0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« -: Октомври 06, 2008, 00:22:56 am »
нова седмица, нов късмет!

ние пак се разминахме с яслата, след 7 дни пауза Мартин пак е болен. и отново - 24 часа след посещение на детски клуб.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2008, 09:29:33 am »
здрава и щастлива седмица!
Джам, дано се разминете леко.
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2008, 09:34:44 am »
Добро утро и хубава седмица от мен и Мия. Аз изкарах много гаден вирус миналата седмица с повръщане и разстройство и сега още се съвземам. Слава Богу, Мия си е добре. Най-накрая успях да реша проблема с памперсите. Оказа, се, че вторият пакет huggies, който беше коренно различен от първия, наистина е некачествен и се водел нисък клас. Светнаха ме, че каквито и памперси да купувам, да гледам винаги да пише и на арабски, защото това означавало, че качеството е на ниво. А на въпросния пакет, пишеше само на английски. Та, взех след това 1 пакет от препоръчаните от Цвети Baby time и пак се яви същия проблем -при всяка смяна, я преобличам цялата. Замислих се, че нещо аз съм в грешка сигурно и тествах памперсите -като по рекламите кой колко ще попие. Ами оказа се, че и двата вида горе-долу попиват еднакво и не пропускат. И тогава изведнъж ми просветна, че може би размерът вече й е малък, макар че са от 12 до 25кг., а тя е сигурно 13. Взех няколко бройки от памперс 6 и вече си беше сухичка, така че сега сме с тях и няма проблеми, ама колко пари дадох за памперси този месец, не е истина, просто...
Джам, дано Марти се оправи бързичко.
<br />[link=http:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2008, 09:46:12 am »
Хубава седмица и от нас.
Да няма болни деца и майки.

Мешко, и аз имах същия проблем с Християн който е 13кг. и 5-та му пропускаше, сега сме с 6-ца и е ок.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2008, 10:05:38 am »
Здравейте и от нас момичета.

Успешна и здрава нова седмица

Джам дано Марти се справи бързо с настинката.

За памперсите ние сме на 4-ка нямам проблеми ползвам Либеро и Хъджис според това какво е на промоция,но пък ние интензивно ползваме гърнето и на денонощие ми отиват 3-4 броя,при това не са много пълни та няма как да изпуснат.
Тази седмица сме в еуфория предстои ни първи рожден ден в неделя и всички сме се впрегнали в организацията.Ще бъде вкъщи с 2-3 приятелски семейства с деца + малко роднини и то само от моя страна.Въпреки ,че проходихме по рано и имахме търкулната питка,ритуала с избор на предмет ще го съчетаем с РД и ще повторим питката(нали си имаме баба дето меси страшни питки).

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2008, 10:06:10 am »
Весела седмичка и от нас!
Джам,дано мине бързо и леко болестта на Марти!
И на нас ни се чудят,че сме с памперси петица,а детето е 10,500.Е да ,но бутчетата са му пълнички и 4+ отдавна му стана тясна,правеше му червенинки и пропускаше.Така че това с килограмите не винаги е определящо при избора на памперси.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2008, 10:44:42 am »
Да, това за памперсите е точно така, Деси е 12.5 кг. и от доста време сме на 6-ца либеро, защото едно че й стягаха на бутчетата, второ всяка сутрин си беше порядъчно мокра до подмишниците :lol:
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2008, 10:51:39 am »
Хм, Стилияна е с 4+ на Памперс, а тежи 10 800гр. няма пропуск, нито й стиска като гледам.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2008, 10:52:57 am »
Хубава седмица и от нас.
Рая от днес е на кухня, дано я хареса.

Болните деца и майки да оздравяват бързо!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2008, 10:57:24 am »
Здравейте и от нас, здрава и слънчева седмичка и да няма болни дечица и мами!

