0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« -: Октомври 06, 2008, 00:22:56 am »
нова седмица, нов късмет!

ние пак се разминахме с яслата, след 7 дни пауза Мартин пак е болен. и отново - 24 часа след посещение на детски клуб.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2008, 09:29:33 am »
здрава и щастлива седмица!
Джам, дано се разминете леко.
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2008, 09:34:44 am »
Добро утро и хубава седмица от мен и Мия. Аз изкарах много гаден вирус миналата седмица с повръщане и разстройство и сега още се съвземам. Слава Богу, Мия си е добре. Най-накрая успях да реша проблема с памперсите. Оказа, се, че вторият пакет huggies, който беше коренно различен от първия, наистина е некачествен и се водел нисък клас. Светнаха ме, че каквито и памперси да купувам, да гледам винаги да пише и на арабски, защото това означавало, че качеството е на ниво. А на въпросния пакет, пишеше само на английски. Та, взех след това 1 пакет от препоръчаните от Цвети Baby time и пак се яви същия проблем -при всяка смяна, я преобличам цялата. Замислих се, че нещо аз съм в грешка сигурно и тествах памперсите -като по рекламите кой колко ще попие. Ами оказа се, че и двата вида горе-долу попиват еднакво и не пропускат. И тогава изведнъж ми просветна, че може би размерът вече й е малък, макар че са от 12 до 25кг., а тя е сигурно 13. Взех няколко бройки от памперс 6 и вече си беше сухичка, така че сега сме с тях и няма проблеми, ама колко пари дадох за памперси този месец, не е истина, просто...
Джам, дано Марти се оправи бързичко.
<br />[link=http:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2008, 09:46:12 am »
Хубава седмица и от нас.
Да няма болни деца и майки.

Мешко, и аз имах същия проблем с Християн който е 13кг. и 5-та му пропускаше, сега сме с 6-ца и е ок.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2008, 10:05:38 am »
Здравейте и от нас момичета.

Успешна и здрава нова седмица

Джам дано Марти се справи бързо с настинката.

За памперсите ние сме на 4-ка нямам проблеми ползвам Либеро и Хъджис според това какво е на промоция,но пък ние интензивно ползваме гърнето и на денонощие ми отиват 3-4 броя,при това не са много пълни та няма как да изпуснат.
Тази седмица сме в еуфория предстои ни първи рожден ден в неделя и всички сме се впрегнали в организацията.Ще бъде вкъщи с 2-3 приятелски семейства с деца + малко роднини и то само от моя страна.Въпреки ,че проходихме по рано и имахме търкулната питка,ритуала с избор на предмет ще го съчетаем с РД и ще повторим питката(нали си имаме баба дето меси страшни питки).

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2008, 10:06:10 am »
Весела седмичка и от нас!
Джам,дано мине бързо и леко болестта на Марти!
И на нас ни се чудят,че сме с памперси петица,а детето е 10,500.Е да ,но бутчетата са му пълнички и 4+ отдавна му стана тясна,правеше му червенинки и пропускаше.Така че това с килограмите не винаги е определящо при избора на памперси.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2008, 10:44:42 am »
Да, това за памперсите е точно така, Деси е 12.5 кг. и от доста време сме на 6-ца либеро, защото едно че й стягаха на бутчетата, второ всяка сутрин си беше порядъчно мокра до подмишниците :lol:
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2008, 10:51:39 am »
Хм, Стилияна е с 4+ на Памперс, а тежи 10 800гр. няма пропуск, нито й стиска като гледам.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2008, 10:52:57 am »
Хубава седмица и от нас.
Рая от днес е на кухня, дано я хареса.

Болните деца и майки да оздравяват бързо!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2008, 10:57:24 am »
Здравейте и от нас, здрава и слънчева седмичка и да няма болни дечица и мами!

Тази нощ и двамата вдигнаха температура и много плачкха миличките ми. Писна ми с тези зъби, защо толкова трябва да се мъчат дечицата! Най-ми е криво, че вечерно време съм сама с тях и вече нервите ми са опънати до дупка.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #10 -: Октомври 06, 2008, 11:56:08 am »
Слънчева и здрава седмичка и от нас!
Като сме подхванали такава сополива тема, да ви питам - знаете ли някои методи за закаляване на малчовците? Едно време майка ми не ни е обличла с брат ми с прекалено топли дрехи, също така имам познат, роден в северна държава, чиято майка от бебе го изкарвала гол на снега и човекът сега не боледува. Малко ми е крайна тази мярка, ама може щом помага... Та няма да навреме да обменим малко инфо. Мисля сега да питами в темата на Бърди, бях чела за някакви обтривания регулиране на водната температура при вода, ама все пак да си каже специалистът.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #11 -: Октомври 06, 2008, 13:37:35 pm »
Аз това с обтриването не съм го правила, но по принцип Деси я обличам по-леко. В началото не беше от съображения за каляване, а защото аз съм много зиморничава и зимата мога да облека и 3 пуловера наведнъж (но не съм болнава, много рядко боледувам)та не исках и детето да е като мен. Та детето го обличах както е облечен баща й, а той цяла зима може по къс ръкав да ходи, обаче факт е че тя не обича топло. Миналата зима си изкара по блуза под грейката. Сега също я обличам с боди потник и блузка за яслата, не ватирана, ходи с пролетно яке, а в къщи е по къс ръкав, защото се съблича сама, топло й било, е още е 24-25 градуса де. :lol: Проблема ми е вечер, защото много се поти, а е само по боди и завита с тънко одеало облечено в плик, не мога да я оставя само по чаршаф :?
Не я обличай прекалено, води се по нея докато започне да си казва, ако й се запоти вратлето например е ясно, че й е топло, или ако й парят дланите също...
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #12 -: Октомври 06, 2008, 14:49:42 pm »
Здравейте през новата седмичка.
Здраве, здраве и само здраве за дечица и родители.

Ние днес направихме изследванията за яслата, да видим дали другата седмица ще тръгнем. Аз пазя Тони от болести, като дявол от тамян, защото искам най накрая да започнем прословутата ясла, пък и не ми се ще на РД да ми е болен.

Тони също не търти топло и тъй като у дома е топла стаята в която играе и спи, го държа по тънко долнище на анцунг и блузка/боди с къс/дълъг ръкав. Вечер спи по лятна пижама и тънка олекотена завивка. Изпотява се много в областа на главата, но мисля че е от изкуственият пълнеж на възглавницата му. Ако му е топло, той не търпи и директно си се съблича/събува, защото не говори все още.
Навън според зависи, при нас е доста ветровито та се съобразявам и с това.
Забелязала съм, че когато е студено повече се гуши в количката и иска да го возя  :wink: През зимата съм го обличала с боди с дълъг ръкав и не много дебела блуза/жилетка и яке, но без да го свалям от количката, тогава нямахме възражения. Когато играе обаче го обличам доста с по тънка блуза/боди и яке.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #13 -: Октомври 06, 2008, 15:45:36 pm »
привет-мривет от един ученик. мога да го похваля, за сега се справя добре с адаптацията. не плаче повече от нормалното, храни се сам, слуша персонала. остава да свикне със спането. днес за пръв път опитахме, но не се получи. да изкачим и този връх и ще сме покорили планината :)

джамо, ама как ги пипвате тези вируси от клубчетата?

аз бях малко болна миналата седмица, настинка, Криско пак устоя пу-пу.

Ултра, като те чета за условията и настръхвам. наистина ли е такова положението?
съвет за всички от квартала - "Пламъче" НЕ става. на съседката са върнали детето след два дни, щото било лигаво и, забележете, НЕподготвено 8O уверявам ви детето не е лигаво, просто е на 1 и половина. те явно искат да е научено на всичко. освен това, съседката ми го е заварила САМ на люлката...
както казва джам, частна не значи читава задължително.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #14 -: Октомври 06, 2008, 16:09:35 pm »
Весела седмица и от нас! :) Болните бързо да оздравяват!

Delica, и ние сме на вълна рожден ден. При нас купона ще е в събота в Търново, че мойта рода е голяма и няма как да ги събера в София ;).

Аз да се похваля взех си днес изпита на листовките, така че седмицата започва добре, дано и така да свърши, че освен рождения ден имам и ФМ в четвъртък...

За обличането и аз съм като StefiZ, с по 2 пуловера карам зимата, но Ели я държа с боди и тънка блузка, баща и се размотава по тениска, а у дома зимата е максимум 18 градуса.
За памперсите ние още сме на 3-ка, а Ели е 9 килограма.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #15 -: Октомври 06, 2008, 18:24:57 pm »
Здрава седмичка и от нас  :D
Всички болници да се оправят, а учениците да свикват бързо, та майките да са спокойни и усмихнати  :D

Ние още не можем да докараме до 9 кг (8700 и 78 см) и малко се притеснявам, ама тя си се храни според мен добре и е много усмихнато и енергично дете, та няма да се шашкам чак толкова. по графиките сме добре на височина, ма на тегло едва в 10% влизаме  :?

Гери, поздравления за листовките, сега остава само курмуването и си готов шофьор  :D Стискаме палци и за ФМ!!!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #16 -: Октомври 06, 2008, 21:08:09 pm »
Хубава и спорна седмица и от нас. Болните бързо да оздравяват, стискаме палци за ФМ на Гери, само добри новини да четем!

Ман, къде ходи на ясла Криско?

За пампите - ние сме засега на Pampers Sleep & Play, след като смениха лентата за залепване преди 1-2 седмици, сега и двамата са с петица, въпреки, че Дими е 8.800 кг, Дани 12.800 и около 20 см по-висок. Обаче днес й излезе обрив и май ще търся непарфюмирани за нея.

Мармотите още точат сополи, та яслата се отлага, пак. Затова и не можахме да направим истинско парти и прощъпулник на Диманка за РД вчера, но пък си изкарахме чудесно, аз й правих торта до 1 през нощта, щот' ми беше мерак лично да съм пипнала всичко, вкл. блатовете, съответно първа й честитих празника в 12:05 :-)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #17 -: Октомври 06, 2008, 21:27:34 pm »
marmotche, честит първи рожден ден на Димана! улисани в нашите си грижи и неволи, забравяме колко бързо лети времето... и ето го, малкото бебе, вече станало на една годинка и проходило :)
да е много здрава и весела, и вие с нея също!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #18 -: Октомври 06, 2008, 21:32:58 pm »
Геринка стиснати палци и от мен за ФМ и честито за листовките , абе номер едно си .
Мармотче честито на Малкото Мармотче.Завиден мерак си имала за тържеството,браво.Аз ще разчитам на готова торта,но бабата на Борислава ще направи домашни пити и тутманик.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #19 -: Октомври 06, 2008, 22:45:37 pm »
Да е жива и здрава Димана и да радва тате, бате и мама :D

Марти да се оправя бързичко!

Да се отчета за яслата: Днес го оставих цял ден - ял, спал, на гърне стоял, играл си. Занесохме малко играчки, ще купя утре още. Сутринта са ги занимавали малко с песни и игри. Явно едната смяна много се отличва от другата, добре е все пак, че поне някой се старае. Следобед бяха учудени, че не яде филия с течен шоколад 8O Ама как може да дават такива неща за следобедна закуска :x
Днес знаеше къде отива, видимо беше радостен само малко поплака на входа. Като го взех ми направи лека сценка, ама той си я прави независимо къде го оставям :wink: И в петък, когато го оставих до обяд, и днес миришеше неприятно на смесица от кухненски миризми и белина. Продължават да се чуват кашлящи деца :(

За памперсите - Либеро гащи - петица, а на памперсите им - четворка. По-малко от 12 кила е.
Бях много доволна от едни във Фантастико, с дръжки е пакета, а самият памперс е с ластична лента и отпред и отзад. Вторият пакет обаче пропускаше :(

Бора, Симеон винаги е бил на долна граница на килограмите, добре си е детето :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #20 -: Октомври 06, 2008, 23:02:27 pm »
Джам, пожелавам ти Марти бързо да се оправи. Понеже и аз съм от тези, които виждат ползата на детски клубове, жалко е, че няма в повечето хигиена, да не говорим за контрол за сополиви деца.
Аз лично съм си намерила в радиус от 5 км с кола моя клуб, защото там се чисти ежедневно , а когато има парти и непосредствено преди партито. В останалото време сополиви, дрискащи и въобще болни деца, както и агресивни  не се допускат. Бях свидетел как се обадиха на майката на едно дете да дойде и да си го прибере ,защото се биеше и чупеше играчките. Правят ми обаче впечатление родителите, които се опитват да им мине номера , че детето ей ся се закашляло и закихало пък то си направо болно...

За памперсите: за мен няма по-добри от Вибелле /разновидност на Мамия, но не съвсем/ Цената също си я бива 29 лв. за 70 бройки.

ЧРД на Димана!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #21 -: Октомври 06, 2008, 23:04:10 pm »
ultra, браво на Симеон! той май постави рекорд по бърза адаптация в яслата.

лейди, уж и аз го водя само в качествени клубчета, ама на - като имало да става...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #22 -: Октомври 06, 2008, 23:07:29 pm »
Много здраве на дечицата, стига с тези болести!

Като чета за детските ясли и ужасно се депресирам. Изобшо ли никога няма да има промяна на мисленето и подхода към децата у нас. Толкова ли е скъпо за държавата да поддържа прилични детски ясли и заведения. Егати мизерията.


Кан бебе, само такива ползваме. Доволна съм.

ЧРД, Димана!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #23 -: Октомври 06, 2008, 23:25:38 pm »
Цитат
Служител в детска градина на 4 часа
Описание и
Изисквания   Детска градина търси служител за 4 часов работен ден от 14.30 до 18.30ч. Детската градина се намира в Малинова долина. Работата е на трудов договор с заплащане 200 лева.
Организация   Частна детска градина Рай

Без коментар.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #24 -: Октомври 06, 2008, 23:29:00 pm »
Цитат
Служител в детска градина на 4 часа
Описание и
Изисквания   Детска градина търси служител за 4 часов работен ден от 14.30 до 18.30ч. Детската градина се намира в Малинова долина. Работата е на трудов договор с заплащане 200 лева.
Организация   Частна детска градина Рай

Без коментар.

Егати...... :(
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #25 -: Октомври 07, 2008, 08:17:13 am »
Здравейте, минавам да ви питам, как успявате да задържате чорапките на краката на бебето? Ние вече сме големи за гащеризон с крачета, или поне на мен ми изглежда съвсем като бебе, та затова у дома сме с панталонки и чорапки, но чорапките се задържат за най-много 2 минути на крачетата, след това са в устата. На вън сме с маратонки, които издържат по-дълго, но у дома хич не ми се ще да й запарвам краката. Споделете вашия опит, моля  :).

