0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #180 -: Октомври 12, 2008, 10:21:55 am »
Абе ако е на кеф, яде без да е пасирано, макар че аз само месото вече пасирам, другото мачкам. Ял е ястия без да има проблем, но мисля че по скоро гърта като гардже отколкото да дъвче, но ядеше. Млякото с ориз също без да мачкам, но преди да спре да яде искаше всичко да е пасирано, сега пък абсолютно нищо неиска.
Всякакви варианти съм пробвала, рядко, течно, гъсто, сухо, абе като неще си неще и тва е.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #181 -: Октомври 12, 2008, 10:45:02 am »
Стефунче, важното е, че не е счупено пръстчето, виж и нокътчето как е. Дани веднъж сам се затисна на вратата при пантите - мушна си пръстчето, аз се втурнах, но той бутна вратата, преди да стигна. Боли ги, може да сложиш малко лед или облей със студена вода, но ледът за кратко, 'щото боли и от много студено.

via, успех с операцията и бързо възстановяване на Валери после. ТИ трябва да си там, никой друг. Наистина им е малко мъчително излизането от упойка и често повръщат, но няма по-добра терапия срещу болката и стреса от ръцете на мама. Ако е възможно, дръж го легнал настрани, подпрян с одеалце, за да не се задави, ако повърне. За захранването ще ти кажат, ние почнахме на 4 час след операцията с малко АМ, друга храна чак на следващия ден. Много ми беше полезно в болницата, че си взех електрическа кана за кипване на вода (всъщност тогава специално си я купих за целта) - топлех вода и за АМ, и за миене, че и нес кафе правех на мен и съквартирантките. В детската офталмология персоналът беше много мил, но имаше хлебарки, така че аз не съм мигнала за около 40ч престой там, та нес кафето беше много важен помощник.

За храненето - моите и двамата, ако имат проблем (зъби, болест, неразположение) минават на АМ, понякога за седмица. После им писва и пак си прояждат. Това може да е притеснително за нас, ама пък иначе рискуваме да станат трайно злояди. Обичат да ядат пред тв, Дани харесва анимации, Дими музиката по vh1, правя се и аз на палячо, но ако не отворят уста, прибирам манджата и не насилвам.

И да споделя нещо, за което може и да ми се смеете, ама аз не се сетих, а уж чета... Дани като имаше разстройство, стигнахме до момент, в който не може да се дава мляко (при все хидрасек и ентерол и т.н. остана 4-5 дни без подобрение и лактозата трябваше да е аут). А той ориз, моркови, сухар, шипково пюре, даже печени ябълки категорично отказа и се дереше, че иска "само мляко". Тогава много помогна лечебната храна на Хумана, прави се на мляко и това ядохме 3-4 дни, после бавно захранване и се оправи.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #182 -: Октомври 12, 2008, 12:34:42 pm »
Стефи , тези моменти са ми много трудни..
Аз в бързинатаа ударих Митака по главата на касата на вратата.
Детето го боли мен ми иде моята да тресна там...
Той се успокой след малко, аз обаче после такъв хубав рев му дръпнах... :(
Пиши после как е пръстчето на Деси.

Виа, стискам ви палци и на двамата.
Сила и кураж за теб, Валери е силен юнак ще се справи!
 :bighug:


И да споделя нещо, за което може и да ми се смеете, ама аз не се сетих, а уж чета... Дани като имаше разстройство, стигнахме до момент, в който не може да се дава мляко (при все хидрасек и ентерол и т.н. остана 4-5 дни без подобрение и лактозата трябваше да е аут). А той ориз, моркови, сухар, шипково пюре, даже печени ябълки категорично отказа и се дереше, че иска "само мляко". Тогава много помогна лечебната храна на Хумана, прави се на мляко и това ядохме 3-4 дни, после бавно захранване и се оправи.

Мормотче, ние също имахме такъв момент, края на август...
Висока температура, разстойство, повръщане, никакъв апетит  :(
Нищо от изброеното от теб не помогна и на Митака.
По препоръка на педиатърката в Благоевград минахме за седмица на  ALL 110 на Nestle.
Толкова се бях шашнала, че изобщо не се сетих за лечебната Хумана.
После всичко си дойде на мястото, прояде, пропи си млякото и си възвърна тонуса! 


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #183 -: Октомври 12, 2008, 12:45:00 pm »
Добре е пръста на героя, нищо й няма, сложихме му лед веднага и не се е надувал, а и тя играе вече цяла сутрин без да е казала, че я боли :D

Абе хора, аз пак с един тъп въпрос, но може пък да съм пропуснала нещо, знам ли, та в нашата градинка има доста деца 2006г. и всички ги гледам на последък джвакат дъвки, първо се 8O ама знам ли, да не би да развива нещо това упражнение, пък ние тук да сме пропуснали :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #184 -: Октомври 12, 2008, 12:59:00 pm »
Браво на :PДеси!
Голямо момиче е тя, това е поШението!

