, но сега спинка, поне 4ас.
 А ве4ер заспива върху БаЩа си или мен към 21 30, а понякога и към 23, но се буди само по 2 пъти ве4е и ставаме към 7.

mimi26аз докато кърмех, Беа се събуждаШе по 100 пъти, а откакто е на АМ, само по 2 3 на ноЩ. Су4еШе през 2 4аса и в 5 ве4е играеШе.
Пробвай с АМ, но резултата идва след седмица долу горе, поне при нас беШе така.
Сега си хапва на по рядко и не е толкова нервна и си спинка по добре.
Късмет



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #137 -: Октомври 10, 2008, 13:44:17 pm »
вие май забравихте батю ви Криско дето си лягаше почти до годинката в 18.30 и спеше до 11 с пробуждане в 8 за АМ? няма такъв поспалан :D
сега си ляга в 8 доволно уморен и спи до 7.30. обедния сън е доста оскъден вече и ми е много удобно така, щото събота и неделя имаме повече време за развлечения, а не само спане.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #138 -: Октомври 10, 2008, 13:47:19 pm »
вие май забравихте батю ви Криско дето си лягаше почти до годинката в 18.30 и спеше до 11 с пробуждане в 8 за АМ? няма такъв поспалан :D
сега си ляга в 8 доволно уморен и спи до 7.30. обедния сън е доста оскъден вече и ми е много удобно така, щото събота и неделя имаме повече време за развлечения, а не само спане.

Е те това е, ей такова ще си го поръчам другото  :wink: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #139 -: Октомври 10, 2008, 14:58:36 pm »
абе, ман, чудех се тия дни батю ни Криско какво яде в яслата? щото ти нали каза, че само Хипските пюрета уважавал и то отбрана селекция...
чудя се тия работи във връзка с батю Мартин, какви ли ще ги дъвче и той в яслата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!