Иначе сме със Pampers Sleep & Play и до сега не сме имали проблеми, но ние сме още много малки.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #26 -: Октомври 07, 2008, 08:56:30 am »
А стига ве, то за 200 лв. аз едно дете за 4 часа няма да гледам 8O
уф, дано на наще каки не им плащат по толкова, че ако си тръгнат ще сме в траур, Деси е влюбена в тях :lol:

Фоксче, няма спасение, нищо не помага за чорапите, тя събува ти след нея обуваш и така има няма по 20 пъти на ден :wink:
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #27 -: Октомври 07, 2008, 09:14:39 am »
Мармотче, да е жива и здрава Димана и много радост да ви носи!
Браво на Симеон за бързата адаптация в яслата.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #28 -: Октомври 07, 2008, 09:20:21 am »
ЧРД на Диманка сладуранка  :D Здраве и безгрижно детство й желаем.

За Монката  :balk_46: :balk_47: и  :balk_21: наистина ще държи №1 в класацията доста дълго време ми се струва. Сега и да преборва така успешно яслените вируси,ехееееее радост голяма. Ултра радвам се за бързата адаптация, страхотно е.
 
Тони ще е точно обратното, но хайде да не си подценявам предварително детето.
Ние снощи си отказахме вечерята, а сутринта си изпи половината АМ. Хм пак съм озадачена, боже пак ли ще се разболяваме бе, е не знам вече какво да го правя това дете. Отивам доброволно на 4-ти километър.

За чорапите и ние така, с тази разлика че Тони обожава да дъвче лепките на пантофи, обувки и т.н., то и до сега е така де.Стане ли му скучно и/или му се приходи по голяма нужда се започва. Чефито го е написала, ти слагаш, тя събува и така, докато й омръзне.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #29 -: Октомври 07, 2008, 10:02:58 am »
Джам,
да оздравява Марти!

Мармотке,
да ти е жива и здрава Диманка!  :D

Браво на Симеон за бързата адаптация! :D

Гери,
успех на ФМ и на кормуването! Браво за листовките!

За пелените - аз ползвам Либеро 2-ка. Миша е 6кг. Следващия пакет, който ще купя ще е 3-ка. На Метро са на цена 24.02лв./90бр. Преди време Ултра ги беше препоръчала в една седмична тема и успя да ме убеди.

Като чета какво споделяте за яслите, се хващам за главата. В Русе не съм чувала да има частна. А тук бях чула една майка да се оплаква, че много и стресират детето на тема гърне.

За чорапите - Миша не ги събува, но аз отгоре и слагам терлици. Та, терлиците са и зор на нея. Все ги развързва и ги събува или пък ги връзва на възел. :lol: Вчера дори, терликът беше хвърлен "зад борда" - извън кошарата. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #30 -: Октомври 07, 2008, 10:30:47 am »
ох, мамо, не ми се мисли, че ще дойде и нашто време за ясли и градини  :?
направо се потрисам като чета разни истории и силно се замислям дали да не я дам чак на градина - малко да е поотраснала. имаме си баба мераклийка за гледане, живее под нас и го имам като идея, но ще видим. но силно ви съчувствам за тоя стрес.
Ултра, много хубаво, че Мони не осъзнава това, което ти виждаш вътре и се адаптира бързичко  :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #31 -: Октомври 07, 2008, 11:19:58 am »
честит първи рожден ден на Диманка! :D
Марми, Криско ходи в Увекинд.

Ани, моите адмирации за Монката! браво на детето!

днес ми казаха да не ходя на обяд. ще се справят сами със спането?! а дано...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #32 -: Октомври 07, 2008, 11:26:26 am »
ЧРД на Димана,да е здраво и щастливо дете!
Браво на Монката и Криси ,все такива добри ученици да са.
 На Марти му желая бързо да оздравява!
За памперсите - ние сме на Памперс 4-ка,Жори е над 9 кг.,но не знам вече с точност -скоро не сме го мерили.
За чорапите - това е огромен проблем и за мен.Ако му сложа по-хлабави ,ги издърпва и в устата,ако са по-стегнати - не успява,но пък много му стягат на крачето.Пробвах да сложа пантофки,ми вдиха си крачето и го слага в устата заедно с пантофите.
За дрехите - и аз не го навличам.В Белгия си е доста по-студено и той е свикнал на хладничко.Сега е 8-9 градуса навън и го извеждам с джинси и джинсово яке,под него с тънка блузка и му е доста топло.
<br />
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #33 -: Октомври 07, 2008, 11:50:29 am »
За това обличане незнам дали споменах, обаче ме обявиха за луда, защото онези хладни дни малката беше с боди с къс ръкав, памучна тънка блуза и суичер. Без шапка, защото естествено бива хвърлена на секундата на земята. Другите майки със зимните якета и зимни вълнени шапки и ботуши. Питам се аз - зимата с  какво ще ги обличат тез деца 8O
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #34 -: Октомври 07, 2008, 11:57:17 am »
Питам се аз - зимата с  какво ще ги обличат тез деца 8O
да и аз си задавам този въпрос.Чак и зимните чували съм виждала,че слагат.Зимата сигурно ще си изкарат по домовете.Но всеки си знае,аз не обичам да се меся,кой както иска да си гледа детето.
<br />
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #35 -: Октомври 07, 2008, 12:08:51 pm »
Здравейте и от нас! Виждам обсъждате памперси. Аз засега съм най-доволна от Хъджис, сега сме с тройка. Смятам да пробвам сега и Либерото, много дебели ми се виждаха за лятото. Като ви излизат пъпчици по дупето, с какво мажете? Криси ми е с много чувствителна кожа, незнам какво да го правя вече, на 1 час го сменям и пак се обрива. С Дани нямам такива проблеми.
За събуването на чорапите аз си реших проблема с чоропогащник и боди, вместо чорапи и долница. Дори тази седмица така си излизахме навън и с одеялце отгоре, защото все пак на едно място стоят.
Аз съм много доволна - вчера си облякох децата за зимата, обиколих складовете наедро и им напазарувах български дрешки. Цените са наполовина от магазинските  8O Купих им и портбебе-одеялца по 11,50. Паднах като видях цената. Сега поръчах на едното място космонавти за зимата защото там са по 15,80, а по магазините най-евтино намерих същите по 27лв. Тези хора направо спекулират с необходимостта да облечеш детето си. Единствения проблем е, че дрешките в опаковка са 2 поредни номера, а мойте бандити са с еднакви габарити. Ама това да е кусура... добре, че не е толкова осезателна разликата.
Тоз път се отплеснах с писането  :oops:
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #36 -: Октомври 07, 2008, 12:36:48 pm »
Честита първа годинка на Диманка! Желаем и здраве и прекрасно детство! :)

Събуването на чорапите, ние го попропуснахме, щото беше лято, а преди това я държах с ритънки, ама сега е седнала на пода и си събува обувките с лепките, та явно ще се обуваме и събуваме по 100 пъти на ден.



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #37 -: Октомври 07, 2008, 13:15:44 pm »
Мими, я дай инфо на кои фирми са тези складове? :)

а за обличането и аз това си мисля, ако сега я навлека с два ката дрехи и зимно яке, зимата с какво аджеба ще я обличам. аз сега се потрисам като видя момиченце с чорпогащник и панталон отгоре, сякаш майката се е навлякла и тя с чорпогащник под дънките 8O
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #38 -: Октомври 07, 2008, 14:16:38 pm »
Стеф, аз пък се потрисам като видя момченце с чорапогащник :o
таквози нещо ще обуя на сина си само ако е в планината на -15 градуса и пак не знам какво ще му опази, яйчниците ли?
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #39 -: Октомври 07, 2008, 14:18:07 pm »
ми как какво, топченцата :lol: :P
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #40 -: Октомври 07, 2008, 14:21:00 pm »
и двете приказвате глупости. :P

аз пък се потрисам, като видя момченце с голи пищялки на нула градуса с вятър. панталоните имат това неприятно свойство, че се вдигат нагоре при седене, катерене, освен това се ветреят около глезена и отдолу навлиза студ.

вижте кво, на тая възраст няма момченца-момиченца. има разумно и комфортно обличане.

синът ми има чорапогащи и през зимата ги слагам, когато е студено и духа вятър.

дедовците ви не случайно са носили дълги долни гащи.
« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 14:23:50 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #41 -: Октомври 07, 2008, 14:24:29 pm »
ХА! Топченца били.... Тези едри диаманти ли наричаш топченца а :wink:?
Ако ви кажа как ходи Никола в момента... :oops: Хем е с яки сополи, а от днес и с чудесна кашлица, прихванати по другарски с Мартин на Джам...

Цитат
аз пък се потрисам, като видя момченце с голи пищялки на нула градуса с вятър
- ама таковата аз да го калявам бе  :lol:

Честит Рожден ден на Диманка! Да е жива, здрава и мнннного усмихната :D
В очакване ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #42 -: Октомври 07, 2008, 14:30:47 pm »
Аз също гледам да нацела "златната среда". В големия студ миналите дни бяха с якета, отдолу само блузки с дълъг ръкав, шапки, дори и шалчета им слагам особено на вечерните разходки с таткото по тъмно. След като аз съм с дебелото си зимно яке, как ще облека децата по суичери, да не говорим и вятър ако има. Чорапогащници не съм обувала, аз самата не обичам, но това няма нищо общо, ако е зверски студ ще им сложа.

Ползвате ли от гащите-памперс, взех на Хриси и съм доволна, даже и по-евтини били, аз не знаех.

Да ви похваля един детски магазин-нещо като бебе маркет до Южния парк, на Нишава, ако не бъркам. Зареден е много добре, от пюрета, дрехи, големи играчки, кошари и т.н. Взех много хубави джинси по 15лв. Имаше и други неща на прилични цени, както и пантофи по 8лв. например.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #43 -: Октомври 07, 2008, 14:56:17 pm »
и двете приказвате глупости. :P
...
синът ми има чорапогащи и през зимата ги слагам, когато е студено и духа вятър.


ам свята, молти са, говорим едно и също, ЗИМАТА на -5, КОГАТО Е СТУДЕНО и ДУХА ВЯТЪР :lol: :lol: :P

ясно съм написала, сега в това време като видя така облечено дете, нима ти си слагаш чорпогащник на +10-15 градуса :wink:
« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 14:58:10 pm от StefiZ »
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #44 -: Октомври 07, 2008, 14:56:42 pm »
Здравейте и от нас.
Времето наистина лети, да е живо и здраво малкото мармотче, да има прекрасно детство, пълно с усмивки и игри!

За памперсите и ние ползваме по-горния размер от килцата ни, Мона е 10кг, но съответния размер памперси и стяга на крачетата, затова сме с 12-25кг.
Зимата, ако е много студено, аз също слагам чорапогащник - имама предвид навън, не в нас.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #45 -: Октомври 07, 2008, 15:01:36 pm »
уф, бе хора, кой ви говори зимата когато е студено, говоря за сега, тия диня :P :P
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #46 -: Октомври 07, 2008, 15:18:22 pm »
Хе хе, аз като духна вчера оня ти ми гаден вятър, бая се позамислих да не би да му е студено на мойто шоши  :lol: Купих обаче два чифта чорапогащници, защото все още немога да намеря хубав подплатен панталон за момченце, а дънките е всеизвестно че държат хладно. Ся набийте ме, обаче навън повечко навличам Тони, защото и повечето време се вози в количката. Аз няма да мога да издържа седнала навън само със суитчър сега, но пък и зимното яке още не съм го слагала.
Всеки си знае най добре и е според детето/майката  :wink:

Ние вървим към разболяване, светят му на диването очите. Отказа ми и манджата, но крайжника на хляба и крема от кухнята не. Ние сме на вълна крайжници, филиите са аут.

Манхатънче кажи за медеца, който даваш на Криско. По колко и как го предлагаш?
« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 15:21:08 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #47 -: Октомври 07, 2008, 16:03:58 pm »
и двете приказвате глупости. :P
...
синът ми има чорапогащи и през зимата ги слагам, когато е студено и духа вятър.


ам свята, молти са, говорим едно и също, ЗИМАТА на -5, КОГАТО Е СТУДЕНО и ДУХА ВЯТЪР :lol: :lol: :P

ясно съм написала, сега в това време като видя така облечено дете, нима ти си слагаш чорпогащник на +10-15 градуса :wink:
Ами да си призная аз и зимата не съм му слагала чорапогащник - има няколко чифта термо панталони, които се стягат от долу, слагам ги в ботушите и така изкара зимама ситния. Пък и една седмица беше на Витоша на ски, но под грейката му бях сложила анцуг, че като ги вкарат на топло да хапват, да не остава по гащи.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #48 -: Октомври 07, 2008, 17:08:02 pm »
Добър вариант са и чорапките до коляното :wink:. Аз самата съм им голям фен, и сега обувам такива на момчетата.

Мармотче, честита ви пораснала госпожица. Щастливо детство от нашата банда.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #49 -: Октомври 07, 2008, 19:23:14 pm »

Мармотче, честито ти порастнало момиче, желая ви много прекрасни мигове на цялото семейство с тези две безценни съкровища.

Хубава седмица, здрави и послушни дечица.
 Отдъхнах си- днес намерих боти на Примиджи в един магазин тук в Сз за приличната сума 47 лева. Ботуши не мисля да купувам, тук в Сз снегове рядко падат. Ескимосите също ще ги пропусна, миналата година изкарахме без такова чудо, само в чувала на количката, надявам се и тази така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #50 -: Октомври 07, 2008, 20:09:14 pm »
oххх, и ние се разболяваме :( няма сополи, не кашля, нищо и нямаше и преди час - хоп, температура. 38 без малко, да дам панадол, нали?... щото нали се шири такова виждане, че до 38 не се давало нищо.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #51 -: Октомври 07, 2008, 20:25:24 pm »
и двете приказвате глупости. :P
...
синът ми има чорапогащи и през зимата ги слагам, когато е студено и духа вятър.