Тази нощ и двамата вдигнаха температура и много плачкха миличките ми. Писна ми с тези зъби, защо толкова трябва да се мъчат дечицата! Най-ми е криво, че вечерно време съм сама с тях и вече нервите ми са опънати до дупка.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #10 -: Октомври 06, 2008, 11:56:08 am »
Слънчева и здрава седмичка и от нас!
Като сме подхванали такава сополива тема, да ви питам - знаете ли някои методи за закаляване на малчовците? Едно време майка ми не ни е обличла с брат ми с прекалено топли дрехи, също така имам познат, роден в северна държава, чиято майка от бебе го изкарвала гол на снега и човекът сега не боледува. Малко ми е крайна тази мярка, ама може щом помага... Та няма да навреме да обменим малко инфо. Мисля сега да питами в темата на Бърди, бях чела за някакви обтривания регулиране на водната температура при вода, ама все пак да си каже специалистът.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #11 -: Октомври 06, 2008, 13:37:35 pm »
Аз това с обтриването не съм го правила, но по принцип Деси я обличам по-леко. В началото не беше от съображения за каляване, а защото аз съм много зиморничава и зимата мога да облека и 3 пуловера наведнъж (но не съм болнава, много рядко боледувам)та не исках и детето да е като мен. Та детето го обличах както е облечен баща й, а той цяла зима може по къс ръкав да ходи, обаче факт е че тя не обича топло. Миналата зима си изкара по блуза под грейката. Сега също я обличам с боди потник и блузка за яслата, не ватирана, ходи с пролетно яке, а в къщи е по къс ръкав, защото се съблича сама, топло й било, е още е 24-25 градуса де. :lol: Проблема ми е вечер, защото много се поти, а е само по боди и завита с тънко одеало облечено в плик, не мога да я оставя само по чаршаф :?
Не я обличай прекалено, води се по нея докато започне да си казва, ако й се запоти вратлето например е ясно, че й е топло, или ако й парят дланите също...
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #12 -: Октомври 06, 2008, 14:49:42 pm »
Здравейте през новата седмичка.
Здраве, здраве и само здраве за дечица и родители.

Ние днес направихме изследванията за яслата, да видим дали другата седмица ще тръгнем. Аз пазя Тони от болести, като дявол от тамян, защото искам най накрая да започнем прословутата ясла, пък и не ми се ще на РД да ми е болен.

Тони също не търти топло и тъй като у дома е топла стаята в която играе и спи, го държа по тънко долнище на анцунг и блузка/боди с къс/дълъг ръкав. Вечер спи по лятна пижама и тънка олекотена завивка. Изпотява се много в областа на главата, но мисля че е от изкуственият пълнеж на възглавницата му. Ако му е топло, той не търпи и директно си се съблича/събува, защото не говори все още.
Навън според зависи, при нас е доста ветровито та се съобразявам и с това.
Забелязала съм, че когато е студено повече се гуши в количката и иска да го возя  :wink: През зимата съм го обличала с боди с дълъг ръкав и не много дебела блуза/жилетка и яке, но без да го свалям от количката, тогава нямахме възражения. Когато играе обаче го обличам доста с по тънка блуза/боди и яке.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #13 -: Октомври 06, 2008, 15:45:36 pm »
привет-мривет от един ученик. мога да го похваля, за сега се справя добре с адаптацията. не плаче повече от нормалното, храни се сам, слуша персонала. остава да свикне със спането. днес за пръв път опитахме, но не се получи. да изкачим и този връх и ще сме покорили планината :)

джамо, ама как ги пипвате тези вируси от клубчетата?

аз бях малко болна миналата седмица, настинка, Криско пак устоя пу-пу.

Ултра, като те чета за условията и настръхвам. наистина ли е такова положението?
съвет за всички от квартала - "Пламъче" НЕ става. на съседката са върнали детето след два дни, щото било лигаво и, забележете, НЕподготвено 8O уверявам ви детето не е лигаво, просто е на 1 и половина. те явно искат да е научено на всичко. освен това, съседката ми го е заварила САМ на люлката...
както казва джам, частна не значи читава задължително.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #14 -: Октомври 06, 2008, 16:09:35 pm »
Весела седмица и от нас! :) Болните бързо да оздравяват!