Стефи, аз имам поглед върху набор 2008ма, а те са на залагалки още! :wink:
Но виж 2006 жВакат, щото им дават...
На този принцип обаче, видях наше наборче с близалка :?.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #185 -: Октомври 12, 2008, 13:28:51 pm »
Ние вече сме големи,днес ставаме на 7 месеца. :D
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #186 -: Октомври 12, 2008, 13:43:15 pm »
Мдаа. и аз смятам, че Валери има нужда най-много от мен, но реших все пак да ви питам, да не би нещо да съм в грешка. Казаха, че няма да преспиваме в болницата, а няколко часа след операцията ще се приберем вкъщи. Абе ще се справим :D
 Всъщност за малко да се разминем с това, защото нощес спуках киста и наистина не знаех на кой свят съм от болка, а днес се разминах на косъм с постъпване в Шейново и нова лапароскопия. Не можех да се облека, за да отида в болница.... По този повод знаете ли дали в Токуда има спешен център? И като се сетя, че трябваше този месец да връщаме замразените, но го отложихме заради Валери...


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #187 -: Октомври 12, 2008, 14:52:18 pm »

Вия :?, всяко зло не е само, за съжаление!


По този повод знаете ли дали в Токуда има спешен център?

"Токуда" имат спешен център, но платен.
Знам от личен опит, озовах там преди няколко месеца с бъбречна криза!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #188 -: Октомври 12, 2008, 15:51:41 pm »
Момичета, Жорко от няколко дни е с разстройство и вече се чудя какво да давам за ядене. Пишете за лечебна Хумана. Аз ходих да гледам, но не я познах на рафта. Може да ме помислите за много тъпа, но моля ви кажете какво точно пише на кутията. Положението е зле, а той вече има апетит след като изкара повръщане и температура, сега яде по 3 пъти на нощ АМ - на HIPP 3 сме, но се притеснявам да не би от АМ да не спира това разстройство
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #189 -: Октомври 12, 2008, 16:10:02 pm »
Или Хумна HN или милупа HN 25. Или All 110. Валери пи
милупа.


*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #190 -: Октомври 12, 2008, 16:12:46 pm »
В такъв случай смени АМ с безлактозното АЛ110 на Нестле. Давай от него поне 3-4 дни още щом свърши диарията. Лечебната Хумана виж тук има вкус на бананова каша, но мойто зверче не я понася и повръща. Може да се пие от шише, може и на каша. Давай супички,бульони и ястия с повече картоф, ориз и месо. Ако сте въвели глутена, давай и сухари, хляб, солети, бисквити. Безмлечни каши приготвени с АЛ110 също става, стига да избягваш овес, ръж ... Като цяло избягваш млякото, плодовете, разхлабващите зеленчуци и храни.
Може да даваш ябълка като неутрален плод или инстантна безмлечна ябълкова каша на Хумана.
« Последна редакция: Октомври 12, 2008, 16:16:00 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #191 -: Октомври 12, 2008, 16:21:20 pm »
благодаря ви, сега ще ги запиша и вече ще знам какво да търся. Сега на обяд дадох морков с картоф, но пък после разбрах, че морковът май разхлабвал, абе така съм се шашнала. Жорко за първи път боледува и аз в повечето случаи стрелям на посоки.
*
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #192 -: Октомври 12, 2008, 17:48:27 pm »
Via, успех с операцията на малкия! А за излизането от упойката и аз не бих оставила друг да ми е до детето. Хубавото при вас е, че няма дори да преспивате в болницата... Ели ще я оперират на 21 и ни казаха, че цяла седмица ще стоим там и просто незнам как ще изкараме, че и конците с пълна упойка ще и свалят, но най-важното е всичко да мине добре.

QnaT, дано Жорко се оправи бързо!

За яденето Ели ако не и е на едро не го иска, затова ако и давам купешко пюре и надробявам хляб вътре. Това дете умира за хляб, може да кара само с него. Иначе преминахме периода в който трябваше да се правя на маймуна за да яде и за мое щастие беше кратък.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 06.10 - 12.10.2008
« Отговор #193 -: Октомври 12, 2008, 21:12:55 pm »
разбрах, че морковът май разхлабвал

не разхлабва. даже Хипп имат една лечебна храна за диарии, която е от ориз и моркови.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!