ам свята, молти са, говорим едно и също, ЗИМАТА на -5, КОГАТО Е СТУДЕНО и ДУХА ВЯТЪР :lol: :lol: :P

ясно съм написала, сега в това време като видя така облечено дете, нима ти си слагаш чорпогащник на +10-15 градуса :wink:

Ми моите извинения, обаче към настоящия момент слагам чорапогащник. Ако времето е достатъчно ветровито и брули студен вярър, ексик ти на 10-те градуса, които не ги усещаш. За непросветените - има различни видове чорапогащници. А кво пази - яйчица или топченца, няма значение, важното е че топли. За мен не трябва на тази възраст да има температурен дисбаланс на тялото. А за закаляването - ми хубу нещо, ама с мярка. Предпочитам да го закалявам с морски бани лятото на морето, отколкото да експирементирам със студа.
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #52 -: Октомври 07, 2008, 21:27:17 pm »
Димана благодари за поздравите, майка й се извинява, че леко се обърна на честит-ната тема :)

Аз, да си призная, на нея й обличах чорапогащник под леки джинси тези дни, като беше духовито времето. Освен това няма нищо по-сладко от бебешонче само по чорапогащник, много ми е мила тази гледка  :wink:

За момченцата, да ви развеселя как ми се накара рехабилитаторът на Дани. Той тогава беше на 2 месеца, лято, жега, ама все пак часът ни е в 7:30 сутринта и съм обула чорапки. Док като ми изнесе една лекция за навличането, как на мъжете неслучайно Господ им е направил торбичките извън тялото и как целта не е разхищение на кожа... Та така, да си знаете и умната с чорапогащниците :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #53 -: Октомври 07, 2008, 22:08:05 pm »
Та така, да си знаете и умната с чорапогащниците :)

тооо, при нас връз памперсите, чорапогащника направо не се забелязва :) ние тук всички много добре знаем как се пазят мъжки топчета, ама на- слагаме пампи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #54 -: Октомври 07, 2008, 22:18:31 pm »
Закаляването не е ли разходки при всяко време навън с изключение на супер лошо, повечко чист въздух, слънчице и т.н., а не разголване  :wink: Навън, топло и подходящо облечени.
Кристина вече си носи чоропогащник и панталонче, по-тънко. Е, все пак в Драгалевци е по-хладно. Днес и закупих чудни джинси, български, термо. Доста топлички изглеждат, но отдолу са без ластик. През зимата ще си ги носи, но задълже с чоропогащник. Аз не нося винаги, но за сметка на това си дзиндзирикам и тъпча на място от студ. Последните години се понаучих да нося.
И изобщо не ми е смешно момченце с чоропогащник.

Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #55 -: Октомври 07, 2008, 22:25:14 pm »
mimi26 Аз ползвам крем против подсичане. Прави се в аптека "Попови" по тяхна рецепта. Аптеката се намира на ул."27 юли". 50гр струват 2лв. Ползвам го от както се е родил малкия и съм нямала никакви проблеми с него.  :)
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #56 -: Октомври 07, 2008, 23:13:36 pm »
mimi26, при моите деца различни кремове вършеха работа, обаче при кого кой крем открих по метода на пробата и грешката, вероятно е индивидуално. Та, нашите съответно са Special Wundschutzkrem на Бюбхен и Mustela Stelactiv.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #57 -: Октомври 07, 2008, 23:33:58 pm »
Да ви се оплача! Бясна съм! Яд ме е на мене си!
Може ли да съм такова тъпо същество!?!
Щях да си отрежа показалеца на лявата ръка! И то с пасатора. Реших да му изчистя ножа, без да го изключа. Без да искам натиснах с дясната ръка копчето. Елате ме вижте сега. Нарязана съм на сто места и то дълбоко. Включително и нокъта ми.
Утре отивам на доктор.
Като съм такава малоумна патка...

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #58 -: Октомври 07, 2008, 23:47:16 pm »
Честит рожден ден на малкото Мармотче! Да е здраво и да слуша мама, тате и бате :D!

Аблой, хубаво поне че не си го отрязала, не е шега работа! И аз веднъж щях да я свърша така, но в последния момент се усетих.

По въпроса за чорапогащите, напъно подкрепям мнението на Джам.

Момичета от София, много ви моля кажете ако знаете в коя поликлиника или частен кабинет в квартал Редута мога да ходя да ми поставят инжекцийките(декапептил)!
« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 23:50:29 pm от mecheto »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #59 -: Октомври 08, 2008, 00:21:56 am »
mecheto, болница Вита ти е наблизо - www.vita.bg
СтефиЗ ще каже за други опции.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #60 -: Октомври 08, 2008, 00:39:10 am »
Здравейте и от нас,
Дано вси4ки болни4ки деца оздравяват бързо
И моето детенце е в това 4исло, както беШе ок, вдигна температура, сополи, разтройство, вирус някакъв :(

За памперсите и аз слагам 4 та, 8 500 кг, но другите на памперс много и стискат в бут4етата :D

Бихте ли сподели ли с какво храните децата си като са болни4ки? Моето и млякото си неиска даже :(



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #61 -: Октомври 08, 2008, 09:11:56 am »
Добро утро

Да се разпиша,довлякох се до работата след поредната кошмарна нощ с мойта кукла.Да ми е жива и здрава,макар че незнам колко ще е още жива ако продължава така, шегувам се разбира се,но по цели нощи не спи.Дори с мен не спи.Какво и става незнам.При нас схемата е ,че баща ми я гледа,през деня правят разходки общува с други деца следобед стои на двора и ме чака от работа играем до към 18.00 навън.Изразходва повече от достатъчно енергия,хапва си добре.Спи 2-3 часа за деня на два пъти.Но през ноща прави 30 мин после 2 часа се борим да заспи и така цяла нощ.Изпива по 2 шишета вода през ноща.Но не е глад тя си вечеря към 19.00-19.30 после в 20.30 си пие млякото.Абе не е голяма драма ако си бях вкъщи,но с ангажиментите в работата и неиното неспане малко ми са се опънали нервичките.
Извинявайте ако ви изтормозих да ме четете.
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #62 -: Октомври 08, 2008, 09:19:01 am »


Момичета от София, много ви моля кажете ако знаете в коя поликлиника или частен кабинет в квартал Редута мога да ходя да ми поставят инжекцийките(декапептил)!

Във Вита.  Аз там съм ходила да ми слагат прегнил.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #63 -: Октомври 08, 2008, 11:35:15 am »
ами да, и аз не се сещам за другъде освен във Вита.

Хора, и аз имам проблем, Деси цяла вечер си изритва завивката, дори се събужда като я завия (това се повтаря по 10-15 пъти на вечер) :( Аз я завивам, тя в просъница ми казва - топо - и започва неистово да рита с крака докато не я махне, обръща се и продължава да спи. Ужас ви казвам :x Спи с пижамка, не ватирана, и е завита с едно съвсем тънко одеалце в плик, а аз спя вече със зимния юрган :oops: Незнам какво да правя, не мога да я оставя да спи развита, за торба е топло още... не че нещо, ама и аз не се наспивам, постоянно я дебна, имам чувството че не спя въобще :(
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #64 -: Октомври 08, 2008, 11:41:45 am »
Стефи, не знам как се утоплявате, но ако сте на ток, пусни радиатор да й е топло. Мия заспива винаги отвита и аз затоплям стаята преди да я сложа да си легне и после поддържам такава температура. Тя не се отвива много де, най-много веднъж да стана да я завия и то ако тя се размрънка за нещо.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #65 -: Октомври 08, 2008, 12:04:14 pm »
StefiZ, Кристина също спи отвита. Вече си пускаме печка в стаята, на по-ниска температура, но да е приятно. Спи с боди потник и отгоре пижамка, не лятна, малко по-плътна, точно щото се отвива. За чувал дума да няма - никакъв шанс да спи в него. И си спи отвита, това е положението.  :? От доста отдавна. Аз за разлика от теб не се събуждам често, така че я завивам най-много един-два пъти на нощ, през останалото време е отвита. Краката са боси, с чорапи няма заспиване. Все си е топличка като я пипам де, не са и студени крачетата.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #66 -: Октомври 08, 2008, 12:09:32 pm »
Моята Ива е на 8 години и постоянно си спи отвита.За да спи завита аз трябва да изкарвам ноща до леглото и което просто няма как да стане.Аз просто гледам гърба и да е завит това че крачетата са отвири не е проблем.Просто има деца които не търпят да спят на топло и моето е едно от тях.Моето дете спи с тънка пижамка а завивката и е о гъши пук който топли изключително много.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #67 -: Октомври 08, 2008, 12:17:24 pm »
    Стефи, Мешко, Джам, блаодаря ви за отговорите. Значи във Вита ще ходя, надявам се да не ми откажат.
    И аз съм се видяла в чудо с тия две шилота. Въртят се на всевъзможни страни, и е абсурд да стоят завити, затова ги обличам с пижамка и не се тормоза постоянно да стоя да ги звивам.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #68 -: Октомври 08, 2008, 12:18:44 pm »
Ами явно и моето не търпи топло, в стаята е 23-24 градуса в момента, нищо не включвам още, просто е топло. А ако й пусна и печка сигурно ще се съблече по памперс :lol: Зимата спим на 18-19 градуса, но с торбичка и е ок, е това беше миналата зима де, ще видим тази как ще е :( :?
аз ако не се будех и да я проверявам по 10 пъти, да си спи отвита, ама вече и на мен това неспане взе да ми дотяга :wink:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #69 -: Октомври 08, 2008, 12:27:42 pm »
Стефчо, при нас е малко по-халдно, с печката през нощта поддържам 22-3 градуса, за да може да си спи отвита. Иначе аз лично предпочитам да си се завия и да съм на малко по-ниска темп., ама тва значи нощни дежурства, а аз само нощен сън признавам. Така и не се научих да си дремвам през деня.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #70 -: Октомври 08, 2008, 12:40:58 pm »
Данидани, Мармотче, благодаря за отговорите.
Стефи, складовете не са на конкретна фирма. Продават стоки на бълг.производители - "Плами", Сими и др.
И моите много се отвиват, затова спят с тънки памучни гащиризончета, подпъхвам им постоянно завивката, обаче.... те се обръщат напряко в люлките, пък завивка да търпят. Гледам да е 23-4 градуса, за да не настинат като се отвият. Не че не ставам постоянно да ги завивам де.
Аз като им слагам чоропогащите са само с боди отгоре, за да го държи да не го изритат, че всичко сваляме и ританките дори. Сега в топлото така излизаме, слагам само чувалчетата на количката на краката, за да не им духа и ако заспят с леко одеялце.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #71 -: Октомври 08, 2008, 13:21:10 pm »
сватя, сложи тънката торба - дето е само плат, без подплата. за нея не е рано.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #72 -: Октомври 08, 2008, 13:53:13 pm »
за колко см са най-големите торби? най-голямта, което открих в магазина беше 80, казаха ми, че по-големи нямало.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #73 -: Октомври 08, 2008, 14:08:08 pm »
нищо подобно, наскоро Стефи ми купи една торба 120 см - като й гледам размера, до първи клас може да се спи в нея.
навсякъде има торби всякакви размери, също както и невежи и нахални продавачи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #74 -: Октомври 08, 2008, 14:08:50 pm »
за колко см са най-големите торби? най-голямта, което открих в магазина беше 80, казаха ми, че по-големи нямало.

Ние сме със спални чували 100см. от Солун. Излязоха супер евтино, не помня колко точно.
Редувам боди с чувалче, или пижамка с олекотена завивка, без чорапи. При тях е 20 градуса, и на мен ми е леко хладничко  :lol:. Не завивам, защото спят сами.

Хубави бодита с печат, а не с гадните етикети има в магазин Ванеса в Младост 3, не съм виждала другаде такива, богат избор на цветове, много инересни комбинации, а пижамки купих от пазара СМ2 също в Младост 3.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #75 -: Октомври 08, 2008, 14:10:36 pm »
за колко см са най-големите торби? най-голямта, което открих в магазина беше 80, казаха ми, че по-големи нямало.

има,има и още как
ако не се лъжа най-големите са за ръст 120
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #76 -: Октомври 08, 2008, 14:17:55 pm »
Стефунка, Димана нали ходи точно по стъпките на Деси - същата картинка, буди се, ако е завита или насън си изритва завивката и това е. Спи по боди + ватирана пижамка, в по-хладните нощи пускаме малко отопление и така.

Меченце, Уромед може и по-близо да ти е от Вита. Не съм ходила обаче, не знам как е там, но доста познати от квартала си водят децата. Ето тук е http://www.uromed2001.com/



« Последна редакция: Октомври 08, 2008, 14:19:42 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #77 -: Октомври 08, 2008, 14:56:38 pm »
нищо подобно, наскоро Стефи ми купи една торба 120 см - като й гледам размера, до първи клас може да се спи в нея.
навсякъде има торби всякакви размери, също както и невежи и нахални продавачи.

стефи, кажи от къде. обиколих магазините в дианабад и изток (и на плиска вкл.) - нямат. а в бебемаркета ме увериха, че изобщо няма по-големи :x
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #78 -: Октомври 08, 2008, 15:03:59 pm »
Имаааа споко, тази за Марти я купих от квартално магазинче, а за Деси купих за зимата от Бокал, пак 120 см., че в нашето беше с ръкави, а аз ако я облека и с ръкав и сигурно ще ми се сърди седмица :lol:
Уф, май ще си спиме развити и толкоз :lol:
немога да я облека повече, тя едва търпи боди потник и блузка за градината, в къщи двата ката дрехи са абсурд, а и тя никога не е спала с боди и пижама :?
абе карай, само да не настине и аз да се науча да спа без да я ходя да я проверявам по 10 пъти :wink:

Цвети, сега се сетих, срещу работа имам Бокал, като си тръгвам довечера ако искаш да питам за торба? Само кази каква искаш, зимна ли, т.е. с ватичка? и колко см.?
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #79 -: Октомври 08, 2008, 15:16:19 pm »
Да и Тони има лятна торба 120 см., само че немога го пъхна вече вътре.
Той също се отвива, но както знаете кошарата е залепена до спалнята, така че не ми е проблем завиването.Мен по скоро ме притеснява, че му се изпотява главата и около нея, като затова мисля е виновна възглавницата, защото обича да спи върху нея.
Дайте идея за качествена детска възглавница, то въобще има ли, къде да търся?

Ние засега не сме болни, но не яде отново това пусто диване. Ще го бодна аз да проверя как му е желязцето, фиритина и т.н., като неиска да яде ще го дупча. :wink:
Сигурно ме мислите за изкукала, ами верно си е, обаче да гледам една торба кокали, как ме прави на дива калинка от бебе, определено ми писна ми вече.

Айде пооплаках се, дано поряде туй пусто Тони.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #80 -: Октомври 08, 2008, 15:24:10 pm »
Стеф, мерси, ходя на италиански близо до един магазин на Бокал и ще проверя.
Наде, Чико имат възглавници, но не знам какви пари са. Ние също не заспиваме без възглавница, но аз ползвам една детска много малка и тънка, съвсем обикновена, даже не помня от кой магазин точно я взех.
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #81 -: Октомври 08, 2008, 15:41:52 pm »
И ние сме в отбора на спящите отвити и без чорапи. Макар че през нощта по някое време я местим при нас, пак не се будя на 10 мин и понякое време като се събудя я виждам отвита и разкрачена на кръст спи като пън. В момента,в  който я завия  се буди и започва лудо въртене. Хич не се сещам в чувал как ще я сложа зимата :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #82 -: Октомври 08, 2008, 16:01:11 pm »
баба ми казваше така - човек може с вестник да е завит, но трябва да е завит с нещо. аз лично и в най-голямата жега не мога да спя комфортно, ако не съм покрита с нещо.