Delica, и ние сме на вълна рожден ден. При нас купона ще е в събота в Търново, че мойта рода е голяма и няма как да ги събера в София ;).

Аз да се похваля взех си днес изпита на листовките, така че седмицата започва добре, дано и така да свърши, че освен рождения ден имам и ФМ в четвъртък...

За обличането и аз съм като StefiZ, с по 2 пуловера карам зимата, но Ели я държа с боди и тънка блузка, баща и се размотава по тениска, а у дома зимата е максимум 18 градуса.
За памперсите ние още сме на 3-ка, а Ели е 9 килограма.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #15 -: Октомври 06, 2008, 18:24:57 pm »
Здрава седмичка и от нас  :D
Всички болници да се оправят, а учениците да свикват бързо, та майките да са спокойни и усмихнати  :D

Ние още не можем да докараме до 9 кг (8700 и 78 см) и малко се притеснявам, ама тя си се храни според мен добре и е много усмихнато и енергично дете, та няма да се шашкам чак толкова. по графиките сме добре на височина, ма на тегло едва в 10% влизаме  :?

Гери, поздравления за листовките, сега остава само курмуването и си готов шофьор  :D Стискаме палци и за ФМ!!!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #16 -: Октомври 06, 2008, 21:08:09 pm »
Хубава и спорна седмица и от нас. Болните бързо да оздравяват, стискаме палци за ФМ на Гери, само добри новини да четем!

Ман, къде ходи на ясла Криско?

За пампите - ние сме засега на Pampers Sleep & Play, след като смениха лентата за залепване преди 1-2 седмици, сега и двамата са с петица, въпреки, че Дими е 8.800 кг, Дани 12.800 и около 20 см по-висок. Обаче днес й излезе обрив и май ще търся непарфюмирани за нея.

Мармотите още точат сополи, та яслата се отлага, пак. Затова и не можахме да направим истинско парти и прощъпулник на Диманка за РД вчера, но пък си изкарахме чудесно, аз й правих торта до 1 през нощта, щот' ми беше мерак лично да съм пипнала всичко, вкл. блатовете, съответно първа й честитих празника в 12:05 :-)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #17 -: Октомври 06, 2008, 21:27:34 pm »
marmotche, честит първи рожден ден на Димана! улисани в нашите си грижи и неволи, забравяме колко бързо лети времето... и ето го, малкото бебе, вече станало на една годинка и проходило :)
да е много здрава и весела, и вие с нея също!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #18 -: Октомври 06, 2008, 21:32:58 pm »
Геринка стиснати палци и от мен за ФМ и честито за листовките , абе номер едно си .
Мармотче честито на Малкото Мармотче.Завиден мерак си имала за тържеството,браво.Аз ще разчитам на готова торта,но бабата на Борислава ще направи домашни пити и тутманик.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #19 -: Октомври 06, 2008, 22:45:37 pm »
Да е жива и здрава Димана и да радва тате, бате и мама :D

Марти да се оправя бързичко!

Да се отчета за яслата: Днес го оставих цял ден - ял, спал, на гърне стоял, играл си. Занесохме малко играчки, ще купя утре още. Сутринта са ги занимавали малко с песни и игри. Явно едната смяна много се отличва от другата, добре е все пак, че поне някой се старае. Следобед бяха учудени, че не яде филия с течен шоколад 8O Ама как може да дават такива неща за следобедна закуска :x
Днес знаеше къде отива, видимо беше радостен само малко поплака на входа. Като го взех ми направи лека сценка, ама той си я прави независимо къде го оставям :wink: И в петък, когато го оставих до обяд, и днес миришеше неприятно на смесица от кухненски миризми и белина. Продължават да се чуват кашлящи деца :(

За памперсите - Либеро гащи - петица, а на памперсите им - четворка. По-малко от 12 кила е.
Бях много доволна от едни във Фантастико, с дръжки е пакета, а самият памперс е с ластична лента и отпред и отзад. Вторият пакет обаче пропускаше :(

Бора, Симеон винаги е бил на долна граница на килограмите, добре си е детето :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde