0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #20 -: Октомври 06, 2008, 23:02:27 pm »
Джам, пожелавам ти Марти бързо да се оправи. Понеже и аз съм от тези, които виждат ползата на детски клубове, жалко е, че няма в повечето хигиена, да не говорим за контрол за сополиви деца.
Аз лично съм си намерила в радиус от 5 км с кола моя клуб, защото там се чисти ежедневно , а когато има парти и непосредствено преди партито. В останалото време сополиви, дрискащи и въобще болни деца, както и агресивни  не се допускат. Бях свидетел как се обадиха на майката на едно дете да дойде и да си го прибере ,защото се биеше и чупеше играчките. Правят ми обаче впечатление родителите, които се опитват да им мине номера , че детето ей ся се закашляло и закихало пък то си направо болно...

За памперсите: за мен няма по-добри от Вибелле /разновидност на Мамия, но не съвсем/ Цената също си я бива 29 лв. за 70 бройки.

ЧРД на Димана!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #21 -: Октомври 06, 2008, 23:04:10 pm »
ultra, браво на Симеон! той май постави рекорд по бърза адаптация в яслата.

лейди, уж и аз го водя само в качествени клубчета, ама на - като имало да става...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #22 -: Октомври 06, 2008, 23:07:29 pm »
Много здраве на дечицата, стига с тези болести!

Като чета за детските ясли и ужасно се депресирам. Изобшо ли никога няма да има промяна на мисленето и подхода към децата у нас. Толкова ли е скъпо за държавата да поддържа прилични детски ясли и заведения. Егати мизерията.


Кан бебе, само такива ползваме. Доволна съм.

ЧРД, Димана!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #23 -: Октомври 06, 2008, 23:25:38 pm »
Цитат
Служител в детска градина на 4 часа
Описание и
Изисквания   Детска градина търси служител за 4 часов работен ден от 14.30 до 18.30ч. Детската градина се намира в Малинова долина. Работата е на трудов договор с заплащане 200 лева.
Организация   Частна детска градина Рай

Без коментар.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #24 -: Октомври 06, 2008, 23:29:00 pm »
Цитат
Служител в детска градина на 4 часа
Описание и
Изисквания   Детска градина търси служител за 4 часов работен ден от 14.30 до 18.30ч. Детската градина се намира в Малинова долина. Работата е на трудов договор с заплащане 200 лева.
Организация   Частна детска градина Рай

Без коментар.

Егати...... :(
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #25 -: Октомври 07, 2008, 08:17:13 am »
Здравейте, минавам да ви питам, как успявате да задържате чорапките на краката на бебето? Ние вече сме големи за гащеризон с крачета, или поне на мен ми изглежда съвсем като бебе, та затова у дома сме с панталонки и чорапки, но чорапките се задържат за най-много 2 минути на крачетата, след това са в устата. На вън сме с маратонки, които издържат по-дълго, но у дома хич не ми се ще да й запарвам краката. Споделете вашия опит, моля  :).

Иначе сме със Pampers Sleep & Play и до сега не сме имали проблеми, но ние сме още много малки.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #26 -: Октомври 07, 2008, 08:56:30 am »
А стига ве, то за 200 лв. аз едно дете за 4 часа няма да гледам 8O
уф, дано на наще каки не им плащат по толкова, че ако си тръгнат ще сме в траур, Деси е влюбена в тях :lol:

Фоксче, няма спасение, нищо не помага за чорапите, тя събува ти след нея обуваш и така има няма по 20 пъти на ден :wink:
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #27 -: Октомври 07, 2008, 09:14:39 am »
Мармотче, да е жива и здрава Димана и много радост да ви носи!
Браво на Симеон за бързата адаптация в яслата.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #28 -: Октомври 07, 2008, 09:20:21 am »
ЧРД на Диманка сладуранка  :D Здраве и безгрижно детство й желаем.

За Монката  :balk_46: :balk_47: и  :balk_21: наистина ще държи №1 в класацията доста дълго време ми се струва. Сега и да преборва така успешно яслените вируси,ехееееее радост голяма. Ултра радвам се за бързата адаптация, страхотно е.
 
Тони ще е точно обратното, но хайде да не си подценявам предварително детето.
Ние снощи си отказахме вечерята, а сутринта си изпи половината АМ. Хм пак съм озадачена, боже пак ли ще се разболяваме бе, е не знам вече какво да го правя това дете. Отивам доброволно на 4-ти километър.

За чорапите и ние така, с тази разлика че Тони обожава да дъвче лепките на пантофи, обувки и т.н., то и до сега е така де.Стане ли му скучно и/или му се приходи по голяма нужда се започва. Чефито го е написала, ти слагаш, тя събува и така, докато й омръзне.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #29 -: Октомври 07, 2008, 10:02:58 am »
Джам,
да оздравява Марти!

Мармотке,
да ти е жива и здрава Диманка!  :D

Браво на Симеон за бързата адаптация! :D

Гери,
успех на ФМ и на кормуването! Браво за листовките!

За пелените - аз ползвам Либеро 2-ка. Миша е 6кг. Следващия пакет, който ще купя ще е 3-ка. На Метро са на цена 24.02лв./90бр. Преди време Ултра ги беше препоръчала в една седмична тема и успя да ме убеди.

Като чета какво споделяте за яслите, се хващам за главата. В Русе не съм чувала да има частна. А тук бях чула една майка да се оплаква, че много и стресират детето на тема гърне.