синковецът напоследък не дава да го пъхам в торба, затова заспива и го "торбалираме" след това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #83 -: Октомври 08, 2008, 16:04:42 pm »
мда, и аз съм така, задълже трябва да съм завита, за да не кажа добре затрупана :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #84 -: Октомври 08, 2008, 16:27:36 pm »
И моята баба така казва. Още като бях младо девойче и поспивах на дивана в кунхята блажено, все ми беше топло. А баба като задремех все ме намяташе, даже и през лятото. Аз все и се карах, ама си е права.
Кристина не мога да я "торбалирам" като заспи, щото ще се събуди. А разбудя ли я като е заспала - няма заспиване и е много сърдита  :?
Спи на тихо, на шум не може да спи. Така съм я била научила викат. Но не е вярно.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #85 -: Октомври 08, 2008, 16:50:14 pm »
Валери спи с боди, тънка пижамка и "барбарон". Това последното е 2 в 1 - цяла пижамка без крака като много тънка пухена завивка. Но не е и торба, а си е с крака и решаваме проблема със ставането в леглото и безкрайните опити да се съблече/отвие. Купихме го от Джъмбо в началото на годината и е за 2-3 годишни, затова в момента му стои точно като барбарон. Не знам дали ги има и сега.
И аз слагам тънък чорапогащник и анцунг в това време. Е, ако има вятър, иначе е с чорапи само. Ама той на мен се е метнал- колкото повече дрехи, толкова по-добре. Адски съм заморничава и аз.

Да ви споделя какво интересно занимание му намерих :lol: Водих Валери в неделя на театър. И гледа, и интересно му беше, и търча по сцената преди представлението и изобщо отлично прекарване на времето за предстоящите студени и ветровити уикенди :D Е, не попаднахме на най-хобавата постановка, но все пак... Театърът е "Ариел", http://www.arieltheatre.com/, има и в Гео Милев, и в Лагера. Някои от пиеските са обозначени като "подходящи и за най-малките" и са с времетраене около 40 мин., но ако не му е интересно нищо не пречи просто да си тръгнеш.

Днес ходихме да му направят тестуване за упойки в Алергологията и ако успея да го опазя здрав другата седмица ще го оперират от хернии в Пирогов. Ужасно ми е стегнато под лъжичката и се чудя как да не го мисля, ама не става :?


*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #86 -: Октомври 08, 2008, 16:58:47 pm »
Ох мила via знам какво преживяваш, но не е чак толкова страшно. Бяхме април месец в пловдиската детска хирургия, поради оперативно лекуваната фисура на Тони и лекарите ме успокоиха, че оперативните интервенции при хернии се водят рутинни/леки, но пък  си е интервенция все пак. Видях и деца оперирани от криптохизъм и пъпна херния, повярвай ми ще се справите. Още след една вечер престой, може да се долекувате у дома, както вие в случая сте от София. Стискам палци безпроблемно и бързо възстановяване.
« Последна редакция: Октомври 08, 2008, 17:00:22 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #87 -: Октомври 08, 2008, 21:38:42 pm »
баба ми казваше така - човек може с вестник да е завит, но трябва да е завит с нещо. аз лично и в най-голямата жега не мога да спя комфортно, ако не съм покрита с нещо.

синковецът напоследък не дава да го пъхам в торба, затова заспива и го "торбалираме" след това.

и аз съм така, просто не ми е комфортно и абсурд да заспя, ако не съм си метнала отгоре нещо, ако ще и лято да е.
симона също заспива по пижама и после я "торбалираме".

Виа, и да искаш, няма как да не го мислиш. Има една поговорка по този случай - да не ти се случва, каквото майка ти ти мисли. Да мине всичко по вода ти желая!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #88 -: Октомври 08, 2008, 21:47:07 pm »
Виа, дано мине леко. Пожелавам ти спокойствие, доколкото е възможно.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #89 -: Октомври 08, 2008, 22:19:07 pm »
за колко см са най-големите торби? най-голямта, което открих в магазина беше 80, казаха ми, че по-големи нямало.

Като си бяхме сега в България,купих на Жори 90 см. и имаше и по-дълги.Нашият е дебел с вата и е 17 лв. от един базар на "Пиротска".

Виа,стискам палци всичко да мине безпроблемно!
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #90 -: Октомври 08, 2008, 22:25:39 pm »
Вия, стискаме палци всичко да мине бързо и възможно най-безболезнено, както за малкия, така и за теб. Успех.
Снощи Стефания преди заспиване ни направи един пищяш тур, сигурно половин час тръшкане, писъци, ревове, ужас. И по едно време просто си се кротна в баща си и заспа за нула бройка. Аз щях да откача обаче, супер безпомощтна се чувствах, вече мислех да звъня тук в частното спешно и да ги викам у нас. Подозирам гадните кучешки зъби, които все още ни тормозят и не избиват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #91 -: Октомври 09, 2008, 09:21:04 am »
успех на малкия Валери, да мине бързо и лесно, а за мама :bighug:

Мини, Деси така миналата седмица три вечери като по часовник точно 1.5 часа след заспиване започваше да плаче, ама толкова жално и неможем да я успокоим по 10 мин. и това спейки и тикайки си цялата ръчичка в устата. Та и аз го отдадох на някой пробиващ кътник, но чак след като спряха нощите изпълнения, иначе малко се бях шашнала. Така че нищо чудно и при вас да е от някой зъб...
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #92 -: Октомври 09, 2008, 11:50:44 am »
Успех на Валерката и мама! Спокойствие и само спокойствие  :lol: всичко ще  е наред!

Аз да се похваля!!! Нашият татко взе та прочете цели 50тина страници от Донахю!Освен това приложи и на практика препоръките там, благодарение на което вчера цяла вечер с Колето бяха в блестящи отношения!
В очакване ....
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #93 -: Октомври 09, 2008, 11:58:32 am »
Ауу, ще взема и аз да я прочета тази книга вече :lol:

мацки, да ви питам, кога слагате децата да спят вечер, имам предвид наборчетата, не бебенцата дето папкат още и през нощта? :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #94 -: Октомври 09, 2008, 12:02:23 pm »
мацки, да ви питам, кога слагате децата да спят вечер, имам предвид наборчетата, не бебенцата дето папкат още и през нощта? :)

Не сме съвсем наборчета, ама не яде през нощта, та - 20.00 къпане, АМ и до към 20.30 вече се опитва да заспи. Най-късно в 21.00 е заспала. Разбира се има и изключения, ако има неразположения, но съм твърдо на мнение, че до към 21.00 детето трябва да е в леглото.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #95 -: Октомври 09, 2008, 12:07:57 pm »
Колето ляга към 9.30 - 10.00 Обаче според мен е късно. Изместихме му ние часа за лягане, от лиготия...Цял ден като сме разделени и си играем заедно тримата вечер и така си откарваме... Сутрин аз го будя към 8.00. Ако го оставя, вероятно ще си спи детето и до по-късно, което означава, че има нужда от сън. Мисля тия дни да започна пак да го слагам към 9.00
В очакване ....
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #96 -: Октомври 09, 2008, 12:10:10 pm »
Фани, какво на Донъхю? Да не би за Додсън да говориш? Че аз и преди те четох за тоз Донахю ама никъде не намерих нещо от него :oops:

Стефи, Симеон го слагаме към 21, преди стоеше до 21,30 - 22, ама сега за яслата става рано и в 20 вече е гроги, едвам издържа да се натуткаме с банята.

Да докладвам - на яслата спи редовно, яде прилично за неговото злоядство, седи на гърне с децата. С пиенето от чашка няма напредък, ама аз нагло му нося шишето сутрин, като си изпие сока му дават вода, следобедната напитка също я сипват в шишето.
Вече плаче сърцераздирателно като го осавяме :( Тази нощ плака много, най-накрая спа при мен, а татко му се изсели в кухнята.
В готината смяна се грижат добре за тях, пеят песнички, играят игри, извеждат ги на терасата, гушкат ги и ги хранят.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #97 -: Октомври 09, 2008, 12:27:15 pm »
Стефи, Мия си ляга в 9. Ако е спала много през деня, й отпускам още половин час.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #98 -: Октомври 09, 2008, 12:34:02 pm »
Ultra, дано си по-спокойна вече, малко по малко ще се адаптира Мони.
Стеф, вие в колко лягате и какво те притеснява? Хубаво казвате не било редно малко дете след 9 да не спи, но при нас това не става. Симона от новородена по-рано от 8:30 не се буди, като нощното храненен го отказа сама още на първия месец и си спеше по цяла нощ. Съответно и по-рано от 22ч не заспива. Опитвала съм се да изместя постепенно ставането й с 10, 15 и т.н. минутки по-рано от 8:30, но единственият резултат е, че е в полусънно състояние и неадекватна след "насилственото" събуждане, кисела през деня и отново не заспиваща по-рано от 22ч, даже напротив! Опитвали сме се да я слагаме по-рано, всичко съм пробвала - песнички, приказки, мълчание, галене по главата, но не заспива. Затова това е пошението при нас, колкото и неприемливо да изглежда отстрани за другите. Майка ми и свекърва ми постоянно ми  натякват как техните деца в 8 след сънчо са били в леглото. Еми лятото в 8 си е още ден...Мъжът ми долу горе по това време се прибира от работа, искат да се видят, да поиграят, да почетат книжки. Освен това аз съм много по-адекватна да си свърша домакинството като стана сутрин преди нея, отколкото вечер - вечер и аз искам да хапнем, да се видим като семейство, да пийнем по вино и после вече нищо не ми се прави.Такъв е при нас режимът. Като дойде време за градина и се налага да я будим и извеждаме от нас по-рано, предполагам ще се уморява повече и сама ще иска да си ляга.
« Последна редакция: Октомври 09, 2008, 14:03:05 pm от tzvetenze »
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #99 -: Октомври 09, 2008, 12:57:00 pm »
Момичета, минавам навързичко да ви кажа, че вчера правихме прощапулник!
Е, какво да ви кажа, Зачатските дечица са най-интелигентни :lol:,
Алекс ще става адвокат, а Сами доктор :wink:.
Голям смях беше, но зажалост залюсаната им майка забрави да направи снимки, само тати снимаше с камерата.
Стефи, ние също не сме ви набори, но все пак да кажа, малките ги слагам да спят вечер към 21.00h. ако незаспят, играем на леглото 20тина минутки, след това вече се трупират и отвъртат до към 8сутринта :D.

Айде, от мен ЧАО, полета ми е след 3часа, незнам колко време няма да имам нет, но при първа възможност ще се включа! :bighug:
п.п.: дано малките се държат добре в самолета, че не ми се мисли... :lol:
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #100 -: Октомври 09, 2008, 13:08:39 pm »
А не бе, не ме притеснява нищо по принцип, Деси между 8.30-9.00 е в леглото и за 10-на мин. заспива, сутрин става към 8.00 обикновено, ако не се е събудила аз я будя в 8 без 10, че да ходим на градина. Попитах защото комшийчетата около нас си лягали към 22.30 и даже ми се чудят как толкова рано съм я слагала да спи, та затова :D

Аууу навън е лято направо, само за разходки, ама пусто трябваще да се връщам на работа.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #101 -: Октомври 09, 2008, 13:28:19 pm »
Ха ние си лягаме в 22.30 ч съответно и Антоан, заспива веднага къде след 20-30 минути. Спи до 8.00-8.30 ч., като следобяд откарва сън между 2- 3 часа . Ние напрактика живеем в една стая, така че докато не загасим лампите и всичко светещо не иска да ляга. Заспива като мама е до него и държи за ръчичка. Това е пошението.
Зимата миналата де си лягахме 21.30-22.00 ч. ,сега с яслата ще видим как ще го мъча да ляга по рано например към 21 ч.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #102 -: Октомври 09, 2008, 14:13:46 pm »
Ние напрактика живеем в една стая, така че докато не загасим лампите и всичко светещо не иска да ляга.

да, и при нас това много влияе - в къщи спи в своя стая и заспиването е много по-лесно. но отидем ли на вилата, където сме в една стая, докато не си легнем всички - не заспива, а й се спи. но пък съм виждала и много деца, които като има дойде часът за спане, заспиват в каквито и да е условия.
много е индивидуално това със съня - така както някои спят хубав здрав сън и се наспиват и за 6ч, други като мен минимумът им да се чувстват ок на следващия ден е от 8-9ч.
« Последна редакция: Октомври 09, 2008, 14:17:29 pm от tzvetenze »
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #103 -: Октомври 09, 2008, 14:21:16 pm »
Малко не по темата, но съм Шокорана от едно предаване, което гледах сноЩи.
За стерилитета тук в Испания, 4е са над 860 хиляди двойки, който след 2 до 3 години борба се отказват от АРТ, подават документи за осиновяване и по_ве4ето не ги одобряват(не оказаха при4ините)и прибягват към купуването на бебета от Перу.
По то4но към майките "под наем" или "кенгурута" и за скромните суми от 10 хил. до 13 хиляди евро, сбъдват ме4тата си да станат родители.
Ами немога да ги разбера,  има и моми4ета с над 10 години борба във форума и пак не се отказват, да не говорим 4е тук 3 инсета и 3 опита ин витро поема здравната каса.
 незнам, аз никога може би не бих предприела такава стъпка, колкото и пари да имам, бих се борила до край с АРТ ИЛИ ОСИНОВЯВАНЕ(но както си му е реда).
Или може би разсъждавам така, заЩото след близо 5 години 4акане, забременях естествено_незнам.
Все пак всеки сам избира как да живее.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #104 -: Октомври 09, 2008, 14:30:01 pm »
зетят преди лягаше в 20:00, с лятното часово време се измести в 21:00, а напоследък спи повече следобяд, става към 17 часа и съответно вечер като го сложим в 21:30, той заспива едва към 22:00 най-рано. смятам постепенно пак да се връщаме на стария режим - едно, че и според мен децата трябва да си лягат навреме, второ, че ще става рано за ясла, и трето - че и ние, родителите, сме хора. при нас е невъзможен родителски живот преди заспиването на младенеца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #105 -: Октомври 09, 2008, 14:30:32 pm »
Ние сме бебета, ама хич не спим. Преди 22ч. трудно заспиват и с 2-3 будения посреднощ скачаме в 8 и 30ч. А през деня е събитие ако им се съберат 2-3 часа сън. Нещо им има на мойте деца  :(
За торбите да кажа - вчера купих на мойте с вата по 120см. за няма 10лв. от складовете. Направо се чудя какви надценки слагат по магазините на детските стоки.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #106 -: Октомври 09, 2008, 14:33:38 pm »
Абе да си призная и на мен един от мотивите ми да заспива по-раничко е, че след това сядаме с таткото, пийваме по една чашка винце, хапваме, приказваме си. Все пак и ние сме хора и имаме нужда поне по 1 час на ден да общуваме по между си :)
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #107 -: Октомври 09, 2008, 15:16:15 pm »
Андрея заспива към 21-30-22 часа. Събужда се към 8,30-9, на обяд спи от 14 до 15,30-16 часа.
И това пак изместено. Много й се обърка режима докато бяхме в Англия. Преди това лягахме в 20,30, но в Англия това е 18,30  8O. Нестига че там залязва слънцето в 22 часа, до тогава е много светло. Отделно че не можехме да мръднем никъде. За това там лягаше в 21-21,30 английско време, което пък като се върнахме в Бг е 23-23,30.
Но сега като сменят времето смятам да не измествам и реално ще заспива в 20,30-21.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #108 -: Октомври 09, 2008, 15:21:17 pm »
Щях и за завиването да се изкажа. Според мен кой както е свикнал. Ако човек е свикнал да спи завит, при едно отвиване настива. Но си има хора, които са свикнали да си спят отвити, като моя съпруг. Спи си отвит. Даже вчера следобед беше заспал на дивана по тениска и боксерки при температура от 20-21 градуса и нищо му няма. И това е редовно. Така че следете по детето дали е топличко и ако е така, просто не го завивайте. Лятото Андрея дори нямаше изкарано чаршафче за завиване. Само в големите жеги като пусках климатика й мятах по един тензух на кръстчето.
Другият вариант е по-плътна пижамка. Миналата зима Андрея спеше с пижамка и плюшено гащеризонче отгоре и със съвсем тънко одеалце.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #109 -: Октомври 09, 2008, 15:38:55 pm »
Все пак и ние сме хора и имаме нужда поне по 1 час на ден да общуваме по между си :)

Ех, мечти... На нас това ни е порцията време насаме за цяла седмица. Татко им често заспива, докато приспива някое дете, аз пък домакинствам и си вземам глътка въздух за мен си до към полунощ и сутрин едва отлепям, и то чак като се събуди зачисленото към мен мармотче. Не е fun да нямаме време за нас, хич, ама "т'ва е пошението", както казва един познат малък професор. Диманка заспива около 9ч, Дани в 9:30-10:00, просто такъв им е естественият ритъм и не смятам да правя нищо да го променям. Те дават много ясни сигнали кога им се спи, а ако пробвам по-рано, само си късам моите нерви. Като бяха болни и ставахме често нощем, ни се случваше с татко им да се засечем в 3:30 сутринта в дневната, ма не е ставало дума за винце и приказки по това време :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #110 -: Октомври 09, 2008, 15:45:01 pm »

Не сме съвсем наборчета, ама не яде през нощта, та - 20.00 къпане, АМ и до към 20.30 вече се опитва да заспи. Най-късно в 21.00 е заспала. Разбира се има и изключения, ако има неразположения, но съм твърдо на мнение, че до към 21.00 детето трябва да е в леглото.



Нинче, а вие не вечеряте ли друго освен АМ. Моето диване не изпива много АМ, затова предлагам и вечеря, колкото успея да набутам

Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #111 -: Октомври 09, 2008, 15:48:43 pm »

Не сме съвсем наборчета, ама не яде през нощта, та - 20.00 къпане, АМ и до към 20.30 вече се опитва да заспи. Най-късно в 21.00 е заспала. Разбира се има и изключения, ако има неразположения, но съм твърдо на мнение, че до към 21.00 детето трябва да е в леглото.




Нинче, а вие не вечеряте ли друго освен АМ. Моето диване не изпива много АМ, затова предлагам и вечеря, колкото успея да набутам, :( че е голяма злоядница и после предлагам шишето, пийва и малко АМ.

Сутрин почти нищо друго не иска да закусва освен мляко, та и ако вечерята е само мляко, струвами се, съвсем на кърмачета ще го ударим :)
Поздрави

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #112 -: Октомври 09, 2008, 16:14:40 pm »
Като бяха болни и ставахме често нощем, ни се случваше с татко им да се засечем в 3:30 сутринта в дневната, ма не е ставало дума за винце и приказки по това време :wink:

моля ти се, и умната, разбрали сме се по въпроса ...  :wink: :P
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #113 -: Октомври 09, 2008, 16:39:38 pm »
Ние спазваме принцип -в 9 да я слагаме в леглото, но тя съвсем не заспива веднага. Понякога й отнема дори повече от час, за да заспи, но сме решили, че тя трябва да си знае и да си ляга по едно и също време. Прочитам приказка, включвам нощна лампа и лека музика и я оставям. Напоследък имаше период, в който не спеше през деня и тогава още в 8.30 й се доспиваше и я слагах. Този период съвпадна с момента, в който блокът, който строят на 3 метра от нашия балкон беше стигнал до ниво, на което тя виждаше всичко. Замислих се, да не би да се притеснява от разните строители или пък просто й е интересно да гледа, и започнах да й дърпам пердетата, за да не ги вижда, и тя пак започна да си спи следобед.
<br />[link=http:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #114 -: Октомври 09, 2008, 16:43:28 pm »
А за смяната на времето аз съм най-голямата излагация, на 28-и септември реших, че се сменя времето, та още вечерта обърнах всички часовници, разбрах чак следобяда, когато отидох на сватба  :lol:. Та с новото време и аз се чудя кво ще правим, реално няма да искат да лягат вече в толкова  :?.
Момчетата сега заспиват най-късно в 20.30, и после идва нашето време,както му казвате, ама да ме извиняват, но да ми се лиготат до 23.00 нема да стане. Спят до 7.00 вече, което хич не ми се нрави, ама кой ме пита.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #115 -: Октомври 09, 2008, 16:53:44 pm »
Бени, вечеря Кристина към 18.45 -19.00 часа. Не я насилвам, колкото иска, тя не е злояда. Напоследък вечеря предимно кисело мляко с краставици и картофи - печени или варени, или задушени. Тя си казва какво иска. А и хлебче малко хапва. Понякога супа. Абе нормално си вечеря бих казала. И към 8.20 и си иска "мако"  :? Понякога изпива и 250 мл., понякога ако е по-обилна била вечерята и по 150 мл. Не я насилвам. Но за деня и се събират около 400 мл. АМ. Аз съм на мнение, че млякото ще и го давам докато си го иска. Иначе и други млечни неща си ги хапва. Откава комбинация на кисело мляко с бисквити и плод категорично, но чисто кисело мялко яде. След обяд например яде кисело мляко и "бмам" /банан/, но отделно. После си иска и бисквитка примерно. Но да ги омешам като попара - не близва.
« Последна редакция: Октомври 09, 2008, 17:00:46 pm от Nina »
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #116 -: Октомври 09, 2008, 16:58:39 pm »
Прочитам приказка, включвам нощна лампа и лека музика и я оставям.

е, това е перфектния в моите мечти вариант :) но, уви, при нас не работи. не иска да заспива сама в стаята, трябва единият родител да присъства. ако я оставим настава рев, стига се до истерии и още по-трудно заспиване. ако съм с нея в стаята заспива за 5мин.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #117 -: Октомври 09, 2008, 17:09:18 pm »
Прочитам приказка, включвам нощна лампа и лека музика и я оставям.

е, това е перфектния в моите мечти вариант :) но, уви, при нас не работи. не иска да заспива сама в стаята, трябва единият родител да присъства. ако я оставим настава рев, стига се до истерии и още по-трудно заспиване. ако съм с нея в стаята заспива за 5мин.
мда, и Деси не заспива сама, трябва някой да е при нея. Тя не плаче, но просто става, излиза от кошарата и пристига при нас доволна и усмихата до ушите :lol:
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #118 -: Октомври 09, 2008, 17:27:06 pm »
Прочитам приказка, включвам нощна лампа и лека музика и я оставям.

е, това е перфектния в моите мечти вариант :) но, уви, при нас не работи. 
Нямам рецепта и съвет за това. Не съм я учила, Мия просто винаги си е заспивала сама и аз съм много доволна от този факт. Явно просто си е до дете. Има моменти, в които се сърди и се разревава, но реве точно 30 секунди, докато изляза от стаята и после млъква, т.нар. протоколна сръдня :D
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #119 -: Октомври 09, 2008, 17:31:16 pm »
Прочитам приказка, включвам нощна лампа и лека музика и я оставям.

е, това е перфектния в моите мечти вариант :)

Мартин заспиваше така много дълго време - докато не махнахме залъгалката-биберон. оттогава насам заспива трудно и трябва да има присъствие в стаята. комфортът се плаща....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #120 -: Октомври 09, 2008, 19:28:01 pm »
Лелееееее като ви чета ще излезе, че моето дете си ляга с кокошките. :lol: Вече е изкъпана, изпи си млякото, гушна си другарчето, изслуша си приказката и сега сигурно вече спи. Е, случвало се и по-късно да я сложа в леглото, но като цяло в 20.00 вече спи. И така до следващата сутрин в 7.30 - 8.00 часа.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #121 -: Октомври 09, 2008, 19:45:37 pm »
Sia, Алекс си е дете за пример... Ели в 8 без 10 я къпем пие АМ и ако имам късмет заспива до 9 ако не може и до по късно да откара. В 11.30 давам пак АМ и сменям памперс, че да може да спи до 8.30 сутрин. Ще видим като тръгне на ясла как ще е но за момента е така. Иначе спи на светнато, телевизор и компютър и даже се е случвало като угасим всичко и тя да се събуди и тогава е лошо...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #122 -: Октомври 09, 2008, 20:20:08 pm »
E, Sia, сега наистина завидях - мислех, че децата, които си лягат в 20, стават в 6... :)
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #123 -: Октомври 09, 2008, 20:22:16 pm »
А за смяната на времето аз съм най-голямата излагация, на 28-и септември реших, че се сменя времето, та още вечерта обърнах всички часовници, разбрах чак следобяда, когато отидох на сватба  :lol:.

Касси, разсмях се с глас, бе мила! :lol: :lol: По кое радио или по коя телевизия го чу това за 28-ми септември? По централно пакистанско? :lol:

За заспиването - Мишка я слагам към 21ч. Обаче при нас програмата е следната: 19 - 19:30ч - АМ, 20ч - къпане (тя много се кефи и я оставям повечко да пляска из водата), леко масажче и приспиване с кърмене и носене на ръце из стаята. Спи до към 7ч, като се буди 2 пъти за кърмене. То не че моите гърди пускат нещо, но тя си се успокоява явно така. Един единствен път (на 17.09.) се наложи майка ми да е при нея и я предупредих, че към 23:30 - 00ч се буди и инструктирах майка ми да приготви 110мл АМ. Оказа се, че нашата изяла само 20мл. Явно толкова пускам и аз. :) Дори тя реално не се буди, а суче спейки.
През лятото обаче, режимът беше с 1 час по-късно, тъй като използвахме времето и седяхме навън до 20:30 - 21ч, къпането започваше към 21 и нещо и лягането към 22.

Спи с пижамка с дълъг ръкав, къси чорапки и чувалче (не много дебело).
През лятото, в големите жеги и Миша, и ние с баща и спяхме абсолютно отвити. Тя усещаше дори на сън, ако я завия с чаршаф, го изритваше и го смотаваше някъде под нея. Спи по корем - сама си се намества така.

По предната тема - за обличането - гледам да не я навличам и да я свикна така. Самата аз в тези дни ходя по къс ръкав и по сандали или дори по рокля без ръкави. Ама да поясня, излизаме към 14ч - в най-топлото. И детето е с боди със сукманче и чорапки. Вземам дрешки с нас и към 16 - 16:30 и слагам суитчър и чорапогащник.

П.П. А ако се чудите защо точно сега пиша, а не къпя детето - ами и аз се чудя :)
Днес заспа в 19ч, докато пи АМ и така си остана некъпана, със сукмана от разходката.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #124 -: Октомври 09, 2008, 21:17:23 pm »
Малко не по темата, но съм Шокорана от едно предаване, което гледах сноЩи.
За стерилитета тук в Испания, 4е са над 860 хиляди двойки, който след 2 до 3 години борба се отказват от АРТ, подават документи за осиновяване и по_ве4ето не ги одобряват(не оказаха при4ините)и прибягват към купуването на бебета от Перу.
По то4но към майките "под наем" или "кенгурута" и за скромните суми от 10 хил. до 13 хиляди евро, сбъдват ме4тата си да станат родители.
Ами немога да ги разбера,  има и моми4ета с над 10 години борба във форума и пак не се отказват, да не говорим 4е тук 3 инсета и 3 опита ин витро поема здравната каса.
 незнам, аз никога може би не бих предприела такава стъпка, колкото и пари да имам, бих се борила до край с АРТ ИЛИ ОСИНОВЯВАНЕ(но както си му е реда).
Или може би разсъждавам така, заЩото след близо 5 години 4акане, забременях естествено_незнам.
Все пак всеки сам избира как да живее.
Не бях чувала за тези майки"под наем" 8O.Странно действат испанците-не им се чака,не им се бори ли ,какво?При положение,че касата им поема такъв брой инсета и ин витро.Наистина ми се вижда странно.

За спането:аз го слагам да спи в зависимост от това колко е спал преди това и колко време е минало от последното спане.Мики ляга в интервала 20-21ч.Днес например заспа в 19:30ч,защото следобеда спа 40мин и съответно сега беше гроги.От доста време не използвам спален чувал и смятам,че такъв няма повече да му трябва,усуква се по него и му пречи на движението(преди заспиване).Хич не обича да му завивам ръцете,те винаги остават отвън.При нас това е пошението :).
« Последна редакция: Октомври 09, 2008, 21:29:10 pm от joshi »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #125 -: Октомври 09, 2008, 21:35:54 pm »
Стефито ми спи постоянно отвита и ми се лензи поне до 11 часа, да не казвам и по-късно. Като по-малка часа й за заспиване беше 1 вечерта. Да сме живи и здрави ще си отспим сигурно някога  :D
Спи с пижамка от две части /тъничка/ и боди-потник.
Навън в момента я обличам с дънки /да речем/, блузка с дълъг ръкав /тънка/ и суитчър с лека подплата, естествено отдолу има боди и чорапки. Не смятам, че й е студено. Имаше един много студен ден- облякох й зимното яке  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #126 -: Октомври 09, 2008, 22:08:42 pm »
Леле, чета, чета и мойто дете май е най-примерното :D Пу, да не са му уроки.
Къпем я в 19.30ч, вечеря каквото има(за АМ не иска да чуе) вече е кухня, но иначе аз готвя. Ляга си в спалния чувал без протести по боди потник и тънка пижамка и е заспала в 20.00-20.30ч. Излизам от стаята, гася и отивам да изпия чаша вино.
Става сутрин в 8.00 и закусва.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #127 -: Октомври 09, 2008, 22:45:31 pm »
Леле, чета, чета и мойто дете май е най-примерното :D Пу, да не са му уроки.
Къпем я в 19.30ч, вечеря каквото има(за АМ не иска да чуе) вече е кухня, но иначе аз готвя. Ляга си в спалния чувал без протести по боди потник и тънка пижамка и е заспала в 20.00-20.30ч. Излизам от стаята, гася и отивам да изпия чаша вино.
Става сутрин в 8.00 и закусва.

Наздраве :wine: :wine: и те така....а ние с гайдите, какво да кажем!
В 0 часа ни започва втората смяна, в 1.00, 2.30, 3.30 в 5-6 АМ, и така до абитЮренти! :lol:
:balk_69:Надинко :balk_21:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #128 -: Октомври 09, 2008, 22:51:39 pm »
Охх, от няколко дни спането ми е болна тема. Така както си заспиваше с млякото най-късно в 21 часа от няколко дни не ще й да чуе. Пие си АМ-то, изпива го, хвърля шишето настрани, уж започва да се гуши да спи и точно след 2 мин е скочила на крака и започва да събира чаршафите и да скача по леглото. Незнам какво е това чудо ей така изведнъж. Заспива около 22 - 22,30ч. Рядко по-късно. Ама хич  не ми харесва така....
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #129 -: Октомври 10, 2008, 08:07:39 am »
Добро утро

Браво на отличничките sia ,Nadin и техните момичета.

При нас пошението,не е по различно от болшинството.От един месец съвсем не си харесва кошарата и спи на стандартно еденично легло в стаята си.Вечер въобще не оставя майка си от ласки нито да хапна нито да пийна.Постоянно е върху мен.Обичайната поза като готвя е аз до печката а на кракът ми едно човече дето ще ми свали панталона.Заспива на ръце към 21,00-21,30 и към 23,30 когато аз вече се отпускам да спя,тя надува клаксона и се почва стани легни до сутринта.
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #130 -: Октомври 10, 2008, 09:00:32 am »
E, Sia, сега наистина завидях - мислех, че децата, които си лягат в 20, стават в 6... :)
Сега се сетих, че Мия до 1,5 си лягаше в 19.30 -20 и си спеше до 8.30 -9, ама колкото повече пораства, толкова по-рано се буди като че ли. Сега се субужда заедно с нас обикновено към 7.30 -8 и много рядко спи до по-късно.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #131 -: Октомври 10, 2008, 09:13:42 am »
ох, и аз ви завидях, Деси до 2,5м. само е заспивала сама в кревата, това ни беше царството :lol: след това дойде един период от 3-4 м. в който само в ръце, на кенгуро или в количката заспиваше, след това минахме на приспиване някой с нея на спалнята и сега е най-лесно де, заспива бързо в креватчето си, но някой трябва да е при нея.
Никога не съм се опитвала да й налагам някакви стандарти, защото всичко това са периоди, минахме през доста, сама си е показвала и избирала кога, как и защо, във всяко едно отношение.
А това че като малки спяха повече е факт, Деси спеше по 12-13 часа нощен сън, отделно по 2-3 часа на обед, но сега прави макс 10-11, ето тази сутрин стана в 6.30 за наш ужас :lol:
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #132 -: Октомври 10, 2008, 09:53:04 am »
Браво на Сия и на Надин за примерните деца! Все така да са ви! :)

Дели, съчувствам ти за нощните неволи. :(

И при нас имаше един период през лятото (на 4-5 месеца), когато много трудно заспиваше Миша. Чак съм излизала навън на двора да обикалям с нея на ръце, та белким заспи. Сега в настоящия период е по-лесно или може би аз и свикнах и най-после и опознах навиците и сигналите, които ми дава.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #133 -: Октомври 10, 2008, 10:10:36 am »
Така Тони се е сдобил с "чудни" афти и затова неиска да се храни или по точно да яде друго освен каша определена марка, кекс и шоколад.
Живот и здраве 20 октомври, ще бъде първоят учебен ден за Тони бой.
Много ми харесва яслата, директорката, мненията на майките, абе въобще много очаквам, ама ще видим при нас как ще потръгне и получи в крайна сметка.
Четири, пет пъти досега съм ходила и не съм чула ни едно дете да плаче, а яслата е много голяма. Видях и седмичната програмата по която работят,идеална е за нашТо Тони. :wink:

Ако някоя мама е лекувала афти на детенцето си (изключвам Дактарин, той е за гъбички)моля да сподели.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #134 -: Октомври 10, 2008, 10:38:32 am »
Наде, Деси пролетта изкара един вирус, който след 48 часа Т изби в афти по гърлото, т.е. по дъгите и тя не яде 2 дни нищо, но не съм я мазала, защото е много трудно да се намаже с нещо там, а и докторката не каза. Но по препоръка на ветеринаря разтварях на върха на лъжичката малко хлебна сода с водичка и 2 пъти на ден й давах да я глътне, това 2 дни и на 3 почти бяха минали и тя си прояде. Незнам на Тони къде са му афтите, но ако искаш можеш да пробваш, не мисля че ще има проблем от содата, но все пак той е с по-чувствителен стомах, а тя е основа...
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #135 -: Октомври 10, 2008, 12:33:59 pm »
Ох, снощи пак не спахме. Заспаха в 23 и в 3 вече имаше концерт и така до 4 и 30. В 5 беше повторението, а в 6 и 30 трета част  :? Вече в 8 и 30 бяхме готови за игра. Май ще ги почвам вечер след къпане с АМ, че от кърмата явно си огладняват на 3 часа. Вие какво ще кажете?
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #136 -: Октомври 10, 2008, 13:36:42 pm »
Браво на послуШните деца, дано все така се държат.

Joshi ами  това е много 4ето среЩана тема тук, аз  съм Шокирана заради отказването им в борбата толкова бързо и лесно, те си знаят 4е с пари могат да купят вси4ко та така...

Mishanta и моята принцеска до преди 2 месеца беШе на този режим :lol: и да е здрав татко и, по_ве4ето пъти той ставаШе и в 6х ве4е бе6е готова за игри и на обед не спеШе, но сега спинка, поне 4ас.
 А ве4ер заспива върху БаЩа си или мен към 21 30, а понякога и към 23, но се буди само по 2 пъти ве4е и ставаме към 7.

mimi26аз докато кърмех, Беа се събуждаШе по 100 пъти, а откакто е на АМ, само по 2 3 на ноЩ. Су4еШе през 2 4аса и в 5 ве4е играеШе.
Пробвай с АМ, но резултата идва след седмица долу горе, поне при нас беШе така.
Сега си хапва на по рядко и не е толкова нервна и си спинка по добре.
Късмет



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #137 -: Октомври 10, 2008, 13:44:17 pm »
вие май забравихте батю ви Криско дето си лягаше почти до годинката в 18.30 и спеше до 11 с пробуждане в 8 за АМ? няма такъв поспалан :D
сега си ляга в 8 доволно уморен и спи до 7.30. обедния сън е доста оскъден вече и ми е много удобно така, щото събота и неделя имаме повече време за развлечения, а не само спане.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #138 -: Октомври 10, 2008, 13:47:19 pm »
вие май забравихте батю ви Криско дето си лягаше почти до годинката в 18.30 и спеше до 11 с пробуждане в 8 за АМ? няма такъв поспалан :D
сега си ляга в 8 доволно уморен и спи до 7.30. обедния сън е доста оскъден вече и ми е много удобно така, щото събота и неделя имаме повече време за развлечения, а не само спане.

Е те това е, ей такова ще си го поръчам другото  :wink: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #139 -: Октомври 10, 2008, 14:58:36 pm »
абе, ман, чудех се тия дни батю ни Криско какво яде в яслата? щото ти нали каза, че само Хипските пюрета уважавал и то отбрана селекция...
чудя се тия работи във връзка с батю Мартин, какви ли ще ги дъвче и той в яслата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #140 -: Октомври 10, 2008, 15:22:42 pm »
Здрасти банда

Ура,довечера пристига подкрепление,мойто майче идва и обеща да спи с Борислава в една стая та дано да си почина.Защото в противен случай,за партито в неделя сигурно ще гледем в унес.По повод партито вече поръчахме торта с коне и каляска.Ами просто Борислава е луда по конете и като види каруца с кон пощръклява,на село разказа играта на едно матгаре,горкото животинче,а онзи ден направо ме вкара във филм.Стоим на един булевард по средата и чакаме да пресечем а отсреща се задава каруца с кон и наща като почна да вика да подскача,голям мерак а цигането вика колко глас има " ще везма майка ти ще ти дам коня" а хората около нас се заливат от смях а най драго и беше на Борислава.Та така от сега търсим принц на кон.........
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #141 -: Октомври 10, 2008, 16:42:40 pm »
Наде, както е казала Стефито, сода. Само че ако са на достъпно място директно с пръста слагаш лекичко малко сода. Не боли, не щипе. От нея прегаря и по-бързо минава. За друго освен да питаш в аптека. Аз се мажа с прополисова тинктура, но това не е за малко дете, от спирта страшно щипе.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #142 -: Октомври 10, 2008, 21:13:31 pm »
вие май забравихте батю ви Криско дето си лягаше почти до годинката в 18.30 и спеше до 11 с пробуждане в 8 за АМ? няма такъв поспалан :D
сега си ляга в 8 доволно уморен и спи до 7.30. обедния сън е доста оскъден вече и ми е много удобно така, щото събота и неделя имаме повече време за развлечения, а не само спане.

Пупупу да не му е уроки, все така да си спинка.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #143 -: Октомври 11, 2008, 00:08:09 am »
Я да ви попитам като по-знаещи, какво представлява пренавара и кога се бие. Тук при нас медицината е много тайно нещо и никой нищо не ти казва щото и незнае  :x.
Ние за сега си бихме само пентаксима.

*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #144 -: Октомври 11, 2008, 00:24:17 am »
...Стоим на един булевард по средата и чакаме да пресечем а отсреща се задава каруца с кон и наща като почна да вика да подскача,голям мерак а цигането вика колко глас има " ще везма майка ти ще ти дам коня" а хората около нас се заливат от смях а най драго и беше на Борислава.Та така от сега търсим принц на кон.........
хихихи.... :lol: :lol: :lol:
ега ти кефа!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #145 -: Октомври 11, 2008, 08:33:27 am »
в бгмамата в подфорум На пазар в момента се заформя групова поръчка към http://www.leiselsbach.de/ - при 1500 евро било с безплатна доставка, така че който има интерес, може да пише там. Тук дали ще успеем да ги направим тези цифри, малко ме съмнява, бая сума си е, пък ние сме малко?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #146 -: Октомври 11, 2008, 09:07:17 am »
Я да ви попитам като по-знаещи, какво представлява пренавара и кога се бие. Тук при нас медицината е много тайно нещо и никой нищо не ти казва щото и незнае  :x.
Ние за сега си бихме само пентаксима.

Abloy, ето тук може да погледнеш.
http://framar.bg/product_review.php?id=30012945&from=0&page_special_title=%CF%D0%C5%C2%C5%CD%C0%D0+-+%E0%ED%F2%E8%EF%ED%E5%E2%EC%EE%EA%EE%EA.%E2%E0%EA%F1%E8%ED%E0
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #147 -: Октомври 11, 2008, 11:29:27 am »
в бгмамата в подфорум На пазар в момента се заформя групова поръчка към http://www.leiselsbach.de/ - при 1500 евро било с безплатна доставка, така че който има интерес, може да пише там. Тук дали ще успеем да ги направим тези цифри, малко ме съмнява, бая сума си е, пък ние сме малко?

егати разликата в цените.Ние имаме тази проходилка :http://www.leiselsbach.de/_py_Spielwaren-Spielwaren-nach-Marken-Weitere-Marken-CHICCO-2-in-1-Mobil/a-4000291-4-970-977-1057-0/и тук в Белгия е 27 евро,а те са написали,че преди намалението е била 40 евро. 8O
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #148 -: Октомври 11, 2008, 12:37:15 pm »
днес синковецът ни скри шайбата - туткат се с баща си в коридора, че ще излизат на разходка, баща му се обува, по едно време гледам, нашия тръгва да излиза. викам, чакай, не бос! кога поглеждам, детето си обуло само маратонките!!!  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #149 -: Октомври 11, 2008, 13:24:34 pm »
днес синковецът ни скри шайбата - туткат се с баща си в коридора, че ще излизат на разходка, баща му се обува, по едно време гледам, нашия тръгва да излиза. викам, чакай, не бос! кога поглеждам, детето си обуло само маратонките!!!  :lol:
:lol:

Delica и на нас кончетата са ни любими :D
вие май забравихте батю ви Криско дето си лягаше почти до годинката в 18.30 и спеше до 11 с пробуждане в 8 за АМ? няма такъв поспалан :D
сега си ляга в 8 доволно уморен и спи до 7.30. обедния сън е доста оскъден вече и ми е много удобно така, щото събота и неделя имаме повече време за развлечения, а не само спане.
Искам и аз така  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #150 -: Октомври 11, 2008, 13:58:19 pm »
Благородно ви завиждам за спящите деца. Снощи беше първото ни АМ - педиатърът каза Friso HA. Ядоха към 22-23 по 100мл само и после в 4 бяхме на концерт. Свърши благополучно в 5 и в 5и20 беше втора част. До 6и30 си държахме ръцете, а съм пуснала, а са викнали. И така...
Елеонор, дано наистина след седмица да има резултат, че вече ходя като сомнамбул.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #151 -: Октомври 11, 2008, 14:08:53 pm »
Хм моят фъсътк още не яде и мисля не са причина афтите :? 
Спешо се нуждая от съвет от Ултра, че по неговите стъпки вървим. Симеон мисля изкара близо 16 дни на мляко само, това дали е свързано с кътниците или е мит това всеобщо твърдение, че когато детето не яде и не е болно, причина са зъбоникнене.
Гризе и лигави включително фасове, сухи клонки, абе всичко гнусно  :x
Чудя се какво да го правя, 5 дни са това, а въобще манджа/супа/сандвич/кус кус не желае и да помирише.