За чорапите - Миша не ги събува, но аз отгоре и слагам терлици. Та, терлиците са и зор на нея. Все ги развързва и ги събува или пък ги връзва на възел. :lol: Вчера дори, терликът беше хвърлен "зад борда" - извън кошарата. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #30 -: Октомври 07, 2008, 10:30:47 am »
ох, мамо, не ми се мисли, че ще дойде и нашто време за ясли и градини  :?
направо се потрисам като чета разни истории и силно се замислям дали да не я дам чак на градина - малко да е поотраснала. имаме си баба мераклийка за гледане, живее под нас и го имам като идея, но ще видим. но силно ви съчувствам за тоя стрес.
Ултра, много хубаво, че Мони не осъзнава това, което ти виждаш вътре и се адаптира бързичко  :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #31 -: Октомври 07, 2008, 11:19:58 am »
честит първи рожден ден на Диманка! :D
Марми, Криско ходи в Увекинд.

Ани, моите адмирации за Монката! браво на детето!

днес ми казаха да не ходя на обяд. ще се справят сами със спането?! а дано...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #32 -: Октомври 07, 2008, 11:26:26 am »
ЧРД на Димана,да е здраво и щастливо дете!
Браво на Монката и Криси ,все такива добри ученици да са.
 На Марти му желая бързо да оздравява!
За памперсите - ние сме на Памперс 4-ка,Жори е над 9 кг.,но не знам вече с точност -скоро не сме го мерили.
За чорапите - това е огромен проблем и за мен.Ако му сложа по-хлабави ,ги издърпва и в устата,ако са по-стегнати - не успява,но пък много му стягат на крачето.Пробвах да сложа пантофки,ми вдиха си крачето и го слага в устата заедно с пантофите.
За дрехите - и аз не го навличам.В Белгия си е доста по-студено и той е свикнал на хладничко.Сега е 8-9 градуса навън и го извеждам с джинси и джинсово яке,под него с тънка блузка и му е доста топло.
<br />
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #33 -: Октомври 07, 2008, 11:50:29 am »
За това обличане незнам дали споменах, обаче ме обявиха за луда, защото онези хладни дни малката беше с боди с къс ръкав, памучна тънка блуза и суичер. Без шапка, защото естествено бива хвърлена на секундата на земята. Другите майки със зимните якета и зимни вълнени шапки и ботуши. Питам се аз - зимата с  какво ще ги обличат тез деца 8O
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #34 -: Октомври 07, 2008, 11:57:17 am »
Питам се аз - зимата с  какво ще ги обличат тез деца 8O
да и аз си задавам този въпрос.Чак и зимните чували съм виждала,че слагат.Зимата сигурно ще си изкарат по домовете.Но всеки си знае,аз не обичам да се меся,кой както иска да си гледа детето.
<br />
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #35 -: Октомври 07, 2008, 12:08:51 pm »
Здравейте и от нас! Виждам обсъждате памперси. Аз засега съм най-доволна от Хъджис, сега сме с тройка. Смятам да пробвам сега и Либерото, много дебели ми се виждаха за лятото. Като ви излизат пъпчици по дупето, с какво мажете? Криси ми е с много чувствителна кожа, незнам какво да го правя вече, на 1 час го сменям и пак се обрива. С Дани нямам такива проблеми.
За събуването на чорапите аз си реших проблема с чоропогащник и боди, вместо чорапи и долница. Дори тази седмица така си излизахме навън и с одеялце отгоре, защото все пак на едно място стоят.
Аз съм много доволна - вчера си облякох децата за зимата, обиколих складовете наедро и им напазарувах български дрешки. Цените са наполовина от магазинските  8O Купих им и портбебе-одеялца по 11,50. Паднах като видях цената. Сега поръчах на едното място космонавти за зимата защото там са по 15,80, а по магазините най-евтино намерих същите по 27лв. Тези хора направо спекулират с необходимостта да облечеш детето си. Единствения проблем е, че дрешките в опаковка са 2 поредни номера, а мойте бандити са с еднакви габарити. Ама това да е кусура... добре, че не е толкова осезателна разликата.
Тоз път се отплеснах с писането  :oops:
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #36 -: Октомври 07, 2008, 12:36:48 pm »
Честита първа годинка на Диманка! Желаем и здраве и прекрасно детство! :)

Събуването на чорапите, ние го попропуснахме, щото беше лято, а преди това я държах с ритънки, ама сега е седнала на пода и си събува обувките с лепките, та явно ще се обуваме и събуваме по 100 пъти на ден.



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #37 -: Октомври 07, 2008, 13:15:44 pm »
Мими, я дай инфо на кои фирми са тези складове? :)

а за обличането и аз това си мисля, ако сега я навлека с два ката дрехи и зимно яке, зимата с какво аджеба ще я обличам. аз сега се потрисам като видя момиченце с чорпогащник и панталон отгоре, сякаш майката се е навлякла и тя с чорпогащник под дънките 8O
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #38 -: Октомври 07, 2008, 14:16:38 pm »
Стеф, аз пък се потрисам като видя момченце с чорапогащник :o
таквози нещо ще обуя на сина си само ако е в планината на -15 градуса и пак не знам какво ще му опази, яйчниците ли?
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #39 -: Октомври 07, 2008, 14:18:07 pm »
ми как какво, топченцата :lol: :P