Браво на Марти и ние сега сме на вълна събличане/обличане, събуване/обуване, нон стоп ми търчи гол у дома.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #152 -: Октомври 11, 2008, 14:45:45 pm »
Моята тиква ни е обявила война. В знак на протест затова че майка и си позволява да я води на градина без съгласието и, се напикава в гащите. Два месеца без памперс и без напикване и сега бойкот. В градината оправят проблема като и слагат памперс на второто напикаване, но тя сега си иска памперса и не ще гърнето  :x.
Та два дни тежък ремонт с наказване и кански рев и инат. Започва да има ефект. В понеделник обаче ще има строг ремонт и на госпожите в градината. Слагаме памперс само докато спим и точка. Какви са тези лиготии. :x
Сутрин от 6:45 започва рев  и пазарене: Неее, не икам динаааа, неее.(Не искам градина :lol:). Икам мамаааа. Започват уговорки, мама е на работа, тати също няма никой в къщи, не може. Почва икам баба :lol: И така до девето коляно на родата, баба Лили, баба Мими и тем подобни включително съседите Нана И Пепе :lol:.
После на всяка дрешка се пънем че ни е топло. След това не щем в колата. Будим всички съседи докато я вържа в седалката и потеглим. А в градината влизаме с голяма песен и с маратонки, да им е гадно на лелките. Няма само на детето да му е гадно я :lol:.
И мама като тръгне вече на работа е като изкопала 3 декара нива. Съшност незнам какво е да изкопая толкова много, но ми се струва по лесно  :lol:.
Обаче да ви кажа, май е в плюс че е по малка и не може да говори. Съседчето на 3 годинки и нещо тръгва към колата със: Ти си лоша майка. Ще разкажа на всички колко лоша майка и татко си. Да ме водиш на градина, не те е срам. На отговора : Млъкни изцеден през зъби се чува: Ето, не щеш и да ме изслушаш как се чувствам. :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #153 -: Октомври 11, 2008, 14:49:42 pm »
Перденце, направо като те чета, не знам как си жива  :) ама да ти е жив и здрав Тони, ще порасте, ще се променят нещата. Има голяма вероятност да е от зъбоникнене неяденето, та дано скоро поникнат тея зъбки. После в пубертета ще му се молиш да стане от масата  :wink: нашия батко изяждаше по 6 пържоли с по 2 филийки, ей така за спорта  :D

Голяма забава е като почнат да се обличат и обуват сами - по-често обаче уцелват всичко наопаки  :D

Аз също искам да се включа за пазар и дайте да изберем сайт от който, та да се почваме - ча докато се организираме - ей ги празниците, дошли са!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #154 -: Октомври 11, 2008, 15:01:49 pm »

Елеонор, дано наистина след седмица да има резултат, че вече ходя като сомнамбул.

Знам мими26, аз бях така докато Беа навърШи 6 месец и 1/2, няма страШно Ще се наспиШ след няколко години :P
успех



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #155 -: Октомври 11, 2008, 15:06:03 pm »
това дали е свързано с кътниците или е мит това всеобщо твърдение, че когато детето не яде и не е болно, причина са зъбоникнене.

мит е.

Мартин отново не яде. от инат. не е болен, не му растат зъби. не иска готвени манджи, иска "друго" (готов буркан). е, нема да дам. той пък не яде. гладен е, но не яде. питам - искаш ли "друго", той се ухилва щастливо, очите му светват и тръгва да се качва на стола за ядене. явно е гладен. давам пак буркана с готвената манджа - врътва глава и слиза от стола.

така че, кво да си говорим...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #156 -: Октомври 11, 2008, 15:39:52 pm »
Хм и при нас е така, но незнам дали е от инат да не иска манджи, супи, сандвичи и т.н. или просто му се провеня вкуса, а като не говори аз немога да разбера.
Гладен е защото мрънка непрекъснато и сочи шкафа, отваря хладилника, бърка си в устата, всичко това за да ми покаже, че иска да яде. Да обаче аз вече незнам какво да му дам. Всичко от хладилника и шкафа съм извадила, хареса си нещо хапне лъжица, две и пак мрънкане. Вбесена и изтрещяла съм вече. Оставям го, обаче на инат започва да си яде пантофите, бърка си в устата за да предизвика повръщане и ... как се изтърпява такова диване, ами няма рецепта за жалост. Търпя, викам, удрям, но не и не. Днес на обяд яде половин банан (тук имаме малко напредък с плодовете) и малко купешка кифла със сирене, защото се тръшна пред павилиона.
В момента и глада не е решение, защото е гладен и търси нещо, но как да разбера кое е това нещо.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #157 -: Октомври 11, 2008, 15:47:22 pm »
Аз да разкажа ли как яде днес Мария? Баша й я държи стиснал й ръцете и краката, аз пея и гъча пюрето в устата й. Джама ме нахока за тази практика, но на обяд и следобедната закуска при нас е така. Яде се с кеф само сутрин и вечер. Аз също ям когато ми се яде, но нали при тях трябвало по часовник. Изобщо така са и двамата - цирк и пълна програма около тях за да се забаламосат и хапнат нещо (които са яли с нас знаят).
« Последна редакция: Октомври 11, 2008, 15:58:14 pm от cygnus »
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #158 -: Октомври 11, 2008, 15:55:49 pm »
Аз да разкажа ли как яде днес Мария? Баша й я държи стиснал й ръцете и краката, аз пея и гъча пюрето в устата й. Джама ме нахока за тази практика, но на обяд и следобедната закуска при нас е така. Яде се с кеф само сутрин и вечер. Аз също ям когато ми се яде, но нали при тях трябвало по часовник. Изобщо така са и двамата - цирк и пълна програма около тях за да се заблеят и хапнат нещо (които са яли с нас знаят).

Дони ми ние доскоро само така се хранехме душко и то точно за обяд и на следобедната закуска. Досега никога на обяд Тони не е ял без маймунджалъци манджа или супа, виж десертите няма проблем. Ако оставя както сега се мъча, няма да яде.Ако стисне баща му ръцете и краката, следва връщане. Незнам къде се крие отговора, но немога да оставя дете на 2 г. да стои гладно с дни, да не кажа седмици.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #159 -: Октомври 11, 2008, 15:59:14 pm »
Е, Дони, ти утрепа рибата с тази инквизиция. И аз се тревожих, е още се тревожа, но се мъча да си калявам нервите. Като не иска свалям от стола и точка по въпроса. Даже не предлагам втори път. Врътне ли главата на втората лъжица - свалям. Ако не на следващото ядене, то на по-следващото яде та се пука. Или докопва хляба от шкафа, смъква го и започва да ръфа. Никакви млека през това време, солети, плодове (освен малко ябълка, ако иска веднага след неяденето, как й остъргва корема понякога  :wink:, само вода и сок поне един час преди часът за ядене.

Наде не му давай нищо и мляко даже, да видиш как ще прояде. Гладно на мляко не е изобщо даже.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #160 -: Октомври 11, 2008, 16:08:37 pm »
Много смешни истории разказвате!!!  :D Следим ги с жив интерес!!!

Както изглежда, месеците пред нас се очертава да са интересни, наситени, вълнуващи и сърцераздирателни за всички участващи!!!  :D Но няма да злорадстваме много, много, защото ще ни се върне по-скоро, макар че наивно вярваме, че ще ни подмине!!! Засега създадохме една порочна практика - заспиването на ръце и девойката е готова да спи седнала (като я придържаме), но не и не в леглото си! Д-р Спок съветва да не създаваме такива погрешни навици, но хитрецът не казва как да го отучиш детето, т.е. как да избегнем канския рев, който следва... Знам, че са ни малки проблемите засега, но това май ще се превърне в голям проблем...Опитваме се да игнорираме плача и (да се правим, че не го чуваме), но засега тя ни игнорира, и то много успешно!  :D
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #161 -: Октомври 11, 2008, 16:13:44 pm »
Ох Розичке дано намерите решение, защото моят малък манипулатор, така ни действаше от новороден, та до сега. Зависи от нервната система на майката и родителите като цяло, познавам такива които не се впрягат на сърцераздирателен кански рев. :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #162 -: Октомври 11, 2008, 16:23:23 pm »
Ох Розичке дано намерите решение, защото моят малък манипулатор, така ни действаше от новороден, та до сега. Зависи от нервната система на майката и родителите като цяло, познавам такива които не се впрягат на сърцераздирателен кански рев. :?
Ами и свекървата така вика, снахата много зла бе, детето се премята по земята от рев за още щоколад а тя не дава. Еййй лоша жена бе. :lol:
Впрягам се, жал ми е, ядосвам се, но не го показвам пред нея. Изпусна ли се става лошо. Това дразни мама а тя ме води на градина, ааааааа, чакай са да види тя.. :lol:.
Баща и обаче още не може да усвой моята тактика и го прави разноглед. :lol:
Включва и изключва телевизора по сто пъти, тряска вратите на шкафовете. Вади само кухненския робот от шкафа, щото баща и реагира само на него :lol:. Тави и тенджери нямат ефект. Любимото и е като му се ядоса да отвори и затвори с трясък вратата на пералнята, това вече го докарва до лудост :lol:.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #163 -: Октомври 11, 2008, 16:37:32 pm »
Ултра, ей това нещо за което говореше
, видях подобно в Хиполенд Пловдив (може би ще го има и в софийския). Беше в комплект с две табуретки и ми се видя да има табличка, която се слага отгоре и става като обикновена масичка. Беше в порядъка на 55-65 лв.
Беше показала и един линк с едно като дето едни води, канали, помпи - имаше подобно, но май беше с крака, пак в Хиполенда и цената беше пак около 50-60 лв, ако не се лъжа.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #164 -: Октомври 11, 2008, 16:46:34 pm »
Дива Роза, опитай да въведеш другарчето за спане, макар че Ема е още малка. при вас има много такива играчки - bedtime pals. да се гушка и успокоява с него. не забравяй и верния приятел - сешоара ;)
но заспиване на ръце - враг № 1 на майката...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #165 -: Октомври 11, 2008, 17:15:56 pm »
Знаех си аз, че ще разберете за какво става въпрос!!!  :D

Перденце, тя нервната ни система и границите на търпението ни се развиха и промениха до неподозирани за нас преди това висоти. Познато ви е и това.

Джам, нямаме интерес към нищо друго засега освен към себе си и към гърдите ми!  :D Това е единственото, което я успокоява, когато е в капризни настроения. Обаче това се оказва по-вредно, отколкото да е на ръцете ни, защото тя не яде, а се унася и си спинка.
 
Знам, че трябва да вземем спешни мерки, защото по-нагоре ще става по-трудно. При нас всичко тръгна от това, че първата седмица бяхме толкова стреснати, незнаещи и наивни, че щом заплачеше си мислехме, че може да и се случи нещо лошо и хуквахме през глава и я вземахме, и успокоявахме. И тя свикна. Сега вече знаем, че нищо лошо няма да и се случи, като пореве малко, но как да върнем времето назад!
 :D
Добрият верен приятел сешоарът ( :D ) все още върши работа, но когато е много изморена. Дано не изгуби и той позициите си, защото сме загинали направо!  :D

Лек ден на всички!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #166 -: Октомври 11, 2008, 17:59:09 pm »
Розичке, пробвай да я приспиваш на леглото, легнали и двете. Аз мойте диваци така ги залъгвам през деня да спят. Лягаш с нея, тя ти лежи на ръката и си я гушкаш и се измъкваш после. След известно време само я гушкаш без да ти лежи на ръката, после само стоиш до нея и така... Аз дори така ги кърмя и някога, защото като са ми в ръцете и после ги оставя се събуждат. Така свикнаха да заспиват вечер сами със шише, само ми стискат пръста.
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #167 -: Октомври 11, 2008, 20:07:29 pm »
Розичке, убягва ми на колко е твоето дете, но според мен не се притеснявай толкова. Андрея почти не съм я оставяла да плаче като малка, винаги ми е била на ръцете. Имало е периоди, в които е заспивала на ръце, аз пея и люшкам, тя суче. И това го научи в по-голяма възраст - към 7-9 месеца. След това лека полека я оставих пак да си заспива само сучейки легнали двете на спалнята и леко потупвайки дупето. После период, в който се насуче и после само тупам дупето. И до скоро бяхме така. Дойде един момент обаче, в който реши, че иска да заспива сама.  И от раз - суче и после слагам в леглото и аз сядам на спалнята. Тя се върти и заспи. Това от две седмици някъде ще станат. Макар че е рядко срещано да пожелаят сами да си заспиват.
Мисълта ми е да не се обвиняваш  затова, че сте търчали на всяко реване. При второ дете да имам някой ден, живот и здраве, пак няма да го оставям да плаче. Не е от това дали ще му стане нещо, аз съм на мнение, че  все още всичко им е чуждо и страшно, затова предпочитат да са гушнати в познат човек.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #168 -: Октомври 11, 2008, 20:12:29 pm »
Благодаря ви за съпричастността и пожеланията за леко минаване на интервенцията. Разбрахме се с доктора, в сряда ще е. Подхвърлят ми тука близки, че за мен щяло да е по-добре ако някой друг е до Валери като излиза от упойката. Вие, ако имахте на кого, бихте ли предоставили това преживяване на някой друг?!

Вчера бяхме заедно на фризьор. Мен да ме боядисват и понеже Валери беше много послушен - разреши да го подстрижат. Голям цирк..
Перденце, мисля че Тони комплексно отказва да се храни. Или е във възрастта, в която два дни яде с апетит да кажем кашкавал, а в следващите два чак му се догажда от него :? Едва ли само афтите са проблема. И не се тревожи ако иска само мляко. Валери изкара 26 дни само на мляко!!, като се е случвало от дъжд на вятър да яде цаца щото бяхме на море. Разбирай по 1/2 нормална порция наведнъж. Ако не беше поискал виждайки ни че ние ядем, аз откъде да се сетя, че ще яде само млаяко и цаца,а?
Аман и от неговите прищевки, ама и на мен ми писна вече. Сега пък се е разял като сравнително рядко прави сцени, но да не си помислите че ей така просто сяда и се храни :D Или му пускам телетъбитата на компа или пускам камерата и се моля да ми поникнат временно поне още две ръце, за сварвам да и да го храня и да го забавлявам.
За спането - ляга към 21-21.30 и спи до към 8. Само ме командва да си полегна и аз до него, но не го изчаквам да заспи, а ставам след 2-3 минути и му казвам, че ще отида да пишкам и ще се върна пак. Докато ме чака вече е заспал :lol:


*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #169 -: Октомври 11, 2008, 20:36:50 pm »
Ееееее Донкеее, ти изтрепа рибата, акъл имаш ли ма, к'во ще му стане на детето ако не яде един ден на обед, честно, нямам думи 8O кой ти каза че трябва да ядат под час, пълни глупости.... едва се сдържам да те увикам по телефона :x

Дива роза, бях писала някъде напред в темата, Деси също в продължение на 3м. заспиваше само така, сама се отказа, аз не съм превърженик на приучването на децата към каквото и да е ако те не пожелаят сами. Още повече че Емма е толкова малка и да говорим за създаването на вредни навици и "врагове" на майката е смешно да се говори :wink:

Виа, незнам кой е дал такъв съвет, но аз не бих могла да издържа далеч от детето си в такъв момент, тя една проста хрема ако има аз я взимам да спи при нас :?

Иначе аз за яденето ще си мълча, че ще ме замеряте с камъни ако ви разкажа как, какво и по колко яде Деси :oops:
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #170 -: Октомври 11, 2008, 21:48:03 pm »
Дони, недей така бе...
На мен така ми се струва много по -  вероятно да я направиш злояда, отколкото да постигнеш някакви положителни успехи.
Голямо удобство е детето да заспива само в 20ч, да хапва с апетит всичко във фиксирани часове и т.н., да ходи с кеф на ясла и т.н., но на практика не винаги се получава така и не виждам нужда да се вманиачаваме само и само да спазваме стриктно някакви правила в гледането на дете.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #171 -: Октомври 11, 2008, 21:50:50 pm »
Via моя съвет е от преживяла такова нещо, като излизане от упойка и съм на мнение, че ТИ си човека, който трябва да гушка детето. Когато го вадят от операционната е жалка картинка и сърцето ти се раздира от вътре, но повярвай ми няма нищо по хубаво мама да е при детенце точно в този момент.
Незнам дали са ти казвали, но децата трудно излизат от упойка имам в пред вид под трудно, че започват да буйстват и пищят и едвам се удържат. При Тони трая 30 минути, но според мен е до дете. Ето затова мисля, че е нужен на детето най любимия човек, а това е МАМА. Следва захранването, то също става бавно и постепенно, защото от упойката повръщат, но това там на място ще ти кажат.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #172 -: Октомври 11, 2008, 21:53:02 pm »
оф, за храненето на децата- добре, че моето не е такова
направо ще цитирам на Ник колегата, който след два дена прекарани в нашата компания заключи- Или вашето дете яде много, или другите деца не ги хранят /това без да броим, че тогава още сучеше/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #173 -: Октомври 11, 2008, 22:37:55 pm »
Подхвърлят ми тука близки, че за мен щяло да е по-добре ако някой друг е до Валери като излиза от упойката. Вие, ако имахте на кого, бихте ли предоставили това преживяване на някой друг?!

Съображенията им са, че ще ти е трудно да се справиш емоционално ли?
Не съм била точно в ситуацията с излизането от упойката, но за двете седмици прекарани със симона в болница имаше няколко много неприятни медицински интервенции, които й бяха направени - не ме пуснаха изобщо, от подобни съображения, и трябваше да чакам навън 40минути и да слушам как се дере безпомощно. Когато ме пуснаха тя се вкопчи в мен и моментално се успокои. Не ме пусна два часа от тази поза. Ничие друго присъствие няма да му даде толкова сигурност, колкото твоето.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #174 -: Октомври 12, 2008, 00:44:21 am »
във връзка с очакванията ни и реалностите по отношение на храненето, които коментираме тая седмица, ще си позволя да копирам последния съвет на Бърди:

Цитат
Постарайте се да не създавате нервна обстановка около детето, на очакване, илюзии,изисквания.
Извеждайте, предлагайте храна, и ако не иска, не давайте. Не стойте с лъжицата в ръка целият ден. Релаксирайте...
Но не позволявайте вечно ядене през деня на малки количества през 10 минути.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #175 -: Октомври 12, 2008, 07:50:00 am »
много хубав и верен съвет :D
Аз самата като много малка имах един период на злоядство, не че не ядях, а просто ядях само определени неща. Ами честно да ви кажа никога няма да забравя как баба постоянно ми предлагаше с какво ли не през 20 мин. и то все неща които не исках - прясно мляко например, не съм близвала от години, мразя го :?
Така че освен травма и трайна омраза към някой храни незнам какво друго може да се постигне с насилствено хранене.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #176 -: Октомври 12, 2008, 09:17:04 am »
Хубав съвет наистина :D

Вие да не си мислите, че търча подире му с лъжицата и го моля да яде, не няма такова нещо. Ако си поиска нещо давам, иначе около часа за хранене предлагам едно, две, три неща и като не иска, не иска.
Лошото е в случая, че при Тони това безапетитие,се превръща като начин на хранене.
В смисъл твърди чести подобни сцени и гладуване с дни. Все пак това дете има нужда от силна храна за да расте и развива, а как ще борим вируси и въобще много как.Това е моята болка, не че непременно трябва да яде.
Аз и баща му сме били същата картинка, но мисля Тони ни бие в земята. :(
И все пак си мисля, че има причина за това.
« Последна редакция: Октомври 12, 2008, 09:19:58 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #177 -: Октомври 12, 2008, 09:56:47 am »
Абе то отстрани изглежда лесно, само който е имал проблеми със злоядо дете знае. Ако не й дам насила може няколко дни да не се сети да яде. Обикновено като е много гладна само първите 2-3 лъчички са насила - после яде.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #178 -: Октомври 12, 2008, 10:08:24 am »
уф, аз преди малко затиснах на детето пръстчето на врата, без да искам разбира се, ама ми е толкова кофти сега, такъв рев му дръпна и малко й се поду пръста, не е счупен уш, защото го свива и си хваща спокойно с ръчичка :(

Дони, защо не пробваш да им смениш малко менюто, да спреш да правиш всяка манджа на чорба с пасатора и разредена доволно, просто започни леко полеко да им намачкваш манджата и да не я разреждаш толкова, все пак това са големи деца на 2.5 г. не бебета на 8м. :?
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #179 -: Октомври 12, 2008, 10:13:50 am »
Щото ги избутват едрите частички. Иначе ако е нещо за гризкане - тутманик, кифла го ръфат и дробят. Вече какво изяждат от него е отделен въпрос.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #180 -: Октомври 12, 2008, 10:21:55 am »
Абе ако е на кеф, яде без да е пасирано, макар че аз само месото вече пасирам, другото мачкам. Ял е ястия без да има проблем, но мисля че по скоро гърта като гардже отколкото да дъвче, но ядеше. Млякото с ориз също без да мачкам, но преди да спре да яде искаше всичко да е пасирано, сега пък абсолютно нищо неиска.
Всякакви варианти съм пробвала, рядко, течно, гъсто, сухо, абе като неще си неще и тва е.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #181 -: Октомври 12, 2008, 10:45:02 am »
Стефунче, важното е, че не е счупено пръстчето, виж и нокътчето как е. Дани веднъж сам се затисна на вратата при пантите - мушна си пръстчето, аз се втурнах, но той бутна вратата, преди да стигна. Боли ги, може да сложиш малко лед или облей със студена вода, но ледът за кратко, 'щото боли и от много студено.

via, успех с операцията и бързо възстановяване на Валери после. ТИ трябва да си там, никой друг. Наистина им е малко мъчително излизането от упойка и често повръщат, но няма по-добра терапия срещу болката и стреса от ръцете на мама. Ако е възможно, дръж го легнал настрани, подпрян с одеалце, за да не се задави, ако повърне. За захранването ще ти кажат, ние почнахме на 4 час след операцията с малко АМ, друга храна чак на следващия ден. Много ми беше полезно в болницата, че си взех електрическа кана за кипване на вода (всъщност тогава специално си я купих за целта) - топлех вода и за АМ, и за миене, че и нес кафе правех на мен и съквартирантките. В детската офталмология персоналът беше много мил, но имаше хлебарки, така че аз не съм мигнала за около 40ч престой там, та нес кафето беше много важен помощник.

За храненето - моите и двамата, ако имат проблем (зъби, болест, неразположение) минават на АМ, понякога за седмица. После им писва и пак си прояждат. Това може да е притеснително за нас, ама пък иначе рискуваме да станат трайно злояди. Обичат да ядат пред тв, Дани харесва анимации, Дими музиката по vh1, правя се и аз на палячо, но ако не отворят уста, прибирам манджата и не насилвам.

И да споделя нещо, за което може и да ми се смеете, ама аз не се сетих, а уж чета... Дани като имаше разстройство, стигнахме до момент, в който не може да се дава мляко (при все хидрасек и ентерол и т.н. остана 4-5 дни без подобрение и лактозата трябваше да е аут). А той ориз, моркови, сухар, шипково пюре, даже печени ябълки категорично отказа и се дереше, че иска "само мляко". Тогава много помогна лечебната храна на Хумана, прави се на мляко и това ядохме 3-4 дни, после бавно захранване и се оправи.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #182 -: Октомври 12, 2008, 12:34:42 pm »
Стефи , тези моменти са ми много трудни..
Аз в бързинатаа ударих Митака по главата на касата на вратата.
Детето го боли мен ми иде моята да тресна там...
Той се успокой след малко, аз обаче после такъв хубав рев му дръпнах... :(
Пиши после как е пръстчето на Деси.

Виа, стискам ви палци и на двамата.
Сила и кураж за теб, Валери е силен юнак ще се справи!
 :bighug:


И да споделя нещо, за което може и да ми се смеете, ама аз не се сетих, а уж чета... Дани като имаше разстройство, стигнахме до момент, в който не може да се дава мляко (при все хидрасек и ентерол и т.н. остана 4-5 дни без подобрение и лактозата трябваше да е аут). А той ориз, моркови, сухар, шипково пюре, даже печени ябълки категорично отказа и се дереше, че иска "само мляко". Тогава много помогна лечебната храна на Хумана, прави се на мляко и това ядохме 3-4 дни, после бавно захранване и се оправи.

Мормотче, ние също имахме такъв момент, края на август...
Висока температура, разстойство, повръщане, никакъв апетит  :(
Нищо от изброеното от теб не помогна и на Митака.
По препоръка на педиатърката в Благоевград минахме за седмица на  ALL 110 на Nestle.
Толкова се бях шашнала, че изобщо не се сетих за лечебната Хумана.
После всичко си дойде на мястото, прояде, пропи си млякото и си възвърна тонуса! 


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #183 -: Октомври 12, 2008, 12:45:00 pm »
Добре е пръста на героя, нищо й няма, сложихме му лед веднага и не се е надувал, а и тя играе вече цяла сутрин без да е казала, че я боли :D

Абе хора, аз пак с един тъп въпрос, но може пък да съм пропуснала нещо, знам ли, та в нашата градинка има доста деца 2006г. и всички ги гледам на последък джвакат дъвки, първо се 8O ама знам ли, да не би да развива нещо това упражнение, пък ние тук да сме пропуснали :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #184 -: Октомври 12, 2008, 12:59:00 pm »
Браво на :PДеси!
Голямо момиче е тя, това е поШението!

Стефи, аз имам поглед върху набор 2008ма, а те са на залагалки още! :wink:
Но виж 2006 жВакат, щото им дават...
На този принцип обаче, видях наше наборче с близалка :?.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #185 -: Октомври 12, 2008, 13:28:51 pm »
Ние вече сме големи,днес ставаме на 7 месеца. :D
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #186 -: Октомври 12, 2008, 13:43:15 pm »
Мдаа. и аз смятам, че Валери има нужда най-много от мен, но реших все пак да ви питам, да не би нещо да съм в грешка. Казаха, че няма да преспиваме в болницата, а няколко часа след операцията ще се приберем вкъщи. Абе ще се справим :D
 Всъщност за малко да се разминем с това, защото нощес спуках киста и наистина не знаех на кой свят съм от болка, а днес се разминах на косъм с постъпване в Шейново и нова лапароскопия. Не можех да се облека, за да отида в болница.... По този повод знаете ли дали в Токуда има спешен център? И като се сетя, че трябваше този месец да връщаме замразените, но го отложихме заради Валери...


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #187 -: Октомври 12, 2008, 14:52:18 pm »

Вия :?, всяко зло не е само, за съжаление!


По този повод знаете ли дали в Токуда има спешен център?

"Токуда" имат спешен център, но платен.
Знам от личен опит, озовах там преди няколко месеца с бъбречна криза!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #188 -: Октомври 12, 2008, 15:51:41 pm »
Момичета, Жорко от няколко дни е с разстройство и вече се чудя какво да давам за ядене. Пишете за лечебна Хумана. Аз ходих да гледам, но не я познах на рафта. Може да ме помислите за много тъпа, но моля ви кажете какво точно пише на кутията. Положението е зле, а той вече има апетит след като изкара повръщане и температура, сега яде по 3 пъти на нощ АМ - на HIPP 3 сме, но се притеснявам да не би от АМ да не спира това разстройство
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #189 -: Октомври 12, 2008, 16:10:02 pm »
Или Хумна HN или милупа HN 25. Или All 110. Валери пи
милупа.


*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #190 -: Октомври 12, 2008, 16:12:46 pm »
В такъв случай смени АМ с безлактозното АЛ110 на Нестле. Давай от него поне 3-4 дни още щом свърши диарията. Лечебната Хумана виж тук има вкус на бананова каша, но мойто зверче не я понася и повръща. Може да се пие от шише, може и на каша. Давай супички,бульони и ястия с повече картоф, ориз и месо. Ако сте въвели глутена, давай и сухари, хляб, солети, бисквити. Безмлечни каши приготвени с АЛ110 също става, стига да избягваш овес, ръж ... Като цяло избягваш млякото, плодовете, разхлабващите зеленчуци и храни.
Може да даваш ябълка като неутрален плод или инстантна безмлечна ябълкова каша на Хумана.
« Последна редакция: Октомври 12, 2008, 16:16:00 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #191 -: Октомври 12, 2008, 16:21:20 pm »
благодаря ви, сега ще ги запиша и вече ще знам какво да търся. Сега на обяд дадох морков с картоф, но пък после разбрах, че морковът май разхлабвал, абе така съм се шашнала. Жорко за първи път боледува и аз в повечето случаи стрелям на посоки.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #192 -: Октомври 12, 2008, 17:48:27 pm »
Via, успех с операцията на малкия! А за излизането от упойката и аз не бих оставила друг да ми е до детето. Хубавото при вас е, че няма дори да преспивате в болницата... Ели ще я оперират на 21 и ни казаха, че цяла седмица ще стоим там и просто незнам как ще изкараме, че и конците с пълна упойка ще и свалят, но най-важното е всичко да мине добре.

QnaT, дано Жорко се оправи бързо!

За яденето Ели ако не и е на едро не го иска, затова ако и давам купешко пюре и надробявам хляб вътре. Това дете умира за хляб, може да кара само с него. Иначе преминахме периода в който трябваше да се правя на маймуна за да яде и за мое щастие беше кратък.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #193 -: Октомври 12, 2008, 21:12:55 pm »
разбрах, че морковът май разхлабвал

не разхлабва. даже Хипп имат една лечебна храна за диарии, която е от ориз и моркови.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!